בתוך המשפך השיווקי

אספקלריא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא רוצה להיות במשפכים,
תפסיקו לדבר אלי מתוך תסריטים,
אל תקפצו - חלונות עם נציגים.
אל תלמדו אותי איך למכור- יועצים ממולחים.

איפה האנושיות?
איפה התמימות?
לדבר מתוך הלב, בכנות
לדעת מה אתה שווה,
להקשיב- מה אתה רוצה?

לכוון היטב היטב,
מה שנשאר זה רק לשחרר
ו-בום, בול פגיעה
זה קורה.

אין אדם נוגע בשל חברו
ומה שנגזר - זה כבר ידוע
גם אם תעבוד מבוקר עד ליל כל השבוע.

קחו נשימה ארוכה,
על כל דבר תקדימו תפילה
ותראו איך הכל מסתדר בסיעתא דשמיא

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
כל מילה!
בדיוק אתמול רפרפתי על דבריו של ניר דובדבני איך להכין תסריט שיחה מנצח (בשביל להכין, איך לא - תסריט שיחה מנצח)
והרגשתי שאין לי שום חשק שאדם כזה יתקשר אלי.
הוא מכריח אותך לומר כן בצעדים קטנים קטנים כמו עכביש שטווה חטים דקיקים ובלת נראים
ופתאום אתה מגלה את עצמך לכוד היטב.
הרי אמרת כן...

אספקלריא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כל מילה!
בדיוק אתמול רפרפתי על דבריו של ניר דובדבני איך להכין תסריט שיחה מנצח (בשביל להכין, איך לא - תסריט שיחה מנצח)
והרגשתי שאין לי שום חשק שאדם כזה יתקשר אלי.
הוא מכריח אותך לומר כן בצעדים קטנים קטנים כמו עכביש שטווה חטים דקיקים ובלת נראים
ופתאום אתה מגלה את עצמך לכוד היטב.
הרי אמרת כן...
את כל כך צודקת
מרגיש כל כך מאולץ ומתאמץ.
הרי אם יש לך באמת משהו טוב ביד- למה צריך ללכוד?
ללכוד- זה אומר שאתה לא ממש מאמין במה שיש לך למכור.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לא מחייב שהמוכר אינו מאמין במוצר
רק שהתחרות הקשה, והצפת המידע בשוק
גורמת לצורך בשכנוע.
אם ניקח לדוגמה עמותות צדקה
מי לא מאמין שזו מצווה לתרום? ובכל אופן, כמה צריך לשכנע כדי שהמשוחח אכן יפתח את הארנק...
ולא, השכנוע לא נעשה רק בשיחה, אלא בד"כ קודם. השיחה היא מכה בפטיש.

אספקלריא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צדקה זה משהו קצת אחר.
זה לא עסק שנותן לך תועלת מיידית או מוצר וכדומה. אלא תועלת רוחנית.

ולגבי מה שאמרת שהתחרות קשה- זה נכון. אבל כשיש לך מיתוג טוב, שנותן בידול טוב- את צפה.
זה כמו ההבדל בין מישהו שנכנס לבאזר וקונה איזה בגד. הוא שימושי והכל בסדר. אבל אין מה להשוות אחד שהולך לחייט מומחה שמרכיב על פי מידותיו המדויקות בגד שהולם אותו.
לכן עצתי לעסקים - אל תוותרו על מיתוג טוב, שיורד לעומק הענין. שמוצא את נקודת הבידול האמיתית שלכם.
לכו לאיש/ת מקצוע שאתם מתחברים אליו, לסגנון שלו ולאישיות, שאתם נותנים בו אמון.
ותשקיעו, כי זו השקעה שמחזירה את עצמה.
כמה פעמים אני נתקלת בעסקים שצמחו עקום, כי בת דודה עיצבה את הלוגו, אמא נתנה את השם, הגננת חשבה על סלוגן וכיוצא בזה (שלא תבינו שיש לי משהו נגד קרובי משפחה :))
ואני חושבת לעצמי- כמה עוגמת נפש הייתה נחסכת... כמה כסף היה נחסך...
לפעמים הם כבר מאבדים אמון בעצמם ובעסק שלהם.
וחבל, כי עץ שצומח עקום הרבה יותר קשה לישר, מאשר פשוט לשתול אותו ישר...

ציפורים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

גרפולוג

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אהבתי את המאמר הכנה, שכוון במדוייק ושוחרר מלב יהודי מאמין.

יחד עם זאת, אני סבור כי קיים כאן עירוב תחומין...

מחד, אין ספק שאנו כיהודים מאמינים האמונים על התפילה והאמונה, שומה עלינו לדעת הטפל והעיקר.

מאידך, חובת ההשתדלות מצריכה מאיתנו לעסוק בפרנסה באופן הגיוני. ואם נצרך לזה הגדרת תסריט שיחה עם הנעה לפעולה, ועזרה ללקוח לקבל את ההחלטה, (הרי הלקוח בחר בנו, אנחנו לא תפסנו אותו ברחוב והצמדנו אותו לקיר... ואגב, הלכתית, אם עשינו זאת למוכר והוא מכר לנו המקח קיים...) הרי שאין בין טוויית הקורים להגעה להחלטה מודעת לסגירת עיסקה, לבין חוסר הגינות / אמונה ולא כלום.

---
אגב, להכריח מכירה ללקוח, גם אם הצלחת בקרב, הפסדת במלחמה.... כי הסיכויים שהלקוח יחזור אחרי מחטף עסקי שנעשה לו, הם קלושים.

לכן, בתחבולות תעשה לך - עסקים.
ותנצח גם בקרב וגם במלחמה.

בהצלחה רבה.

אספקלריא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
דווקא אנחנו - בחזית זירת ההשתדלות
אסטרטגיות מתוחכמות, חוזקות, חולשות- S.W.OT, חשיבה שיווקית, משפט קופי, צורך הלקוח,הנעה לפעולה (שכחתי משהו?)
אני חושבת שאנחנו מספיק הגיוניים...
תחבולות זה שם המשחק, אכן אנחנו עושים מלחמה.
מלחמתם של עסקים.
אין זה נעשה כלאחר יד, וגם לא כסומא.
אנחנו מפוקחים ויודעים היטב היטב לאן הכל חותר.

דיברתי יותר על תופעה שאני נתקלת בה המון.
אנשים שתקועים כל כך באיך למכור ששכחו כבר מה הם מוכרים...
זו תופעה עצובה.
ופשוט לא הולך להם.
למה לא הולך להם?
הם בקיאים בכל הז'רגון השיווקי על בוריו?
זה בדיוק הנקודה.
תאמין במה שאתה עושה, גם אנשים ידבקו.
כשאני מדברת עם לקוח/ה בשיא ההתלהבות על רעיון שהיה לי לגבי המיתוג או איזה אסטרטגיה, זה מורגש. אי אפשר לזייף את זה.
זה מדבק וסוחף.
והלקוח/ה מרגיש/ה את זה.
גם אם הוא לא מבין איזה דבר, הוא נותן את האמון שלו.
אני לא מרגישה שאני צריכה לשנן תסריטי שיחה (מגוחכים - מחילה מכבודך) כדי שזה יקרה.
אם אני יודעת טוב טוב - מה אני עושה ולמה.
אם אני יודעת טוב טוב, מה אני שווה ולמי.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה