דגים דג טונה

שני 1212

משתמש צעיר
הדג הזה מתייבש במהירות לכן חשוב לבשל אותו כמה שפחות
המתכון שלי ל3 פרוסות: 7 שיני שום קלופות ופרוסות לטגן ולהוסיף קוביות עגבנייה קלופה מ 3 עגבניות לבשל ביחד עד לריכוך מלא של העגבניות להוסיף מלח ופלפל וכוסברה/ פטרוזילה להניס את הגדים ולבשל רבע שעה נוספת

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אשמח לקבל מתכון לדג טונה טרי (עדיף בלי ירקות) אבל שלא יצא יבש.
תודה!
אני עושה אותו כמו סטייק בשר
שמן זית, מלח, פלפל שחור גרוס.

מחבת פסים לוהטת
3 דקות מכל צד
לתת לו לנוח כמה דקות ולפרוס נגד הסיבים.

נערך לאחרונה ב:

שריתאליז

משתמש מקצוען
קודם כל לפרוס דק דק
יש את אלה שבוואקום 3 ביחד - הם מעולים.
להשרות את הדגים בלימון ומלח לפחות חצי שעה

לטגן בסיר רחב שיני שום, להוסיף קוביות עגבניות קלופות, רסק עגבניות, פפריקה ושמן בנדיבות
להרתיח
להוסיף חמוס מקופסת שימורים וכוסברה קצוצה
להמשיך לבשל עוד כעשרים דקות על אש נמוכה בינונית מכוסה
להוסיף את הטונה
להשקות אותה במי הבישול ולבשל עוד כרבע שעה
יוצא מעולה

אין לי כמויות. עושה לפי העין

ש. זינגר

משתמש רשום
אני מכין טונה טרייה ככה:

מחמם מחבת עם קצת שמן זית.
מתבל את הטונה במלח, פלפל שחור גרוס וקצת פפריקה מתוקה (לא להגזים).
צורב את הדג מכל צד, ממש דקה-שתיים לכל צד, לא יותר!
מוציא לצלחת, שופך מעל מיץ מחצי לימון טרי.
אפשר לפזר קצת שומשום / עירית קצוצה.
ככה יוצא לי תמיד עסיסי ורך. בהצלחה!

חוה ש

משתמש מקצוען
לפרוס לרוחב שיהיה ממש דק
את הפרוסות שמוכרים בואקום לפרוס לרוחב ל2.
להשרות 10 דקות בסילאן + דבש + פרוסות שום טרי (או גיבישי שום)
לצרוב במחבת פסים עם מעט שמן.
יוצא עסיסי ורטוב.

טולדנו

משתמש צעיר
בעצם הפטנט כמו שכתבו זה בישול קצר אבל לא סתם המרוקאים שמים הרבה שמן כי שמן מגיע לחום יותר גבוה ולכן צריך וזה הכי חשוב להכניס לסיר כשהוא רותח במקסימום ז''א מבעבע את הדג ולכסות ברוטב שיש בו בערך חצי מים חצי שמן לבישול של חמש דקות [אגב כך גם הוא לא מפריש את הקרום הלבן של הטונה ] תנסו תראו פלאים מנסיון של מאות פעמים ומשוב של רבים טבלי קשר ועם קשר זה גם תלוי בסוג הטונה יש חומה יש לבנה ויש אדומה שהיא הכי טובה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה