דיון: האם וואקום באמת שווה את זה?

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כפי שאולי ידוע לכם אני מחפשת לקנות לוח של וואקום אחרי שימוש של כמה שנים בלוח חילופי.
(אמנם השתמשתי בכמה לוחות וואקום בעבר הרחוק, אבל זה היה מזמן, ומי מדבר על הענתיקות האלה בכלל >_O)
לפני שאגיע להחלטה איזה דגם לקנות, אני רוצה לשאול אתכם, ציירים דיגיטלים, את דעתכם, ניסיונכם, הגיגיכם בנושא.
מזמינה לדיון משתמשים בלוחות תצוגה של כל החברות.

המשחק יתנהל בצורה המונרכית הבאה (דוגמא בסוף הפוסט):
1. אני שואלת שאלת פתיחה על פרט מסוים שמציק\מעניין אותי,

2. במקרה ויש לכם דעה מניסיון אישי, או מידע ממקור אחר, אתם מעלים תגובה.

3. אם לא אבין, או אם תהיה ברשותי פיסת מידע שאולי פספסתם כשחשבתם את מה שאמרתם,
אני מעלה תשובת התנגדות, בה אני מצטטת את התגובה שלכם ומוסיפה את פרטי ההתנגדות שלי.

4. אם מתחשק לכם, אתם מעלים תשובת התנגדות משלכם, בה אתם מצטטים את תשובת ההתנגדות שלי,
ומוסיפים את ההרחבה\הסבר\התנגדות שלכם למה שאמרתי.

וכן הלאה. לאחר שנמצה את עצמינו, אני מעלה את שאלת הפתיחה הבאה.

לצורך הנפקת תוצרת איכותית שתעזור לכולם אנחנו (?) מבקשים להימנע מתגובות שמכילות:
א.
דעה אישית שלא נובעת מניסיון אישי רלוונטי לשאלה
ב. מידע שנובע משמועות, אימרות שפר, ועוד מקורות מעופפים כגון דא
ג. תגובות שאינן מוסיפות לנו ידע רלוונטי כגון :"הייתי רוצה להשתתף אבל", "הדיון הזה רעיון מזעזע כי,"

נא לא להיפגע. זה ממש לא אישי, אולם תגובות כנ"ל תימחקנה בעז"ה, כדי לשמור על הרצף של האשכול.
לכן, לפני שאתם לוחצים על פרסם תגובה, תסקרו היטב את התשובה שלכם.
אם תגובתכם תכיל אחד מהמאפיינים הנ"ל היא תהיה בסכנת הכחדה, וחבל שנפסיד את ההגיגיכם היקרים.

דוגמא להתנהלות הדיון:
שאלת פתיחה שלי: לוח וואקום 13" מידי קטן! לא?

@מגיב א מעלה תגובה: ממש לא. אני משתמש ב13 אינץ וזה בסדר גמור
@מגיב ב מעלה תגובה: אני לא מסכים איתכם. שמעתי ש@ציירת פה בפורום משתמשת בלוח בגודל הזה והיא ממש מרוצה
@ציירת מעלה תגובה: חבל ש@מגיב ב ואתם משמיצים סתם. דבר ראשון, אני משתמשת ב32", דבר שני, ניכר שאתם מכורים להויון, אז לשם מה כל הדיון הזה?

אני מעלה תשובת התנגדות ל @מגיב א: "ציטוט @מגיב א: מאיזה בחינות זה בסדר גמור?"
התגובה של @ציירת תימחק מהפורום.

לסיום:

מרגע זה ועד יום חמישי אחה"צ יש לכם הזדמנות להביע את דעתכם על האשכול ועל הכללים שלו כאן.
הצעות שיפור\תיקון יתקבלו בחשבון.

בעז"ה אעלה את השאלה הראשונה ביום שישי בבוקר.

נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
היום נתחיל לדבר קצת על לוח וואקום Cintiq 27 QHD.

הלוח הזה בעצם כבר יצא משיווק לטובת סדרת Cintiq Pro, אבל אפשר עדיין להשיג אותו ביד שניה. ניתן גם להשיג לוחות אחרונים ב B&H. בנוסף, ניתן לקנות את Dell Canvas, שהוא בעצם אותו לוח, מלבד מספר מאפיינים השונים מהסינטיק. (הוא מיוצר בטכנולוגית וואקום תוך שיתוף פעולה עם וואקום).

מה מציק לי? בואו נסדר את הדברים בנקודות בעד ונגד:
בעד
א. מסך גדול. הכי גדול שיש כרגע בשוק כולו.

נגד
א. רק 2048 רמות זיהוי לחץ. הכי נמוך בשוק*. לעומת לוחות של מתחרים ולוחות קטנות יותר של וואקום שמגיעות עם 8192 רמות לחץ**.

יש עוד תכונות שאני רוצה לדבר עליהם, אבל נשמור אותם לשאלת הפתיחה הבאה.
הנקודות שמציקות לי כרגע:
א. האם הגודל שווה, כאשר ידוע לי שאני מקבלת זיהוי לחץ נמוך שעתיד להיבטל מהשוק?
ב. האם בכלל גודל כזה, הוא נתון שכדאי לקחת בחשבון, כאשר ידוע לי שלוואקום לוח בגודל 24 אינץ שבו יש זיהוי לחץ במספר נאות (8192)? אולי 24 גדול דיו ואין צורך ביותר?

* כשאני אומרת בשוק כולו, כוונתי שאומנם יש עוד לוחות עם רמות לחץ במספר זה, אבל אין לוחות עם מספר נמוך יותר, אי לכך 2048 הוא הנמוך ביותר בשוק.

** הערה זו מיועדת למי שרוצה לדעת למה משנה מספר הרמות של זיהוי לחץ:
כידוע, זיהוי רמת לחץ מאפשרת מעבר מקו דק לקו עבה, כאשר ככל שרמת הלחץ של העט על גבי הלוח גוברת, כך הקו מתעבה.
עט עם זיהוי לחץ גבוה יותר (8192) יכול להתחיל לצייר מקו דקיק יותר תוך מעבר חלק יותר לקו יותר עבה. במילים פשוטות: צייר עם כישורי שליטה טובים, יכול לנצל את המאפיין הזה כדי להפסיק להשתמש בסוגריים המרובעים...

שימו לב: שני השאלות מבקשות מידע הן מבעלי ניסיון בלוח זה ספציפית, והן דעתכם וטעמכם האישי על שני נושאים אלו, גודל וזיהוי רמות לחץ, גם כשאין לכם ניסיון בלוח זה, או בחברת וואקום.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
א. לא נראה לי שווה לוותר על רמות לחץ בשביל גודל. מה גם שהגודל הזה היסטרי
ב. לדעתי 24 גדול די והותר! בטח כשהוא בא עם יתרון של רמות לחץ כפולות ומכופלות

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני משתמש ב27'.
לא מרגיש שרמות הלחץ יש להם ביטוי ברמת האיור שאני משתמש בה. יש לי די והותר לחץ (אל תמחקי אותי בגלל המשפט הזה, אההה..). זה נשמע לי מסברא, כהפרזה לצורך נתינת תחושה של קידמה, ולא צורך אמיתי של מאיירים. כי לי אין שום הגבלה בגלל זה. שום.

הגודל - מרגיש ש24 היה מספיק לי. לא משתמש בכל אינצ' מה27. אבל לא הייתי קונה 13' או 16'. אישית, אני נהנה יותר מהגודל של 20+.

השאלה לגבי בחירה במסך הזה שונה. לא הנקודות שהזכרת. אבל נחכה להמשך.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני כבר אמרתי לך בעבר את דעתי בעניין הגודל ואכתוב זאת לטובת הכלל- אני אמנם לא עם לוח וואקום אבל לוח בגודל של 22" וזה מספיק גדול! גם אני לא משתמשת בכל מיליאינץ' של הלוח.
גודל טוב שמספק תנועה ומרחב.
לגבי רמות לחץ העט אשמח לקבל עוד מידע, כיוון שזכור לי עוד מהשיעורים בפרוג שההמלצה היא עד 2048 (לא מתחת ולא מעל).

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לגבי רמות לחץ העט אשמח לקבל עוד מידע, כיוון שזכור לי עוד מהשיעורים בפרוג שההמלצה היא עד 2048 (לא מתחת ולא מעל).
בזמן השיעורים שלך בפרוג סביר להניח שלא היו יותר מ2048 רמות לחץ.
אם זכרוני לא מטעיני, וואקום התחילו לייצר 8192 רמות לחץ ב2016. וגם אז, סביר להניח שזה היה נחלתם של יחידי סגולה בעלי תקציב גדול. לפני כן הברירות היו 1024 או 2048. היות שהביצועים של 1024 היו ירודים ברמה ניכרת לעומת 2048, אכן אין פה הרבה ספיקות לגבי המלצה.
אולם כיום להרבה (לא יודעת אם זה רוב) לוחות, גם של חברות נוספות, יש 8192 רמות לחץ.

לעומת זאת,
כפי שציין אבימי
הביצועים של 8192 רמות הם גבוהות מדי לתצוגת HD, ולכמה מעבדים. אי לכך ההבדל לא ניכר באופן מוכח אצל רוב הציירים על אף שבמפרט של הלוח כתוב 8192 רמות לחץ. הטענה היא, שהתחושה בציור כן מעט טבעית יותר, אבל לא ברור אם זה נובע מהשפעה פסיכולוגית או עובדה ממשית, כאשר מדובר על לוח ברזולוצית HD בלבד.
למי שלא מבין ברזולוציות: כנראה שיש לכם HD. (אמנם יש סיכוי קלוש שיש לכם יותר, אז אתם יכולים לעשות גוגל על הדגם של הלוח שלכם.)

על מסך ברזולוציה גבוהה זה בהחלט ניכר, בעיקר ביצירת קווים עדינים ודקים, אבל עדיין לא ברמה כזאת שהייתי טוענת ש2048 רמות זה דבר גרוע. לפי דעתי, אני מסכימה עם אבימי. זה אכן בגדול טקטיקת מכירות ובקטן שיפור מזערי.

הרחבת ידע:

נערך לאחרונה ב:

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בזמן השיעורים שלך בפרוג סביר להניח שלא היו יותר מ2048 רמות לחץ.
אם זכרוני לא מטעיני, וואקום התחילו לייצר 8192 רמות לחץ ב2016. וגם אז, סביר להניח שזה היה נחלתם של יחידי סגולה בעלי תקציב גדול. לפני כן הברירות היו 1024 או 2048. היות שהביצועים של 1024 היו ירודים ברמה ניכרת לעומת 2048, אכן אין פה הרבה ספיקות לגבי המלצה.
אולם כיום להרבה (לא יודעת אם זה רוב) לוחות, גם של חברות נוספות, יש 8192 רמות לחץ.
הרשי לי לחלוק עלייך, כיוון שכבר אז בלימודים היינו חייבות לרכוש לוח לבית בשביל התרגולים, וכבר אז היו לוחות עם דרגות לחץ יותר מ2048 ובנות שאלו את דבורה על כך, ואמרה שזה מספיק.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
רוב תודות על כל מי שהגיב. תשובות לעניין וכהלכה! לא יכולתי לצפות למענה יותר ברור, נבון וחכם.

כשאני בוחנת את התגובות הנ"ל שלכם נראה שהשאלה המתעוררת מהנקודה הבאה מעט מיותרת. בכל זאת, נמשיך לפי התוכנית, כי אני רואה שמה שאנחנו בעצם יוצרים פה, זה שו"ת שימושי לציירים שרוצים לעבור לדיגיטלי ומתלבטים בין הדגמים:

כזכור אנחנו עדיין מדברים על דגם Cintiq 27 QHD.

נקודת הבעד נשארת:
מסך הכי גדול שיש כרגע.

נוסיף עוד נקודת נגד חדשה:

הרזולוציה של המסך הזה הוא QHD, במספרים: 2530X1440.

הרזולוציה הזו גבוהה יותר מרזולוצית HD, שהיא במספרים 1920X1080.

לכאורה זה מאפיין טוב, נכון?

אבל כיום יש לוח קטן יותר של וואקום, 24", ברזולוצית UHD ,
כלומר 4096X2160,
או במילים אחרות 4 פעמים הפיקסלים שבHD!

ועוד לוח 16" ברזולוציה של 3840x2160,
כלומר בערך כפול שלוש פיקסלים מHD. *

*הסבר על רזולוציות במסכי ציור
הכמות של הפיקסלים חייבת להיות יחסית לגודל המסך. כלומר, ככל שמסך גדול יותר כך הוא דורש יותר פיקסלים כדי להידמות לאיכות HD.
בואו נוכיח את זה.

כדי לדעת כמה פיקסלים יש סה"כ במסך נכפיל את פיקסלים שבקו האוקך בפיקסלים שבקו הרוחב.
כלומר, במקרה של QHD כמו במסך 27"
נכפיל 1440 ב 2530 ונקבל: 3643200 פיקסלים
או 3.6 מגפיקסל.
חכו, אל תברחו לי! זה באמת די פשוט.

כעת נחשב את רזולוצית UHD כמו במסך 24":
נכפיל 4096 ו 2160 ונקבל: 8847360 פיקסלים
או 8.8 מגפיקסל.

כעת תחשבו ש3.6 פיקסלים צריכים להתפרס על כל השטח הענק של מסך 27",
אני יכולה להניח שהתוצאה היא תצוגה מעט יותר טובה מהתצוגה של מסך HD בגודל רגיל.

בעוד 8.8 פיקסלים מצטופפים במסך "פיצי" של 24". תדמיינו איזו חדות של תצוגה זה יוצר!

אשמח לשמוע הערות שיש לכם על הנקודה הזו של רזולוציה לעומת גודל, אבל אם אתם מרגישים שאמרתם די כתגובה לשאלה הקודמת, בהחלט אבין אתכם. מטרתי היתה להביא לתשומת ליבכם את נושא הרזולוציה.
לבעלי ניסיון אישי ב27" פיקסלים: האם התצוגה אכן חדה במיוחד?
לאלו שיש להם מידע ממגוון מקורות: האם אינכם מסכימים עם החישובים שלי? האם אתם חושבים שדווקא כן עדיף מסך גדול?

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
רזולוציה גבוהה זה דבר מדהים.(נקודה.:))
אני חושבת שעדיף גודל בינוני (שהוא בעצם קטן יותר מה27)
אבל עם רזולוציה גבוהה יותר.
הנאה צרופה.

עריכה:
בתקווה שהתגובה שלי הייתה חוקית ולפי הכללים וכו׳..:eek:

נערך לאחרונה ב:

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זה נראה שענית לעצמך @Ammo כפי שכתבה אח"כ @ליבליב .
החדות באיור מאוד קריטית בפרט למאיירים שמציירים הרבה פריטים ובגדלים מוקטנים.
וגם התוצרים יותר ברורים ואיכותיים.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוקי, נראה שמצינו את הנושא של 27 אינץ.
די ברור שיש לוחות עדיפים. בכל זאת נשארו לי עוד שתי נקודות פיצפוניות כדי שנוכל להגיד שטחנו את הנושא מכל צדדיו ופינותיו.

1. יש פרלקסה* מועטה בלוח זה. לעומת פרלקסה שלפי השמועות כמעט לא מורגשת בלוחות הפרו 16, 13 ו24 של וואקום ולוחות 16 ו13 אינץ של הויון. אני יודעת שמתרגלים לפרלקסה וזה לא מפריע, אבל נראה לי שלוח בלי פרלקסה בכלל הרבה יותר מהנה.

2.תצוגת הצבעים מסוגלת להציג 97% מצבעי אדובי, ורק 970:1 של ניגודיות**.
לעומת זאת לוחות של הויון ולוחות נוספים של וואקום אשר בהם בין 99% ל- 100% צבעים וניגודיות של
1000:1

3. אני כל הזמן נתקלת בתגובות של קונים שקיבלו שלוש או יותר פיקסלים מתים או תקועים.

שמועה שמעתי שוואקום אינם מקבלים את התלונה הזו כראויה להתייחסות, היות שהאחריות שלהם קובעת שרק אחוז מסוים של פיקסלים צריכים להיות תקינים.
אני בדקתי את האחריות שלהם כמה שאפשר ולא הצלחתי למצוא איזכור של משהו שנראה קשור לנושא.
הבנתי שקונים שהתעקשו שלחו את הלוחות שלהם לתיקון, אך קיבלו חזרה לוח עם תקלות גרועות עוד יותר, כגון ריסים או אבק תקועים מאחורי המסך, ועוד. - כל זה השמועה.

* פרלקסה (Parallex) - פער בין מראה מיקום העט בעין למיקום הקו המצויר. במסכים מסוימים יש רווח בין מסך הLED למשטח הזכוכית עליו מציירים. זה עלול לגרום לכך שחוד העט נראה במקום אחד על המסך, אך הסמן נראה מספר מילימטרים לידו.
4-5-jpg.3322

** ניגודיות (Contrast Ratio) - היחס בין הצבע הבהיר ביותר (לבן) לצבע הכהה ביותר (שחור).
יחס טוב הוא 1000:1.
4-3-jpg.3315

פחות מזה, והצבעים יראו דהויים. הערה: היות שאין שיטה בין לאומית למדידה, כל חברה מודדת לפי הערכים האישיים שלה, כך שאין למדד הזה הרבה משמעות. מדד זה מראה מה התוצרת שהמסך אמור להציג.

לכן שאלה לי למשתמשי 27 אינץ(יש כאן בכלל כאלה מלבד @אבימי?), וגם משתמשי לוחות אחרות של חברת וואקום:
האם נתקלתם בפיקסלים מתים או פגם אחר? אם כן, מה עשיתם? אם לא תענו אני מניחה שאפשר להניח שזו שמועת שווא...
האם נתקלתם בקושי לכייל את צבעי המסך, או שמתם לב לאיזהו חוסר בחדות של התצוגה? אני יודעת שצריך להשתמש בדיספליי פורט כדי להנות מהרזולוציה הגבוהה, אך בכל זאת לפי שמפרט נראה שהניגודיות והצבעים לא הכי הכי. למרות שזה כנראה בסדר. אבל לא הכי. (אמרתי את זה כבר?)

שאר משתמשים: אני מחכה לתגובות שלכם בנוגע ללוח זה עד ליום ראשון בעז"ה. תנצלו! (הכללים לא כאלה נוקשים, נכון?:()

נערך לאחרונה ב:

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לא נתקלתי מעולם בפיקסלים מתים, בס'' ד.

בגדלים כאלה, הרזולוציה והניגודיות הם מותרות,
את כבר בנקודה שמעבר למעבר לנצרך, ושם להתלבט ביון מושלם למושלם מושלםםםםם, זה כבר עניין של היפר רגישות, ולא של יתרונות נורמאליים. ה27 הוא מסך שנותן תמונה מדהימה ביופייה עד שמיטת לסת.
שוב לטעמי זה לא נחשב יתרון אם לסינים יש 1% צבע יותר, אלא סתם תעלול שיווקי, שנועד לכסות על אספקט האמינות הנמוך.

במסכי פרו החדשים של וואקום, יש את יתרון הפרלסקה, ויש את עניין מגע העט עם הלוח שמרגיש יותר טבעי ו"נייר"י כזה, קצת כמו עט ומסך אייפד. זה יתרון משמעותי ביותר.
בעצם, השאלה הגדולה שלך, שאת צריכה לשאול את עצמך, היא לא הפצ'יפקעס הבאמת זניחים,
אלא האם לקנות במחיר יותר שפוי 27' מהדור הקודם,
או ללכת על הטופ, ולשלם טופ, ולקחת 24' של הדור החדש. זו שאלה גדולה. פה אני שומע התלבטות אמיתית.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אוקי, נראה שמצינו את הנושא של 27 אינץ.
די ברור שיש לוחות עדיפים. בכל זאת נשארו לי עוד שתי נקודות פיצפוניות כדי שנוכל להגיד שטחנו את הנושא מכל צדדיו ופינותיו.

1. יש פרלקסה* מועטה בלוח זה. לעומת פרלקסה שלפי השמועות כמעט לא מורגשת בלוחות הפרו 16, 13 ו24 של וואקום ולוחות 16 ו13 אינץ של הויון. אני יודעת שמתרגלים לפרלקסה וזה לא מפריע, אבל נראה לי שלוח בלי פרלקסה בכלל הרבה יותר מהנה.

2.תצוגת הצבעים מסוגלת להציג 97% מצבעי אדובי, ורק 970:1 של ניגודיות**.
לעומת זאת לוחות של הויון ולוחות נוספים של וואקום אשר בהם בין 99% ל- 100% צבעים וניגודיות של
1000:1

3. אני כל הזמן נתקלת בתגובות של קונים שקיבלו שלוש או יותר פיקסלים מתים או תקועים.

שמועה שמעתי שוואקום אינם מקבלים את התלונה הזו כראויה להתייחסות, היות שהאחריות שלהם קובעת שרק אחוז מסוים של פיקסלים צריכים להיות תקינים.
אני בדקתי את האחריות שלהם כמה שאפשר ולא הצלחתי למצוא איזכור של משהו שנראה קשור לנושא.
הבנתי שקונים שהתעקשו שלחו את הלוחות שלהם לתיקון, אך קיבלו חזרה לוח עם תקלות גרועות עוד יותר, כגון ריסים או אבק תקועים מאחורי המסך, ועוד. - כל זה השמועה.

* פרלקסה (Parallex) - פער בין מראה מיקום העט בעין למיקום הקו המצויר. במסכים מסוימים יש רווח בין מסך הLED למשטח הזכוכית עליו מציירים. זה עלול לגרום לכך שחוד העט נראה במקום אחד על המסך, אך הסמן נראה מספר מילימטרים לידו.
4-5-jpg.3322

** ניגודיות (Contrast Ratio) - היחס בין הצבע הבהיר ביותר (לבן) לצבע הכהה ביותר (שחור).
יחס טוב הוא 1000:1.
4-3-jpg.3315

פחות מזה, והצבעים יראו דהויים. הערה: היות שאין שיטה בין לאומית למדידה, כל חברה מודדת לפי הערכים האישיים שלה, כך שאין למדד הזה הרבה משמעות. מדד זה מראה מה התוצרת שהמסך אמור להציג.

לכן שאלה לי למשתמשי 27 אינץ(יש כאן בכלל כאלה מלבד @אבימי?), וגם משתמשי לוחות אחרות של חברת וואקום:
האם נתקלתם בפיקסלים מתים או פגם אחר? אם כן, מה עשיתם? אם לא תענו אני מניחה שאפשר להניח שזו שמועת שווא...
האם נתקלתם בקושי לכייל את צבעי המסך, או שמתם לב לאיזהו חוסר בחדות של התצוגה? אני יודעת שצריך להשתמש בדיספליי פורט כדי להנות מהרזולוציה הגבוהה, אך בכל זאת לפי שמפרט נראה שהניגודיות והצבעים לא הכי הכי. למרות שזה כנראה בסדר. אבל לא הכי. (אמרתי את זה כבר?)

שאר משתמשים: אני מחכה לתגובות שלכם בנוגע ללוח זה עד ליום ראשון בעז"ה. תנצלו! (הכללים לא כאלה נוקשים, נכון?:()
1. אמת שמתרגלים לפרלקס, ואמת שבלי פרלקס זה הרבה יותר מהנה. שניהם מנסיון.
3. אין לי פיקסלים מתים ב27, וגם לא אף בעיה אחרת, זה מוצר מעולה, אמין. איכותי מאוד (!) וכיפי. אבל כן, הדור חדש של הסינטיק פרו זה עוד ליגה, בגלל הפרלקס, ובגלל התוספת רגישות של רמות לחץ עט.
נ.ב-
תעייני מה שכתבתי בסוף העמוד הזה-
https://www.prog.co.il/threads/אשכול-אימונים.328718/page-3

נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אז ניסיתי את WACOM 27 INCH.

רק למשך כמה שעות, בזכות @מישהו (תודה, תודה! ...@מישהו).

אחרי שהצלחתי להתגבר על תחושת האשמה של גנב חטטן שגרמה לי לקפוץ מכל רחש קטן ולהפיל את העט כמה וכמה פעמים (מקווה שלא שברתי משהו), הצלחתי להתרכז, להנות ולהחכים. רק בשביל החוויה הזו שווה להיות חבר בפרוג! צדקו צדקו כל מי שאמר והתריע ושנה ש"צריך לנסות קודם, תלונות - אחר כך".

היו כמה דברים שבהחלט הפתיעו אותי, וכמה שכנראה מובנים מאליו כאשר משתמשים בלוח של וואקום. תזכרו שאני משתמשת כבר זמן רב בלוח הויון, לכן הרשמים שלי בוודאי נובעים מהשוואה בלתי נמנעת ללוח שלי.

נתחיל:
הגודל. הנוכחות המאסיבית שהיה ללוח גרמה לי להלם תרבותי, ממנו אני עדיין מתקשה להתאושש. הלוח שיש לי כרגע הוא 18.5 אינצים,לא לוח קטן. אבל שמונה וחצי האיצים הנוספים, פלוס המסגרת העבה, פלוס המעמד הכבד יוצרים יחד משהו בגודל מפלצתי. תמונות פשוט לא מסוגלות להביע את מלוא הנוכחות של המסך הזה. מבחינתי הגודל פשוט מ-ו-ש-ל-ם.
לא רוצה יותר גדול. לא רוצה יותר קטן.

בהתחלה, חשבתי שזה פשוט גדול יותר מדי. אני אוהבת שאני יכולה לראות את כל הלוח בעיניים, בלי מסע ארוך מצד אחד לצד השני, אני אוהבת שהלוח מרגיש קל ונגיש, אני אוהבת שאני יכולה לסובב את כל הלוח בידיים בלי להזדקק לפיתוחים טכנולוגיים למיניהם. אבל לאחר מחשבה, אני בטוחה שכל השטויות הנ"ל זה סתם עניין של הרגל.

המעמד. במקרה זה, היה ללוח מעמד של וואקום (אם @מישהו רוצה לתקן אותי -מוזמן).
ACK411040Z%20g.jpg

המעמד לא מגיע יחד עם הלוח, ואפשר לבחור בין דגם זה לדגם חדש שמאפשר גם לסובב את המסך. מלבד זאת ניתן לקנות שתי דגמים נפוצים של אמזון שמתאימים ללוחות וואקום.
81vVhNmk8JL._SX522_.jpg

אחרי שנאבקתי אם המעמד במשך קרוב ל10 דקות (באמת מקווה שלא שברתי כלום), וניסיתי לצייר בעמידה לזמן מה, נאלצתי לפתוח יוטיוב לצורך הדרכה, איך בשם כל הסינטיקים של וואקום מורידים את הדבר הזה! @מישהו כנראה גבוה מאוד. כשהצלחתי סופסוף להוריד, (אהההה, הצופציק הזה מאחור זה כפתור נעילהההה! *גלגול עיניים מאסיבי*) לא הצלחתי לעצור את הירידה, ופשוט נתתי למסך לנוח על השולחן. אני לא יודעת אם אפשר לטפל בתנוחה של המעמד באופן מוצלח יותר, לכן לא אביע את דעתי על זה. רק, זה כבד יציב ומקובע.

העט. שמעתי על זה, אבל מעולם לא לקחתי את זה בחשבון. העט דקיק וקליל. אין פה הרבה מה להרחיב. העט נוח. נקודה.

רמות הלחץ. זה לא ביג דיל, כן? אבל הרגשתי את החסר ברמות, כנראה בגלל גודלו העצום של המסך. כפי שכבר הסברתי, רמות לחץ נוספות מתבטאות בציור קווים דקיקים, תוך שימוש במעט מאוד לחץ. אם לא ניסיתם לצייר כך, לא נתקלתם בהבדל, וזה לא משנה לכם. כמו שאמרתי, לא דיל ברייקר, אבל אם כבר וואקום, אז כבר 8192 רמות.

פרלקסה. אותו דבר כמו הלוח שלי עכשיו. מועט, ולא קריטי בשום אופן. אם כבר וואקום - אז אני רוצה פחות פרלקסה.

סטייה קלה מהנושא: שמחתי לגלות שה"באג" שחשבתי אותו לבאג של הויון הוא פשוט באג של פוטושופ. קרי: בוחר הצבעים שלהם לא מגניב (נקודה נוספת לזכות מנגה, אם מישהו עדיין סופר). אי אפשר לגרור את את הנקודה על פני ריבוע הגוון בעזרת העט בצורה חלקה לגמרי. רק בעזרת העכבר. הייתי מרחיבה למה זה חשוב לי - אבל זה באמת כבר לא מעניינינו.

מקלדת הקיצורים.

המסך המט. ברגעים הראשונים התחברתי מאוד להרגשה. שימו לב, לא מדובר פה במסך שהוא רק מט, אלא במשהו שוואקום מכנים "זכוכית משורטטת" (Etched Glass).העט התחכך בלוח בתחושה ורחשים משביעי רצון ביותר. אחרי כמה דקות שימוש התחלתי להבחין בקווים שמפרים את המשטח החלק של המסך, באיזורי הקשקושים שלי. שוב הייתי בטוחה ששברתי את המוצר היקר הזה. נראה לי שכמות התקפי הלב ש(כמעט) הזניקה את לחץ הדם שלי לגבהים כרוניים... בסופו של דבר נוכחתי שהקווים נמחקים אם משפשפים אותם, אבל החלטתי לא לטפל בזה מחשש (עקר) שאשרוט את הלוח.

המשך יבוא...

נערך לאחרונה ב:

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
דבר ראשון שמחה שניסית!
סטייה קלה מהנושא: שמחתי לגלות שה"באג" שחשבתי אותו לבאג של הויון הוא פשוט באג של פוטושופ. קרי: בוחר הצבעים שלהם לא מגניב (נקודה נוספת לזכות מנגה, אם מישהו עדיין סופר). אי אפשר לגרור את את הנקודה על פני ריבוע הגוון בעזרת העט בצורה חלקה לגמרי. רק בעזרת העכבר. הייתי מרחיבה למה זה חשוב לי - אבל זה באמת כבר לא מעניינינו.
את רצינית?
אני בוחרת צבעים בפוטושופ רק עם העט, ברור.
לא הבנתי איפה הבעיה
יש לי אינטוס כפי הידוע לנו, אבל זה לא באג של פוטושופ בשום פנים ואופן!
(ותמחקי את הנקודה!!)

:p:p אהבתי את ההגדרה

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
דבר ראשון שמחה שניסית!

את רצינית?
אני בוחרת צבעים בפוטושופ רק עם העט, ברור.
לא הבנתי איפה הבעיה
יש לי אינטוס כפי הידוע לנו, אבל זה לא באג של פוטושופ בשום פנים ואופן!
(ותמחקי את הנקודה!!)

:p:p אהבתי את ההגדרה
כבר אין אצלי כזה באג. נדמה לי שזה קשור לווינדוז אינק, שצריך להיות מכובה או דלוק, אף פעם לא זוכר איזה.

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תזהרו הולכים למחוק אתכן מהאשכול, בנות
האם שמעתי את צמד המילים "תחושת בטן"?? אנא נמקו את הרגשותיכן בטיעונים עניניים בלבד

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז ניסיתי את WACOM 27 INCH.

רק למשך כמה שעות, בזכות @מישהו (תודה, תודה! ...@מישהו).

אחרי שהצלחתי להתגבר על תחושת האשמה של גנב חטטן שגרמה לי לקפוץ מכל רחש קטן ולהפיל את העט כמה וכמה פעמים (מקווה שלא שברתי משהו), הצלחתי להתרכז, להנות ולהחכים. רק בשביל החוויה הזו שווה להיות חבר בפרוג! צדקו צדקו כל מי שאמר והתריע ושנה ש"צריך לנסות קודם, תלונות - אחר כך".

היו כמה דברים שבהחלט הפתיעו אותי, וכמה שכנראה מובנים מאליו כאשר משתמשים בלוח של וואקום. תזכרו שאני משתמשת כבר זמן רב בלוח הויון, לכן הרשמים שלי בוודאי נובעים מהשוואה בלתי נמנעת ללוח שלי.

נתחיל:
הגודל. הנוכחות המאסיבית שהיה ללוח גרמה לי להלם תרבותי, ממנו אני עדיין מתקשה להתאושש. הלוח שיש לי כרגע הוא 18.5 אינצים,לא לוח קטן. אבל שמונה וחצי האיצים הנוספים, פלוס המסגרת העבה, פלוס המעמד הכבד יוצרים יחד משהו בגודל מפלצתי. תמונות פשוט לא מסוגלות להביע את מלוא הנוכחות של המסך הזה. מבחינתי הגודל פשוט מ-ו-ש-ל-ם.
לא רוצה יותר גדול. לא רוצה יותר קטן.

בהתחלה, חשבתי שזה פשוט גדול יותר מדי. אני אוהבת שאני יכולה לראות את כל הלוח בעיניים, בלי מסע ארוך מצד אחד לצד השני, אני אוהבת שהלוח מרגיש קל ונגיש, אני אוהבת שאני יכולה לסובב את כל הלוח בידיים בלי להזדקק לפיתוחים טכנולוגיים למיניהם. אבל לאחר מחשבה, אני בטוחה שכל השטויות הנ"ל זה סתם עניין של הרגל.

המעמד. במקרה זה, היה ללוח מעמד של וואקום (אם @מישהו רוצה לתקן אותי -מוזמן).
ACK411040Z%20g.jpg

המעמד לא מגיע יחד עם הלוח, ואפשר לבחור בין דגם זה לדגם חדש שמאפשר גם לסובב את המסך. מלבד זאת ניתן לקנות שתי דגמים נפוצים של אמזון שמתאימים ללוחות וואקום.
81vVhNmk8JL._SX522_.jpg

אחרי שנאבקתי אם המעמד במשך קרוב ל10 דקות (באמת מקווה שלא שברתי כלום), וניסיתי לצייר בעמידה לזמן מה, נאלצתי לפתוח יוטיוב לצורך הדרכה, איך בשם כל הסינטיקים של וואקום מורידים את הדבר הזה! @מישהו כנראה גבוה מאוד. כשהצלחתי סופסוף להוריד, (אהההה, הצופציק הזה מאחור זה כפתור נעילהההה! *גלגול עיניים מאסיבי*) לא הצלחתי לעצור את הירידה, ופשוט נתתי למסך לנוח על השולחן. אני לא יודעת אם אפשר לטפל בתנוחה של המעמד באופן מוצלח יותר, לכן לא אביע את דעתי על זה. רק, זה כבד יציב ומקובע.

העט. שמעתי על זה, אבל מעולם לא לקחתי את זה בחשבון. העט דקיק וקליל. אין פה הרבה מה להרחיב. העט נוח. נקודה.

רמות הלחץ. זה לא ביג דיל, כן? אבל הרגשתי את החסר ברמות, כנראה בגלל גודלו העצום של המסך. כפי שכבר הסברתי, רמות לחץ נוספות מתבטאות בציור קווים דקיקים, תוך שימוש במעט מאוד לחץ. אם לא ניסיתם לצייר כך, לא נתקלתם בהבדל, וזה לא משנה לכם. כמו שאמרתי, לא דיל ברייקר, אבל אם כבר וואקום, אז כבר 8192 רמות.

פרלקסה. אותו דבר כמו הלוח שלי עכשיו. מועט, ולא קריטי בשום אופן. אם כבר וואקום - אז אני רוצה פחות פרלקסה.

מקלדת הקיצורים.
המסך המט.
ברגעים הראשונים התחברתי מאוד להרגשה. שימו לב, לא מדובר פה במסך שהוא רק מט, אלא במשהו שוואקום מכנים "זכוכית משורטטת" (Etched Glass).העט התחכך בלוח בתחושה ורחשים משביעי רצון ביותר. אחרי כמה דקות שימוש התחלתי להבחין בקווים שמפרים את המשטח החלק של המסך, באיזורי הקשקושים שלי. שוב הייתי בטוחה ששברתי את המוצר היקר הזה. נראה לי שכמות התקפי הלב ש(כמעט) הזניקה את לחץ הדם שלי לגבהים כרוניים... בסופו של דבר נוכחתי שהקווים נמחקים אם משפשפים אותם, אבל החלטתי לא לטפל בזה מחשש (עקר) שאשרוט את הלוח.

המשך יבוא...
כמה הערות:
אצלי יש סינטיק 27, ואין בעיה של לגרור עם העט בתוך הפנל של הבחירת צבעים.. ככה שזה באג אצל המישהו ואצלך שיש לו פתרון כלשהו.
etched glass זה בסינטיק פרו ובמוביילסטודיו פרו,- המסך שציירת עליו ב27 הוא חלק לגמרי.
הקווים הנמחקים- זה פשוט אומר שהגיע הזמן לנקות את המסך

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה