בשכונה שלנו

• פותח הנושא kiwi
  • פורסם בתאריך

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
השכונה שלנו היא שכונה מעורבת בעיר חילונית. ברחוב שלנו למשל, יש רוב חרדי אמנם, אך ישנם גם חילונים פה ושם. כשעברנו לכאן לפני כעשור הרוב המוחלט היה מסורתי - חילוני. כיום חלקם התחזקו, חלקם עברו חלקם נשארו. אם כי לא עליהם אני רוצה לספר.

כמו שהבנתם יש לנו ברחוב גם חוזרים בתשובה.

לפני בערך חמש שנים הסיעה אותי שכנה מהרחוב - חוזרת בתשובה צדיקה ופשוטה - כברת דרך מסוימת.

עברנו ליד התחלת בניה של בנין באזור יוקרתי בשכונה. הפועלים עבדו שם במרץ והשלט שנתלה שם הכריז על בניית דירות בסטנדרט גבוה וכו' וכו'. לנו, תושבות הבתים הישנים, נותר היה רק לקנא.

והינה- אני שומעת אותה ממלמלת. מתפללת? כריתי אוזן להאזין. ואז הבנתי שהיא מ ב ר כ ת את הבנין ואת תושביו העתידיים.
שלא יהיו להם סתימות, ולא נזילות, שיקבלו את המפתח בזמן, ויזכו לרוב טובה וברכה ועוד כהנה וכהנה מילים טובות שיצאו בעין טובה ומלב מפרגן.

בעבורי - להקשיב לה ולראות לאן לב יהודי יכול להגיע - זו היתה מתנה מיוחדת. אני מניחה שגם אתם מתפללים על השני (היתה לי מורה שסיפרה לנו שהיא מתפללת על כל אחת מתלמידותיה).

מה אני לקחתי מזה? המממממ... אבל מציעה לקחת מהסיפור צידה לדרך.

והמברך- מתברך.

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
כשהפוסט הזה הגיע אלי הוא הזכיר לי משהו...
לקח לי זמן להבין שהוא מזכיר לי את הסיפור הנ"ל אותו העליתי לפני תקופה כאן.
לי הוא נתן הרבה חומר למחשבה:

"פעם שמעתי שרגש הקנאה מגיע ממקומות של חסר ושל חסך. ובדבר ששלמים בו עם עצמינו, לא חשים קינאה.
לי כנראה חסרים המון דברים.
קינאה היא המידה היחידה שלא יוצא ממנה תועלת כלל. וכשרציתי להתגבר על מידה זו נתקלתי בקשיים. זה הזכיר קצת את הצפרדע המצרית שככל שמכים בה היא מתרבה.
יום אחד הרב בשיעור המליץ להתפלל על כל דבר שקשה בו, אני החלטתי לקחת את זה קצת יותר רחוק ולהתפלל על מי שאני מקנא בו שיהיה לו טוב.
בהתחלה זה היה לי מוזר. למה מה קרה?
אבל אז נזכרתי שכל המתפלל על חברו וכו'
אז הכל הסתדר.
מאז הקנאה מסרבת לבוא לעתים תכופות, אולי היא כל כך רעה שהיא לא רוצה שאתפלל.
מי יודע."

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
הציטוט הבא לקוח מכתבה של העיתונאי דודו כהן בהידברות.
המבט הכנה אל העובדות והפרשנות האמיצה
מביאים פרספקטיבה מעניינת.
מקווה שתאהבו!

"כל אדם שמעלה פוסט מושקע ברמה כזו או אחרת - הופך להיות עבד לפרק זמן מסוים ללייקים ולתגובות. ההמתנה לפידבקים הופכת אותנו לייצורים עלובים, ש-13 לייקים עלולים לבאס אותם קשות, אך 200 לייקים יתנו להם את התחושה הדמיונית שהם סיפור הצלחה מהלך. ומילא אם היה מדובר בלייקים שהגיעו מ-200 אנשי מעלה נשגבים. אבל מה לעשות שמדובר בלייקים שמגיעים בדרך כלל מבת דודתך בת ה-14 או מהשכן שספק האם קרא את הפוסט. וכך אתה יושב, שואל את עצמך מדוע הלייקים מבוששים להגיע, ולמעשה שם את מצב הרוח וההערכה העצמית שלך בכפם של אנשים שביום-יום אתה לא ממש כמה וסקרן לשמוע את דעתם."

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה