גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י bbr;2270478:
אתמול בכניסת החג, כשבעלי יצא עם הבנים לביהכנ"ס, אמרתי לביתי בת ה-3 (שכבר הסתובב לה סופית סדר הימים): בואי נערוך את השולחן בסוכה.
מסתכלת עליי למה אני מעבירה את כל כלי האוכל לסוכה, ואני אומרת לה: את זוכרת שהגננת אמרה שאוכלים בסוכה, שותים בסוכה, ישנים בסוכה...
הגברת בתגובה נזעמת: מה פתאום? הגננת אמרה לא אוכלים ולא שותים ולא לובשים נעליים......

עשתה סלט שלם מכל השבוע האחרון...

הבן שלי עד היום מתעקש ליטול ידיים עד קצות האצבעות, כי אסור ליטול את כל היד..:eek:

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
שמענו דיסק של שירי שמחת בית השואבה, הדיסק לא היה כל כך טוב ומדי פעם חרק ונעצר
הבן שלי בן השמונה מגיע אלי ואומר לי: אמא, הדיסק מגהק

יעל

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ושמחת בחגך ותלית אך שמח...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
איך אומרים ערבים והדסות או הדסים וערבות?! :eek:

לאחייניתי בת ה-4 הארבע האופציה הראשונה עדיפה.
ולהוכחה זה אחותה הגדולה יותר הקרויה הדסה ..
ובני דודינו הנפוצים בירושלים :mad:

racheli dayan

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שיר של ראש השנה "שנה טובה שנה באה... ואני כפיי ארימה..."
שמעתי ילדה שאומרת "ואני כפרה אמא.."
חחח.. מה שנכון נכון!!

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
הלילות הקרירים הביאו אותנו להוציא את הפיז'מות החורפיות, כולל הדובונים האהובים על הילדים.

בת 4.5: אמא, נכון הדובון זה משהו חורפני?

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בן השלוש ביום כיפור: "אמא, היום אני נועל נעלי חושך כי הגננת אמרה שאסור נעלי עור..."

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
התורה טועמת אוכל...

ילדה בת 5 חכמה מאוד ביום שמחת תורה:

ילדה: אמא, התורה טועמת אוכל,
אמא: למה??
ילדה: כי שרים "משה אמת ותורה טועמת..."

YRN

משתמש מקצוען
מידי שבוע אוספים אצלנו כסף לבוני עולם.

הבת שלי, בת 4, מגיעה אלי מבולבלת: אמא, יש מישהו בדלת אני לא יודעת מה הוא רוצה. הוא אוסף כסף לבורא עולם :)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בת ה-3.5 מסתכלת על עצם ה'פולקע' שנקצצה מעט בסופה, ואומרת לי "אמא, הנה העין של התרנגולת"...

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-5.75 מישש את ה"גולה" שיש ליד תעלת האוזן (מה שאומרים שנוצר ע"מ לאטום את האוזניים מלשה"ר, לא התנוך) ואמר לי "אמא, אני מרגיש את הכפתורים שלי" (עבר ניתוח כפתורים)

תובנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היתה שמחת בית השואבה בבית הכנסת מאחורי הבית שלנו
והילדים כבר עייפים.. ורוצים לישון, והמוזיקה מתנגנת בקולי קולות.
בת ה-5 רק לא הבינה:
"אבל למה בחרו לשאוב דוקא בבית כנסת הזה???"

עחאי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ילד בן שלוש:
"תביאי לי אוכלים"
אני" מה זה אוכלים?"
הוא: "משהו לאכול"

כל מה שאני מציעה לו לאכול יש לו מה לענות לי
חלה? זה לא לעכשיו
מעדן? זה לא בשביל ילדים.
לחם? לבן תות? זה לא אוכל
אז מה אתה רוצה. מה שיש בארון (ממתקים כמובן..)

שולמית אור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י YRN;2272526:
מידי שבוע אוספים אצלנו כסף לבוני עולם.

הבת שלי, בת 4, מגיעה אלי מבולבלת: אמא, יש מישהו בדלת אני לא יודעת מה הוא רוצה. הוא אוסף כסף לבורא עולם :)

מעניין, גם אצלנו באופן קבוע מכריזים בכל איסוף כזה "אמא, אוספים כסף לבורא עולם"...

riki aharon

משתמש מקצוען
בן ה-5 נשלח לשכנים לבקש טיטול (עבור תינוקת של האורחים).
לאחר כמה דקות - אמא, רחלי הביאה 2 טיטולים ואמרה שלא צריך להחזיר.
ומיד ממשיך - אבל גם אם צריך להחזיר, זה כבר יהיה מלוכלך, אז איך נחזיר?

מאוישת

משתמש פעיל
חמודים הילדים, אני רק מדמיינת אותם אומרים ככה ואני מתה מצחוק - - -
בלי עין הרע!

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
פה זה המדור של חכמות הזאטוטים? למרות שיש לי רתיעה בלתי מוסברת מאשכולות מרובי תגובות אני חייבת לשתף:

הבן שלי בן שנתיים וקצת טעם פעם אצל סבתא סודה (הוא חשב שזה מים), ומאז הוא קורא לזה מים קופצים. בחג הוא שוב היה אצל סבתא וטעם מהקולה (בבית הוא לא שותה קולה). אחרי שגמר לשתות הוא רצה עוד וביקש: "אני רוצה עוד מים קופצים בחושך"...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י nechamizak;2274663:
פה זה המדור של חכמות הזאטוטים? למרות שיש לי רתיעה בלתי מוסברת מאשכולות מרובי תגובות אני חייבת לשתף:

הבן שלי בן שנתיים וקצת טעם פעם אצל סבתא סודה (הוא חשב שזה מים), ומאז הוא קורא לזה מים קופצים. בחג הוא שוב היה אצל סבתא וטעם מהקולה (בבית הוא לא שותה קולה). אחרי שגמר לשתות הוא רצה עוד וביקש: "אני רוצה עוד מים קופצים בחושך"...

ובני דודי היו אומרים - מים קופצים עם מיץ גנבים ..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה