שאלה גם את מרגישה מיתון בשוק העיצוב והאדריכלות?

כוסברה

משתמש חדש
אני בעלת מקצוע וותיקה בתחום העיצוב והאדריכלות- עצמאית (יש לי ניק אחר שמעדיפה לא להיחשף בו)
בחודש חודשיים האחרונים קורה לי משהו שבחיים לא קרה לי בכל שנות עבודתי
פשוט. אין. עבודה!
ואם יש- זה טפטופים של דברים קטנים ולא רווחיים.
אני רגילה ב"ה לשטף ועומס של פרויקטים, בד"כ אני נאלצת לסרב לעבודות
ועכשיו פתאום אני מרגישה כמו מתחילה מהוססת שמייחלת לאיזשהו מייל/ טלפון של לקוח.
משהו שם במעיין התייבש, הפסיק לזרום..
מענין אותי אם זה משהו נקודתי אצלי או שזו מגמה שמורגשת אצל עוד.
אשמח לשמוע תובנות מחברותיי לענף.

שמש!

משתמש מקצוען
את לא לבד :(
דיברתי עם עורכת דין בתחום הנדל"ן שהייתה רגילה ל-30 עסקאות בחודש
בחודשים האחרונים היא סגרה עסקאות בודדות בלבד

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא מהתחום, אבל שמעתי מבעלי מקצוע שעוסקים בעיקר בנדלן, שיש ירידה חדה בעסקאות בחודשים האחרונים.
(עו"ד, אדריכליות, יועצי משכנתאות וכו')

כוסברה

משתמש חדש
בהמשך לשאלה,
ברור לי שכל מי שיש לו כאן ניק מזוהה מנוע מלענות
(הייתי פותחת את השאלה בפורום עיצוב הסגור אך הניק הזה לא חבר בו לכן אין לי אפשרות)
אם יש לכם ניק אנונימי או שאתם לא מהתחום אך יש לכם היכרות עם נותני שירותים מתחום הנדלן
אשמח ממש לשיתופים

סביר להניח שעלויות הריבית עוצרות את אפשרויות המימון, וברגע שיכולות המימון התמעטו- פחות יש לאנשים כסף לקנות/ לבנות/ לשפץ ובסופו של דבר המיתון הזה מחלחל לכל מי שמתפרנס מענף הנדלן.
חשוב לי להבין אם משהו בעסק הפרטי שלי דורש שינוי. או שזו מגמת שוק שתחלוף בע"ה, וכרגע מה שנותר זה להרכין את הראש בפני הגל ואולי לנסות להכניס בדרכים אחרות זמניות.

הייתי שמחה מאוד לשמוע דעות של עוד אנשים. תודה מראש לכל אחד שמוכן לשתף.

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זו מגמת שוק, מידיעה.
אבל עדיין כדאי לנסות לחשוב מה את יכולה לעשות כדי להתגבר על זה ולהיות מהאלו שכן יש להם עבודה.
בהצלחה!
אל דאגה, זה יעבור...

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בהמשך לשאלה,
ברור לי שכל מי שיש לו כאן ניק מזוהה מנוע מלענות
(הייתי פותחת את השאלה בפורום עיצוב הסגור אך הניק הזה לא חבר בו לכן אין לי אפשרות)
אם יש לכם ניק אנונימי או שאתם לא מהתחום אך יש לכם היכרות עם נותני שירותים מתחום הנדלן
אשמח ממש לשיתופים

סביר להניח שעלויות הריבית עוצרות את אפשרויות המימון, וברגע שיכולות המימון התמעטו- פחות יש לאנשים כסף לקנות/ לבנות/ לשפץ ובסופו של דבר המיתון הזה מחלחל לכל מי שמתפרנס מענף הנדלן.
חשוב לי להבין אם משהו בעסק הפרטי שלי דורש שינוי. או שזו מגמת שוק שתחלוף בע"ה, וכרגע מה שנותר זה להרכין את הראש בפני הגל ואולי לנסות להכניס בדרכים אחרות זמניות.

הייתי שמחה מאוד לשמוע דעות של עוד אנשים. תודה מראש לכל אחד שמוכן לשתף.
פורום הסגור סגור לתגובות, לא לקריאה.

כוסברה

משתמש חדש
כדאי לנסות לחשוב מה את יכולה לעשות כדי להתגבר על זה ולהיות מהאלו שכן יש להם עבודה

הסבת מקצוע? ;)
כי כל מה שהוכשרתי אליו ושיש לי נסיון בו (כלומר- תחום התכנון והבניה) לכאורה אין בו פוטנציאל כרגע, לא?

כוסברה

משתמש חדש
פורום הסגור סגור לתגובות, לא לקריאה
אני חברה בפורום העיצוב הסגור- עיצוב פנים EXTRA אך תחת הניק הרגיל שלי (המזוהה)
מהניק הזה אין לי אפשרות להיכנס לשם כלל, לא להגיב ולא לצפות
אולי התכוונת לקהילת אדריכלים ומעצבי פנים? יש שם יותר תנועה מאשר פה? דווקא היה נראה לי שכאן יותר פעיל..
ואגב, לא בטוח שבסגור יהיה יותר מענה כי גם שם המעצבות לא תשושנה להתוודות בפני הקולגות.. בקיצור, בעיה :)

נערך לאחרונה ב:

AyalaL

משתמש פעיל
D I G I T A L
זה מענין.. מצד אחד זה ברור וידוע ששוק הנדלן פחות פעיל עכשיו
מצד שני- הייתי חושבת שכל מי שמתלבט בין שיפוץ למעבר דירה- יבחר בשיפוץ,
ואז לכאורה אמורה להיות עבודה לאדריכלית ..

כוסברה

משתמש חדש
זה מענין.. מצד אחד זה ברור וידוע ששוק הנדלן פחות פעיל עכשיו
מצד שני- הייתי חושבת שכל מי שמתלבט בין שיפוץ למעבר דירה- יבחר בשיפוץ,
ואז לכאורה אמורה להיות עבודה לאדריכלית ..
ייתכן שפשוט פלח גדול מאילו שצריכים יותר מקום/ רוצים לשדרג וכו, פשוט יושבים על הגדר ולא עושים כלום?
מחכים לזמנים שיהיה קל יותר מבחינה כלכלית להוציא לפועל את רצונותיהם וצרכיהם?

פוזיציה

משתמש חדש
@כוסברה, יש מיתון והוא כאן. אין משק בית במדינה שלא מרגיש את הכאב בכיס.
המשכנתאות התייקרו לכולם (חוץ למי שאין לו)
מי ששמר כסף מתחת לבלטות יוכל לעשות הרבה פחות איתו ממה שתכנן
מי שהשקיע את הכסף, לרוב, יודע שעכשיו לא זמן טוב למשוך השקעות.
מי שתכנן לקחת משכנתא או הלוואה ישלם הרבה יותר ריבית ובסופו של דבר העלויות יהיו גבוהות הרבה יותר.
בשנים האחרונות הרבה חגגו על הכסף הזול ושפצו בטירוף.
אבל היום אפילו משפחה שרוצה להרחיב ולבנות יחידה, השיקול יהיה שונה ממה שהיה לפני שנתים ואפילו שנה. עלות הבניה התייקרה מאוד, עלות הכסף התייקר מאוד. הרבה פעמים העסקה כבר לא משתלמת
וכמו שאמרת אנשים יושבים על הגדר.
כדאי לנשום עמוק ולחכות לגל לעבור ובינתים או להוריד מחירים או לפרסם מוצרים זולים יותר, כמו סטיילינג או שינויי דיירים שלרוב עולים פחות ואנשים יכולים לעמוד בזה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ייתכן שפשוט פלח גדול מאילו שצריכים יותר מקום/ רוצים לשדרג וכו, פשוט יושבים על הגדר ולא עושים כלום?
מחכים לזמנים שיהיה קל יותר מבחינה כלכלית להוציא לפועל את רצונותיהם וצרכיהם?
מזדהה, בתור מי שזקוקה לשיפור דיור
שקלנו מעבר דירה והוא עדיין לא ירד לחלוטין מעל הפרק, אבל מחירי הדירות האמירו מאד.
הבאנו לדירתנו אדריכלית למפגש ייעוץ, היא סיפקה סקיצה מאד משכנעת, אבל יש בנו חשש גדול להיכנס להרפתקה בעידן הנוכחי.
האם צפויה איזו רגיעה מתישהו?

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש מיתון בכללי לא רק בתחום הנדל"ן
יש פחות עסקאות נדל"ן אבל אני לא יודע כמה זה משפיע על עיצוב הפנים
יש דבר אחר בציבור החרדי שבעשור האחרון היה גל מטורף של לימודי עיצוב פנים, וכנראה השוק מגיע לרוויה, דבר שלא הבנתי איך לא קרה עד עכשיו.

ר. המוסד

משתמש מקצוען
יש מיתון בכללי לא רק בתחום הנדל"ן
יש פחות עסקאות נדל"ן אבל אני לא יודע כמה זה משפיע על עיצוב הפנים
יש דבר אחר בציבור החרדי שבעשור האחרון היה גל מטורף של לימודי עיצוב פנים, וכנראה השוק מגיע לרוויה, דבר שלא הבנתי איך לא קרה עד עכשיו.
אני חשבתי שכולם לומדים את מקצועות ההייטק

אפיפית

משתמש פעיל
@כוסברה, יש מיתון והוא כאן. אין משק בית במדינה שלא מרגיש את הכאב בכיס.
המשכנתאות התייקרו לכולם (חוץ למי שאין לו)
מי ששמר כסף מתחת לבלטות יוכל לעשות הרבה פחות איתו ממה שתכנן
מי שהשקיע את הכסף, לרוב, יודע שעכשיו לא זמן טוב למשוך השקעות.
מי שתכנן לקחת משכנתא או הלוואה ישלם הרבה יותר ריבית ובסופו של דבר העלויות יהיו גבוהות הרבה יותר.
בשנים האחרונות הרבה חגגו על הכסף הזול ושפצו בטירוף.
אבל היום אפילו משפחה שרוצה להרחיב ולבנות יחידה, השיקול יהיה שונה ממה שהיה לפני שנתים ואפילו שנה. עלות הבניה התייקרה מאוד, עלות הכסף התייקר מאוד. הרבה פעמים העסקה כבר לא משתלמת
וכמו שאמרת אנשים יושבים על הגדר.
כדאי לנשום עמוק ולחכות לגל לעבור ובינתים או להוריד מחירים או לפרסם מוצרים זולים יותר, כמו סטיילינג או שינויי דיירים שלרוב עולים פחות ואנשים יכולים לעמוד בזה.
מכירה אישית משפחה ששנה שעברה תכננה להרחיב רציני
היה להם עיכוב ועכשיו ביררו שוב - ומחיר הבניה זינק מה שגרם להם לבנתיים להקפיא את ההרחבה
מאמינה שיש עוד כאלו

גילי שוהם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רצינו לבנות, היינו בטוחים עד פסח להגדיל סלון, בשבת רגילה כבר צפוף מאוד, ליל הסדר, בכלל סרדינים.

עלויות הבניה היום הזויות, אני לא רואה איך עושים את זה.

הקפאנו הכל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה