מידע שימושי דיקלקטין - איך לוקחים נכון?

• פותח הנושא yudb
  • פורסם בתאריך

AVIGAIIL M

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לי נתנו בקופח עירוי נוזלים ורק אחרי שהתאוששתי התחלתי עם הדיקלקטין, 2 לפני השינה, יומיים טשטוש מטורף אבל ברוך ה' עבר לגמרי..
אבל מה, כשניסיתי להפסיק עם הדיקלקטין (בהדרגתיות, קודם ירדתי ל1 ואז יום כן יום לא) הרגשתי אמנם נהדר אבל אחרי כמה ימים חזרו ההקאות לגמרי שכמעט הגעתי שוב פעם להתייבשות אז אני עד עכשיו (שמיני ברוך ה'..) עדיין לוקחת פעם בכמה ימים כדור אחד כשאני צריכה.
בקופ"ח נתנו לי עירוי נוזלים מיד ולא חפרו לי, לא ניסיתי ללכת למיון.

גם אני אותו דבר
כמה שאני מנסה להוריד את הדיקלקטין בהדרגה, אם עובר יומיים בלי כדור המצב יורד בחזרה....
(בחודש השישי)

מענין אותי אם יש מצב שהגוף כביכול מתרגל לדיקלקטין או מתמכר ולכן לא ניתן להגמל ממנו לגמרי...
וגם כמה עולה לכם??
מה המחיר הכי זול שניתן להשיג??????
תודה!!

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
המרכיב הפעיל ב'טונייט' - הוא דוקסילאמין, שנמצא גם בדקלקטין.
מה שמוזר בדקלקטין, זה ששני מרכיביו, כל אחד בנפרד, נמכרים בלי מרשם בשמות שונים ומשונים: הדוקסילאמין בתור כדורי שינה, והפירידוקסין בתור כדורי ויטמינים B6. רק כששניהם יחד בכדור אחד, זה חייב מרשם.
זה מעניין מה שאת אומרת.
במילים אחרות, מי שהביטוח לא מכסה לה את הדיקלקטין והוא עולה לה הון תועפות, יכולה לעקוף אותו ולקנות טונייט וB6 בלי מרשם?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
זה מעניין מה שאת אומרת.
במילים אחרות, מי שהביטוח לא מכסה לה את הדיקלקטין והוא עולה לה הון תועפות, יכולה לעקוף אותו ולקנות טונייט וB6 בלי מרשם?

בעיקרון כן.
השאלה היא כמה יעלו לה שניהם ביחד... צריך לבדוק.
וגם להתאים את המינונים.
וגם לקחת בחשבון שזה יהיה בלי מנגנון ההשהיה (שיש בדקלקטין הקנדי ואין בחיקוי הישראלי, לכן הקנדי משפיע רק אחרי הרבה שעות)

הסתייגות - זה רק למי שמוכנה לקחת על עצמה אחריות, לבדוק כמויות ומינונים ולא לטעות. לא כהמלצה גורפת לציבור.

נערך לאחרונה ב:

אנוכי

משתמש מקצוען
@yumb את שאלת לגבי תחושת עילפון?
אז זה מגיע מחוסר נוזלים ומלחץ הדם שיורד בהתאמה, אני הייתי לא רק מרגישה שקרובה לעילפון, אלא גם מתעלפת... (אל תקנאו, זה קרה ל בכל מקום בלתי צפוי כל פעם) והרופאים לא התרגשו- תשתי יותר... כאילו לא ניסיתי...

neom

משתמש מקצוען
מענין אותי אם יש מצב שהגוף כביכול מתרגל לדיקלקטין או מתמכר ולכן לא ניתן להגמל ממנו לגמרי...
וגם כמה עולה לכם??
מה המחיר הכי זול שניתן להשיג??????
לא שמעתי אפילו על מישהי אחת שהמשיכה עם הדיקלקטין יום אחד אחרי הלידה :) :).
מה שכן, ישנן נשים שמתקשות קצת להירדם בימים שאחרי הלידה, אם הן נטלו דיקלקטין תקופה ממושכת. כמה ימים וזה עובר..
המחיר הזול ביותר למיטב ידיעתי הוא 150 ש"ח באחת הקופות, עם ביטוח משלים. לא זוכרת כרגע איזה.
מי שיש לה ביטוח בריאות פרטי יכולה לקבל החזר על הכל.

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
סתם לידע שלכן, אצלי הדיקלקטין הרדים את הקיבה עד שלא הרגשתי תחושת שובע בכלל (הייתי כל הזמן מווורעבת) בלי הדיקלקטין הקאתי את נשמתי כל חצי שעה עד שבוע 32, ועם הדיקלקטין אכלתי כמויות מטורפות (סדר גודל של מגש פיצה ענק שלם לארוחה) אני בטבעי רזה מאד, ועליתי בהריון 40 ק"ג. בכל אופן זה היה עדיף מלגור במיון עם נוזלים על בסיס קבע. ושום כדור אחר לא עזר כולל זופרן.

AVIGAIIL M

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא שמעתי אפילו על מישהי אחת שהמשיכה עם הדיקלקטין יום אחד אחרי הלידה :) :).

עד כאן, ברור שלא אחרי הלידה, אבל חשבתי לפחות חודש רביעי לשכוח מזה......
עולה לי המון כסף כמעט 1000 ש''ח בחודש,
ושלא נדבר על כל הויטמינים והברזל וכ' שצריך לקחת, ויטמין D ועוד כמה שממש חסר לי..........
ב''ה העובר דורש מלאאאאאא........ עוד לא נולד וכמה כסף מוציאים עליו.......;)[/QUOTE]

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

rg1212

משתמש פעיל
אגב זופרן, לא כדאי לקחת בלי התייעצות עם בר-סמכא, יועץ רפואי שמבין בתחום.
אמרה לי אחות שיש מקומות בעולם, ועכשיו גם בארץ, שכבר לא נותנים אותו אחרי אי אלו עדויות למומים אצל תינוקים שאימותיהן לקחו זופרן.
שוב, לא יודעת עד כמה המידע מוסמך, אבל להיזהר ולהתייעץ תמיד כדאי.

גילוי נאות: מניסיון של התייבשויות ברמות שהגיעו לסכנה וכאחת שבעבר לקחה תקופה קצרה את הזופרן, מבינה מאד את הניסיון. רק חשה צורך לעורר את הנקודה.

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תתפלאו, בהריון ראשון נתנו לי רק פראמין (שממש לא עזר) לא נתנו לי זופרן, ולא גילו לי שיש דיקלקטין. (גם בעירויים בב"יח נתנו לי פראמין וזופרן)
בהריון שני הרופאה שאגה עלי שפראמין זו התרופה הכי מסוכנת שיש בהריון. מה השתנה בשנתיים האלו?? אין היא רשמה לי את הפראמין ופתאום זה נהיה מסוכן???

אנונימית בפרוג

משתמש פעיל
טוב אז ככה...
הייתי במיון של מעייני הישועה
הבדיקות תקינות לחלוטין ב"ה, אין סימנים להתייבשות, אפילו לא נתנו עירוי נוזלים

מצד אחד אני שמחה שאיכשהו המצב תקין, מצד שני - להרגשה זה לא עוזר בכלל..........
חוץ מזה שהרגשתי כמו איזה שקרנית מדופלמת :(

הקטע שהיום באמת פחות הקאתי, לא יודעת למה. הכדור האחרון שלקחתי היה דיקלקטין בודד ביום שישי בצהריים - יש מצב שיש קשר???
כי בשבוע שעבר עם 3 דיקלקטין ליום לא היה שיפור...

AVIGAIIL M

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מנצלת את האשכול לעוד 3 שאלות קריטיות לאלה שגם במצב.........

1- האם בטן קשה והרבה לחץ מראה על אי נוחות לעובר? זה טבעי ככה? זה ממש מטריד......
מה אפשר לעשות?? אם אני טיפונת הולכת אז הכבים מתגברים ואני כאילו צריכה לתפוס את הבטן.

2- הומפרדקס לטיפול בצרבות קשות- האם ידועה לכם שזה ממכר ומסוכן וכ'.......
(אם אני לא לוקחת אני מקיאה מרוב צרבות..........

3- מה החשיבות של ויטמין D בהריון-עד כדי כך שהרופא אמר לי לקחת 4 כדורים ביום!!
ואפילו התקשרה אליי רופאה אחרת לומר לי שה-D שלי ברצפה..........

תודה מראש!!!!!

MAGNET

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תתפלאו, בהריון ראשון נתנו לי רק פראמין (שממש לא עזר) לא נתנו לי זופרן, ולא גילו לי שיש דיקלקטין. (גם בעירויים בב"יח נתנו לי פראמין וזופרן)
באמת לא ברור לי מה רע בפראמין שהרופא מתעקש לא לתת לי... בהריון הראשון זה התרופה היחידה שעזרה לי ואני מפחדת לנסות תרופות אחרות כי כבר היתה תרופה שגמרה לי לסחרחורות
והדקלקטין זה עסק ממש יקר ..
אשמח לשמוע אם יש כאלה שכן לוקחות פראמין

neom

משתמש מקצוען
1- האם בטן קשה והרבה לחץ מראה על אי נוחות לעובר? זה טבעי ככה? זה ממש מטריד......
מה אפשר לעשות?? אם אני טיפונת הולכת אז הכבים מתגברים ואני כאילו צריכה לתפוס את הבטן.
תלוי באיזה שלב את. זה יכול להיות התכווצויות, צירים, תנוחה לא נכונה, שליית פתח ושום דבר. בקיצור, כדאי לך לשאול רופא
2- הומפרדקס לטיפול בצרבות קשות- האם ידועה לכם שזה ממכר ומסוכן וכ'.......
(אם אני לא לוקחת אני מקיאה מרוב צרבות..........
תרופה בטיחותית. לא אמורה להיות ממכרת. בכל מקרה, מקסימום תשעה חודשים.

3- מה החשיבות של ויטמין D בהריון-עד כדי כך שהרופא אמר לי לקחת 4 כדורים ביום!!
ואפילו התקשרה אליי רופאה אחרת לומר לי שה-D שלי ברצפה..........

תודה מראש!!!!!
הרבה פולמוסים היו על העניין. 4 כדורים זה לא נורא. מה אכפת לך לקחת. מקסימום חברת התרופות הרוויחה עלייך.
(בניית העצם זה על בסיס ויטמין D)

א. איינהורן

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אחותי גם סבלה מאוד מחולשה וזה היה בגלל וחסר בויטמין D

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה