דרוש מידע בקשת מידע מאנשים שהיו בייעוץ חינוכי/הנחיית הורים, שינו את שיטת החינוך שלהם וראו תוצאות טובות בשטח

JOZEF26

משתמש רשום
שלום רב
מניסיוני האישי, אני יודעת שיש שיטות בחינוך שעובדות.
אשמח לקבל כאן עדויות מאנשים שהיו בהנחיית הורים או בייעוץ חינוכי או שהם מעצמם שינו את הגישה והתפיסה וראו תוצאות טובות בשטח.
כמו כן אשמח שתעלו גם את השמות של שיטות החינוך או מנחי ההורים או יועצים חינוכיים אך רק כאלו שניסיתם וראיתם שינוי לטובה בלבד.
תודה רבה

כסא נח

משתמש מקצוען
שאלתך טובה
אך צריך לזכור
שלכל בית יש את הנתונים שלו
יש שיטה שתעזור לזה ולא לזה
וכן להיפך.

זה תלוי בהורים, בילדים, בסביבה
וכו' וכו'

תפילות והשקעה תמידית
הם שיטה שמומלצת לכולם!

לבן

משתמש סופר מקצוען
הייתי בהנחיית הורים והתאכזבתי מאד, בגלל נתונים מאתגרים שהיו לילד ולמנחה לא הייתה דרך להתמודד. מנחות הורים מיועדות לקשיים ספציפיים, לא למקרים מורכבים.
לאחר מכן לקחנו הדרכת הורים זוגית אצל פסיכולוג וראינו שיפור משמעותי בכל ההיבטים. הדרכת הורים זוגית מתייחסת מעבר לקושי הספציפי מול הילד גם לקשר בין ההורים ולאינטראקציה ביניהם ואיך היא משפיעה על הילד. זה בעצם תהליך ייעוצי משותף.

JOZEF26

משתמש רשום
הייתי בהנחיית הורים והתאכזבתי מאד, בגלל נתונים מאתגרים שהיו לילד ולמנחה לא הייתה דרך להתמודד. מנחות הורים מיועדות לקשיים ספציפיים, לא למקרים מורכבים.
לאחר מכן לקחנו הדרכת הורים זוגית אצל פסיכולוג וראינו שיפור משמעותי בכל ההיבטים. הדרכת הורים זוגית מתייחסת מעבר לקושי הספציפי מול הילד גם לקשר בין ההורים ולאינטראקציה ביניהם ואיך היא משפיעה על הילד. זה בעצם תהליך ייעוצי משותף.
פסיכולוג פרטי או מהקופה? מאנ"ש או שלא? הפסיכולוג אמור להיות ספציפי לבעיות התנהגותיות וחינוכיות או סתם פסיכולוג כללי?
תודה

לימור-ש

משתמש מקצוען
אין שיטה אחת שעובדת
יכולה להגיד שהיינו ביעוץ אצל כמה ובכל פעם יצאנו עם תובנה שעזרה
המומלצים שלי מבני ברק
אסתר הס פסיכותרפיסטית MA, אסתר ברגמן פסיכולוגית, אסתר טבצניק מנחת הורים
ומבית שמש רותי דושניצקי - מנחת הורים
ומביתר ליבי כץ - מנחת הורים
כל אחד הוסיף משהו ותרם את חלקו.

מניחה שיש עוד רבים וטובים
וכמו שכתבו כאן
שכשמגיעים זוגי לייעוץ פרטני ויושבים עם היועץ אחד על אחד על הבעיות והתהיות זה הרבה יותר אפקטיבי

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא אוהבת שיטות כי חינוך זה לא תבנית, אבל אוהבת את הגישה של הרב וולבה, הרב יעקובזון והרב עמנואל תהילה

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שלום רב
מניסיוני האישי, אני יודעת שיש שיטות בחינוך שעובדות.
אשמח לקבל כאן עדויות מאנשים שהיו בהנחיית הורים או בייעוץ חינוכי או שהם מעצמם שינו את הגישה והתפיסה וראו תוצאות טובות בשטח.
כמו כן אשמח שתעלו גם את השמות של שיטות החינוך או מנחי ההורים או יועצים חינוכיים אך רק כאלו שניסיתם וראיתם שינוי לטובה בלבד.
תודה רבה
דוגמא אישית ושוב דוגמא אישית...
וכמובן הרבה תפילות.

לבן

משתמש סופר מקצוען
פסיכולוג פרטי או מהקופה? מאנ"ש או שלא? הפסיכולוג אמור להיות ספציפי לבעיות התנהגותיות וחינוכיות או סתם פסיכולוג כללי?
תודה
לקחתי פרטי, אפשר כמובן דרך הקופה.
קיבלתי המלצה מעזר מציון.
הלכתי לפסיכולוג שמתמחה בסוג הבעיה- לאחר האבחון.

אם יש בעיות התנהגותיות או חינוכיות עוד יותר לא ממליצה ללכת להנחיית הורים כקו ראשון. אלא קודם כל לאבחן ולבדוק מה קורה בשטח, האם יש הפרעת קשב/ חרדה או בעיות אחרות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה