חומרה דיסק קשיח פנימי לא מזוהה

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
הייתי מנסה להתקין מערכת הפעלה על הדיסק השני ולראות האם אז הוא עולה.
זה יראה לנו אם הבעיה בגלל ששניהם זהים שאז הבעיה תהיה להיפך.
אין לי דרך לעשות את זה מבלי לנתק את הכונן הפעיל או לפרמט אותו.
ניסיתי להפעיל התקנת windows שוב ולראות אם אני רואה את הכונן או יכול ליצור אותו - והוא לא היה קיים גם בשלבי ההתקנה.
אגב הפעלתי גם מערכת הפעלה UBUNTU חיצונית, והיא לא זיהתה את הכונן.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
חשבתי להציע.. ואז כתבת.
אם ככה לדעתי יש סיכוי גם לתקלת חומרה. כלומר דיסק דפוק (או לוח אם).
נשמע מעודד... :(
אגב @בני2 האם ישנה דרך בBIOS לומר למערכת להתעלם מכונן ספציפי שפיזית מחובר? כדי שאוכל להשבית זמנית את הכונן הפעיל ולבדוק?

חובבן חביב

משתמש מקצוען
נשמע מעודד... :(
אגב @בני2 האם ישנה דרך בBIOS לומר למערכת להתעלם מכונן ספציפי שפיזית מחובר? כדי שאוכל להשבית זמנית את הכונן הפעיל ולבדוק?
לכאורה כמו שמעלים בוט
לשנות את סדר האתחול
לא יודע אם יעזור בשביל להתקין עליו מערכת הפעלה
אולי יעזור לך יותר לשנות את שם הכונן שכן מוצג לך
לא יודע אם יש אפשרות לשנות את השם הבסיסי

בני2

משתמש מקצוען
לכאורה כן אבל אני לא בטוח, ואין לי איך לבדוק.

תבדוק משהו אחר, תחפש הגדרה בביוס שנקראת CSM support תבדוק מה היא מוגדרת.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
היה לך פיתרון?
ראיתי הדרכה על מצב כזה, כשעדיין מדובר ששניהם מופיעים במנהל הדיסקים (ואחד מסומן כלא פעיל בגלל שלשניהם יש את אותה הגדרה). אצלי השני לא מופיע כלל במנהל הדיסקים כך שאין לי איך להגדיר כלום.
אז זה היה שתי דיסקים חיצוניים.
אז ניתקתי אחד והשני זוהה.
זה לא רלוונטי כאן, כשאינך רוצה לפתוח את המחשב ולהוציא אחד.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לכאורה כן אבל אני לא בטוח, ואין לי איך לבדוק.

תבדוק משהו אחר, תחפש הגדרה בביוס שנקראת CSM support תבדוק מה היא מוגדרת.
מוגדר disabled
לכאורה כמו שמעלים בוט
לשנות את סדר האתחול
לא יודע אם יעזור בשביל להתקין עליו מערכת הפעלה
אולי יעזור לך יותר לשנות את שם הכונן שכן מוצג לך
לא יודע אם יש אפשרות לשנות את השם הבסיסי
תודה. אחרי ששיניתי את CSM support לenable, יכולתי להגדיר BOOT מהכונן ה"בעייתי". אבל זה לא עוזר כי אין עליו כלום והBOOT נתקע. ובהפעלת התקנת WINDOWS הוא לא מזהה אותו.

לגבי שינוי שם הכונן - חיפשתי כבר וממה שהבנתי לא ניתן לשנות אותו.

טוב אני לקראת התייאשות מהעניין. ההבנה היא שזה משהו ברמת הBIOS, או בעיה בזיהוי הכונן בגלל כפילות השם, או חומרה תקולה. כי הבעיה קיימת עוד לפני הכניסה לWINDOWS וגם במערכת הפעלה אחרת כמו UBUNTU. כמו כן בDISKPART לא מזהה אותו.

אין לי דרך לעשות את זה מבלי לנתק את הכונן הפעיל או לפרמט אותו.
ניסיתי להפעיל התקנת windows שוב ולראות אם אני רואה את הכונן או יכול ליצור אותו - והוא לא היה קיים גם בשלבי ההתקנה.
אגב הפעלתי גם מערכת הפעלה UBUNTU חיצונית, והיא לא זיהתה את הכונן.
בגדול אחד מהפתרונות הראשוניים שעושים זה לבדוק חיבורים פנימיים.
מכיוון שאתה מפחד - אז אם אתה בצעת את כל ההתקנה הפיזית אני יכול לחשוב על פתרון אחר. אבל אם ההתקנה בוצעה על ידי חנות או שרות כל שהוא - למה שלא תפנה אליהם?

שלום, רכשתי מחשב עוצמתי חדש עם 2 כוננים פנימיים זהים 1TB (KIOXIA), על אחד מהם מותקן windows.
הבעיה היא שהכונן השני אינו מזוהה, כלומר:
הוא כן מופיע בBIOS, וגם ב"מנהל ההתקנים",
אך לא מופיע במערכת עצמה (בexplorer) וגם לא ב"ניהול דיסקים" בשום צורה. לא הועילו כל העדכונים, מחיקות והתקנות של הדרייבר... גם לא תוכנה של KIOXIA עצמה (מזהה רק את הראשי).
ניסיתי כל דבר שיכולתי לחשוב ושקראתי עליו, ולא מצאתי פיתרון.

חברת המחשבים אמרה שהכונן מופיע במנהל ההתקנים כך שהוא קיים, ואם אני רוצה שאבוא אליהם עם המחשב...
אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי

(אציין שלפי הבנתי אלו דיסקים קשיחים שמורכבים ישירות על לוח האם, בלי כבלים וכדו').

תודה
--
במנהל ההתקנים שניהם מופיעים:

צפה בקובץ המצורף 1604398
ניסית להריץ פתרון בעיות?
יש לך אפשרות לשנות את אות הכונן?
יש לך אפשרות לעלות עם כונן חיצוני לבדוק האם הוא מזוהה אם מערכת הפעלה שונה?
ניסית לעלות מ SAFE MODE?

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
טוב חברים הבעיה הסתדרה. בסוף החלטתי לפתוח את המחשב ולהוציא את הכונן בכל זאת, והצלחתי לעשות את זה מבלי לפרק את שאר הרכיבים. הכונן שהוצאתי היה אמנם הכונן הפעיל, אבל אז הצלחתי 'לדבר' עם הכונן השני, ובעזרת התקנת windows אתחלתי אותו. לאחר מכן (בקושי רב... כאן כן הייתי צריך לפרק רכיבים) החזרתי את הכונן המקורי, וכעת שניהם מזוהים.
אני לא יודע להגדיר מה בדיוק היתה הבעיה, אבל ההרגשה היא שזה אכן קשור ליכולת הזיהוי של שני כוננים בעלי הגדרה זהה. רק אחרי שבודדתי את הכונן ה'בעייתי' ונתתי לווינדוס להגדיר אותו - הם כבר זוהו. ובכל אופן זה כנראה לא היה עובד בלי לפתוח את המארז ולפרק פיזית.

אז תודה רבה לכל המסייעים @בני2 @אוכל טעים ובריא @חובבן חביב @יוסייוסייוס

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לפעמים החיבור של ה DATA לא מחובר מספיק טוב ולפעמים הבעיה שיש אותו אות כונן
לגבי חיבור DATA - כאמור לא מדובר בכונן עם כבלים אלא בכונן שמורכב על הלוח אם ישירות. כמו כן הבעיה נפתרה מבלי לנתק או לחבר את הכונן הבעייתי (אלא דווקא את השני). כך שזו לא היתה הבעיה..
לגבי אות כונן - גם לא נראה, כי כאמור הוא לא זוהה גם ב"מנהל הדיסקים" וגם לא במערכת הפעלה אחרת - UBUNTU.
לכן זה כנראה משהו טרם הגדרת מערכת ההפעלה וכנ"ל.

progress

משתמש רשום
שלום, רכשתי מחשב עוצמתי חדש עם 2 כוננים פנימיים זהים 1TB (KIOXIA), על אחד מהם מותקן windows.
הבעיה היא שהכונן השני אינו מזוהה, כלומר:
הוא כן מופיע בBIOS, וגם ב"מנהל ההתקנים",
אך לא מופיע במערכת עצמה (בexplorer) וגם לא ב"ניהול דיסקים" בשום צורה. לא הועילו כל העדכונים, מחיקות והתקנות של הדרייבר... גם לא תוכנה של KIOXIA עצמה (מזהה רק את הראשי).
ניסיתי כל דבר שיכולתי לחשוב ושקראתי עליו, ולא מצאתי פיתרון.

חברת המחשבים אמרה שהכונן מופיע במנהל ההתקנים כך שהוא קיים, ואם אני רוצה שאבוא אליהם עם המחשב...
אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי

(אציין שלפי הבנתי אלו דיסקים קשיחים שמורכבים ישירות על לוח האם, בלי כבלים וכדו').

תודה
--
במנהל ההתקנים שניהם מופיעים:

צפה בקובץ המצורף 1604398

פשוט מאוד, המחשב חדש? אתה לא אמור להתעסק איתו בכלל.
שמי שבנה אותו ישבור את הראש!

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
פשוט מאוד, המחשב חדש? אתה לא אמור להתעסק איתו בכלל.
שמי שבנה אותו ישבור את הראש!
לא כל כך פשוט, קיבלתי את המחשב בלי התקנת מערכת הפעלה ודרייברים - כדי לחסוך עלות נוספת. פניתי אליהם והם בפירוש אמרו לי "לכן אנחנו ממליצים שאנחנו נתקין"...

אגב, כרגע עדיין יש בעיה חלקית, עדיין לא תמיד הכונן מזוהה, ואז צריך להפעיל מחדש את המחשב כדי שיזהה אותו.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
להשלמת הנושא, אציין שלמרות שהצלחתי להפעיל את הכונן, המחשב המשיך לחוות בעיות חומרה, לפעמים הכונן לא זוהה ולפעמים האתחול לא הצליח ומערכת ההפעלה לא נטענה.
בסוף נאלצתי להוציא ולוותר על הכונן הנ"ל, ויש חשש שאכן היה תקול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה