ג'לי עם תוספות צבעוניות

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
החומרים:
כוס חד פעמית
ג'לי בטעם משמש
קוביות קליפות הדרים מסוכרות וצבועות
רצועות פפאיה אדומה, אננס מיובש, ואננס מיובש ירוק
צפה בקובץ המצורף 181910

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
תמונה מושלמת!
קומפוזיציה טובה, הולכת עין, צבעים טובים, תאורה שנותנת לזה הקפצה, והופכת את התמונה לבעלת עוצמה.

וכאחת שממש ממש לא יכולה לחשוב על ג'לי, זה פשוט מעורר בי בחילה, בכל זאת התגרתי לנסות לטעום.
המשך להצליח :)

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא לא זה ממש לא נראה ג׳לי... למה זה לא צלול? נראה נקטר

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י dem;1169731:
לא לא זה ממש לא נראה ג׳לי... למה זה לא צלול? נראה נקטר
אני גם ציפיתי שזה יצא יותר צלול, אבל כנראה שהכנתי את זה יותר מדי מרוכז, או שהכוס הפלסטיקית לא מספיק שקופה.

naomif

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
איזה יופי!
זה דווקא יפה שזה לא מאוד נראה ג'לי, זה נותן לזה מראה קררר ומגרה. אם זה היה מבריק וצלול כמו שג'לי נראה, לא הייתי מתקרבת לזה.

E&A

משתמש מקצוען
יפה.
חסרה תאורה קדמית שתגדיר את המבנה של הכוסות ותאיר את הג'לי, התאורה כאן בעיקר חושפת את הקו מתאר השלהם.
אני יודעת שאני נשמעת כמו תקליט שבור, אבל זוית הצילום נמוכה מדי. חבל שלא רואים את פנים הכוסות, גם הזוית הזו גורמת לכך שרגלי הכוסות גונבות מההצגה, הם תופסות מדי את העין.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אחינועם;1170507:
יפה.
חסרה תאורה קדמית שתגדיר את המבנה של הכוסות ותאיר את הג'לי, התאורה כאן בעיקר חושפת את הקו מתאר השלהם.
אני יודעת שאני נשמעת כמו תקליט שבור, אבל זוית הצילום נמוכה מדי. חבל שלא רואים את פנים הכוסות, גם הזוית הזו גורמת לכך שרגלי הכוסות גונבות מההצגה, הם תופסות מדי את העין.
לא הבנתי איך תאורה קדמית תאיר את הג'לי יותר טוב, אשמח להסבר.
לגבי זווית הצילום... טוב אין כל כך מה לראות בחלק העליון...
מה שאני רציתי לראות זה את הפנים של הכוסות, את מה שקורה שם עם הסוכריות, ואת הרגלים שמילאתי אותן בסוכריות.
אני בכל אופן אצרף תמונה מזווית גבוהה, (תמונה לא כל כך אסתטית..אבל הרעיון) ועוד איזו תמונה מהסט:

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
יפה מאד!
פעם הבאה, תרחיק יותר את הכוסות אחת מהשניה, העומק שדה ייתן אשלייה של יותר חדות בכוס שעליה הפוקוס. וכך יהיה לעין קל יותר להתמקד (או שלחילופין, תפתח צמצם אם יש לאן..:))

E&A

משתמש מקצוען
א. כשאתה מצלם דמות ואתה עושה שימוש בפלאשים, אתה מסתפק בתאורה אחורית, או שאתה מאיר את הדמות גם מקדימה?
ב. בגדול, אם אין מה לראות בחלק העליון, אז מספיק שיראו קצת, אלא אם כן אתה מצלם אקווריום, :) אז 0 מעלות בהחלט יהיה מעולה.
נ.ב. אם אתה רוצה לראות את הסוכריות טוב, אתה צריך להצמיד אותן לדופן הכוס, כי הג'לי לא בשקיפות מלאה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אחינועם;1170858:
א. כשאתה מצלם דמות ואתה עושה שימוש בפלאשים, אתה מסתפק בתאורה אחורית, או שאתה מאיר את הדמות גם מקדימה?
ב. בגדול, אם אין מה לראות בחלק העליון, אז מספיק שיראו קצת, אלא אם כן אתה מצלם אקווריום, :) אז 0 מעלות בהחלט יהיה מעולה.
נ.ב. אם אתה רוצה לראות את הסוכריות טוב, אתה צריך להצמיד אותן לדופן הכוס, כי הג'לי לא בשקיפות מלאה.
כשאני מצלם דמות שקופה, אין לי כל עניין לראות את החלק הקדמית שלה, ולהפך, תאורה קדמית רק תהרוס לי את השקיפות. כמו שקורה בתמונה עם היד, ששם יש רפלקטור שמאיר את הכוס השמאלית מקדימה. (הוא נועד להאיר את היד)
ואת יכולה להשוות את זה לצילום אקווריום, אין לי עם זה בעיה.. (אני משער שהתכוונת ל 45 מעלות..)
הסוכריות נראות מצויין לדעתי, הצמדה שלהן לדופן, הייתה נראית כמו מה שקורה בתוך הרגל של הכוס, כך שזה היה משעמם יותר.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
תמונה פשוט מדהימה! הסידור של המקלות והסוכריות יושב ממש טוב, והתאורה בעיניי חבל על הזמן.

כשבאתי לכיתה המוארת והמבולגנת והצעת לי לטעום גביע ג'לי אחד, כבר הייתם אחרי שלב הצילומים.. ולא תיארתי לעצמי שייצא כ"כ יפה!
נראה טעים כמעט כמו במציאות ;)

שאפו על הצילום היפהפה ועל ההכנה המושקעת!

E&A

משתמש מקצוען
א. אם אתה מרוצה מהתוצאה וזה מה שתכננת לבצע אז מצוין. אבל אם תעבוד נכון, אז התאורה הקדמית לא תהרוס לך כלום, היא תגדיר את מבנה הכוס, שלא יראה שטוח, הכוסות שצילמת איבדו את כל הצורה שלהם, יש להם רק קו מתאר.
אם זה היה צילום של סתם כלים שקופים, אז זה היה יכול להיות מענין - לצלם רק עם מערך תאורה של 'אור עובר', אבל כאן אתה מצלם אוכל, וזה לא מספיק. אמורים לראות טוב את הג'לי וגם את הכלי שבו הוא נמצא.

תאורה 'קדמית': התאורה לא אמורה לבוא מקדימה, אלא, מהצד. אבל היא צריכה להיות גדולה ורכה מספיק, כך שלמעשה האור יבא גם מקדימה, וכך תקבל השתקפות גדולה ורכה שתגדיר את המבנה של הכוס ותאיר את תכולתו.
[מקור האור שאתה הצבת, גם בא מהצד, רק שהוא מאד קטן ולמעשה בא מאחורה]
זה על קצה המזלג. צילום אוביקטים שקופים זה דבר מורכב מדי בכדי להעביר אותו על רגל אחת.
המלצה שלי. כל עוד ולא למדת אותו, צלם בכלים לבנים, הם מצטלמים הכי יפה.

ב. ממש לא זוית צילום של 45 מעלות, באיזור ה10 מעלות.
בצילום מהסוג הזה, זוית הצילום מאוד קריטית, אתה צריך לבחון טוב את הנושא, לפני שאתה קובע את זוית הצילום.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אחינועם;1171748:
א. אם אתה מרוצה מהתוצאה וזה מה שתכננת לבצע אז מצוין. אבל אם תעבוד נכון, אז התאורה הקדמית לא תהרוס לך כלום, היא תגדיר את מבנה הכוס, שלא יראה שטוח, הכוסות שצילמת איבדו את כל הצורה שלהם, יש להם רק קו מתאר.
אם זה היה צילום של סתם כלים שקופים, אז זה היה יכול להיות מענין - לצלם רק עם מערך תאורה של 'אור עובר', אבל כאן אתה מצלם אוכל, וזה לא מספיק. אמורים לראות טוב את הג'לי וגם את הכלי שבו הוא נמצא.
תודה על ההערות ועל העקשנות...
את קצת סותרת את עצמך, בפיסקה האחרונה:
אם הייתי מצלם כלים שקופים, אז הייתי צריך להראות את קווי המתאר של הכוס, ולכן לצלם אור עובר, זה לא היה מעניין מספיק.
אבל אם אני מצלם אוכל, ורוצה לראות את האוכל, אז התאורה של הכלי היא משנית, ובמקרה שלי (כוסות מאיכות גרועה יחסית), הדגשה שלהן הייתה חושפת פגמים שאני לא מעוניין להראות. את האוכל רציתי להראות.
תאורה 'קדמית': התאורה לא אמורה לבוא מקדימה, אלא, מהצד. אבל היא צריכה להיות גדולה ורכה מספיק, כך שלמעשה האור יבא גם מקדימה, וכך תקבל השתקפות גדולה ורכה שתגדיר את המבנה של הכוס ותאיר את תכולתו.
[מקור האור שאתה הצבת, גם בא מהצד, רק שהוא מאד קטן ולמעשה בא מאחורה]
זה על קצה המזלג. צילום אוביקטים שקופים זה דבר מורכב מדי בכדי להעביר אותו על רגל אחת.
המלצה שלי. כל עוד ולא למדת אותו, צלם בכלים לבנים, הם מצטלמים הכי יפה.
ההמלצה שלך לגבי תאורה קדמית גדולה ורכה, מעניינת. לא ניסיתי, אשמח לנסות ולבחון את התוצאות.
ואני מכיר את הנושא של כלים שקופים, אבל לדעתי הנושא כאן הוא ממש לא הכלי, בשום צורה שהיא.
איך בדיוק הייתי מצלם את זה בכלים לבנים??
ב. ממש לא זוית צילום של 45 מעלות, באיזור ה10 מעלות.
בצילום מהסוג הזה, זוית הצילום מאוד קריטית, אתה צריך לבחון טוב את הנושא, לפני שאתה קובע את זוית הצילום.
טעיתי לגבי הזוויות ואני מתנצל.
יש לי חשק גדול לבנות את הסט הזה מחדש ולנסות לפעול ע"פ ההערות שלך. שאני מודה לך עליהן מאוד.

E&A

משתמש מקצוען
א. למעשה אין שום סתירה, אתה אמור לשלב תאורה שתחשוף את קווי המתאר, עם תאורה שתגדיר את המבנה של הכלי ותאיר את תכולתו.
לגבי הפגמים של הכלי. קצת מצחיק אבל זה כמו שתשאל, אני אמור לצלם אדם עם מלא פצעים, איך אני מתמודד עם זה? או יש לי רעיון אני הצלם אותו בתאורה אחורית, אני יקבע חשיפה לפי הרקע וכך אני יקבל צללית יפה וכך גם אפטר מהפצעים.
ב. אתה לא יכול להתעלם מהכלי בבחינת 'אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו'.
ההמלצה שלי היא היתה כללית לא בענין הג'לי.
ג. תודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה