קורונה בתוך יומיים נגנב מהמלון 500 מגבות!!! תגידו, מה נסגר????

מצב
הנושא נעול.

פיק-ניק

משתמש פעיל
מרשמים ששמעתי מאנשים שהיו במלוניות
הזילזול ברכוש הוא פשוט נוראי
ונדליזם זה מילה קטנה למה שקורה שם
ליכלוך, הררי אשפה של אנשים שזרקו ולא אספו אחריהם ועוד ועוד
אבל מה שהכי זעזע אותי זה-
קישקושים בקירות
דלתות מפורקות
רהיטים שבורים!!!
זה היה כבר נשמע לי נורא...

אני בטוחה שלא כולם
ומי שתמיד שומר על רכוש ציבורי עושה זאת גם עכשיו
אבל יש מצב שאנשים היו קצת בסוג של פורקן והתירו את הרסן
אל תשכחו שרבים מאלה שהופנו למלוניות מעולם לא היו במלון כלשהו ואין להם מושג, מה אפשר לקחת ומה לא. צוות המלון לא מטפל בכביסה ואין שירותי נקיון בחדרים, הכל נראה כמו שנראה ואפי' לארוחות אין את ההרגשה של בית מלון...
מבחינת רבים זה הפנימיה שבה הם למדו, והיא לא הייתה נראית בית מלון.

sss8584

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לכל מי שבשוק שייש אנשים
שגונבים מגבות.
לקרובה ממדרגה ראשונה שלי יש צימרים בצפון. ובאורך פלא אחת למספר שבתות המגבות נעלמות היא צריכה לקנות כל תקופה מגבות חדשות (ולא בגלל הבלאי אלה בגלל שהם פשוט נגמרות) כך שאני בהחלט מאמינה לסיפור הזה!

שפריצרית

משתמש מקצוען
בענין ה'טאטוא מתחת לשולחן של המגזר שלנו', ה'הכחשה' ו'מותר לנו להודות בפגמים של עצמנו' -
לא יודעת, אבל לא מכירה שום במה דומה במגזרים אחרים שבה מעלים למדורת השבט את הנושא הקורבן התורן ואז מתחילה תחרות מי תוקף יותר חזק.
אפשר להתדיין בגבול הטעם הטוב על נושאים כאלו ואחרים, אבל האשמות אוטומטיות ובלתי הגיוניות של כל פצוע וזב חוטם (ואין הכוונה דווקא למקרה הזה, כן?) שזוכות כאן להדהוד נלהב הן קצת מעבר לגבול הטעם הטוב.
הגיע הזמן שאנשים יחשבו קצת לפני שהם מעלים לכאן נושאים - במיוחד כאלה הטעונים בהאשמות כלפי הציבור - האם תהיה בכך תועלת והאם הניסוח מספיק מכבד ויביא את התועלת המדוברת ולא להפך.

ציפי121

משתמש פעיל
@ניהול האתר
מבחינתי, אפשר לנעול את ההודעות- עד שאברר היטב.
לצערי, אני בטוחה שהעניין אמיתי. ואנשים רבים לוקחים- גוזלים.
אבל מאמינה שגם הרבה לקחו מבלי לדעת שדין המגבת אינו כדין הסבון....

לכן, חבל להמשיך לדוש בזה ולגרום לצער רב לניקיות...

הנושא הנוסף שעלה כאן, חוסר צומת הלב של אנשים מסויימים, דחיפות, חטיפות....
אני חושבת שחבל לדון בו.
הוא יהיה מלא בלשון הרע, ולא ברור שיביא תועלת.

כי איך אמרה כאן משהיא- תמיד יהיה את מי שהתנהג כאחרון העם... התנפל על כל מעדן...
וכאלו שהתנהגו באצילות וחן יהודי.

בתפילה, שהנושא נתן הארה, וחיזק את ידם של החזקים..

@מרשמלו
דיי, הפורום מיצה את עצמו. לועסים פה את אותם הדברים...
מי יודע כיצד אפשר לבקש לנעול אותו?
אני מרגישה שזה כבר לא מועיל, וסתם מוסיף כעסים ולשון הרע....

כתבתי את ההודעה, בשביל צומת לבכם.
באמת, הגענו פה למסקנות טובות. אבקש מבעלי שבעל המלון ייתן יותר צומת לב לעניין המגבות. בהודעה שזהו רכוש בית מלון. וכו.

תודה

חדוי לינד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בענין ה'טאטוא מתחת לשולחן של המגזר שלנו', ה'הכחשה' ו'מותר לנו להודות בפגמים של עצמנו' -
לא יודעת, אבל לא מכירה שום במה דומה במגזרים אחרים שבה מעלים למדורת השבט את הנושא הקורבן התורן ואז מתחילה תחרות מי תוקף יותר חזק.
אפשר להתדיין בגבול הטעם הטוב על נושאים כאלו ואחרים, אבל האשמות אוטומטיות ובלתי הגיוניות של כל פצוע וזב חוטם (ואין הכוונה דווקא למקרה הזה, כן?) שזוכות כאן להדהוד נלהב הן קצת מעבר לגבול הטעם הטוב.
הגיע הזמן שאנשים יחשבו קצת לפני שהם מעלים לכאן נושאים - במיוחד כאלה הטעונים בהאשמות כלפי הציבור - האם תהיה בכך תועלת והאם הניסוח מספיק מכבד ויביא את התועלת המדוברת ולא להפך.
תהיה בכך תועלת לאלה שעומדות על הגבול....
וכן, זה קורה.
אני לא הסוג שאדחף או אקח הביתה. בחיים לא! אעדיף לקנות לי....
אבל כשאני חושבת ע אישה שחוזרת מבית מלון ומביאה לילדים ריבות וסבונים וכו' וכו'.... וכו' וכו'.....
אז הילד שלה כבר יקח אולי מגבת.....
אני לא באה לקטרג, אבל כן, יש במגזר שלנו זילות מסוימת בדברים מסוימים.
אני לא באה להאדיר את המגזר החילוני!!!!
אבל מותר לנו לשים קצת יותר לב!
ואם מתוך כל האשכול הזה תצא מישהי אחת ותקפיד יותר כאשר היא באה במגע קרוב עם חילונים, בין אם זה בסדר וניקיון, או מה שזה לא יהיה, אז כן,
כל האשכול הזה שווה.
יש לי קשר עם נשים חילוניות, הן לפעמים נדהמות מדברים, וכן, הן תופסות אותנו כמורמות יותר מעם, עם כל השנאה והאי-הבנה. ואנחנו חייבות לדעת את זה!!!!
בדיוק כמו המשל של מי שחתך את החבל של הנברשת.... ומה הוא אשם שלחבל הייתה מחוברת נברשת?! הוא רצה רק את החבל, הוא לא רצה רק את הנברשת....
אז פשוט,
מצפים מאיתנו ליותר.
וזה מחייב אותנו יותר.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
המשפט הזה ממש מקומם אותי
אם חילוני גונב זה אומר שלי מותר לגנוב?
אם חילוני הולך בלי מסיכה זה מתיר לי ללכת בלי מסיכה?
אם חילוני עושה הפגנה זה אומר שלי לא מסוכן להתפלל בבית הכנסת?
תפסיקו עם ההשוואות האלו כל הזמן
עניתי על זה,
מוזמנים לחפש.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני רוצה להסתכל מצד שני:
אני הייתי במלון וכל הזמן החמיאו לבעל המלון
תלו על הקיר ליד הקבלה דפים של "תודה" לצוות המלון

יש הרבה יופי בהתנהלות הציבור החרדי ויש גם כשלים. כי אנחנו לא מושלמים. כי לא מצופה מאיתנו להיות מושלמים. כל עוד אנו כאן בעולם המעשה.
הבעיה היא כשנתפסים למשוגות וצועקים 'צבועים' 'גנבים' ועוד שלל כינויי גנאי. מה שלא ראינו מעולם שעשו אנשים גדולים. יש אינספור סיפורים על הגישה של גדולים לחפות על מעשים שליליים ולא להוציאם לציבור.
כן לעזור לתיקון העוול, בעדינות, בנועם ובכבוד.

הנה עוד דוגמא להכרת הטוב מרגשת במלונית, הכרת הטוב של ציבור שלם:

hellen

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני לא באה לקטרג חלילה אני רק רוצה שאנשים יתחילו להפנים שכבנאדם בכלל וכחרדי בפרט- תכבד
את עצמך ואת הסביבה. אתה בונה בהתנהגותך הלא ראויה סטריאוטיפ על מגזר שלם, ובצדק.
אגב, את המשפט הזה הייתי לוקחת קומפלט לאשכולי הקורונה למיניהם...,
מדוע אנשים לא מבינים שכשהם מזלזלים בכללים את משאירים אות קין על מגזר שלם?
כל אחד מוטל ת עליו האחריות בנושא אך לנו כחרדים יש את הצד של חילול השם ובמיוחד בזמן ששאר המגזרים רואים כל אחד ואחד מאיתנו כ"נציג מתוך" לכן יש עלינו הרבה יותר אחריות על הכתפיים!!
וזה מחייב!! (אח"כ באים בטענות שגם הם לא שומרים על הכללים...ולא מבינים שלא פה נעוץ העניין,)

זושא כץ

משתמש מקצוען
האשכול נפתח לא כדי ללכלך על השחורים אלא כדי להסב את תשומת ליבם. וגם אם המספרים קצת מוגזמים
צר לי אבל זו תופעה שמחרידה אותי בכל המישורים שאני נתקלת בה לא רק בגניבת מגבות.
למה בכל הירידם לנשים למיניהם (המודיע, המבשר) את יכולה לראות חבורת נשים שחשבת למתורבתת מתנפלת על דוכן וכמעט רומסת למוות את הניצבות בו כדי לקבל שתי קוביות שוקולד של גרוס???
למה בכל מקום שתגיע קבוצת ילדים חרדיים תשתלט אח"כ כזו אנדרלמוסיה ועטיפות מושלכות בערימות לא הגיוניות??
למה אפשר לראות במירון נשים צדיקות וצנועות שרבות מכות עם שוטר כדי להיכנס להדלקה??
ויש לי עוד מליון דוגמאות! האם כל זה מותר?
אני באמת מסתכלת בכל מיני סיטואציות ואומרת למען ה' רק אותי חינכו "דרך ארץ קדמה לתורה"?? רק אני למדתי לשמור על צלם אנוש גם כשאני מאוד רוצה להשיג משהו, ולפנות לאנשים בצורה מכבדת??
אני לא באה לקטרג חלילה אני רק רוצה שאנשים יתחילו להפנים שכבנאדם בכלל וכחרדי בפרט- תכבד
את עצמך ואת הסביבה. אתה בונה בהתנהגותך הלא ראויה סטריאוטיפ על מגזר שלם, ובצדק.
מענין כמה נשים יש ביריד של המודיע? וכמה נגשו וחטפו שוקולדים?

ההכללה , גלגול העיניים וצקצוקי הלשון
יחד עם התעטפות בצדקנות "רק אותי חנכו"
עשו לי את שמחת החג.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
היה פה פעם אשכול על השכרות (ונתינת!) דירות,
ותוצאות הזויות...
למי שזוכרת, דברים שקשה להאמין. כולל הוצאת דלתות ממקומן,
שבירת חפצים, לכלוך לא סביר, ניקוי הלכלוך הלא סביר ברכוש בעלי הבית ועוד ועוד...
לא מפליא שאנשים מסוג זה מתנהגים כך במלון.
אם בדירה של מישהו - שזה הרבה יותר לא נעים - אין להם בעיה,
אז במלון? וכשזה לא על חשבונם?..
כמה שנצעק עד שייחר גרוננו,
שזה לא אנחנו ושזה שוליים וכו' וכו',
עדיין התמונה הציבורית מביכה ברמות אחרות. ממש.

זושא כץ

משתמש מקצוען
טוב,
אז אחרי התייעצות עם אחד מראשי מערכת המלוניות במגזר החרדי הוא העביר לי את הנתונים הבאים:
1. מנהלי המלונות מרוצים מאד מהעסקה שהם עשו בכך שהפכו את המלון למלוניות קורונה לציבור החרדי.
2. הציבור החרדי בכללותו מקדש ש"ש ויש למנהלים הרבה סיפורים לספר לו כשהם ממש מחייכים, (על זהירות בממון, לקחת סכום ח"פ יותר מכמות המנות ועוד שאומרים תודה על האוכל למרות שזה לא קשור).
3. הם מנסים להפעיל לחץ על פיקוד העורף לקבל תעסוקה לילדים, לדבריהם כמות הילדים במלוניות היא ענקית ומטורפת כשהילדים תקועים במקום 7*24 ללא יציאה וללא תעסוקה כך שקירות המלון והשטיחים נהפכים מבלי משים לתעסוקה .
4. הסיפור עם המגבות הצחיק כמה מהם, לדבריהם א"א לדעת כזה דבר כי אין להם גישה לחדרי המלון, וא"א לדעת כמה מגבות נערמות בצד חדר האמבטיה, המגבות משמשות גם כסמרטוטי רצפה לשעת הצורך מכיון שאין עובדי ניקיון והאנשים צריכים לנקות את הפטל שנשפך בחדר שלהם. כך שלהאשים שתוך יומיים נעלמו 500 מגבות זה ממש סיפור עלום.
5. המלונות בתפוסה של 100% כבר למעלה מחצי שנה ללא עובדי תחזוקה וניקיון , כשהעסק נראה כך קשה לבקש מאנשים להתאמץ ולא להשליך לכלוכים ולשמור על המקום כבית מלון.
6. הוא הוסיף: תחשוב איך נראה כניסה לבית הכנסת לאחר חלוקת הארטיקים של ה"תהילים" בשבת, זה מה שקורא כאן רק עם כפול ילדים. עד שמגיע מנקה לנקות פעם ביום.

hellen

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
@זושא כץ
תודה שהארת את עינינו,
יש כאן הרבה הדאוגים מ"אי הכפשת הציבור החרדי"
אני הייתי במלונית והיטבת להגדיר את מה שהלך שם,
נורא היה עצוב לי לשמוע על סיפור שיצא כ"כ מפרופורציות!! {500 מגבות...חחח}

klik's

משתמש מקצוען
טוב,
אז אחרי התייעצות עם אחד מראשי מערכת המלוניות במגזר החרדי הוא העביר לי את הנתונים הבאים:
1. מנהלי המלונות מרוצים מאד מהעסקה שהם עשו בכך שהפכו את המלון למלוניות קורונה לציבור החרדי.
2. הציבור החרדי בכללותו מקדש ש"ש ויש למנהלים הרבה סיפורים לספר לו כשהם ממש מחייכים, (על זהירות בממון, לקחת סכום ח"פ יותר מכמות המנות ועוד שאומרים תודה על האוכל למרות שזה לא קשור).
3. הם מנסים להפעיל לחץ על פיקוד העורף לקבל תעסוקה לילדים, לדבריהם כמות הילדים במלוניות היא ענקית ומטורפת כשהילדים תקועים במקום 7*24 ללא יציאה וללא תעסוקה כך שקירות המלון והשטיחים נהפכים מבלי משים לתעסוקה .
4. הסיפור עם המגבות הצחיק כמה מהם, לדבריהם א"א לדעת כזה דבר כי אין להם גישה לחדרי המלון, וא"א לדעת כמה מגבות נערמות בצד חדר האמבטיה, המגבות משמשות גם כסמרטוטי רצפה לשעת הצורך מכיון שאין עובדי ניקיון והאנשים צריכים לנקות את הפטל שנשפך בחדר שלהם. כך שלהאשים שתוך יומיים נעלמו 500 מגבות זה ממש סיפור עלום.
5. המלונות בתפוסה של 100% כבר למעלה מחצי שנה ללא עובדי תחזוקה וניקיון , כשהעסק נראה כך קשה לבקש מאנשים להתאמץ ולא להשליך לכלוכים ולשמור על המקום כבית מלון.
6. הוא הוסיף: תחשוב איך נראה כניסה לבית הכנסת לאחר חלוקת הארטיקים של ה"תהילים" בשבת, זה מה שקורא כאן רק עם כפול ילדים. עד שמגיע מנקה לנקות פעם ביום.

זה כבר תגובה שהרבה יותר משקפת את המגזר

נערך לאחרונה ב:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני לא מצליח להזכר איך לחפש את זה אבל היה פה בפורום כתיבה מקצועית מאמר מאוד יפה על משפחה שמתארחת ברובע היהודי ולידם יש משפחה שהם מנצלים אותם לאורך כל השבת.
מי שיכול להביא לכאן זה חזק

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נגיד שמשפחה בשם קרקובר ועוד אחת בשם קרחי היו משחיתות רכוש מלון.
מישהו היה מעיז להגיד שהאנשים שמתחילים בק', הם ברברים?
ברור שלא.

אותו דבר כשמדובר על חרדים.
כמו שאין לי קשר לקרקובר ולקרחי הנ"ל, אין לי קשר ליוצמחיאנסקי שילדיהם הרסו את הלובי.

כמו שלא אומרים מה האות של שם משפחתם של המשחיתים, וכמו שלא קוראים 'לכל אלו שמתחילים בק' לעשות בדק בית', כך אין טעם לקרוא 'לכל החרדים'.
אפשר לציין תופעות. שיש משפחות שלוקחות מגבות.

ולא לקחת את זה אישי. גם אם שם משפחתם ושם משפחתנו מתחיל באותה אות.

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מניסיון רב מאוד בבתי מלון ועם קבוצות גדולות, גם מהמגזר החרדי.
בחיים לא היו תלונות כאלה על המגזר, להפך, הם שמחים שמגיע ציבור איכותי כזה.

מגבות זה הבלאי הכי גדול של בתי המלון, יש כאלה שכל 3 חודשים צריכים להחליף את כל המגבות.
יש בתי מלון שבזמן שמביאים מגבות חדשות אוספים את המשומשות.
כנראה שזה מלון שלא רגיל לארח הרבה משפחות גדולות.

מותר לקחת סבונים קפה וכו.. מהחדר בלבד.
קורה כשאוספים את הכביסה מגיעים לבית ומגלים מגבת אחת או שתים.

נערך לאחרונה ב:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני לא מצליח להזכר איך לחפש את זה אבל היה פה בפורום כתיבה מקצועית מאמר מאוד יפה על משפחה שמתארחת ברובע היהודי ולידם יש משפחה שהם מנצלים אותם לאורך כל השבת.
מי שיכול להביא לכאן זה חזק

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה