עזרה גרעין אבוקדו במים שגדל וצמח,מה עושים עכשיו?לשים באדמה?מי יודע?

סינק זה כיור

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
שמנו לפני בערך שנתי'ים גרעין אבוקדו(עם קיסמים-שיחזיקו)בתוך מים,בהתחלה בכוס קטנה אח"כ גדל שורש ונתקע אז העברנו לכוס גבוהה והמשיך לצמוח השורשים העברנו למיכל אחסון ח"פ של ליטר וכך הלאה עד שהעברנו לבקבוק 2 ליטר שחתחנו את הפי'ה למעלה,האבוקדו צמח וצמח הוציא שורשים והתחיל גם לצמוח לגובה ולהוציא עלים ירוקים גדולים ויפים.
האבוקדו כבר עומד הרבה זמן בבקבוק ובינתי'ים ממשיך עוד ועוד לצמוח גם למטה-בשורשים שנתקעו מזמן בתחתית ומתפשטים מסביב ולחלל הבקבוק,וגם לגובה-גובהה מיום ליום ומוציא עוד ועוד עלים.
כמובן שמידי פעם צריך להוסיף מים שנאכלים ע"י הצמח עם הזמן.

אבל עכשיו אני חושבת שכבר הגיע הזמן לטפל בו כמו שצריך ואולי יוציא לנו אבוקדו?!אך גם אם לא-לא מבינה בזה אם זה אפשרי שאכן יגדל אבוקדו,בכל אופן אני רואה שכבר אין תמיכה לשורשים ולענפים,חשבתי לשים אותו באדמה,אך אין לנו כאן שטח ליד הבית,אז אולי בעציץ?!

מי יודע מה נכון לעשות עכשיו?
האם להשאיר אותו במים?
האם לשתול אותו באדמה/בעציץ?
ואם כן איך שותלים?איזה אדמה?מה הכמויות?יש הוראות מיוחדות?
האם באמת הוא אמור להוציא אבוקדו אם יהיה באדמה?
מי התנסה בזה/יודע לכוון אותנו מה כדאי לעשות עכשיו?
ואם כבר לשתול אז איפה יש במרכז משתלה טובה וזולה שמתמחה בדברים האלו?
נשמח למידע
תודה

אגב
אנשים שואלים אותנו"וואו,איזה יופי איך גדל ככה?" והתשובה:צמחים שומעים ומרגישים את הנעשה סביבם,דיברנו לצמחים,ליטפנו,נתנו מחמאות ועידוד לגדילה,והצמח עלה והתעלה....-צמחים בדומה לבנ"א צריכים להרגיש סביבם אהבה וזה נותן להם כח לגדול.

קבצים מצורפים

• IMG_0088.JPG
    IMG_0088.JPG
    KB 642.3 · צפיות: 184
  • IMG_0089.JPG
    IMG_0089.JPG
    KB 712 · צפיות: 225
  • IMG_0090.JPG
    IMG_0090.JPG
    1.5 MB · צפיות: 195
  • IMG_0091.JPG
    IMG_0091.JPG
    KB 867.4 · צפיות: 192
  • IMG_0092.JPG
    IMG_0092.JPG
    KB 607.7 · צפיות: 172
  • IMG_0093.JPG
    IMG_0093.JPG
    KB 763.6 · צפיות: 178
  • IMG_0094.JPG
    IMG_0094.JPG
    1.4 MB · צפיות: 170

נס שאני כאן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
הפקות ואירועים
כל הכבוד!!!
אנחנו כל שנה כמעט מנסים להשריש והוא מרקיב.
אבל היתה לי חברה שהיה לה כמו בתמונות שלכם
שנים על גבי שנים ככה
עציץ יפה בסלון עם מים ובלי אדמה.
צריך לשאול במשתלה מה לעשות
לא נראה לי שזה יכול לגדול בתוך אדמה בבית פרטי. חייבים חצר
בכל אופן זה עץ....

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
תתיעצו טוב לפני שאתם שותלים באדמה
אבוקדו הוא עץ מאוד מאוד גבוה.

אנחנו העברנו לאדמה בחצר צמח גבוה ויפה
ומשום מה הוא הרקיב :(
תשאלו במשתלה איך להעביר בלי שהעץ יפגע.

סינק זה כיור

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
כל הכבוד!!!
אנחנו כל שנה כמעט מנסים להשריש והוא מרקיב.
אבל היתה לי חברה שהיה לה כמו בתמונות שלכם
שנים על גבי שנים ככה
עציץ יפה בסלון עם מים ובלי אדמה.
צריך לשאול במשתלה מה לעשות
לא נראה לי שזה יכול לגדול בתוך אדמה בבית פרטי. חייבים חצר
בכל אופן זה עץ....
אין לי חצר/אדמה לשים את זה,באדנית גדולה עם אדמה לא טוב?
ואיך זה בדיוק עומד לה בסלון?בכלי?או במה?זה יציב?על הרצפה?שולחן?וזה רק ממשיך וממשיך לגדול,לא הגיע לה כבר לתקרה?מתחיל להתפשט על השטח.לא העלה עובש?
אצלינו השורשים כבר תפסו סוג של עובש-ירוקת כזו

סינק זה כיור

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
תתיעצו טוב לפני שאתם שותלים באדמה
אבוקדו הוא עץ מאוד מאוד גבוה.

אנחנו העברנו לאדמה בחצר צמח גבוה ויפה
ומשום מה הוא הרקיב :(
תשאלו במשתלה איך להעביר בלי שהעץ יפגע.
עם מי אפשר להתי'יעץ?
יש איזה משתלה/גנן מומחה בעני'ין שאתם ממליצים עליו?

נס שאני כאן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
הפקות ואירועים
לגדול,לא הגיע לה כבר לתקרה?מתחיל להתפשט על השטח.לא העלה עובש?
אצלינו השורשים כבר תפסו סוג של עובש-ירוקת כזו
הכלי צריך להיות מאוורר ושהעלים/שורשים לא יתפסו את כל הפתח ויחסמו אויר
אני מחליפה מים מידי פעם.
לא זכור לי שהגיע לתקרה
אבל אני כן זוכרת גובה רב ויפה
זה התמונה שעומדת לי כשאני מנסה כל פעם מחדש לתקוע קיסמים באבוקדו ולהכניס למים

סינק זה כיור

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
הכלי צריך להיות מאוורר ושהעלים/שורשים לא יתפסו את כל הפתח ויחסמו אויר
אני מחליפה מים מידי פעם.
לא זכור לי שהגיע לתקרה
אבל אני כן זוכרת גובה רב ויפה
זה התמונה שעומדת לי כשאני מנסה כל פעם מחדש לתקוע קיסמים באבוקדו ולהכניס למים
העלים צריכים אוורור או השורשים?
אם השורשים צריכים אז אולי האדמה תחנוק אותם ויגרום לצמח להרקיב?

נס שאני כאן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
הפקות ואירועים
השורשים צריכים אויר.
האדמה נושמת אויר באופן תמידי
אחרת שום עץ לא היה מחזיק מעמד.
מה שצריך להקפיד זה בכל פרח/צמח שנמצא בתוך מים, שהפתח העליון לא יהיה מכוסה עם עלים וכו'
וגם בתוך הכלי שלא יהיה צר מידי כי אז השורשים/גבעולים ממלאים את הכלי ולא נותנים מקום לאוויר להגיע לקרקעית.

סינק זה כיור

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
השורשים צריכים אויר.
האדמה נושמת אויר באופן תמידי
אחרת שום עץ לא היה מחזיק מעמד.
מה שצריך להקפיד זה בכל פרח/צמח שנמצא בתוך מים, שהפתח העליון לא יהיה מכוסה עם עלים וכו'
וגם בתוך הכלי שלא יהיה צר מידי כי אז השורשים/גבעולים ממלאים את הכלי ולא נותנים מקום לאוויר להגיע לקרקעית.
ז"א שאפשר לשים באדמה ואם האדמה כבר נושמת השורשים נושמים ג"כ?!
בכלי שעומד לי עכשיו-בקבוק 2 ליטר,קטן/צר מידי?לא נושם מספיק?
אני רואה שהשורשים תפסו עובש-ירוקת(רואים בתמונה)זה קשור?
כדאי להעביר?אבל לאיפה?ואם זה כלי/אגרטל עם קוטר גדול יותר אז איך יחזיק הגרעין?קיסמים לא יספיקו.

ממש תודה על העדכון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה