ברכישת כונן זיכרון חיצוני

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי מחשב נייד שאיתו אני עובדת, וכעת אני מעוניינת לרכוש עוד זיכרון חיצוני בגודל של 1-2 tera, תלוי בעלויות.
לי ידוע על 2 סוגים של זכרון חיצוני,
א' hard disk חיצוני שמצריך גם חיבור לחשמל.
ב' זיכרון flash שמצריך רק חיבור usb.
כמובן שיש העדפה לאופציה השנייה, מפאת הנוחות. (שאין צורך במקור חשמל)
רציתי להתייעץ עמכם לפני הרכישה על איזה מהם אתם ממליצים?
1. מה יותר אמין? (חסין יותר מפני מכות)
2. מה יותר מהיר?
3. מה יותר זול?
4. יש עוד סוג שאני לא מכירה?
וכן למי שיש המלצה על משהו ספציפי אשמח לשמוע.

תודה

DVD COAN

משתמש מקצוען
אם זה לצורכי גיבוי תעבדי עם דיסק קשיח חיצוני מאשר USB

מקווה שהבנו נכון שהכוונה USB לכרטיס התקן שמגיע מקסימון בנפח 64GB

DDFF

משתמש פעיל
יש גם הארדיסקים חיצוניים שהם לא פלאש ובכל זאת אינם דורשים חיבור לחשמל.
לגבי זיכרון פלאש, בין אם הכוונה לDOK ובין אם לדיסק SSD, עדיין אין ממש נפחים כאלו גדולים.

הערכת אגב,
אתם מדברים על [שטח] אחסון, ולא על זכרון.

DDFF

משתמש פעיל
יש גם הארדיסקים חיצוניים שהם לא פלאש ובכל זאת אינם דורשים חיבור לחשמל.
לגבי זיכרון פלאש, בין אם הכוונה לDOK ובין אם לדיסק SSD, עדיין אין ממש נפחים כאלו גדולים.

הערת אגב,
אתם מדברים על [שטח] אחסון, ולא על זכרון.

bris

משתמש סופר מקצוען
מבחינת איכות כל הדיסקים המכניים (להבדיל מ FLASH ו SSD) מאוד דומים מבחינת מהירות ואמינות. כדאי לקחת דיסק עם USB3 אם יש לך במחשב או שאת יכולה להוסיף (גם בנייד אפשר להוסיף אם יש לך חיבור EXPRESS CARD 34) - כי בממוצע המהירות בפועל של העברת קבצים גדולים גדולה פי 2 עד 4 ב USB3.

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מה זה חיבור חיבור EXPRESS?
ואיך אני יודעת אם יש לי אותו?

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי חור במחשב שסתום עם חתיכת פלסטיק ארוכה וצרה- רוחב 2 סמ' אורך 6 סמ' גובה חצי סמ' בערך. לזה הכוונה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה