התייעצות גישה נדירה לתחום הטיפול- מה אפשר לעשות עם זה?

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
כדאי לברר על הרב פליסקין , שמעתי מכמה שלמדו אצלו ומאד מודים לו ונעזרים בו הלאה.
ממליץ על לימוד קאוצינג (אצל צביקה עידן) זה לא תהליך טיפולי אלא כלים להתקדמות

מבלי להכיר: אני לא ממליץ על הרב משה בויאר
אני אוהב שכל אחד מומחה בתחומו , ולא כל מי שיש לו לשון לימודים הופך למנחה למטפלים (כנ"ל הרב פנגר)
סליחה מהמשווק שלו כאן באשכול!

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
הוא באמת חשב על הכיוון,
אבל יש לו גישה מיוחדת דווקא לנוער (מתבגר, גילאי ישיבה גדולה) והוא מרגיש שליחות בעבודה עם בחורים שמתמודדים עם אתגרי הישיבה וצריכים את הכתף התומכת.
הוא בפרוש יכול למתג את עצמו כנותן מענה של ליווי לבחורים שצריכים ,וליצור קשר עם אנשי מפתח בישיבות שישלחו אליו את מי שזקוק ויש הרבה
במיוחד נערים שלא תמיד בנויים לתהליך טיפול אמיתי אלא צריכים בדיוק אוזן קשבת ולב פתוח והוא יכול לתמחר את זה בצורה מדויקת ולקבוע כללים
אני עושה את זה עם בנות סמינר אצל בנות זה מאוד מקובל
ולפעמים הסמינר מחייב את ההורים לשלוח ואני הכתובת כי הם יודעות שאני טובה בזה
ויש תשלום מסודר וזה הכנסה יפה
אבל בשביל להתפרנס רק מזה צריך בפרוש מעטפת שיווקית ופרסום וזה תהליך
בהצלחה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כדאי לברר על הרב פליסקין , שמעתי מכמה שלמדו אצלו ומאד מודים לו ונעזרים בו הלאה.
ממליץ על לימוד קאוצינג (אצל צביקה עידן) זה לא תהליך טיפולי אלא כלים להתקדמות

מבלי להכיר: אני לא ממליץ על הרב משה בויאר
אני אוהב שכל אחד מומחה בתחומו , ולא כל מי שיש לו לשון לימודים הופך למנחה למטפלים (כנ"ל הרב פנגר)
סליחה מהמשווק שלו כאן באשכול!
אם אתה לא מכיר, אתה לא יכול להמליץ או לשלול על פי תחושות בטן
אני מכיר אחד, שבתור בחור היה גר אצל סבא וסבתא שלו תקופה וכל פעם שהיה רוצה לקחת משהו מהמקרר, הוא לא לקח ואפילו לבקש מסבתא הוא התבייש. והרב בויאר שינה אותו מהקצה לקצה לטובה !
והיום הוא לא מתבייש לדבר בפני ציבור שהוא לא מכיר
אי אפשר לתת מידע אם לא מכירים. ולא כל מי שממליץ בכל פה אדם מסוים הוא משווק שלו !
לפעמים זה אנשים שמאד נהנו מאותו אדם ורוצה שגם אחרים יהנו ויעזרו ממנו !

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
בכל אופן,
קורסים שונים זה נחמד בשביל סל הכלים, אבל לא נראה לי שישנה את המקומות בהם הוא יכול להתקבל כבר כיום עם המלצות טובות.
מקומות שדורשים תואר טיפולי/ייעוצי -ימשיכו לדרוש, כך שזה לא בשבילו.
מקומות שלא דורשים -לא נראה לי שקורס אלמוני ישדרג את המעמד שלו... (בפרט לא מקום יציב ומסודר. אולי להורים כן ידבר לשמוע שהוא למד אצל מוישה זוכמיר מיסד השיטה הנודעת מלב אל לב..)

אני גם ממליץ על הרב פליסקין, והוא לא סתם קורס אלמוני
אלא אדם מוכר מאד לגבי נוער נושר ומומחה גדול בתחומו
שמעתי הרצאה שלו ויש לו המון המון מה למכור והמון ממליצים עליו
הוא נותן הרבה כלים להתמודד עם הנוער
כיום לרב פליסקין יש מערכת שמקבלת בכל יום פניות מכל רחבי הארץ להצמדת חונכים לבחורים, ומנחים להורים.
מי שבאמת מוצלח מקבל הפניות שוות דרך המערכת הזאת!
כך שזה גם לימוד של המקצוע, וגם אפשרות להשמה וקידום דרך הארגון.

וסתם כך להורים שצריכים מענה בתחומי הייעוץ, תומכים לנערים, תומכות לנערות ועוד, מומלץ לפנות למרכז שתולים
ב- 026466505 שלוחה 1 ולקבל מענה מקצועי ומדויק (המזכיר עצמו הוא איש חינוך וטיפול משכמו ומעלה).

מנהטן

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע כל כיוון או רעיון:
מדובר באברך בגילאי ה-30+,
עם גישה נדירה ויוצאת דופן לתחום הטיפול.
בחורים מתמגנטים אליו ברגע, שופכים את ליבם ממש כבר בהיכרות הראשונה ובונים איתו קשרים אמיצים.
כיום הוא לומד עם בחורים כחונך פרטי בישיבה,
ומצליח במסגרת הלימוד להעצים אותם ולקדם מבחינה רגשית בצורה לא רגילה.
בלי שום רקע מקצועי, פשוט גישה מולדת... התוצאות ניכרות בשטח גם לדברי ההורים וגם לדברי הצוות החינוכי.

השאלה היא לאן אפשר להתקדם מכאן.
הוא לא מעוניין לפנות ללימודים אקדמיים מסיבות ערכיות,
אבל גם לא לקורסים של מומחים מטעם עצמם שצצים כפטריות אחרי הגשם...
השאלה מה כן אפשר לעשות עם היכולות המיוחדות האלו,
ואיך אפשר לנצל אותן לתועלת.
מדגישה שהוא לא מתכנן לטפל מבלי ללמוד, ולא להציג את עצמו כמטפל בשום שלב.
כן רוצה למצוא דרך לעשות טוב עם מתנת השמיים שקיבל,
בצורה יותר ממוסדת ומסודרת מאשר לימוד כחונך פרטי.
קודם כל - ללמוד הוראה במקום מוסמך!
אחכ אפשר להשלים בקלות (קבוצה חרדית, דרך הזום אפילו) לתואר ראשון בחינוך

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

דרמה זה לא סיפור

כתיבה חדה מדויקת ואפקטיבית.
מנוי פרימיום
נשמע לי שהכיוון כרגע הוא יותר אימון עסקי
בידול שיווק וכל הנ"ל על מנת לפתח מוצר שיאפשר לו פרנסה יציבה ומכובדת

מנהטן

משתמש מקצוען
הוא לא מעוניין לפנות ללימודים אקדמיים מסיבות ערכיות,
יש סטיגמה ממש לא מוצדקת על לימודי תואר בחינוך.
אין בו שום תוכן בעייתי כלל! בפרט שלומדים בקבוצה של חרדים ש99% מהמורים הם חרדים לגמרי
ואת המכינה שנותנים לחרדים לעשות זה בדיחה. ולמי שיש תעודת הוראה מכל מקום מוכר אז בכלל.
לפני ששוללים כדאי לבדוק היטב היטב. כי חבל.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הרב פליסקין זה הכתובת.
הוא פותח אור גדול על כל הגישה לנוער..
זה יכול לעזור לו להתקדם מאד מאד ביחס והעזרה שהוא מגיש לבחורים.
ואני גם חושב שצריך איזו העצמה אישית, דוגמת צביקה עידן שכבר הוזכר כאן קודם.

מנוח

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
פרויקט נוח"ם בעיריה,
יש גם ליווי מטעם החינוך העצמאי ופרויקט ההסעות ליווי לנוער שזו עבודדת קודש ממש
ישיבות נוער מתמודד
וכן חשוב לקחת קורסים בליווי של בני נוער
עמ"נ לא לעשות טעויות וכן לפעול נכון

אותו דבר

משתמש צעיר
אני מעוניינת להתנדב במוקד טלפוני שעוזר לאנשים במצוקה,
משהו יודע איך אני מגיע לכזה מוקד? ואיזה הכשרה צריך?

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מעוניינת להתנדב במוקד טלפוני שעוזר לאנשים במצוקה,
משהו יודע איך אני מגיע לכזה מוקד? ואיזה הכשרה צריך?

יש את מטיבת"א בירושלים
של י.נ.ר
לא צריך הכשרה

בס"ד

מטיבת"א מגייס מתנדבות לתפקיד מאתגר ואחראי!

מטיבת"א- מרכז טיפול וייעוץ במשפחה תורני ארצי מזמין אותך להתנדב במרכז הטיפול המסייע לפונים בתחום האישי, הזוגי והמשפחתי.

אם יש בך יכולת הקשבה, הכלה ואמפתיה ואת מעוניינת להכיר מקרוב את עולם הטיפול, הצטרפי אלינו.

מה תקבלי?
· חשיפה לעולם הייעוץ והטיפול.
· הדרכה וליווי מקצועי.
· השתתפות בימי עיון, סדנאות והשתלמויות ללא תשלום.

ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע במרכז מטיבת"א בירושלים, למשך 5 שעות לפחות לתקופה של שנה.

המעוניינות להגיש מועמדות מוזמנות לשלוח במייל חוזר: פרטים אישיים, רקע לימודי, רקע מקצועי.

https://stratus.campaign-image.com/images/1140282000004899216_1_1713360938457_טמפלט2.png
You are receiving this email as you signed up for our newsletters.
Want to change how you receive these emails?
You can Unsubscribe or Update your preferences

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה