דרוש מידע דבר מפליא בטבע הבריאה שעדיין לא ראיתי התייחסות אליו

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
יצא לי (לא משנה כרגע איך בדיוק....) שאם נחלק את המספר 765,433 למספר 2160 (1080 * 2) נקבל את השנת ירח המדויקת ! (שזה 12 חודשים סידריים)

והמספר הוא 354.36712963 יום.

במילים אחרות החישוב הוא שמס' השעות שישנם בחודש, שווים למס' הימים שיש בשנתיים,
השאלה היא למה ?

(765,433 לחלק ל2160 פירושו לחלק את כל החלקים של החודש לשעתיים,
או לחלק את כל החלקים של החודש לשעה - כפול שנתיים)

שואף לגדולות

משתמש פעיל

ולא סתם אלברט איינשטיין אמר ש"אלוקים לא משחק בקוביות
אני לא יודע אם אתה יודע אבל הוא התכוין שלה’ אין קשר עם העולם הגשמי שזה משפט כפרני ולא לפי’ שאתה הבנת שאלוקים לא עושה בצורה לא מדויקת​

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
במילים אחרות החישוב הוא שמס' השעות שישנם בחודש, שווים למס' הימים שיש בשנתיים,
השאלה היא למה ?

(765,433 לחלק ל2160 פירושו לחלק את כל החלקים של החודש לשעתיים,
או לחלק את כל החלקים של החודש לשעה - כפול שנתיים)
התשובה היא ברורה !
שעה זה 1 חלקי 24 מיום
שזה מקביל לחודש שזה 1 חלקי 24 משנתיים !

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
וזה מדויק גם ע"פ המציאות המדעית כיום.
לא מדויק, כמעט מדוייק
חישובים מודרניים מראים שמסורת חז"ל, וכן חשבונם של הכשדים והיוונים, קרובים מאד לאורך המדויק של חודש סינודי

2022-06-15 (1).png

מאיר 4134

משתמש מקצוען
למה לא הצלחתי להבין מה הסימטריות כאן זה לא אחרת מכל מספר עם המשלים שלו למיליון. זה לא סימטריה

בוודאי שכן, אתה לא רואה במספר 234567 סימטריה ?

זה נראה לך מקרי הדבר ?

שהרי כל חלק זה 3.33 שניות ובדיוק בחודש שלם (או בממוצע חודש) שמורכב ממאות אלפי חלקים יש מספר עם רצף הגיוני הנראה לעין !

מאיר 4134

משתמש מקצוען
או"ח קלח'

החזו"א מדמה.

המספר בחישוב שלנו הוא - 29.5305941358025 יום

המספר שNASA נותן - 29.530587981 יום

ההפרש בין המספרים הינו 0.0000061488

ונראה לי שההפרש בין המספרים הוא כחצי שניה ומה שאומר שהמספר שנתנו לנו חז"ל הוא מדויק להפליא.

קוביד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המספר בחישוב שלנו הוא - 29.5305941358025 יום

המספר שNASA נותן - 29.530587981 יום

ההפרש בין המספרים הינו 0.0000061488

ונראה לי שההפרש בין המספרים הוא כחצי שניה ומה שאומר שהמספר שנתנו לנו חז"ל הוא מדויק להפליא.
איני יודע את מקורותיך ומקורותיו. ידיעותי בעניין זה אפילו לא דלות.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
איני יודע את מקורותיך ומקורותיו. ידיעותי בעניין זה אפילו לא דלות.

בדקתי עכשיו באחד האתרים של נאס"א וכך כתוב שם

[והבאתי לעיל צורה קלה לחשב זאת 765433/2160 ואז מקבלים את השנה הירחית, ואם נחלקה ל12 נקבל את המספר המדויק של החודש הסינודי ! (בצורת דיוק שנראה לי שאין אפילו לנאס"א)]

Screenshot_20220615-231059_Chrome.jpg

מאיר 4134

משתמש מקצוען
כתוב בגמרא
פעמים בא בארוכה ופעמים בקצרה

אמת.

וראיתי ששני הקצוות הם -

הערך הכי ארוך הינו 29.84089 ימים שזה 7 שעות 26 דקות וכ-50~ שניות ארוך יותר מהממוצע הסינודי

הערך הכי קצר הינו 29.26574 ימים שזה 6 שעות 21 דקות וכ-23~ שניות קצר יותר מהממוצע הסינודי

(אבל בכל אופן יש חידוש בדברי שאפשר בקלות להמיר את הערך מחלקי שעה של 1080 למספר עשרוני של ימים ושעות)

מאיר 4134

משתמש מקצוען
אני לא יודע אם אתה יודע אבל הוא התכוין שלה’ אין קשר עם העולם הגשמי שזה משפט כפרני ולא לפי’ שאתה הבנת שאלוקים לא עושה בצורה לא מדויקת​

לא נכון.

משפטו "אלוקים לא משחק בקוביות" מקביל למשפט "אין אקראיות בטבע" (כך כותבת ד"ר גלי וינשטיין)

שואף לגדולות

משתמש פעיל
לא נכון.

משפטו "אלוקים לא משחק בקוביות" מקביל למשפט "אין אקראיות בטבע" (כך כותבת ד"ר גלי וינשטיין)​
ציטטתי מה ששמעתי מהרב מרדכי נויגרשל כמדומני ומי שאמר שד”ר גלי וינשטיין הבינה אותו נכון(עד היום לא מצאתי מישהו שמנצח את הרב נויגרשל) אבל יתכן שאני לא זוכר נכון יש לבדוק את הענין​

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא אמרתי שהרמב''ם ידע או לא ידע את החישוב המדויק,
יתכן מאוד שהרמב''ם ידע,
אגב, אני לא בטוח שמחשב יכול לחשב את החישוב המדויק,
בכל מקרה, אומרים פה שחז''ל דיברו על ממוצע, מה המקור לכך שחודש הלבנה משתנה מחדש לחדש ?
ר"ה כה. :
תניא אמר להם ר''ג לחכמים כך מקובלני מבית אבי אבא פעמים שבא בארוכה ופעמים שבא בקצרה א''ר יוחנן מ''ט דבי רבי דכתיב {תהילים קד-יט} עשה ירח למועדים שמש ידע מבואו שמש הוא דידע מבואו ירח לא ידע מבואו רבי חייא חזייא לסיהרא דהוה קאי בצפרא דעשרים ותשעה שקל קלא פתק ביה אמר לאורתא בעינן לקדושי בך ואת קיימת הכא זיל איכסי א''ל רבי לר' חייא זיל לעין טב וקדשיה לירחא ושלח לי סימנא דוד מלך ישראל חי וקים ת''ר פעם אחת נתקשרו שמים בעבים ונראית דמות לבנה בעשרים ותשעה לחדש כסבורים העם לומר ר''ח ובקשו ב''ד לקדשו אמר להם ר''ג כך מקובלני מבית אבי אבא אין חדושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה ושני שלישי שעה וע''ג חלקים

ואם רצונך בהסבר עממי ראה כאן.
עריכה: עד שכתבתי את תגובתי נוספו כמה תגובות מפורטות ומנומקות.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
בוודאי שכן, אתה לא רואה במספר 234567 סימטריה ?

זה נראה לך מקרי הדבר ?

שהרי כל חלק זה 3.33 שניות ובדיוק בחודש שלם (או בממוצע חודש) שמורכב ממאות אלפי חלקים יש מספר עם רצף הגיוני הנראה לעין !

אולי משהו מעזרת הנשים שמתמצאת בתכנות (או מתמטיקה) תוכל לענות לגבי המספר 765,433 שהמספר המשלים שלו למיליון הינו 234,567 האם זה מוגדר מחזוריות שיוצאת דופן, או שזה כמו כל מספר סתמי אחר ?

מאיר 4134

משתמש מקצוען
אוסיף הערת אגב שקצת קשורה:

אם מחלקים את המספר 2 ב1.62 מקבלים את התוצאה .....1.23456790

ושני המספרים האלה די מעניינים, בקשר למספר 765,433 אם מכפילים אותו ב1.62 מקבלים את התוצאה 1,240,001 ואם מחלקים אותו ב1.2345679 התוצאה היא 620,000 האם זה מוסיף למחזוריות המספר ?

ניק 9970

משתמש פעיל
ייש"כ! ערכין י. נר ישראל כך הוה
וברבינו גרשם כלומר אתה מאיר לישראל כנר שאתה יודע לכוון הדבר,
ובשטמ"ק מלקט מהרא"ש פירש הר"ר חיים דהוה משבח בלשון זה- נר ישראל, לפי שהאיר עיניו במולד הלבנה העשויה להאיר על הארץ.
שמך נאה לך ואתה נאה לשמך.
בענין המולד הממוצע והאמיתי הוסף ידיעות על ידיעותיך בענין בכתוב לאחר ספר התשב"ץ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה