ביקורת דיי לקנאות בהייטקיסטיות!!

מצב
הנושא נעול.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בהמשך לאשכול הזה ומתוך כבוד לפותח האשכול ולנושא האשכול רציתי למצות את הנושא עד הסוף יש היום הרבה קנאה בהייטקיסטיות ובמשכורות הגבוהות שלהם שיוצרות פערי מעמדות כלכליים בין שני חברות שלמדו ביחד לא מזמן בכיתה אבל הדרך היא לא מה שאתם עושות במקום לשכנע בנות ללכת להייטק וכך לפנות את המקצוע שלכם שלא יהיה עליו עומס ומטבע העניין יעלו המשכורות אתם משכנעות עוד ועוד בנות ללמוד גרפיקה/אדריכלות/ראיית חשבון עכשיו מילא אם אתם מוסרות קורס ואתם רוצות נרשמות מילא אבל בשביל כבוד לניק האנונימי שלכם בפרוג? מה הקטע? מה תרוויחי? ולגופו של עניין ההייטק הוא קטר הצמיחה של המשק ומייבא כספים ענק לישראל מלאי העבודות לא הולך להיגמר (גם אם מספרים לכם על פיטורים בהייטק) וזה אמור להיות קטר הצמיחה הכלכלי של הציבור החרדי אם 20% מהנשים ילכו להייטק הציבור החרדי יוכל להחזיק 100,000 אברכים בלי שום בעיה בנוסף לזה שאם יהיה הרבה הייטקיסטיות ויכנס מלא כסף לציבור החרדי אז שאר המשכורות יעלו בהתאמה והמרפאות בעיסוק והקלינאיות תקשורת והזמרים והגרפיקאיות והמעצבות פנים והרואות חשבון והגננות הפרטיות כולם ירוויחו יותר גם מוכר המכולת ירוויח יותר כשהציבור החרדי יהיה יותר עשיר
ולמה אני אומרת את זה? כי בנות רואות את מה שאתם כותבות (פרוג גם מקודם מאד בגוגל וגם ככלל אתר עם הרבה מאד כניסות כפי הידוע לכולנו) ומחליטות על בסיס החלטות מוזרות של גרפיקאיות יש הרבה אבל מוכשרות חסר (עכשיו ניפיתי כמה גרפיקאיות מוכשרות ששלחו לי קו"ח כי היה לי רק משרה אחת) התוכן שלכם מקודם ומשפיע יש משמעות למה שאתם כותבות

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
והאבא שבשמיים לא אמר ללמוד אדריכלות
ונחזור לעניין לעבוד בהייטק למי שמתאימה זה מצוין לציבור החרדי בכללות
זה כל מה שאמרתי
ואגב האבא שבשמיים כתב במפורש לפני עיוור לא תתן מכשול
ובהנחה שזה יעזור לנשים לקבל החלטה טובה והיה זה שכרי

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בהמשך לאשכול הזה ומתוך כבוד לפותח האשכול ולנושא האשכול רציתי למצות את הנושא עד הסוף יש היום הרבה קנאה בהייטקיסטיות ובמשכורות הגבוהות שלהם שיוצרות פערי מעמדות כלכליים בין שני חברות שלמדו ביחד לא מזמן בכיתה אבל הדרך היא לא מה שאתם עושות במקום לשכנע בנות ללכת להייטק וכך לפנות את המקצוע שלכם שלא יהיה עליו עומס ומטבע העניין יעלו המשכורות
זה ברור, ללא כל ספק שכאשר ייפסק הצפת השוק עם בעלי מקצוע שאין לשוק צורך בהם. אלו שכן יש לשוק צורך בהם יתוגמלו בהתאם.
וזה נכון גם לגבי מלמדים ומורות, שכאשר נוצר מגמה ללכת על מקצועות אחרות פתאום נוצר מחסור ענק של מלמדים, ועוד מעט זה הולך לקרות גם עם מורות וגננות.
ובמוקדם או במאוחר כל המנהלים יצטרכו להעלות משכורת, ושום טלאי או פלסטר אחר לא יעזרו.
גילוי נאות :
אני בלי"נ לא אתן לבנות שלי ללמוד הייטק, כל עוד ותנאי העבודה הם כמו שהם היום.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
אם 20% מהנשים ילכו להייטק הציבור החרדי יוכל להחזיק 100,000 אברכים בלי שום בעיה
מי מחזיק את מי?
קצת התבלבתם אם כל האוירה פה בפרוג
יש אבא שבשמים שיש לו מספיק בשביל כולם

רחלה 123

משתמש מקצוען
אין שום קנאה בהייטקסטיות
יש כעס על המדינה שעוסקת אך ורק בהייטק ולא מנסה בשום דרך שהיא להגדיל לקדם ולהאדיר את שאר תחומי החינוך/ רווחה/ והבריאות

וזה לא חייב לבא על חשבון,
אבל כשחברות בהייטק מתלוננות לי בצדק שהם לא מוצאות מטפלים פרא רפואיים זמינים
כשאין גננות וסייעות מתאימות וטובות לילדים
כשאין רופאים זמינים לכל מה שצריך
אני עונה - באמת שאכפת לי, אבל שכנעתם את כולם ללכת להייטק כי שם יש הכי הרבה כסף אז הנה זו התוצאה.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בהמשך לאשכול הזה ומתוך כבוד לפותח האשכול ולנושא האשכול רציתי למצות את הנושא עד הסוף יש היום הרבה קנאה בהייטקיסטיות ובמשכורות הגבוהות שלהם שיוצרות פערי מעמדות כלכליים בין שני חברות שלמדו ביחד לא מזמן בכיתה אבל הדרך היא לא מה שאתם עושות במקום לשכנע בנות ללכת להייטק וכך לפנות את המקצוע שלכם שלא יהיה עליו עומס ומטבע העניין יעלו המשכורות אתם משכנעות עוד ועוד בנות ללמוד גרפיקה/אדריכלות/ראיית חשבון עכשיו מילא אם אתם מוסרות קורס ואתם רוצות נרשמות מילא אבל בשביל כבוד לניק האנונימי שלכם בפרוג? מה הקטע? מה תרוויחי? ולגופו של עניין ההייטק הוא קטר הצמיחה של המשק ומייבא כספים ענק לישראל מלאי העבודות לא הולך להיגמר (גם אם מספרים לכם על פיטורים בהייטק) וזה אמור להיות קטר הצמיחה הכלכלי של הציבור החרדי אם 20% מהנשים ילכו להייטק הציבור החרדי יוכל להחזיק 100,000 אברכים בלי שום בעיה בנוסף לזה שאם יהיה הרבה הייטקיסטיות ויכנס מלא כסף לציבור החרדי אז שאר המשכורות יעלו בהתאמה והמרפאות בעיסוק והקלינאיות תקשורת והזמרים והגרפיקאיות והמעצבות פנים והרואות חשבון והגננות הפרטיות כולם ירוויחו יותר גם מוכר המכולת ירוויח יותר כשהציבור החרדי יהיה יותר עשיר
ולמה אני אומרת את זה? כי בנות רואות את מה שאתם כותבות (פרוג גם מקודם מאד בגוגל וגם ככלל אתר עם הרבה מאד כניסות כפי הידוע לכולנו) ומחליטות על בסיס החלטות מוזרות של גרפיקאיות יש הרבה אבל מוכשרות חסר (עכשיו ניפיתי כמה גרפיקאיות מוכשרות ששלחו לי קו"ח כי היה לי רק משרה אחת) התוכן שלכם מקודם ומשפיע יש משמעות למה שאתם כותבות
אני לא נוהגת להתערב באשכולות הללו, כי בסופו של דבר נראה לי שכל אחד מדברר את עצמו ומעמיק את עמדותיו ועמדות שכנגד.
רק חשוב לציין שמה שכתבת בנוגע למעמדות וכו' וכו' זה ממידע שיש לך בסביבתך הקרובה.
יש חיים נוספים ב'יקום'
ובסביבתי, לא אותן שעובדות בהייטק חיות ברמת חיים גבוהה יותר ולא המורות חיות ברמת חיים נמוכה יותר. (סתם כדוגמא למקצוע פחות מכניס).
החיים הפרנסה והמשכורת והרווחה מורכבים מאינסוף פרמטרים, ואברכים שחיים מעבר לכל המשוואות בודאי ובודאי שלא שייכים לכל החשבונות הללו.
את האברכים מחזיק בורא העולם ולא ההיטק.
ימים יבואו ונראה היכן הם גדלו ולמי היה יותר קל.
מי נשאר דורך במקום בגלל המשרה ומי צמח בגלל ההסתפקות והחיים הפשוטים.
למי שהמקצוע מתאים שתלך ותצליח, ואחרות תזכורנה שהרבה דרכים ושלוחים למקום.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש אבא שבשמים שיש לו מספיק בשביל כולם

את האברכים מחזיק בורא העולם ולא ההיטק.
כמובן
האשכול הזה בא ביחס לחובת ההשתדלות והעשייה שנשים בגללם מוכנות לעבוד קשה כדי לתמוך כלכלית בבעל שיוכל לשבת וללמוד בלי שום דאגה לעול הפרנסה
אני בלי"נ לא אתן לבנות שלי ללמוד הייטק, כל עוד ותנאי העבודה הם כמו שהם היום.
אני מאמינה שככל ויהיה יותר הייטקיסטיות חרדיות ההייטק גם יותאם יותר לצרכי האישה החרדית גילוי נאות גם אני אינני עובדת בהייטק בדיוק בגלל הסיבות האלו
אני עונה - באמת שאכפת לי, אבל שכנעתם את כולם ללכת להייטק כי שם יש הכי הרבה כסף אז הנה זו התוצאה.
וזה אומר שזה מתחיל לקרות רק לא צריך לעצור את זה ולשכנע שכולם סובלות בהייטק שזה פשוט לא נכון יש אתגרים אבל יש הרבה בנות שזה מתאים להם והם יכולות להרוויח הרבה אם הם יעבדו בזה
מי נשאר דורך במקום בגלל המשרה ומי צמח בגלל ההסתפקות והחיים הפשוטים.
נכון חיי הסתפקות במועט זה ערך חשוב אבל הכנסת כספים לציבור החרדי יכול לעזור הרבה לחיי הסתפקות במועט ותורה ואם אין קמח אין תורה

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נראה לי שמבחינה מסוימת ההייטקיסטים נהנים להתעצבן על מה שהם קוראים לו קינאה.
עזבי אותם הם לא מעניינות אותי
מעניין אותי שהעצמאיות שאני עובדת איתם יהיה להם פרנסה בשפע ושהשוק לא יהיה מוצף
כן האינטרס שלי שילכו בנות להייטק ושיהיה כסף כדי שבנות ישלמו כסף טוב לנותנות שירות איכותיות בכל התחומים

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האשכול הזה בא ביחס לחובת ההשתדלות והעשייה שנשים בגללם מוכנות לעבוד קשה כדי לתמוך כלכלית בבעל שיוכל לשבת וללמוד בלי שום דאגה לעול הפרנסה
הרב פינקוס כותב שבדיחה לדבר על חובת ההשתדלות של אחרים. כל אחד והקשר שלו לבורא העולם. ובהתאם לקשר חובת ההשתדלות. מקסימום גדולי תורה ביחס של אחד לאחד יכולים לענות. (והרב פינקוס גם אז לא היה עונה)
והמשוואה עבודה קשה של אישה = בעל לומד וצומח וחי חיים רגועים פשוט לא נכונה.

נכון חיי הסתפקות במועט זה ערך חשוב אבל הכנסת כספים לציבור החרדי יכול לעזור הרבה לחיי הסתפקות במועט ותורה ואם אין קמח אין תורה
זה לא עוד ערך בארנסל ה'דברים הטובים'. זה חיים של תורה מול חיים 'דמויי תורה' ו'הכרזות תורה' וד"ל.

קביעות חז"ל על המקומות מהם יוצאת התורה הפוכות לחלוטין מהמגמה המערבית.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
נראה לי שמבחינה מסוימת ההייטקיסטים נהנים להתעצבן על מה שהם קוראים לו קינאה.
קנאה חלקית. ז"א מקנאים בברוטו, פחות בנטו. מקנאים בכסף ולא בלחץ, מקנאים באוטו ולא בפקקים. כמו לקנא במורות החופש הגדול, ולא במשכורת של מורה חרדית. בקיצור קנאה כמו כל קנאה, היא רק בחלק מהפקלה ולא בכולו.
ומי שזה נכון לה, באמת אמורה לעלות על העגלה ולא לדשדש במקצוע לא נדרש.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הרב פינקוס כותב שבדיחה לדבר על חובת ההשתדלות של אחרים. כל אחד והקשר שלו לבורא העולם. ובהתאם לקשר חובת ההשתדלות. מקסימום גדולי תורה ביחס של אחד לאחד יכולים לענות. (והרב פינקוס גם אז לא היה עונה)
והמשוואה עבודה קשה של אישה = בעל לומד וצומח וחי חיים רגועים פשוט לא נכונה.
נכון אבל כשנשים מתלבטות האם ללכת להייטק ואומרים להם שזה עבודה קשה מדי ובעלה לא יהיה רגוע
זה מבחינתי לפני עיוור לא תתן מכשול ואני מקווה שהרב פינקוס לא אמר שצריך להגיד דברים לא נכונים
זה לא עוד ערך בארנסל ה'דברים הטובים'. זה חיים של תורה מול חיים 'דמויי תורה' ו'הכרזות תורה' וד"ל.
קביעות חז"ל על המקומות מהם יוצאת התורה הפוכות לחלוטין מהמגמה המערבית.
נכון אבל אני חוזרת שוב אין שום סתירה בין הייטק לתורה נקודה תביאי רב אחד שאומר אחרת וגם אם כן אם הרב שלך אומר לך לא לעבוד בהייטק אל תעבדי אבל מי שלא הולכת לא בגלל רב אלא בגלל שמלחיצים אותה שזה קשה מדי ולא יהיה לה חיים רגועים שתברר לא בכל מקום זה ככה

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אין שום קנאה בהייטקסטיות
יש כעס על המדינה שעוסקת אך ורק בהייטק ולא מנסה בשום דרך שהיא להגדיל לקדם ולהאדיר את שאר תחומי החינוך/ רווחה/ והבריאות

וזה לא חייב לבא על חשבון,
מסכימה- אין קנאה בהייטקיסטיות.
ההתנגדות היא לבחירת מקצוע- רק במחשבה על הכסף ובהעדריות מוחלטת.

הבעיה העיקרית בעיני היא לא איך נתפרנס בעתיד.
אלא מי יהיו המורות, הגננות, המטפלות ועוד כמו שציינ/ה הנ"ל.
המחסור בצוות חינוכי הולך וגדל, חיידר אצלינו בשכונה- פנה אל ההורים בבקשה למציאת סייעות לצהרונים מעל גיל 18- ולא הצהרון יסגר.
אז מה יהיה כולם יעבדו בהייטק, ומי ישמור על הילדים???

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אלא מי יהיו המורות, הגננות, המטפלות ועוד כמו שציינ/ה הנ"ל.
המחסור בצוות חינוכי הולך וגדל, חיידר אצלינו בשכונה- פנה אל ההורים בבקשה למציאת סייעות לצהרונים מעל גיל 18- ולא הצהרון יסגר.
וזה יעלה את המשכורות שלהם בהכרח ואז הבנות שמתאימות להוראה ירוויחו כפי שמגיע להם ולהייטק תלך מי שמתאימה וגם להוראה תלך מי שמתאימה וכולם ירוויחו מזה וזה מה שאני מנסה להגיד
זה יקרה וזה טוב שבנות ילכו להייטק כי אז המשכורות של המורות והגננות והמטפלות וסייעות יעלו ומי שלא תעלה את המשכורת של העובדות שלה תישאר בלי עובדות

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וזה יעלה את המשכורות שלהם בהכרח ואז הבנות שמתאימות להוראה ירוויחו כפי שמגיע להם ולהייטק תלך מי שמתאימה וגם להוראה תלך מי שמתאימה וכולם ירוויחו מזה וזה מה שאני מנסה להגיד
זה יקרה וזה טוב שבנות ילכו להייטק כי אז המשכורות של המורות והגננות והמטפלות וסייעות יעלו ומי שלא תעלה את המשכורת של העובדות שלה תישאר בלי עובדות
מבינה את הרעיון.
זה נשמע טוב, אבל מי ערב לנו שזה יקרה? ומתי?
אולי יעסיקו מורות וגננות ממש לא טובות, כי זה מה יש?

היום זה כבר קורה, אין צוות (סייעות בעיקר) נו, ומישהו העלה א המשכורת שלהם?? נותנים למורות לעבוד יותר קשה, הילדים מקבלים פחות מענה.וזהו
למה שזה ישתנה??
הלואי.

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
משנה מסכת קידושין פרק ד
רבי מאיר אומר לעולם ילמד אדם את בנו אומנות נקיה וקלה ויתפלל למי שהעושר והנכסים שלו שאין אומנות שאין בה עניות ועשירות שלא עניות מן האומנות ולא עשירות מן האומנות אלא הכל לפי זכותו

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
זה פשוט לא נכון.
אני יכולה לתת לך רשימה של מקצועות שהשכר בהם נושק למינימום
למרות שיש חוסר בכח אדם.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קוראים לזה תסמונת סיליקון ואלי
Silicon Valley Syndrome
אבל הציבור החרדי רחוק מאוד מהמצב הזה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה