השקעות "בסדנו" דיונים לתועלת המשקיעים/מלווים בחברה - ענייני בלבד!

חנוך לנדא

משתמש רשום
מטרת האשכול - הבאת דיונים ופרשנויות על הנעשה במצב הנתון בחברת בסדנו.
האשכול אינו מיועד לתחושות בטן, ולא להאשמות והשמצות מכל סוג, רק דיונים מה כדאי לעשות במצב המתפתח.

לדוגמה: האם כדאי עכשיו להגיש תביעה?
במידה וכן, האם ע"י עו"ד [ואיזה עו"ד], או עצמאי?

האם גם שאר החברות [כמו 'אורבן'] בסיכון?

שימו לב:
לעדכונים בלבד, קיים האשכול הזה:
https://www.prog.co.il/threads/עדכונים-לנושי-בסדנו.976423/page-4

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

יוחנן 1

משתמש מקצוען
לדוגמה: האם כדאי עכשיו להגיש תביעה?
באתר של הנאמנים -
מופיע שיש זמן להגשת התביעות עד 16/02/2025 ככה שאין מה להיות בלחץ כרגע ואין שום עדיפות למי שמגיש את תביעת החוב עכשיו או עד לתאריך הנ"ל.
במידה וכן, האם ע"י עו"ד [ואיזה עו"ד], או עצמאי?
לדברי עו"ד ורו"ח שלמה נס שיש לו ניסיון רב מאד בתחום, אין שום עניין להגיש דרך עו"ד [שלוקח נתח נכבד מתוך החוב כמשכורת] ואפשר להגיש בקלות לבד, והנאמנים לפי מה שהבנתי עוזרים גם בזה ואפשר לפנות אליהם לעזרה בשאלות פרטניות למייל כפי שמופיע באתר שלהם:
לשאלות והבהרות יש לפנות במייל מסודר לכתובת besadno:)abg.co.il
האם גם שאר החברות [כמו 'אורבן'] בסיכון?
לדברי אליעזר גרוס, [ממה שהוא הסביר למשקיעים בוועידה ביום שישי] אמנם כרגע ניהול האחזקה הכל חברות הבת הם בידי הנאמנים, אבל בחברות שאין להם הלוואות כגון אורבן אז לכאורה אין שום משהו חדש והנושא לא ממש נוגע אליהם.
בחברות שיש הלוואות אז הנושא בהחלט נוגע להם.
וגם בהם יש הבדלים האם לחברה יש גם מלווים וגם משקיעים, שאז הכסף של המלווים יותר מובטח, לבין חברות שבהם יש רק מלווים.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
מישהו יודע מי קודם? מלווה או משקיע?
מלווה קודם למשקיע.
אבל לשים לב שכל חברת בת זה בפני עצמו, ולכן בחברת הבת ישלמו קודם למלווה כוול הריביות שחייבים לו, אח"כ למשקיע, ואז היתרה הולכת לחברת הניהול ושם זה כבר יהיה הרבה יותר מורכב, ותלוי מאד במה שהנאמנים יחליטו לעשות עם זה.

חנוך לנדא

משתמש רשום
מה שפורסם אתמול:

האם זה מאומת??
[כי הכתבה די מגמתית, ואין ספק שיש בתקשורת גורמים אינטרסנטים בנוגע לבסדנו]
וכמה השפעה יש לזה בנוגע לעתיד, לגבי חלוקת הנכסים שימומשו?

ברוך99

משתמש רשום
שאלתי במשרד הנאמנים אם אני צריך להגיש תביעה, ונאמר לי שאם אני משקיע ולא מלווה אין לי מה להגיש תביעת חוב, רק להיות אופטימי ולקוות לטוב...

אני מקווה שישאר משהו אחרי כל התביעות חוב גם עבורי... (בפרט עם הידיעה הטריה שהתפרסמה שחייבו את אליעזר אישית בחוב כי השופטת סומכת על הרשות לניירות ערך שהוא עירב אתכספו האישי עםהחברה)

האם אכן אין מה לעשות?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
שאלתי במשרד הנאמנים אם אני צריך להגיש תביעה, ונאמר לי שאם אני משקיע ולא מלווה אין לי מה להגיש תביעת חוב, רק להיות אופטימי ולקוות לטוב...
סביר.
אתה משקיע = שותף.
לא מלווה.
אני מקווה שישאר משהו אחרי כל התביעות חוב גם עבורי... (בפרט עם הידיעה הטריה שהתפרסמה שחייבו את אליעזר אישית בחוב כי השופטת סומכת על הרשות לניירות ערך שהוא עירב אתכספו האישי עםהחברה)
מדובר לגבי החלטת שופטת ספציפית בדיון על חברת בת ספציפית.
לא הייתי ממהר להסיק משם לגבי שאר החברות.
אם כי זה בהחלט יעודד שופטים בהרכבים נוספים בדיונים ללכת בעקבותיה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה