גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

b.m

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
בצוק העיתים:
בן הארבע- נו, מתי כבר יהיה חיידר???
בן השש בפסקנות- מתי שהערבים יחליטו...

מחבר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הבת שלי שאלה פעם איך קוראים לשכן הזה?
אמרנו לה את שם משפחתו,
"אני יודעת, אבל איך קוראים לבטן שלו?"

היא התכוונה לשם הפרטי שלו, תמיד כששואלים את השם מצביעים על הגוף...

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הברקה, ולאו דוקא של ילד קטן:
בתקופת קום המדינה היה טרנד חזק מאד לעברת את כל השמות הפרטיים והמשפחתיים. סבתי ע''ה שעלתה בהיותה בחורה ארצה מליטא, נקראה בחו''ל סוני' (שמה היהודי היה שרה).
בנמל כאשר רצה הפקיד הצבר למלא את התעודות שלה, שאל אותה בלגלוג: איזה מן שם זה סוני? אין לו שום מקור בשפה העברית...
ענתה לו סבתי הפקחית מניה וביה (בהברה ליטאית אוטנטית): הלא זהו פסוק מפורש בהלל: אודך ד' כי עניתני, אוידכו ד' כי אני סוני...

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אאססתתרר;895284:
טרי מהיום:
הבן (בן ארבע וחצי): "אמא, אשדוד - יש שמה שודדים?"
בבין הזמנים עשינו שיט בספינה הגדולה במרינה באשדוד. כאשר היינו בלב ים, שאל אותי בן ה7 בחשש האם עלולות להיות פה באזור ספינות שודדים...

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י יוסי מוזס;896378:
לא אשכך את שאלת אחייני אחר שמחת תורה

יוסי , למה שרים ביצה ביצה ישועות יעקב
(צווה צווה תנסו בהבהרה חסידית למי שמכיר)

אוי, זה מזכיר לי את אח שלי, שאף פעם לא הבין למה סבא שר בזמירות שבת "יוסי, עוד מעט" (אות היא לעולמי עד, כמובן בהברה אשכנזית)

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שמשונית;896490:
הברקה, ולאו דוקא של ילד קטן:
בתקופת קום המדינה היה טרנד חזק מאד לעברת את כל השמות הפרטיים והמשפחתיים. סבתי ע''ה שעלתה בהיותה בחורה ארצה מליטא, נקראה בחו''ל סוני' (שמה היהודי היה שרה).
בנמל כאשר רצה הפקיד הצבר למלא את התעודות שלה, שאל אותה בלגלוג: איזה מן שם זה סוני? אין לו שום מקור בשפה העברית...
ענתה לו סבתי הפקחית מניה וביה (בהברה ליטאית אוטנטית): הלא זהו פסוק מפורש בהלל: אודך ד' כי עניתני, אוידכו ד' כי אני סוני...

ואני שמעתי על אמריקאים שבחרו לבנם שם מקורי-"מיקה"
על שם הפסוק "מיקה מוך(מי כמוך) בא-לים השם"....

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
טעות. שם זה 'מי כָמֹכָה באלים ה' ' ורק אחר כך 'מי כָּמֹכָה נאדר בקדש'...

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י RacheliArt;896506:
ואני שמעתי על אמריקאים שבחרו לבנם שם מקורי-"מיקה"
על שם הפסוק "מיקה מוך(מי כמוך) בא-לים השם"....
מזכיר לי שפעם בהשתלמות כלשהיא הביאו לנו מישהי, שעבדה עם שירה. היא רצתה להסביר לנו איך לתת טעם בשיר וביקה שנשיר את "שלום עליכם" אבל נתכוון למילים
תשירו ותרגישו:
"מי מלך מלכי המלכים?" ותענו:"הקדוש ברוך הוא!":p

רות מיכל

משתמש פעיל
בת ה5 שלי התחילה לאחרונה לשים לב לאותיות הא"ב.
היום היא דברה עם אחי מהישיבה ושאלה אותו: איזה אותיות אתה כבר יודע?

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפני ר"ח הגיעה בתי הביתה:
"השארתי את התיק בגן, כי מחר יש ארוחה מטופפת..."
השיבה לה אחותה, לא ככה אומרים
אומרים "ארוחה מטופשת...."

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כאשר בני היה בן 2.5 למד בגן אידיש ולימדו אותו השיר
" יוסף לעבט א מלך אין מצרים ער האט צוויי זון מנשה אין אפרים" והוא שר
".... ער האט צוויי שמשים..."
(זין זה שמש וגם בנים. והוא קלט שמדובר בשני שמשים...):D

עד שקלטתי....

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הילד שלי זימר לעצמו -
ערב שבת חלב, חלב ודבש...

אושר

משתמש מקצוען
מספרת אחותי ברוח הימים, שבנה בן החמש אומר לה
"אמא, נכון כשהערבים זורקים עלינו טילים- ה' עושה לנו אזעקה?"

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נזכרתי באיזה שיעור בכיתה ב',
ציירתי שם על הקיר ובינתיים המורה למדה בפאתוס רב פרשת השבוע...
"יעקב? צדיק! יעקב אומר 'יש לי כ----ל, צדיק! ועשיו? עשיו רשע! מה הוא אומר? יש לי ר----ב!"
והיא שוב ושוב חוזרת ומדגימה בתנועות ידיים את ההבדל התהומי בין יעקב לעשו,
כשילדה אחת מנופפת בחוסר מנוחה באצבעה כל אותה העת -
עד ששכך ההסבר ונשמעה השאלה בקול דקיק:
"אבל המורה, מי היה הרב של עשו?!"

פיסטוק

משתמש רשום
כשבן ה-3 רוצה להחנות את הבימבה / האופניים...
עכשיו הם בבית החנה, או בבית תחנה [עוד לא זכיתי לעמוד על דעתו...]
המילה חניה משום מה מסרבת להקלט בתודעתו... :)

חיבה יתרה

משתמש מקצוען
והיא שלמדה אבותינו וננו.. (והיא שעמדה לאבותינו ולנו)
ילדה מתוקה כבת שלוש שנים ששרה לי בטלפון..

tirza10

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אתמול: אני כל הזמן מזהירה את בן ה3 שלי לא להכנס לשלוליות בלי מגפים
אתמול נשפך טיפת מים מהבקבוק, אז בן ה3 אמר: "אוי צריך מגפים"

miri012

משתמש מקצוען
לא בדיוק טעות של ילדים, אבל הצחיק אותי מאד:
עולה חדשה סיפרה שהיא לא הבינה למה בתחבורה ציבורית נוסע עם תיק [אזרח ותיק] משלם פחות. :)

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
שלום גננים, שלום אופניים...

את האמת, גם זה צודק :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה