דרוש מידע דיאטה או ניתוח?

• פותח הנושא SHB
  • פורסם בתאריך

imac100

משתמש מקצוען
יש את מדד הBMI ולפיו אפשר לדעת. 25 זה משקל תקין ו40 ומעלה זו השמנה חמורה הטווח שביניהם מחולק לעוד 3 דרגות השמנה. חוץ מזה שהרבה פעמים זה עניין של הרגשה של האדם עצמו.

לדעתי ההשוואה צריכה להיות כמה משמינות נשים במשקל ממוצע (נגיד 28 bmi) לאחר 4 לידות ו12 שנים.
אם הממוצא שונה את צודקת אם לא לא.

אני בהחלט רואה שיש כאלה שהשמינו (מי שלא השמין מאד מאד שומר)
אבל גם אנשים רגילים ודי רזים שלא עברו ניתוח משמינים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אולי לא הייתי ברורה:
הסיכוי לעליה במשקל אחרי דיאטה הוא בסביבות 98%
הסיכוי לעליה במשקל אחרי ניתוח שרוול הוא בסביבות 35%
הסטטיסטיקה שאני מכירה לדיאטות (כל סוגי הדיאטות ) אחרי 5 שנים %0.66 יעלו יותר מהמשקל המקורי ו 0.3% ישארו רזים או יציבים

חיהלהR

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני רזה בטיפוס שלי, אז אולי לא פייר שאני מגיבה, אבל תמיד חשבתי לעצמי שמי שלא עומד בתנאי דיאטה - ניתוח בריאטרי הוא פיתרון מצוין!!!

אבל עכשיו, כשאני מכירה ממש מקרוב 2 שעשו את הניתוח (לא יודעת איזה סוג) ושניהם עם בעיה לכל החיים, כל אחד מהם סיבוך אחר - (עם פעם בחודש לפחות התייצבות בבי"ח לטיפול מונע) אז אולי צריך לחשוב יותר ברצינות ולקחת בחשבון את כל הנתונים.

ואגב, יש כמה מאכלים שאסור להם לכל החיים (לא זוכרת הכל, אבל בורקס, שתיה מוגזת, כמות מסוימת של אוכל), ז"א שיש פה סוג של שינוי שבכל מקרה צריך לעבור בחיים - כן יש פה אלמנט של דיאטה וכמו שאמרה לי "בריאטרית" אחת : "את הניתוח צריך בראש, לא בבטן...."

חופית :)

משתמש רשום
עדיף שמן בריא מרזה וסובל
מנסיון
ראיתי כמה וכמה אנשים שם השומן שנעלם , נעלם גם שמחת החיים שלהם
ום שיש 3.2 בערך אחוזי תמותה מניתוחים כאלה
השאלה עד מתי נשאר הגוף דמוי בריא, וממתי מתחילים לקחת כדורים נגד יתר לחץ דם, סוכר וכל הנלווה
ועוד לפני-כמה הבנאדם מצליח לסחוב את עצמו? הגוף לא יכול לסחוב משקל גבוה לאורך שנים, מגיע שלב שהכל קורס תחת העומס
מבחינת מצב הרוח-כל הבריאטריים שאני מכירה נשארו אותו דבר, ומי שהיה עליז ושמח קודם-נשאר כזה

ואגב, יש כמה מאכלים שאסור להם לכל החיים (לא זוכרת הכל, אבל בורקס, שתיה מוגזת, כמות מסוימת של אוכל), ז"א שיש פה סוג של שינוי שבכל מקרה צריך לעבור בחיים - כן יש פה אלמנט של דיאטה וכמו שאמרה לי "בריאטרית" אחת : "את הניתוח צריך בראש, לא בבטן...."
בורקס-את ההרכב המדליק שלו אסור לכולם, זה אוסף שומני טראנס שלא מיטיבים עם איש
אבל אם את מדברת טכנית-אפשר להכניס אותו לפה ולא למות
בקשר להגבלות, מדובר משורוולים ובמעוקפים למינהם. אסור לשתות מוגז, לאכול ציפה של פרות הדר (הלבנה), אפרסמון, ואולי עוד משהו בסגנון, זהו בערך
כמובן שיש הגבלה-אחרת למה אנחנו פה? אבל מתרגלים לזה מהר מאד ולומדים את גבולות הגוף
מה טוב ומה לא טוב, (לכל אחד יש את האינדוודואל שמפריע לו, לומדים את הגוף)

מבחינת ניתוח ראש-הוא מגיע מהר מאד, אם לא מנסים להילחם בהגבלות אלא זורמים איתן
ההמחשה הכי יפה שהיתה לי לזה השבוע היתה מטובעת מפה שדיברה איתי (מקווה שלא פוגעת בך, ניקית יקרה) מטבע הלשון שלה היה-כמה אפשר לדחוף, ואני עניתי לה על אפשרויות האכילה
אנחנו לא במטרה לדחוף, אלא לאכול מה שצריך וכמה שצריך
כן, לאט לאט המעקף עולה לראש...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
השאלה עד מתי נשאר הגוף דמוי בריא, וממתי מתחילים לקחת כדורים נגד יתר לחץ דם, סוכר וכל הנלווה
ועוד לפני-כמה הבנאדם מצליח לסחוב את עצמו? הגוף לא יכול לסחוב משקל גבוה לאורך שנים, מגיע שלב שהכל קורס תחת העומס
השאלה היא כמה ספורט האדם עושה. את מכירה שמנים שמתעמלים , אבל המון ? שנמצאים בכושר? זה קשה בהתחלה בגלל משקל הגוף שלהם , אבל כשהם בכושר טוב, הם גם יכולים להיות בריאים מאד.

אם הכיוון של המערכת היה להפנות שמנים להתעמלויות ברמה רצינית, יש מצב שהם היו שמנים בריאים . רק מה, זה הרבה יותר קשה, ואנשים אוהבים היום פתרונות בזק.
ואגב , לגבי הגוף , הוא יכול לסחוב משקל גבוה לאורך שנים - בתנאי שהשרירים חזקים , והוא בכושר .

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה היא כמה ספורט האדם עושה. את מכירה שמנים שמתעמלים , אבל המון ? שנמצאים בכושר? זה קשה בהתחלה בגלל משקל הגוף שלהם , אבל כשהם בכושר טוב, הם גם יכולים להיות בריאים מאד.

אם הכיוון של המערכת היה להפנות שמנים להתעמלויות ברמה רצינית, יש מצב שהם היו שמנים בריאים . רק מה, זה הרבה יותר קשה, ואנשים אוהבים היום פתרונות בזק.
ואגב , לגבי הגוף , הוא יכול לסחוב משקל גבוה לאורך שנים - בתנאי שהשרירים חזקים , והוא בכושר .
אני חותמת שאת לא שמנה! ואל תדון את חברך עד שתגיע למקומו - ולא נראה לי שהיית שמחה להיות שמנה ולקבל את כל המתנות שהשמנים מקבלים (גם אני! ראש שמן וגוף רזה בזכות ניתוח).
רק תודי לה' שאת רזה ובריאה.

stk

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אז מה... יש אנשים שהסתבכו בניתוח כיס מרה אי אפשר לתת המלצות או דיס המלצות לפי משהו שמכירים... אני מכירה הרבה שמנים שהסתבכו בגלל שומן ... מחלות לב. סוכרת וכן... הם רק חלק מהרשימה... זה נחשב ניתוח מציל חיים . וסורי שאני מאכזבת אבל רוב השמנים שעושים דיאטה עולים הכל עם ריבית... אני מנותחת שב"ה מאד מרוצה . ולא מבינה מה מתלבטים כל כך... מי שיש לו אישור סימן שהוא במצב דחוף ושירוץ על זה...

עדיף שמן בריא מרזה וסובל
מנסיון
ראיתי כמה וכמה אנשים שם השומן שנעלם , נעלם גם שמחת החיים שלהם
ום שיש 3.2 בערך אחוזי תמותה מניתוחים כאלה

ויש אנשים שלמרות שיש להם נושאים נוספים שעלולים לגרום להם להיות קצת פחות שמחים
הניתוח עשה אותם שמחים

למשל @חדזי

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
מי שחושב בסגנון של "ניתוח ודי" - שיעשה דיאטה.
מי שכבר הגיע ל"דייייייייי - ניתוח!" שיעשה ניתוח.
(גילוי נאות: מנותח בריאטרי, מעל 5 שנים, שומר על משקל היעד, מדריך כושר וספורט, לא מוגבל באוכל, ושמח לא פחות מפעם)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה