חומרה דיסק קשיח פנימי לא מזוהה

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
שלום, רכשתי מחשב עוצמתי חדש עם 2 כוננים פנימיים זהים 1TB (KIOXIA), על אחד מהם מותקן windows.
הבעיה היא שהכונן השני אינו מזוהה, כלומר:
הוא כן מופיע בBIOS, וגם ב"מנהל ההתקנים",
אך לא מופיע במערכת עצמה (בexplorer) וגם לא ב"ניהול דיסקים" בשום צורה. לא הועילו כל העדכונים, מחיקות והתקנות של הדרייבר... גם לא תוכנה של KIOXIA עצמה (מזהה רק את הראשי).
ניסיתי כל דבר שיכולתי לחשוב ושקראתי עליו, ולא מצאתי פיתרון.

חברת המחשבים אמרה שהכונן מופיע במנהל ההתקנים כך שהוא קיים, ואם אני רוצה שאבוא אליהם עם המחשב...
אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי

(אציין שלפי הבנתי אלו דיסקים קשיחים שמורכבים ישירות על לוח האם, בלי כבלים וכדו').

תודה
--
במנהל ההתקנים שניהם מופיעים:

1710802677043.png

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני לא מספיק מבין בזה. אתה אומר שצריך שיהיה מוגדר RAID או שלא. אני גם מבין שזה עלול לפרמט את הכוננים. לא?

בני2

משתמש מקצוען
אפשרות הRAID צריכה להיות מכובה, כל עוד אתה לא מגדיר אותה עד הסוף אין אתחול.

התקנת את כל הדרייברים של הלוח אם מאתר היצרן?
ככה זה נראה כשהוא מופעל
1710804732107.png

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אפשרות הRAID צריכה להיות מכובה, כל עוד אתה לא מגדיר אותה עד הסוף אין אתחול.

התקנת את כל הדרייברים של הלוח אם מאתר היצרן?
ככה זה נראה כשהוא מופעל
צפה בקובץ המצורף 1604427
תודה. היא מכובה (DISABLE)

יש לי את תוכנת העדכונים של GIGABYTE ונתתי לו להתקין כל מה שהוא ביקש.

נערך לאחרונה ב:

בני2

משתמש מקצוען
הייתי מנסה להתקין את דרייבר הRST NONVMD אבל קשה לי להמליץ לך לעשות את זה כי אני לא בטוח במאה אחוז בהשלכות שלו (יש מצב שיהיה מסך כחול אחרי ההתקנה)

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אין איזשהו כלי שיכול לזהות יותר "בכוח" את הכוננים של המחשב?
איך יכול להיות שבמנהל ההתקנים הם נמצאים, וכתוב על שניהם שפועלים כראוי, ובפועל המערכת מתעלמת מהם?
האם יכולה להיות בעיה בגלל שהשמות של הכוננים זהים לגמרי (גם בBIOS)?

1710868906669.png

נערך לאחרונה ב:
שלום, רכשתי מחשב עוצמתי חדש עם 2 כוננים פנימיים זהים 1TB (KIOXIA), על אחד מהם מותקן windows.
אך לא מופיע במערכת עצמה (בexplorer) וגם לא ב"ניהול דיסקים" בשום צורה. לא הועילו כל העדכונים, מחיקות והתקנות של הדרייבר... גם לא תוכנה של KIOXIA עצמה (מזהה רק את הראשי).

חברת המחשבים אמרה שהכונן מופיע במנהל ההתקנים כך שהוא קיים, ואם אני רוצה שאבוא אליהם עם המחשב...

(אציין שלפי הבנתי אלו דיסקים קשיחים שמורכבים ישירות על לוח האם, בלי כבלים וכדו').

תודה
--

צפה בקובץ המצורף 1604398
מחשב נייד / נייח?

חובבן חביב

משתמש מקצוען

תודה
--

צפה בקובץ המצורף 1604398
כיוון שזה מחשב נייח
ובהנחה שאמור להיות קל לפרק אותו
אני הייתי מנסה להוציא ולהכניס חזרה
אולי אפי' להדליק אחרי ההוצאה ולכבות שוב ואז להכניס
יש סיכוי שזה יעבוד

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
כיוון שזה מחשב נייח
ובהנחה שאמור להיות קל לפרק אותו
אני הייתי מנסה להוציא ולהכניס חזרה
אולי אפי' להדליק אחרי ההוצאה ולכבות שוב ואז להכניס
יש סיכוי שזה יעבוד
מסכים בכללי, אבל במקרה הזה זה די מסובך. מדובר במחשב עם כרטיס מסך RTX4090 (ענק) שמורכב יחד עם מאוורר נוסף מעל הכוננים וחוסם אותם במארז יחסית קטן (כאמור הכוננים הם כרטיסים שמורכבים על הלוח אם עצמו).

חובבן חביב

משתמש מקצוען
מסכים בכללי, אבל במקרה הזה זה די מסובך. מדובר במחשב עם כרטיס מסך RTX4090 (ענק) שמורכב יחד עם מאוורר נוסף מעל הכוננים וחוסם אותם במארז יחסית קטן (כאמור הכוננים מורכבים על הלוח אם עצמו).
אוקי,
אז מה הברירה
זה יכול להיות או בעיה של דרייברים- שאמרת שמעודכן, וחוץ מזה הכונן השני אמור לפעול עם אותם דרייברים שהכונן הראשון פועל
או בעיה של חיבור שהוצאה והכנסה אמורה לפתור. (או בעיה של זיהוי כפול? ואז צריך להחליף לגמרי כונן או שהדלקה אחרי הוצאה והכנסה מחודשת אח"כ יפתור את הבעיה)
הברירה היא ללכת לחברה?
כמה מסובך זה לפרק את הכרטיס מסך (במיוחד אם הוא ענק ואז הוא פחות עדין)? (שואל, באמת לא יודע ספציפית)

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוקי,
אז מה הברירה
זה יכול להיות או בעיה של דרייברים- שאמרת שמעודכן, וחוץ מזה הכונן השני אמור לפעול עם אותם דרייברים שהכונן הראשון פועל
או בעיה של חיבור שהוצאה והכנסה אמורה לפתור. (או בעיה של זיהוי כפול? ואז צריך להחליף לגמרי כונן או שהדלקה אחרי הוצאה והכנסה מחודשת אח"כ יפתור את הבעיה)
הברירה היא ללכת לחברה?
כמה מסובך זה לפרק את הכרטיס מסך (במיוחד אם הוא ענק ואז הוא פחות עדין)? (שואל, באמת לא יודע ספציפית)
אני לא עומד לפרק... מספיק משהו קטן שייהרס והחברה תשתמט מאחריות. גם טכנית אני לא מנוסה בפירוק כזה ובהרכבת מאוורים וכרטיסי מסך כאלה.
הברירה היא כנראה לוותר על הכונן הזה ולזכור שהוא קיים אי שם ליום שבו אזדקק לו לעתיד לבוא... (תכלס כשהזמנתי את המחשב התכוונתי שיהיה כונן אחד גדול של 2TB ולא שני כוננים נפרדים... זה לא באמת עוזר)
תודה רבה בכל אופן

אם יש עוד רעיון למישהו, אשמח.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אין איזשהו כלי שיכול לזהות יותר "בכוח" את הכוננים של המחשב?
איך יכול להיות שבמנהל ההתקנים הם נמצאים, וכתוב על שניהם שפועלים כראוי, ובפועל המערכת מתעלמת מהם?
האם יכולה להיות בעיה בגלל שהשמות של הכוננים זהים לגמרי (גם בBIOS)?

צפה בקובץ המצורף 1605083
פעם היתה לי בעיה כזאת, שהמחשב לא זיהה שני USB חיצוניים בגלל שהיו זהים לחלוטין.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
פעם היתה לי בעיה כזאת, שהמחשב לא זיהה שני USB חיצוניים בגלל שהיו זהים לחלוטין.
היה לך פיתרון?
ראיתי הדרכה על מצב כזה, כשעדיין מדובר ששניהם מופיעים במנהל הדיסקים (ואחד מסומן כלא פעיל בגלל שלשניהם יש את אותה הגדרה). אצלי השני לא מופיע כלל במנהל הדיסקים כך שאין לי איך להגדיר כלום.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הייתי מנסה להתקין מערכת הפעלה על הדיסק השני ולראות האם אז הוא עולה.
זה יראה לנו אם הבעיה בגלל ששניהם זהים שאז הבעיה תהיה להיפך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה