דרוש מידע גמגום

משה ארבל

משתמש פעיל
מעלה שוב לגבי ילד בן 12, מגמגם כבר כמה שנים עם עליות ומורדות
יש תקופות שלא גימגם בכלל (בתקופה שטופל לדוגמא בשחיה רגשית...) אבל חזר לאחרונה (לא כ"כ לאחרונה, עם תחילת הקורונה...) ולא עוזב אותו
כתבו פה שהלכו לברר אצל דוקטור פלואנסי, יש תובנות בנושא?
תודה
לדעתי התבונה היא
שגימגום זה לא בעיה ריגשית אלא בעיה בפני עצמה
שבעקבות כך נוצרת בעיה ריגשית
עד כאן דעתי האישית
והבלתי מיקצועית מבחינת למידה מיקצועית

משה ארבל

משתמש פעיל
המון :(

זה לא באמת זה.....
יש המון הילה מעל פלואנסי, אבל אולי לא לכולם מתאים?

ואנחנו לא היחידים....

רק מציינת שהם מקסימים, עם יחס אישי מעולה, באמת עם כל הלב!
בזה אין להם מתחרים כנראה

אבל זו לא שיטה חד משמעית כנראה......
יש פיתרון אחר
חוץ ממה לא
?????????????

שלומיקו

משתמש רשום
בנושא של גמגום, שמעתי על תוצאות יפות מאד.
וכמטפלת בשני התחומים שלהלן, שווה לבדוק:
- נוירופידבק דינאמי (בדגש על דינאמי בדוקא.)
- איזון רגשי (מומלץ, עבודה עם האמא) בשיטת נתיב הא"ב.
אשמח לטלפון שלך או איך ניתן לדבר איתך לגבי גמגום בבחור בגיל 13

nech4

משתמש פעיל
ד"ר יעקב אלטמן מגבעת שמואל.
פסיכו-תרפיסט עם מומחיות גדולה בתחום הגמגום וקשיי תקשורת.
אדם אנושי מאד עם הרבה ניסיון ואכפתיות.

שלומיקו

משתמש רשום
ד"ר יעקב אלטמן מגבעת שמואל.
פסיכו-תרפיסט עם מומחיות גדולה בתחום הגמגום וקשיי תקשורת.
אדם אנושי מאד עם הרבה ניסיון ואכפתיות.
זה בחור שברגע שהוא מגמגם נראה כאילו תפוס לו השרירים בצוואר כאילו לא זז כל הורידים שלו בולטים למישהו מוכר הבעיה?

erm

משתמש רשום
אחיין שלי טיפל אצל דר פלואנסי.... זה לא הוקוס פוקוס זה מצריך התמדה ותרגול למשך שנים . אחיין שלי התחיל טיפול בתור בחור כבן 17 די עזר .... אבל כרגע אחרי 4 שנים הוא נשוי ואין לו זמן לתרגול אז כמובן שזה חזר....
בגדול מנסיון ככל שפחות מדברים על זה ומיחסים לזה חשיבות תוך כדי להרגיע את הילד שהדבר יכול להפתר מאיליו בעז"ה זה לא דבר שממשיך לעד . (ככה אמרה לי מישהיא במקרה של תקיעות בתחילת משפט שהופיע בפתע פתאום בגיל 10)
גמגום אמיצי שמתיחיל בשלב מוקדם בחיים בסביבוצ גיל 3-4 מצריך יותר טיפול אצל קלינאית.
ובקשר למה שכתבו לעיל שזה קשה קשה.... הכל עניין של הרגל! אם לא כ'כ יפריע לך לשמוע את הילד גם כשהוא נתקע ותאמיני שיש סיכוי גדול שזזה יעבור כמו שהגיע כך גם לא יהי לך בגלל קשה להקשיב לו. ...

אביגילושש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
אני ממליצה בחום על טיפול שלושת המימדים
מאני הייתי מטופלת אצל אחת אלופה, סבלנית, מקצועית ומה לא...
הייתי אצלה כמה פעמים, תוצאות מהטיפול הראשון!!!
המספר שלה הוא 055-6655712
עוזר לכל דבר וכמובן גם לגמגום

א.י

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני ממליצה בחום על טיפול שלושת המימדים
מאני הייתי מטופלת אצל אחת אלופה, סבלנית, מקצועית ומה לא...
הייתי אצלה כמה פעמים, תוצאות מהטיפול הראשון!!!
המספר שלה הוא 055-6655712
עוזר לכל דבר וכמובן גם לגמגום
איך קוראים לה?
והאם יכול לעזור גם לילד בן שלוש שהתחיל פתאום לגמגם?
תודה

אביגילושש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
קוראים לה אלינור
היא מטפלת באור יהודה
עיר ליד בני ברק
וברור, זה עוזר לכל דבר!!

ברית

משתמש רשום
ממליצה על ד"ר פלואנסי המקום היחיד שמתאים לצביון החרדי ומטפל בבעיה לחלוטין,
עשיתי תחקיר בעניין המשך תקופה ארוכה , רוב המקומות נותנים מענה חלקי בלבד ורק שם ראיתי מקרים קשים שיצאו מזה לחלוטין.

ברית

משתמש רשום
מכיוון שנטיה לגמגום היא נטיה גנטית וההשפעה היא במוח אז או שיש נטיה או שאין בדיוק כמו כל נטיה אחרת כמו להשמנה-אכילה רגשית/ פחדים וכו'
והנטיה שקיימת או שמתפרצת או שלא וכמובן שבעקבות מהלכים בחיים הקושי בדיבור/הגימגום מתגבר.
וברגע שהקושי בשטף הדיבור קיים גם טיפול מקדם לא בהכרח יחזיר את הגלגל אחורנית אם כי ייטיב את הדיבור, משום שהזרימה במוח שונה משהיתה ולכן הטיפול שעוזר לגימגום להיעלם לחלוטין הוא רק טיפול מתקדם בשטף דיבור בו בעצם מלמדים את המוח מחדש לדבר כרגיל וזה עושים אצל ד"ר פלואנסי, חשוב לציין שזה דורש השקעה והתמדה ולכן פחות מתאים לקטנים ממש

א.י

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
פניתי למטפלת רגשית באזור ירושלים,
היא אמרה שבכזה גיל לא צריך לטפל וזה עובר לבד,
ואם אני רוצה להרגיש שעשיתי משהו אז לתת לו פרחי באך,
היא נתנה לי טיפות, הוא לוקח כשבוע בינתיים לא רואה שיפור.

לייקית

משתמש מקצוען
רק כדי להרגיע אותך, אני מכירה לפחות שלושה ילדים שגמגמו לפתע בגילאים 2-3 והכל חלף כלא היה

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
פניתי למטפלת רגשית באזור ירושלים,
היא אמרה שבכזה גיל לא צריך לטפל וזה עובר לבד,
ואם אני רוצה להרגיש שעשיתי משהו אז לתת לו פרחי באך,
היא נתנה לי טיפות, הוא לוקח כשבוע בינתיים לא רואה שיפור.
עוד שניה קורה לי משהו.
הילד שלי בן 4 ו- 10 חודשים וכבר שבוע שמגמגם מפחיד. (גם נשאר שנה וגם הציקו לו בהסעה ילדים יותר גדולים ממנו)

אני מבינה שככל שזה קורה בגיל יותר גדול אני בסיכון שזה יהיה ליותר זמן.
ריבונו של עולם תרחם עלינו!!!

ברית

משתמש רשום
עוד שניה קורה לי משהו.
הילד שלי בן 4 ו- 10 חודשים וכבר שבוע שמגמגם מפחיד. (גם נשאר שנה וגם הציקו לו בהסעה ילדים יותר גדולים ממנו)

אני מבינה שככל שזה קורה בגיל יותר גדול אני בסיכון שזה יהיה ליותר זמן.
ריבונו של עולם תרחם עלינו!!!
כמו שרשמתי כבר אחרי תחקיר עמוק:
מכיוון שנטיה לגמגום היא נטיה גנטית וההשפעה היא במוח אז או שיש נטיה או שאין בדיוק כמו כל נטיה אחרת כמו להשמנה-אכילה רגשית/ פחדים וכו'
והנטיה שקיימת או שמתפרצת או שלא וכמובן שבעקבות מהלכים בחיים הקושי בדיבור/הגימגום מתגבר.
כך שיתכן ( לא בטוח מכיוון שהוא קטן עדיין ) שאצל בנך קיימת הנטיה הזו והמצב הריגשי גרם לזה, בגיל זה לרוב זה חולף מעצמו, תעקבי תקופה קצרה ואם זה לא עובר מעצמו תפני לטיפול קודם כל בפן הרגשי ( ילדים ממאאוודד פוגעים במגמגמים אפילו באופן ספונטני-מחכים אותם וכד' -מנסיון לצערי) ואז במקביל אצל קלינאית .
ולתשומת ליבך רוב הקלינאיות לא עברו הכשרה מיוחדת בתחום הגימגום כך שתבררי זאת קודם וכן תוודאי את הנסיון שלהן בתחום הזה.

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
כמו שרשמתי כבר אחרי תחקיר עמוק:
כך שיתכן ( לא בטוח מכיוון שהוא קטן עדיין ) שאצל בנך קיימת הנטיה הזו והמצב הריגשי גרם לזה, בגיל זה לרוב זה חולף מעצמו, תעקבי תקופה קצרה ואם זה לא עובר מעצמו תפני לטיפול קודם כל בפן הרגשי ( ילדים ממאאוודד פוגעים במגמגמים אפילו באופן ספונטני-מחכים אותם וכד' -מנסיון לצערי) ואז במקביל אצל קלינאית .
ולתשומת ליבך רוב הקלינאיות לא עברו הכשרה מיוחדת בתחום הגימגום כך שתבררי זאת קודם וכן תוודאי את הנסיון שלהן בתחום הזה.
לבעלי יש אח שגמגם עד גיל 18 אולי ועש איזה טיפול ועבר לו. אני בחרדות....

היינו בטיפול בנושא אחר איתו אצל קלינאית ואמרה שכרגע אין מה לטפל.
איזה טיפול רגשי לעשות לו? מה אני עושה???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה