גארטל

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מישהי יודעת איך סורגים את זה?
הבנתי שזה ממש מודרני לאחרונה לסרוג את זה לבד...

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא מודרני אלא מסורת שעוברת מאם לבת...
סורגת הסבתא האוהבת לנכדה ומתפללת תוך כדי
בשכונה שלי יש הרבה שסורגות וגם כלות לחתנים

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גילה;1393317:
מישהי יודעת איך סורגים את זה?
הבנתי שזה ממש מודרני לאחרונה לסרוג את זה לבד...

יש לך תמונה של גערטל סרוג?
כי את הקנויים, לא יודעת אם אפשר לסרוג לבד, אולי עם נול מיוחד.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אצל צמר שרה בירושלים יש להשיג צמר מיוחד לגארטל לפי משקל
לדבריה, יש שנוהגים 26 עיניים כנגד שם הוי'ה
יש שנוהגים מספרים אחרים
היא תגיד לך בדיוק

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשריכן נשות ישראל! יש הוראות איך עושים?

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
בבני ברק ניתן להשיג אצל חוט ומחט את החוט והמסרגה ושם יש אחת שגם מראה איך עושים את זה.
סורגים בשני מסרגות דקות שמחוברות זה לזה צורת הסריגה של עין ימין עין שמאל. ואח"כ הפתילות לוקחים מאותו חוט אורך שני מטר מסובבים משני צדדים כל אחד לכיוון אחר עד שזה מתקפל לשנים ומתגלגל אח"כ משחילים בעין הראשונה משחילים את הגרל עד אמצע החוט ומגלגלים שוב עד שמתקפל לשנים. בסוף עושים קשר.
קחו בחשבון שהגרטל נמתח מאוד בזמן השימוש.

אולם

משתמש פעיל
גארטל

נכתב ע"י חנון;1393822:
זה נראה מסרגה 1, נכון?
כמה עיניים עשית ואיזה רוחב יצא לך?

אין לי מושג, אמא שלי עשתה את זה, והרוחב בערך 7-8 ס"מ

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י ag;1394408:
בבני ברק ניתן להשיג אצל חוט ומחט את החוט והמסרגה ושם יש אחת שגם מראה איך עושים את זה.
סורגים בשני מסרגות דקות שמחוברות זה לזה צורת הסריגה של עין ימין עין שמאל. ואח"כ הפתילות לוקחים מאותו חוט אורך שני מטר מסובבים משני צדדים כל אחד לכיוון אחר עד שזה מתקפל לשנים ומתגלגל אח"כ משחילים בעין הראשונה משחילים את הגרל עד אמצע החוט ומגלגלים שוב עד שמתקפל לשנים. בסוף עושים קשר.
קחו בחשבון שהגרטל נמתח מאוד בזמן השימוש.
אני יודעת על מישהי שסורגת עם מסרגה אחת.
יש מושג למישהי?

EstiArt

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני צריכה דחוף לדעת ממה עשוי החוט של הגארטל, רכיבים.
אם מישהי יודעת אשמח לתשובה!

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לאחרונה התוועדתי לסגנון סריגה שונה- מסרגה תוניסאית.
אני משערת שסרגו את הגארטל עם המסרגה הזו- סורגים את כל השורה על המסרגה ובחזור מוציאים אחד אחד (לא הסבר מי יודע מה מובן... זה כמו שילוב של מסרגה אחת עם שתי מסרגות)

EstiArt

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מינימאוס;2445302:
אני חושבת שמחוט משי או חיקוי למשי

תודה!
מכירה מישהו שיודע בטוח?

מינימאוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י EstiArt;2445416:
תודה!
מכירה מישהו שיודע בטוח?

לא
אבל אני מכירה טוב חנות שמכרה חוטים לסריגת גארטל, ושמעתי שסורגים את זה מחוט משי, וכמובן שלא משי מקורי, כי אז זה היה נורא יקר, אלא חוט סנטטי שקוראים לו "חוט משי" כי הוא דומה במרקם ובברק שלו, אם חשוב לך לדעת בטוח, אז תבדקי על התוית של החוט לסריגה ממה הוא מורכב

EstiArt

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מינימאוס;2445432:
לא
אבל אני מכירה טוב חנות שמכרה חוטים לסריגת גארטל, ושמעתי שסורגים את זה מחוט משי, וכמובן שלא משי מקורי, כי אז זה היה נורא יקר, אלא חוט סנטטי שקוראים לו "חוט משי" כי הוא דומה במרקם ובברק שלו, אם חשוב לך לדעת בטוח, אז תבדקי על התוית של החוט לסריגה ממה הוא מורכב

זהו שלא רשום כלום על התוית...
מוזר.
אולי תתני לי את המספר של החנות?
אני כן שמעתי שזה משי אמיתי מעורב, לכן החוט די יקר!
יוצא 150 שקל לגארטל!

את מאוד עוזרת לי, תודה לך!!!
מה ששמעתי היה מאלו שסורגות, ולכן אני רוצה חנות להיות בטוחה...
כל אחד אומר משהו אחר קצת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה