מידע שימושי ברכה לחתן שלי בהגיעו לגיל 60 ברוך השם.

מצב
הנושא נעול.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אולי תתני קצת רקע על האישיות וכו' כך נוכל בס"ד לסגנן בהתאם
מזל טוב

פיר

משתמש סופר מקצוען
השאלה הרלבנטית היא נסוח ברכה לחתן בעל בתי בהגיעו לגיל 60.ברוך השפ.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לחתני הדגול והנעלה הנני באה בברכה מעומקא דליבא לרגל יום הולדתך
שתזכה להגדיל תורה ולהאדירה ובה תמצא את מנוחתך ושלות נפשך בהתמדתך ובשקידתך בתורה יומם ולילה...
אישיותך היא נדירה ומאירה יום יום אני מודה לבורא עולם על המתנה שנתן לביתי היקרה אוצר כל כך נפלא...
יהי רצון שתזכה לאורך ימים ושנות חיים דשנים ורעננים לראות נכדים וצאצאים צועדים בדרך העולה בית קל מתוך בריאות נחת שמחה אושר ועושר ושהק"בה ימלא את כל משאלות לבכם לטובה לעבודתו יתברך אמן.

אנוכי

משתמש מקצוען
יש איזושהיא סיבה למהיומולדת 60 נחגג בדווקא, אני חושבת שהברכה יכולה לסובסביב הנושא,
לא זוכרת כרגע מקור

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש איזושהיא סיבה למהיומולדת 60 נחגג בדווקא, אני חושבת שהברכה יכולה לסובסביב הנושא,
לא זוכרת כרגע מקור
יש איזה סדר לימוד מהחיד"א אולי?
אדרבה תכתבו משהו יפה נהנה כולנו מהכשרונות הברוכים שיש כאן

פיר

משתמש סופר מקצוען
לחתני הדגול והנעלה הנני באה בברכה מעומקא דליבא לרגל יום הולדתך
שתזכה להגדיל תורה ולהאדירה ובה תמצא את מנוחתך ושלות נפשך בהתמדתך ובשקידתך בתורה יומם ולילה...
אישיותך היא נדירה ומאירה יום יום אני מודה לבורא עולם על המתנה שנתן לביתי היקרה אוצר כל כך נפלא...
יהי רצון שתזכה לאורך ימים ושנות חיים דשנים ורעננים לראות נכדים וצאצאים צועדים בדרך העולה בית קל מתוך בריאות נחת שמחה אושר ועושר ושהק"בה ימלא את כל משאלות לבכם לטובה לעבודתו יתברך אמן.
תודה רבה תזכו למצוות.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יציאה מעונש כרת.
חצי משנות החיים...
החלק הראשון הוא ממש נכון
אבל החלק השני זה טעות של כולנו שמושרשת שמברכים עד 120 שנה... למיטב ידיעתי אין לזה מקור אלא טועים בגלל שנאמר אצל נח מאה עשרים שנה בבנית התיבה (אם יש מקור = נשמח להחכים)
לכן אפשר לשים לב שתלמידי חכמים מברכים לאורך ימים ושנות חיים טובים וארוכים ומתוקנים
בברכה לכולנו אמן

שלג קל

משתמש מקצוען

ב.תוכנה

משתמש צעיר
לחתן היקר במלאות שנת השישים
שזה גם הזמן שיצאת
מכלל כרת, המירא שבעונשים
בתורה, בשמחה אתה עמל
ומפרק רמבמ"ים קשים
זקני כבר מזמן..
זה שקנה חכמה מגדולי המבקשים.
פאר המידות
כל מעשייך שם שמים מקדשים.
ההתמדה והישרות
סמל ודגמא לכל האנשים.
בזמן מיוחד זה נברך אותך ,כולנו מתרגשים
שתזכה עם רעייתך, עליה נאמר מי ימצא בנשים
שכל שאיפותייכם הטובות תזכו להגשים
דרככם סלולה לפניכם, ללא מוקשים
ונחת מצאצאיכם בכלים מלאים וגדושים לאורך ימים.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני בכל אופן נצמדתי לפירוש רש"י על הפסוק: והיו ימיו וגו'. עד ק"ך שנה אאריך להם אפי, ואם לא ישובו, אביא עליהם מבול. ואם תאמר משנולד יפת עד המבול אינו אלא מאה שנה, אין מוקדם ומאוחר בתורה (פסחים ו, כבר היתה הגזרה גזורה עשרים שנה קודם שהוליד נח תולדות, וכן מצינו בסדר עולם (פרק כ"ח). יש מדרשי אגדה רבים בלא ידון, אבל זה הוא צחצוח פשוטו.
אבל החכמנו והיה זה שכרנו.
תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

זוהר05

משתמש פעיל
יש שאומרים עד מאה ושישים שנה,
אגב למה בר"ת כותבים עמו"ש?- נראה לי שזה עד מאה ושישים...
נראה לי שאחד האדמורים היה אומר עד מאה ושישים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה