בניית אישיות

• פותח הנושא 10893
  • פורסם בתאריך

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
לדעתי
כשהיא תעסוק בנתינה למישהו שזקוק לה זה ירומם יעצים ויתן לה משמעות יגרום לה להתחבר לאישיות שודאי יש בה. ולפתח אותה.

ואגב לא תמיד כל כך כדאי ומתאים לדבר איתה על אישיות (יש לי אין לי וכו') זה דיבורים בעלמא שרק יכולים להרוס

שיינדי אייזנבך

מנהלת 'מכון שי' המרכז להכשרה לאבחון ייעוץ וטיפול
מנוי פרימיום
10983, כשאם שואלת אותי שאלה כזאת או דומה, בראש שלה נראית התמיהה 'כך', בעוד שבמוחי מצטיירת השאלה 'כך' (אחרת). לכן, כדי לענות תשובה רצינית, יהיה כדאי אם תספרי סיפור: לדוגמה, אתמול, כשהבחורה התנהגה 'כך וכך' קרה 'זה וזה' והיא הגיבה 'כך' במקום 'אחרת'. כשיש שאלה ברורה, יש גם תשובה או חצי תשובה ברורה. תנסי לבודד מקרה אחד, מייצג.

שיינדי

הציצו באתר החדש שלי: www.machonshay.co.il

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י 10893;1481450:
בחורה בת 18 שאומרים לה שאין לה אישיות והיא עדיין תינוקת..
היא שואלת אותי מה זה אישיות...
איך בונים אותה, מה היא צריכה לעשות...
וכו' וכו' וכו'
תעזרו לי להסביר לה...
מודה מראש לעוזרים

קודם כל תעזרי לנו להבין אותה -
מי אומר שאין לה אישיות ושהיא תינוקת?
ולמה?

10893

משתמש רשום
תודה לכווווווווולם!
אכן, מי שאמרה לה את זה לא ממש התכונה לכלל האישיות שלה - אלא למקרה יחיד בו היא התנהגה כתינוקת.
הבחורה שלנו לקחה את זה באופן כללי, על כל החיים שלה...
עכשיו, היא הבינה שברור שיש לה אישיות וכו' וכו'...
אבל היא שואלת, ממה נבנת האישיות - בגרות, אחריות, אומץ, ...?
איזה אישיות יש לי, מה מבדל את האישיות שלי משאר האנשים אם לכולם יש אחריות ובגרות וכו'...

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא נראה לי שקיים מושג כזה,
כל אדם הוא אישיות המורכבת ממכלול אינסופי........

בכל מקרה, הבנתי לפי תגובות הסביבה אליה שהכוונה היא שונה
אני חושבת שמה שהאמא והמורה טוענות באמירה הזו
זה שאין לה מספיק חשיבה עצמית וכו'

למעשה,
הייתי ממליצה לה להתחיל לפתח חשיבה עצמאית
להתחיל להכנס פנימה , אל עצמה ולא לבדוק כל דבר ע"פ מה שהחברה / המורה/ אמא שלה
אומרת......

להתחיל לפתח חוש ביקורת,
להשתמש בראש שלה, לשבת ולחשוב מה דעתה על עניינים שונים
להתחיל לנתח דברים בצורה עצמאית
ובעיקר בעיקר,
להתנתק מההתמכרות לדעת החברה ולריצוי החברה!!!!

אשמח לענות על כל שאלה!!
המון הצלחה!!!:):):)

אפרת 2000

משתמש רשום
האישיות שלנו היא בעצם מכלול של תכונות הבונים את דפוסי ההתנהגות שלנו (כמו שכבר כתבו) . בני אדם שונים זה מזה , ז"א שאישיות מורכבת מתכונות רבות שלכל אחד יש מהם באופן שונה,
אם מעניין אותה דוקא לראות לאיזה אישיות היא שייכת - יש מבחן ניתוח אישיות או משהו כזה, שממיין את סגנון האנשים ל-9 קבוצות עיקריות, לא שזה נותן משהו חוץ מלקטלג אנשים:eek:, אבל אם בא לך לנסות תעשי חיפוש שאלון אניאגרם (נראה לי שככה קוראים לזה)
מחיפוש שעשיתי זה התוצאה שהביא http://www.roitzur.co.il/

סטודיו מרו

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני לא יודעת אם לזה התכוונת, אני זוכרת את עצמי בתור נערה בתחילת גיל העשרה שומעת הרצאות על כך שאלו השנים לבנות בהם את האישיות וכו' ושואלת את עצמי את אותה שאלה,
עד ששמעתי הרצאה מרב שאיני זוכרת מיהו לצערי שאמר שהאישיות נבנית מרצף של מעשים קטנים, במהלך היום את נתקלת עשרות פעמים בסיטואציות בהם יש ל' מספר אפשרויות אין לנהוג או להגיב, חשבי, האישיות אותה את רוצה לבנות- איך מתאים לה להגיב בכזה מקרה וכך תנהגי.
הרצאה זו ליוותה אותי במשך שנים, דרך מעשית לבניית האישיות כחלומה של כל מתבגרת, ואני חושבת שהדרך בהחלט הוכיחה את עצמה, כיום בד"כ אני מגיבה בספונטניות בצורה בה הגבתי בעבר לאחר מחשבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה