בית חולים בית החולים ליס - איכילוב

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ברוח האשכול על תל השומר, מה אתם מספרות על ליס?
הייתי שם בסיור והתרשמתי לטובה, אבל אשמח לשמוע מכלי ראשון..

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ילדתי שם 6 לידות, מקצוענים סובלניים מאדד, לא זכיתי להיות במחלקות החדשות, והיה מגעיל במחלקות הישנות! אבל עכשיו הבנתי שהכל חדש.
האווירה ממש חילונית, האוכל הכשר בחמגשיות שלא עושות חשק לאכול, גם אם יש חרדיות זה ממש ספור, נגיד שבת ממש לא היה נחמד והיה לי כמעט כל לידה..
לידה אחרונה הייתי בתל השומר , אין מה להשוות הענין האווירה, יש בר כשר, מגוון חם וטעים, בשבת סעודת שבת אווירה חמימה,
וכמובן שהם מקצוענים, ( לא יודעת להשוות בקטע הזה,)
מבחינת המחלקה הייתי בישנה,ושוב חזרו אלי הזכרונות מהמקלחות הישנות של איכילוב 😞😞ובקשתי לעבור לחדש והסכימו לי. היה מדהים!!

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
אני ילדתי בליס את שתי הלידות האחרונות שלי. (האחרונה הייתה לפני 4 חודשים)
ויש לי ניסיון עם כמה בתי חולים.
לידה אחת ילדתי בתל השומר, היה בסדר אבל זה היה בשיא הקורונה כך שלא נראה לי שממש "חוויתי" את החוויה במלואה.. בכל אופן הייתי במחלקה ישנה שם והאחיות במחלקה לא היו כ"כ אדיבות בלשון המעטה.
אז החלטתי לנסות את איכילוב ואני מאוד נהניתי ומתכוונת לחזור לשם כל לידה בע"ה.

השיקול הראשון בחשיבות עליונה מבחינתי היה המקצועיות, זה קריטי עבורי והם בהחלט הוכיחו את זה מכמה בחינות.
הדבר השני שגרם לי לחזור לשם היה היחס של האחיות והרופאים במחלקה+המיילדות+האחיות במיון. האחיות במחלקה, יועצות ההנקה והרופאים היו תמיד מקסימים ממש. לא נתקלתי בזלזול או אדישות. אם כבר להפך - סופר נחמדים ורגישים.
המיילדות שהיו איתי בשתי הלידות היו מקצועיות, נחמדות ומאוד זרמו עם הבקשות שלי. (אני יולדת בלי אפידורל כך שאין לי מידע לגבי זמינות וכו').
והאחיות והרופאים במיון - עם כל הלחץ שהולך שם, היו מאוד נחמדים.
עוד דבר - יצא לי לעשות שם פעמיים (בשתי לידות שונות) הערכת משקל כמה ימים לפני לידה (בהפנייה של רופא מהמיון) ובשתי הלידות הם קלעו בדיוק לגרמים. (עשיתי גם בתל השומר לפני הלידה והם היו קצת פחות מדויקים ובבי"ח אחר הייתה סטייה יותר רצינית).

והדבר השלישי הוא כמובן, איך לא, מחלקת היולדות החדשה והמפנקת.
וואו היה מדהים בשתי הפעמים.
את לבד בחדר ענק, חדיש ומאובזר, מיטה חשמלית נוחה ורחבה, מיטה ממש נחמדה למלווה, יש לך שם כל מה שצריך להחלמה מיטבית, המון מקום לעריסה של התינוק (אני תמיד באפס הפרדה), הארוחות מגיעות עד אלייך לחדר, כל הבדיקות של התינוק נעשות מולך בחדר, עכשיו יש להם מכונה חדשה שאת לא צריכה אפילו לשגע את האחיות עם "אפשר עוד טיטול/חיתול/בגד לתינוק/מגבת וכן הלאה. הכל זמין במכונה, מתי שאת רוצה את לוקחת בעזרת הצמיד. ממש נחמד.
בקיצור המון פלוסים.

עכשיו למינוסים -
אם חשוב לך אוכל נורא טעים - אז זה פחות שם. יש חמגשיות לא מאוד מגרות בצהריים.
אני אישית דווקא אוהבת שבבוקר ובערב הכל מגיע סגור וארוז.
ואני באופן כללי פחות עם תיאבון אחרי לידה, ככה שזה ממש לא מפריע לי. גם אם היה לי אוכל יותר מושקע לא הייתי מתעניינת והאמת שאני גם פחות בעניין של להתחיל להסתובב בחדר אוכל אחרי לידה. מתאים לי המתכונת הזו של ליס.
יש כאלו שזה מאוד יפריע להן - אז תעשי את השיקולים שלך.

עוד נושא זה עניין האווירה. מאוד חילוני מן הסתם. המון בעלים מסתובבים וישנים שם.
שוב, לי זה פחות מפריע כי אני כל הזמן בחדר עם התינוק. הכל מגיע אליי לחדר, אני יוצאת רק לדברים טכניים וטוב לי ככה, לנוח בחדר המפנק ולצבור כוחות לקראת החזרה לילדים שבבית :)

ולגבי המיון שם - עמוס, עמוס, עמוס.
בכל מקום שהייתי האמת, אבל שם זה עוד קצת..
יצא לי להיות במיון שלהם הרבה פעמים מכל מיני סיבות ותמיד חיכיתי הרבה, אבל התכוננתי לכך מראש כך שלא התאכזבתי.
חשוב שתדעי שהחדרי לידה שלהם מאוד עמוסים רוב הזמן (וגם עם הרבה לידות ראשונות, ארוכות יותר) ולכן הם לא ממהרים להעביר לשם בד"כ. יש להם קריטריונים מסוימים אבל זה לא המקום לפרט.
לכן, אם זו לידה חוזרת אצלך ואת יודעת שאת מתקדמת די מהר - לא לחכות יותר מדי בבית, להגיע ומקסימום לחכות שם. לפחות תיכנסי לרשימה.
כן, האחיות שם סיפרו לי שבמצבי לחץ קיצוניים קורה שנשים יולדות במיון... ואני אף הייתי עדה למקרה כזה.. לא נעים בכלל. למרות שהם התמודדו עם זה יפה, וגם היולדת לקחה את זה בסדר יחסית. היא פשוט כנראה הגיעה מאוחר מדי.

רק אציין שאין לי ניסיון עם שהייה שם בשבתות וחגים.

ילדתי שם 6 לידות, מקצוענים סובלניים מאדד, לא זכיתי להיות במחלקות החדשות, והיה מגעיל במחלקות הישנות! אבל עכשיו הבנתי שהכל חדש.
האווירה ממש חילונית, האוכל הכשר בחמגשיות שלא עושות חשק לאכול, גם אם יש חרדיות זה ממש ספור, נגיד שבת ממש לא היה נחמד והיה לי כמעט כל לידה..
לידה אחרונה הייתי בתל השומר , אין מה להשוות הענין האווירה, יש בר כשר, מגוון חם וטעים, בשבת סעודת שבת אווירה חמימה,
וכמובן שהם מקצוענים, ( לא יודעת להשוות בקטע הזה,)
מבחינת המחלקה הייתי בישנה,ושוב חזרו אלי הזכרונות מהמקלחות הישנות של איכילוב 😞😞ובקשתי לעבור לחדש והסכימו לי. היה מדהים!!
מצטרפת לכל מילה לגבי איכילוב לגבי שיבא עדיין לא יודעת מחוויה אישית

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אכן עניין האוכל מעיב קצת,
וגם החשש של שבת שאז התינוקיה בקומה 4 וצריך מעלית שבת וכו. ככל הנראה אם זה יצא שבת אעשה ביות מלא.
אני יולדת בלי אפידורל
@Anunimus את יולדת בלי אפידורל מבחירה?
עברת איזה הדרכה בתחום? כי אני רוצה מאוד לנסות.

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
אכן עניין האוכל מעיב קצת,
וגם החשש של שבת שאז התינוקיה בקומה 4 וצריך מעלית שבת וכו. ככל הנראה אם זה יצא שבת אעשה ביות מלא.

@Anunimus את יולדת בלי אפידורל מבחירה?
עברת איזה הדרכה בתחום? כי אני רוצה מאוד לנסות.
התינוקיה באותה קומה של המחלקה החדשה. מאוד נוח.
אם תהיי במחלקה הישנה (כמדומני שהיא נמצאת בקומה 3) - אז באמת יכול להיות שתהיה בעיה אבל הבנתי מהם שכבר רוב היולדות מקבלות חדר במחלקה החדשה. יש להם מעל 50 חדרים חדשים, אולי אפילו יותר. וגם אם לא - אפשר לבקש לעבור ובד"כ נותנים אחרי שחרורים וכו'.

ולגבי שאלתך, כן. אני יולדת בלי אפידורל מבחירה. מהלידה הראשונה שלי.
לא עברתי הדרכה ואפילו לא עשיתי קורס הכנה ללידה לפני הלידה הראשונה, פשוט קראתי קצת ספרים בנושא ודיברתי עם חברות והחלטתי שאני רוצה לנסות. (באופן כללי אני די אחת שמלמדת את עצמה דברים - אוטודידקטית, כך שזה לא היה שונה..).
שמעתי כל מיני המלצות על איך לקדם את הלידה בצורה טבעית (למשל: פחות לשכב במיטה, יותר להתהלך וכו') וגם קראתי ספר מאוד מחזק מבחינה רוחנית על מעלת הלידה ואיך להתייחס לכאבים וזה מאוד עזר לי.
זה לא מתאים לכולן, אבל למי שחושבת שהיא מסוגלת - זו חוויה אחרת לדעתי. (בעצם לא ניסיתי עם אפידורל אז לא יודעת לומר עד כמה אחרת חח). אבל למי שיודעת שיש לה סף סבל נמוך - לא הייתי ממליצה ללדת בלי. לפחות לא בלידה ראשונה. זה יכול ליצור טראומה. (מכירה כאלו שהשפעת האפידורל התחילה להתפוגג וממש נכנסו להיסטריה).
ואני יכולה לומר שאני ממש לא סובלת בלידה, אני בד"כ מאוד רגועה לאורך כל התהליך.
זה לא שלא כואב בכלל, אבל אם לומדים איך להתמודד עם הכאב - זה לא כ"כ נורא ואפילו מעצים.
יש לזה הרבה יתרונות ואני לא מוותרת על זה אף פעם.
וכמובן מגיעה בגישה של - "אם את לא מצליחה להתמודד, תמיד אפשר לקחת. הכל טוב". לא להלחיץ את עצמי עם מחשבות כמו: "אבל רציתי ללדת בלי...לא, אסור לי..." בדיוק להפך - בכל שלב, אם אני מרגישה שזה גדול עליי - אני יכולה לבקש.

טוב, יש עוד הרבה מה להרחיב בנושא אבל זה לא המקום.
רק אוסיף שבאיכילוב מאוד עודדו את זה וגם ידעו להדריך בצורה נפלאה.

תחשבי אם זה מתאים לך לאופי, לסף הסבל שלך ותתייעצי עם מכרות שכבר עברו את זה. זה מאוד עוזר.
בהצלחה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לג

א רַנְּנוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה לַיְשָׁרִים נָאוָה תְהִלָּה:ב הוֹדוּ לַיהוָה בְּכִנּוֹר בְּנֵבֶל עָשׂוֹר זַמְּרוּ לוֹ:ג שִׁירוּ לוֹ שִׁיר חָדָשׁ הֵיטִיבוּ נַגֵּן בִּתְרוּעָה:ד כִּי יָשָׁר דְּבַר יְהוָה וְכָל מַעֲשֵׂהוּ בֶּאֱמוּנָה:ה אֹהֵב צְדָקָה וּמִשְׁפָּט חֶסֶד יְהוָה מָלְאָה הָאָרֶץ:ו בִּדְבַר יְהוָה שָׁמַיִם נַעֲשׂוּ וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם:ז כֹּנֵס כַּנֵּד מֵי הַיָּם נֹתֵן בְּאֹצָרוֹת תְּהוֹמוֹת:ח יִירְאוּ מֵיְהוָה כָּל הָאָרֶץ מִמֶּנּוּ יָגוּרוּ כָּל יֹשְׁבֵי תֵבֵל:ט כִּי הוּא אָמַר וַיֶּהִי הוּא צִוָּה וַיַּעֲמֹד:י יְהוָה הֵפִיר עֲצַת גּוֹיִם הֵנִיא מַחְשְׁבוֹת עַמִּים:יא עֲצַת יְהוָה לְעוֹלָם תַּעֲמֹד מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ לְדֹר וָדֹר:יב אַשְׁרֵי הַגּוֹי אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהָיו הָעָם בָּחַר לְנַחֲלָה לוֹ:יג מִשָּׁמַיִם הִבִּיט יְהוָה רָאָה אֶת כָּל בְּנֵי הָאָדָם:יד מִמְּכוֹן שִׁבְתּוֹ הִשְׁגִּיחַ אֶל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ:טו הַיֹּצֵר יַחַד לִבָּם הַמֵּבִין אֶל כָּל מַעֲשֵׂיהֶם:טז אֵין הַמֶּלֶךְ נוֹשָׁע בְּרָב חָיִל גִּבּוֹר לֹא יִנָּצֵל בְּרָב כֹּחַ:יז שֶׁקֶר הַסּוּס לִתְשׁוּעָה וּבְרֹב חֵילוֹ לֹא יְמַלֵּט:יח הִנֵּה עֵין יְהוָה אֶל יְרֵאָיו לַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יט לְהַצִּיל מִמָּוֶת נַפְשָׁם וּלְחַיּוֹתָם בָּרָעָב:כ נַפְשֵׁנוּ חִכְּתָה לַיהוָה עֶזְרֵנוּ וּמָגִנֵּנוּ הוּא:כא כִּי בוֹ יִשְׂמַח לִבֵּנוּ כִּי בְשֵׁם קָדְשׁוֹ בָטָחְנוּ:כב יְהִי חַסְדְּךָ יְהוָה עָלֵינוּ כַּאֲשֶׁר יִחַלְנוּ לָךְ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה