דרוש מידע בית החלמה ביכורים

מצב
הנושא נעול.

chaia

משתמש מקצוען
המשפט הזה כמובן לא נאמר לאף יולדת, אם למישהי היה ספק.
זו רק מחשבה כזו, ילדת תינוק - הוא צריך אותך. נקודה.
התינוקיה קיימת בשביל לאפשר לאימהות לנוח, והמטפלות עושות הכל, אבל הכל, בשביל זה.
רק צריך לקחת בחשבון שתינוק שמתעקש בכל מחיר על אמא שלו ומנגד אמא שלו מתעקשת בכל מחיר על מנוחה בלעדיו,
האופציה שנשארת זה לתת לתינוק לבכות.... אופציה גרועה מאד בשביל המטפלת , וגם לאמא, אם היתה יודעת מכך.

ועל משכורות של מטפלות ..... לא כאן המקום.
הגישה של אמא שמתעקשת על מנוחה בכל מחיר בלעדי התינוק היא הגישה המוטעית.
אמא שמתעקשת על מנוחה בלי התינוק היא אמא שהגיעה למצב שהיא חייבת מנוחה ואם היא הגיעה לבית החלמה יכול להיות שגם אין לה עזרה מהמשפחה.
והאופציות שלה הן או שהתינוק יצרח בתינוקיה והיא קצת תתאושש או שהיא תטפל בתינוק ותגיע להתמוטטות.
ואני הייתי מצפה מהמטפלת בתינוקיה לשים לב לדברים האלו ולא לבוא ליולדת בגישה של "בשביל מה ילדת אותו"

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סוף סוף הגענו לעמק השווה. האופציה שנבחרה זה תינוק צורח בתינוקיה.

rivkar

משתמש מקצוען
אני ממש לא חושבת שלסיפור יש שני צדדים. לאורך כל ההיסטוריה האנושית נשים בכל מקום לא התביישו להיעזר בנשים סביבן ממילדת ועד מיינקת ולקבל תמיכה וסיוע משבט שלם של נשים שעזרו להן לצלוח בשלום את הגידול של התינוק הטרי בטח ובטח בשבוע הראשון וגם הרבה הרבה אחר כך ואף אחד לא העז לשאול אותן בשביל מה ילדת אותו. כל אמא שנשאה את הילד תשעה חודשים רוצה את הכי טוב בשביל הילד שלה ואין לזה שום קשר לכך שבעולם המודרני אישה אמורה לחזור לתפקוד שלוש שעות אחרי לידה! זה מטורף ולא תואם בכלל את האופן שבו אלוקים ברא את העולם. אם האישה מרגישה שהיא צריכה לנוח בלילה אז תנו לה את זה, במיוחד אם זאת העבודה שלכן ועל זה אתן מקבלות כסף. ואם יש לכן אג'נדה מודרנית ומעוותת על האופן שבו אישה אמורה להתנהג אחרי לידה אז תשמרו אותה לעצמכן. אני באופן אישי חושבת שרוב המקרים של דיכאון אחרי לידה נובעים בדיוק מהשדר של הסביבה שמצפה מהאישה לחזור לתפקוד+ לטפל בתינוק לבדה 24 שעות ביממה+ לחזור לעבודה אחרי שלושה חודשים. בלי לקחת בחשבון שזה לא כפתור שלוחצים עליו וזה פשוט קורה. כל אישה והגוף והנפש שלה, והכוחות שלה, והצרכים שלה ומגיעה לה את כל הכבוד והערצה בעולם ולישון כמה שהיא רוצה וכמה עזרה שהיא צריכה בלי שאף אחד ישפוט אותה.

חלום שלי לפתוח כזה בית החלמה לנשים ואולי לא רק לכאלה אחרי לידה, נשים בכל מיני צמתים בחיים שמרגישות שאין להן כוח ולא מבינות שזה לא הן הבעיה, זה העולם המשוגע והאכזרי שמצפה מהן לעשות לגמרי לגמרי לבד עבודה של שבט שלם. ולתת להן לישון ולנוח ולאכול טוב ולהבין שהן מושלמות ושמותר להן להיות חלשות ולרצות לישון וזה לא הופך אותן לאימהות פחות טובות, להיפך.
ככל הידוע לי כל השבט עזר לאמא, לא נתנו לה לקום לטפל בבית בשאר הילדים.. אבל את התינוק החדש האמא האכילה.
לא היתה הפרדה בין האמא לתינוק אפילו רגע אחד. הרעיון של מטרנה ושל תינוקיה הוא המצאה של העולם המודרני..
הכי מסכימה בעולם שאשה אחרי לידה צריכה לנוח וצריכה למצוא את העזרה שמתאימה לה בשביל לעשות את זה ובית החלמה זה מקום מעולה לבא לנוח בו בלי שום עול, אבל - יש יצור חסר ישע אפילו יותר ממנה, וזה התינוק שהיא הרגע ילדה.. ולהתעלם מזה בשם המנוחה (לא מדברת במצב קריטי) זה כן לשבש את היוצרות..
ואגב כל התאור זה בעיקר בישראל - פה באמת מצופה מכל אישה עבודה של שבט שלם + עבודה במשרה מלאה, כמעט בשום מקום בעולם זה לא ככה זה הזוי.. (כמעט בכל מקום יש גויה שעוזרת בבית \ עם הילדים על בסיס יומיומי בגרושים, כמעט בשום מקום אחר לא מקובל יום עבודה מלא לאמא..) אז באמת שאפו לנו..
(אמא שלי חוצניקית והיא בהלם מאיך שפה מי שלא מצליחה לנהל בעצמה בית מתוקתק + ילדים מתוקתקים + יום עבודה אז היא לא מספיק באלעבוסטע, למרות שתכלס זה משימות לכמה נשים ביחד.. אז נראה לי אם נצא מהסטיגמה הזו זה יחסוך כמה וכמה דכאונות..)

נערך לאחרונה ב:

שווע

משתמש רשום
ובאמת נראה לכן שלכל אישה היה כסף למינקת ולעזרה???
החיים היום באמת עמוסים ומטורפים עבור הנשים, גם יוצאות לפרנס, גם מגדלות דור, זה דבר שלא היה מעולם,
אבל אם החיים גורמים לך להתמוטט, תוותרי קודם על דברים אחרים ואח"כ על התינוק שלך,
אני משומה ממש מסכימה עם השיפוטיות של "בשביל מה ילדת אותו", סורי יש מלא נשים סביבי שלא באמת מבינות מה זה גידול ילדים...
יושבות בגינה ומספרות שאם הילד שלהן לא נרדם עד שבע ורבע, הן מרגישות שקורה להן משהו, זה רבע שעה שלהן!!! עם עצמן!! למה הילדה לא נרדם? חצוף! ומלא נשים הסכימו עם הגברת שסיפרה את זה, הן סופרות את הדקות מאז שהילדים חוזרים עד שהילדים ישנו, הן לא נהנות מהשהיה איתם בכלל... זה לא הזיה??
ולא מדובר דווקא בנשים עובדות משרה מלאה או עובדות בכלל, כאילו הילדים זה עול שלא בא להן בכלל לשאת, אז באמת, בשביל מה ילדת אותם??
מציעה לכל אחת להתבונן לתוך עצמה, בלי שכנועים, והיא לבד תדע להגיד מתי היא מתמוטטת ומתי סתם לא בא לה (או בא לה לישון לילה שלם ;) )

ואישית מסכימה עם מה ש @קילא כתבה על בית החלמה לנשים סתם ככה באמצע החיים, לכל אישה יש תקופות מאתגרות יותר, וצריך לדעת להרפות, ולקחת עזרה בכל מחיר...

רחלה 123

משתמש מקצוען
לא היתה הפרדה בין האמא לתינוק אפילו רגע אחד.
משום מה אני כי בטוחה שכשהתינוק צרח והאימא התמוטטה הוא עבר לידי הסבתא או הדודות.
היום כ"כ הרבה נשים אין להם בכלל איפה להתארח, או עזרה כלשהי

רק להסתכל מה קורה בציבור הכללי כשנולד תינוק - המשפחה המורחבת מגיעה לגור אצל ההורים לתקופה ארוכה!
עזרה צמודה סביב לשעון, במקום הנוח ליולדת ולתינוק.
אני לא מצפה אצלינו שהסבתא במשרה מלאה תעזוב את הבית, העזרה שכן נותנים היא עצומה אבל קצת לקבל פרופורציות.

שווע

משתמש רשום
משום מה אני כי בטוחה שכשהתינוק צרח והאימא התמוטטה הוא עבר לידי הסבתא או הדודות.
הוא עבר לסבתא ולדודות אחרי שהאמא ניסתה להניק אותו,
מהסיבה היחידה שלא היה משהו אחר לתת לתינוק בן יומו:sneaky:
באמת, דובר פה על צרחות של שש וחצי שעות, האמא כבר הספיקה לנוח מעט...
אף אחד לא אמר לא ללכת לבית החלמה או לא לקבל עזרה, להפך.

משפטנית פח

משתמש מקצוען
גם אני הרגשתי ככה
מעניין.

אני הייתי שם השבוע ליומיים

היה מושלם מכל בחינה.

אוכל ממש טוב ( לא מכירה את טלזסטון כך שלט יודעת להשוות) אני אישית די מפונקת והרבה מאד דברים לא באים בחשבון מראש מבחינת אוכל ועדיין יצאתי ממש שבעה מהארוחות. בין הארוחות לא היה צורך בכלום ממש לא הייתי רעבה( והיו שם דןןקא עוגות טובות לזמנים שבין הארוחות קפה וכ כאמור מבחינתי לא היה בכללל צורך)

לדוגמא: אני אישית לא אוכלת מוקרמים וחלבי וכ אבל בערב הם נותנים גם דגים ותוספות וגם חלבי עשיר במקביל כך שלדעתי אפשר בקלות למצוא מה לאכול והרבה(: ראיתי גם שכתבו על פחממות אני אישית השתדלתי להמעיט כמה שיותר בזה והיה לי היצע ממש מגוון.

הכל נקי נעים ושקט. הצוות בתינוקיה מסור בצורה יוצאת דופן, התרשמתי ממש לטובה.

הגעתי לבד כך שמצד אחד היה לי ממש שקט ומנוחה ומצד שני יש ממש אפשרות גם לחברה ופטפוטים כשמרגישים קצת צורך. (בעיקר בחדר הנקה)

התלבטתי המון אם ללכת או לא אבל ב"ה ממש נהניתי ומאמינה שאחזור שוב בעז"ה.

am creative

משתמש רשום
לא יודעת אם עדיין רלוונטי,
הייתי בביכורים פעמיים הפעם האחרונה לפני שנה
היה לי מושלם,
בדיוק בשבילי ובשביל הצרכים שלי,
לקחתי שבת עם בעלי ועוד יומיים לבד, בעשרת ימי תשובה כשילדתי הכי בתוך החגים שיש (ערב ר"ה..)
וזה ממש נתן לי כוח לעבור את התקופה המאתגרת הזו עם בייבית צרחנית...
אני באופן אישי פחות מחפשת חברות כשאני רוצה לנוח... מעדיפה שקט ולישון...

ניחוחות

משתמש מקצוען
אבל מכירה מקרוב סיפור טרי מהשבוע האחרון (בביכורים) על מטפלת שהתמודדה במשך הלילה עם תינוק צרחן שלא הסכים לקחת את הבקבוק ושיגע אותה כל הלילה. היא החזיקה על הידיים ,עירסלה ,נידנדה, נתנה בקבוק בתנוחות שונות וכו' וכו'... כמובן טיטולים...
ב5.30 בבוקר המטפלת נשברה והביאה את התינוק לאימו יולדתו ו - קיבלה בתגובה צעקות :"בשביל מה באתי לפה? אם לא נותנים לי לישון לילה"(שימו לב, התינוק כבר היה ב11.00 בתינוקיה)
ואני שואלת : בשביל מה ילדת אותו?
אני לא באה להצדיק את המטפלות בהדסה בייבי אני רק רוצה לומר שלפעמים יש עוד צד לסיפור.
מזכירה לי סיפור שהיה לי דווקא בבית חולים אבל רוצה לתת את הצד השני,
הייתי יום אחרי הלידה עם ברזל נמוך מאד ולילה חסר שינה, בשעה 3 סוף סוף הצלחתי להירדם ובשעה 5 האחות הביאה לי את התינוק,
הרגשתי נורא האכלתי אותו ואחרי רבע שעה החזרתי אותו לתינוקיה,
אז האחות אומרת לי מה את מחזירה אותו כל הלילה הוא צרח רק חיכיתי ל5 להביא לך אותו,
עד היום שנתיים אחרי שאני נזכרת בסיטואציה נהיה לי רע, ואני לא טיפוס רגיש ומתפנק,

מעצבת אלבומים

משתמש מקצוען
הייתי שם שבעה שבתות ברצף, וממש לא הייתי בוחרת לשהות שם אחרי לידה.
דווקא האוכל בסדר גמור. לא מפנק כמו בביכורים וטלזסטון, אבל טעים.
אבל האווירה והמקום לא נעימים.
בטלסטון רשמת שלא נהנית פה את רושמת שכן
הצלחת לבלבל אותי
אם היו נותנים לך אופציה איפה להיות אחרי לידה איפה היית בוחרת ביכורים?טלזסטון?
אני למשל לא מתלהבת להיות בבית החלמה אולי זה הסיבה?

דפה

משתמש מקצוען
בטלסטון רשמת שלא נהנית פה את רושמת שכן
הצלחת לבלבל אותי
אם היו נותנים לך אופציה איפה להיות אחרי לידה איפה היית בוחרת ביכורים?טלזסטון?
אני למשל לא מתלהבת להיות בבית החלמה אולי זה הסיבה?
פה רשמתי שנהניתי? אז תקראי שוב חחח...
דווקא לא נהניתי. פירטתי איך שם.
הייתי שם שבעה שבתות ברצף, וממש לא הייתי בוחרת לשהות שם אחרי לידה.
דווקא האוכל בסדר גמור. לא מפנק כמו בביכורים וטלזסטון, אבל טעים.
אבל האווירה והמקום לא נעימים.
ואפרט שוב על כל מקום. אגב, על טלזסטון כתבתי שלא נהנתי בגלל הנקיון לא בגלל האוכל, לדעתי מכל המקומות האוכל בטלזסטון הכי טוב.
טלז סטון- החדר מלוכלך (פליז אל תתווכחו איתי, אותי המקום דוחה!!!) תביאו מהבית מצעים, כרית- כי זה חתיכות אורלון ללא חומר ממגנט. בעלי קנה מגבונים לניקוי ועבר על כל החדר, מעל זה שמתי בסוף מפת ניילון על כל הרהיטים...
האוכל- מפנק+++ בכל הארוחות יש לי תמיד מה לאכול ובשפע, מגוון ענק, מפנק וטעים. שווה לבוא בשביל האוכל.
התינוקיה- מושלמת. (בקומה 3 שהייתי בעבר היה שם קפואאאא, מזגנים על קור ולא רציתי להשאיר את הקטן, בקומה 4 הייתי פעם אחרונה והיה מעולה, שיכנעו אותי להשאיר וללכת לישון, בזכותם חזרתי מאוששת).
אני מגיעה לנוח ולא אוהבת שיושבים לידי ומתחילים לחפור, אז לוקחת חדר פרטי, יוצאת לארוחות וחוזרת לחדר. אז לא מעניין אותי מי האוכלוסיה שם.
ביכורים- רמה מלונאית, נקי, חדר ומיטות מפנקות.
האוכל- בסדר פחות או יותר. יש נשים שעפות על האוכל שם כי הוא מודרני יותר:מוקרמים וכאלו, אבל לי זה כבד. ולא תמיד מצאתי מה לאכול. חלק מהארוחות עפתי על האוכל ובחלקם יצאתי רעבה.
אגב, הטריף אותי שבכל!! ארוחה לא היה מספיק קינוחים. תמיד כשסיימתי לאכול ובאתי לקחת עוגה/קינוח-כבר נגמר. וכשהתלוננתי היא אמרה לי: "זה נגמר, את צריכה לבוא מוקדם ולקחת לך בצד אחרת לא יישאר" (אז אולי תעשו יותר?!)
התינוקיה- מקסימה ממש, הזכיר לי את טלז סטון, נשים רגועות וטובות.
הדסה- הייתי בשבתות במלון, לא בתינוקיה. כך שהחוו"ד שלי רק על המקום האוכל:
אוכל- מצויין, של הינדא הקלמן. המלון- משהו במקום הזה גורם לי לדיכאון ואני לא יודעת להסביר למה...
ת'כלס: ביכורים לוקח.

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
באמת, דובר פה על צרחות של שש וחצי שעות, האמא כבר הספיקה לנוח מעט...

בלת"ק

תינוק בן יומו שצורח שש וחצי שעות, הוא תינוק סובל שחייב עזרה דחופה.
ואכן על האמא, ככל שאיננה מתה או מעולפת, לדאוג לעזרה הזאת. גם האבא אמור לקחת אחריות.
לנסות שינויי תזונה, להפחית מאכלים שידועים כגורמי סבל לתינוקות, לקחת אותו לבדיקה מקיפה של רופא ילדים, לקחת אותו לבדיקה מקיפה של אוסתאופת, ולא להזניח לרגע. תינוק לא אמור לסבול כך.
ומטפלת בחדר תינוקות לא אמורה למלא את הפונקציה הזאת.

מה שכן, היא אמורה לתווך לאמא את המידע יותר ברגישות, ובתיאום עם הנהלת המקום. "אנחנו חוששים שיש לתינוק סיבה לבכי, הוא כנראה סובל מאוד, לצערנו לא נוכל להמשיך ולהחזיק אותו בתינוקיה בלילות כיוון שהמערך שלנו לא מותאם לכך. תוכלי לקבל החזר חלקי/מלא על הימים הבאים (כאן יבואו אופציות עזיבה שונות)".

נערך לאחרונה ב:

מעצבת אלבומים

משתמש מקצוען
בלת"ק

ואכן על האמא, ככל שאיננה מתה או מעולפת, לדאוג לעזרה הזאת. גם האבא אמור לקחת אחריות.
לנסות שינויי תזונה, להפחית מאכלים שידועים כגורמי סבל לתינוקות, לקחת אותו לבדיקה מקיפה של רופא ילדים, לקחת אותו לבדיקה מקיפה של אוסתאופת, ולא להזניח לרגע. תינוק לא אמור לסבול כך.

מה שכן, היא אמורה לתווך לאמא את המידע יותר ברגישות, ובתיאום עם הנהלת המקום. "אנחנו חוששים שיש לתינוק סיבה לבכי, הוא כנראה סובל מאוד, לצערנו לא נוכל להמשיך ולהחזיק אותו בתינוקיה בלילות כיוון שהמערך שלנו לא מותאם לכך. תוכלי לקבל החזר חלקי/מלא על הימים הבאים (כאן יבואו אופציות עזיבה שונות)".
ברעיון את צודקת שזה לא תקין לבכות ככ הרבה
אבל אני לא הייתי רוצה שיעשו לי ככה
הבת שלי צרחה בבית חולים תארי לך שהיו מעיפים אותי?
רק אמרו לי שאין לה טיולים רטובים אבל לא חשבו לקחת אותה לבדיקה

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בלת"ק

אף תינוק לא צורח שש וחצי שעות. זה ניפוח והגזמה ממשית של הדברים שנכתבו. חוזרת שוב: אין כזה דבר תינוק שצורח שש וחצי שעות. לא היה ולא נברא. יש תינוק שלא רגוע כל השעות הללו, שבוכה כל כמה זמן , שלא ישן כמעט כל הזמן הזה..וכו'
ואם יש כזה תינוק- מה שאני לא נתקלתי למרות הניסיון הרב מאד שלי -אז באמת צריך לנהוג כפי שכתוב כאן לעיל.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה