עזרה ראשונה! דחוף הילדה לא גומרת להקיא

Yanky's Tech

משתמש פעיל

כללית שירותי בריאות​

מהם סימני האזהרה שמחייבים פנייה מיידית לרופא?​

כל תסמין שמתלווה להקאה ועלול לרמז על סיבוך מחייב פנייה לבדיקה רפואית. הכוונה היא, למשל, לתסמינים כמו יובש של השפתיים, חולשה ניכרת וחיוורון שעלולים להצביע על כך שהמקיא סובל מהתייבשות. דוגמה נוספת: הקאה דמית עלולה להצביע על קרע של הוושט.

נוסף על כך יש לשים לב לתסמינים מלווים שעלולים להעלות חשד שמדובר במחלה קשה שגורמת להקאה. מדובר בתסמינים כמו כאב ראש קשה, שינויים במצב ההכרה או קושי להניע יד או רגל. כל אלה עלולים להצביע על תהליך תוך־מוחי שגורם להקאה. זהו כמובן מצב חירום שמחייב פנייה מיידית לקבלת טיפול רפואי.

כאב בטן קשה המתלווה להקאה עלול להצביע על תהליך דלקתי במערכת העיכול. גם זהו מצב שמחייב פנייה מיידית לבדיקה רפואית.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אולי היא אלרגית לאנטיביוטיקה? לא תמיד כדאי לתלות רק בוירוס.
הייתי ממליצה להרים טלפון לרופא תורן של הקופה לשאול אותו מה לעשות.

(אם מדובר רק בוירוס, אז מים מדי פעם, ובלי להלחץ. גם אם הקיאה אותם, לפחות הגוף קיבל אותם).

עשירה

משתמש מקצוען
(אם מדובר רק בוירוס, אז מים מדי פעם, ובלי להלחץ. גם אם הקיאה אותם, לפחות הגוף קיבל אותם).
אחד הילדים שלי, חלה פעם בוירוס שכלל הקאות ואפילו מים הוא הקיא.
הייתי בטוחה, כמו שרשמת, שהגוף קיבל אותם והכל בסדר. לצערי נאלצנו לפנות למיון במצב של התייבשות.
אז נכון, בלי לחץ, אבל עם יד על הדופק.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
אחד הילדים שלי (ולא מדובר בתינוק), חלה פעם בוירוס שכלל הקאות ואפילו מים הוא הקיא.
הייתי בטוחה, כמו שרשמת, שהגוף קיבל אותם והכל בסדר. לצערי נאלצנו לפנות למיון במצב של התייבשות.
אז נכון, בלי לחץ, אבל עם יד על הדופק.
ואפילו עם קצת לחץ,
היינו מאושפזים עכשיו עם ילד- לא תינוק שהתייבש בצורה חמורה- התייבשות שנגרמה מוירוס שכלל המון הקאות.
והיה שם עוד ילד במצב קריטי=מורדם מונשם מהתייבשות.
תתנו לשתות קולה או מיץ ענבים במזרקים.

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
ואפילו עם קצת לחץ,
היינו מאושפזים עכשיו עם ילד- לא תינוק שהתייבש בצורה חמורה- התייבשות שנגרמה מוירוס שכלל המון הקאות.
והיה שם עוד ילד במצב קריטי=מורדם מונשם מהתייבשות.
תתנו לשתות קולה או מיץ ענבים במזרקים.
קולה עדיף שלא,
הבנתי מרופא שזה מייבש...

ראובן 23

משתמש מקצוען
לי רופא המליץ על משקה קל בטעם תפוחים מהול במים
טען שזה תרופה שהמציא דולנד טראמפ וזה הדבר היחיד הטוב שיצא ממנו עד כאן הציטוט

ראובן 23

משתמש מקצוען
אגב אם מזהים קצת אפסיות כדאי למהר למוקד/מיון כי זה משפיע במהירות על מערכות חיוניות בגוף

ראובן 23

משתמש מקצוען
בקולה יש הרבה סוכר
וכשמתייבשים רמת הסוכר בדם יורדת- מה שגורם לאפטיות
לכן כדאי לשתות משקאות עתירים בסוכר כמו קולה או מיץ ענבים או כל משקה מתוק
רמת המלחים גם יורדת וזה הרבה יותר קריטי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה