בירור ממוצע שכר למפתחי\ות תוכנה

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מכירה מפוסטים מפרוג או מהשטח?
זו לא פעם ראשונה שאני קוראת תיאור כזה, והוא אפילו לא מוקצן, הוא מנותק לחלוטין מהמציאות ולא משקף דבר.
מכירה את זה מהשטח, אבל כמו שכתבת, זה לא קורה הכל ביחד אלא פעם ב...
וכן, זה יכול לקרות גם בענפים אחרים.

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כמובן שהמשפטים הסאטיריים הנ"ל תלושים מהמציאות (לפחות רובם), אבל זה נועד להראות איך נראית אמא עם "קריירה". אני ציינתי שכל עבודה אחרת לא מחייבת כל כך הרבה לב ונשמה בתוך העבודה.
אז אל תיתן לבנות שלך להיות אמא עם קריירה!!
מאות מתכנתות שאני מכירה הם לא קרייריסטיות. וגם העבודה שלהם לא צריכה כל כך הרבה לב ונשמה (איזה משפט הזוי!)
ומאות נשים שהם לא מתכנתות עובדות ברמה שמצריכה את הבעל להשאר יותר מהקטע הנ"ל (אישה בטלפנות, עם שכר מינימום, שחייבת גם יום אחד משמרת ערב, ואין לה אפשרות להודיע בבוקר שהיא לא מגיע כי הילד חולה, מכיוון שנגמרו לה ימי מחלה, ואולי היא מחליטה לקחת קורס של מקצוע אחר כדי להקדם בחיים. אישה כזו יכולה לגרום ליותר משפטים מהנ"ל)
ואני לא באה לשכנע פה שכדאי להם ללמוד תיכנות. השוק היום קשה מאד לחסרות ניסיון, שילמדו כל דבר אחר שבא להם
אבל קטע כמו הנ"ל הוא שטות שאין כדוגמתא, הכללה מנותקת מהמציאות של מתכנתות יראות שמיים, וכן, גם בעלות משרת ניהול בתיכנות. מכירה הרבה מאד כאלו.
הכעיס אותי ממש

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לי מה שמפריע בדברים האלו זה לאו דווקא הקטע שמציירים אותנו כ'הייטקיסטיות קרייריסטיות'
אלא שמזלזלים בעבודה של שאר הנשים שעובדות קשה מאוד במשרה מלאה, לא פחות מאיתנו.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מהתגובות כאן עולה לי השערה שאולי מי שמקבלת שכר נמוך לא נתקלת בכאלו תיאורים
אבל כל מי שעובדת במשרה יותר חשובה, אמורה לקבל יותר פניות מחוץ לשעות העבודה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מהתגובות כאן עולה לי השערה שאולי מי שמקבלת שכר נמוך לא נתקלת בכאלו תיאורים
אבל כל מי שעובדת במשרה יותר חשובה, אמורה לקבל יותר פניות מחוץ לשעות העבודה.
ממש לא, הפוך כשעבדתי בשכר נמוך דרשו ממני הרבה יותר, מי שמנצל מנצל עד הסוף...

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז אל תיתן לבנות שלך להיות אמא עם קריירה!!
מאות מתכנתות שאני מכירה הם לא קרייריסטיות. וגם העבודה שלהם לא צריכה כל כך הרבה לב ונשמה (איזה משפט הזוי!)
סליחה, לא התכוונתי להכעיס, זה מה שהבנתי מההתכתבויות כאן. רציתי שמישהו יפריך את מה שהבנתי כי זה היה נשמע לי הזוי.

• תודה
Reactions: UU

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דרך אגב, היתה אצלנו עכשיו נפילה בפרודקשן ואני הלכתי להתפלל מנחה ונתתי להם להסתדר לבד...
אחרי מנחה התקשרתי ואמרו לי שהחזירו אחורה.

DW

משתמש פעיל
משה, הקטן משלשל, אין סיכוי שאני משיגה עכשיו ממלאת מקום
משה, לא מצאתי מטפלת ליום שישי, אין לי ברירה
משה, מחר יש טיול שנתי................
איפה עוד יש בעולם עבודה שאפשר לשלוח מייל בבוקר 'לא באה היום, הילד חולה'?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
משה, הקטן משלשל, אין סיכוי שאני משיגה עכשיו ממלאת מקום
משה, לא מצאתי מטפלת ליום שישי, אין לי ברירה
משה, מחר יש טיול שנתי................
איפה עוד יש בעולם עבודה שאפשר לשלוח מייל בבוקר 'לא באה היום, הילד חולה'?
ואם הבעל גם עובד?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קיבלתי יותר מידי תגובות זועמות על התגובה שכתבתי במפורש שהיא סאטירית, אני מתנצל ואני מוחק את ההודעה.
עריכה:
מסתבר שאי אפשר למחוק הודעה אחרי שמגיבים אחריה...

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קיבלתי יותר מידי תגובות זועמות על התגובה שכתבתי במפורש שהיא סאטירית, אני מתנצל ואני מוחק את ההודעה.
עריכה:
מסתבר שאי אפשר למחוק הודעה אחרי שמגיבים אחריה...
אפשר למחוק הודעה רק תוך שלוש שעות מכתיבתה

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
וגם במרכז,
אני לא מכירה מישהי שמרויחה 30K במשרת פיתוח נטו, ניהול/ניתוח - כן.
לפיתוח נטו לדעתי זה לא יותר מ 26/7 חנוק ל9 שעות,
כשל 8 שעות זה קטן בהתאמה.

בכלל כל נושא השעות רגיש,
קשה להשיג משרות של 8 שעות,
ויש הבדל ענק בין 9 שעות ל8 באיכות חיים.

אמנם לא בקיאה בחברות הייטק סוג גמפ"א וכזה.
יותר במשרות בארגונים או חברות הייטק קטנות,
אבל תכלס' הן הרוב.

אני מכיר יותר מאחת שמרוויחים סביב ה35K

אגב, יש לי חבר (אמנם גבר אבל חרדי מאדדד) שמרוויח על פיתוח נטו ללא שום ניהול 45K

א. צריך לדעת לבקש ולדעת באמת כמה שווים (אמנם זה כנראה בועה השכר המטורף אבל למה לא לנצל את הבועה כל זמן שהיא קיימת).
ב. גם למקום שבו עובדים והניסיון בטכנולוגיות חדשות משמעותי מאדדד

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
"משה בעלי היקר, חיים שלנו לא מרגיש טוב, אתה יכול להישאר איתו בבית? יש לנו עוד שבועיים עליה לאוויר"
"משה, אני אחזור מאוחר מהעבודה, יש לנו פה באג בפרודקשן, תשמור על הילדים עד שאחזור בערך ב-18:30"
"משה, אתה יכול לשחק במקומי עם הילדים, יש לי פה כמה מיילים שאני צריכה לענות"
"משה! מה זאת אומרת שאני לא מעריכה את התורה שלך? ביטולה זהו קיומה!"
"משה, אני החלטתי לקחת עוד קורס ביודמי, אולי תקח את הילדים לגינה שיהיה לי קצת שקט"
"משה, אני מעבירה את הפרמטר הזה לפונקציה, ואני לא רואה אותו בפלט, עכשיו בעבודה כשהרצתי את זה זה עבד, אני מייצרת אובייקט סינגלטון של הפקטורי הזה שאמור לייצא פונקציית FOO, אהה!!! עכשיו הבנתי, זה פנה לפונקציית אב ונדרס, תודה בעלי היקר"
"ילדים, אני יודעת שהבטחתי לכם סיפור, אבל זאת שיחת טלפון מאוד חשובה. לילה טוב, משה תגיד איתם קריאת שמע."
"אני יוצא לכולל ערב" - "משה, נראה לי שלפרשנדתא שלנו יוצאות שיניים, אתה לא יכול לצאת עכשיו ללמוד כשצריך אותך"
"אויש 40 חום זאת לא סיבה להפסיד עבודה.. הם יכולים למצוא מישהי אחרת בזמן הזה..."
בזמן הקורונה:
"משה, תעשה כביסה ותכניס את התפוחי אדמה לתנור! רגע שכחתי לעשות MUTE...."

כמובן שהמשפטים הסאטיריים הנ"ל תלושים מהמציאות (לפחות רובם), אבל זה נועד להראות איך נראית אמא עם "קריירה". אני ציינתי שכל עבודה אחרת לא מחייבת כל כך הרבה לב ונשמה בתוך העבודה.
מנגד, מקרה שנתקלתי בו - "באג בפרודקשן צריך אותך דחוף!!!", "אני בחופש", "הקוד שלך הפיל את כל המערכת!!!", "אני בחופש!", (מערבים מנהל בכיר), "אני בחופש!".
(מתקשרים) "שלום מדבר משה בעלה, היא בחופש"
אני מבטלת את זה מכל וכל. הייתי במספיק מקומות עבודה, ואני מוקפת מתכנתות מסביבי בין אם במשפחה, בחברות, בשכנות וכולי.
שטויות במיץ עגבניות. ממש.
רוב האימהות סביבי לוקחות בעצמם יום מחלת ילד. ויש עידוד (בשמורה למי שמכיר) שכן, לעשות לפעמים את ההפרדה הזאת של ביטולה זהו קיומה. למרות שקשה לאשה חרדית סטנדרטית להשאיר את בעלה האברך בבית.
זה לא בא אינטאיטיבית!
ומעמדה גבוהה בהייטק, אני אומרת שזה עבודה הכי נוחה לאישה.
אומנם מאמצים את הראש, אבל מבחינה פיזית אין כאן עמידה על הרגליים, עבודה פיזית וכולי. עבודה שמתמשכת על פני שעות מעבר למוגדר.
המשפט שהכי מצחיק חילונים זה שאישה חרדית בשעה 3, העט נופל על השולחן.
ייהרג העולם, כולם יודעים שהם יוצאות, בהסעות/מונית, או כל דבר אחר.
יש לכולם (כמעט) מעון וילדים לאסוף.

דבר נוסף מוטעה, מכירה הרבה שמגיעות לשכר סביבות 30 ל6-7שנות ניסיון. לא כולל כל ההטבות והפינוקים שיש מסביב (לא אפרט, מוכר). מסייגת, במשרות מלאות, במרכז אבל לא רק.

ולסיום, מעבודתי במשרד ממשלתי -משפטים - אני מסייגת את מה שדובר כאן בנושא. יש משרדים שדוחפים למצויינות, נותנים קורסים ושעות ייעוץ מיועצים מוסמכים (יועצי מייקרוסופט חוגגים), ובאופן כללי מרימים את המורל ושואפים למצויינות ע"י חלוקת תעודות, בחירת מצטייני החודש/שנה, הכוכבים המובילים באגף וכולי.
לא כולם כמובן, אציין מה שלי ידוע: משרד הביטחון, ממשל זמין, משרד המשפטים, משרד ראש הממשלה (ואולי גם האוצר, הכנסת).

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
"משה בעלי היקר, חיים שלנו לא מרגיש טוב, אתה יכול להישאר איתו בבית? יש לנו עוד שבועיים עליה לאוויר"
"משה, אני אחזור מאוחר מהעבודה, יש לנו פה באג בפרודקשן, תשמור על הילדים עד שאחזור בערך ב-18:30"
"משה, אתה יכול לשחק במקומי עם הילדים, יש לי פה כמה מיילים שאני צריכה לענות"
"משה! מה זאת אומרת שאני לא מעריכה את התורה שלך? ביטולה זהו קיומה!"
"משה, אני החלטתי לקחת עוד קורס ביודמי, אולי תקח את הילדים לגינה שיהיה לי קצת שקט"
"משה, אני מעבירה את הפרמטר הזה לפונקציה, ואני לא רואה אותו בפלט, עכשיו בעבודה כשהרצתי את זה זה עבד, אני מייצרת אובייקט סינגלטון של הפקטורי הזה שאמור לייצא פונקציית FOO, אהה!!! עכשיו הבנתי, זה פנה לפונקציית אב ונדרס, תודה בעלי היקר"
"ילדים, אני יודעת שהבטחתי לכם סיפור, אבל זאת שיחת טלפון מאוד חשובה. לילה טוב, משה תגיד איתם קריאת שמע."
"אני יוצא לכולל ערב" - "משה, נראה לי שלפרשנדתא שלנו יוצאות שיניים, אתה לא יכול לצאת עכשיו ללמוד כשצריך אותך"
"אויש 40 חום זאת לא סיבה להפסיד עבודה.. הם יכולים למצוא מישהי אחרת בזמן הזה..."
בזמן הקורונה:
"משה, תעשה כביסה ותכניס את התפוחי אדמה לתנור! רגע שכחתי לעשות MUTE...."

מנגד, מקרה שנתקלתי בו - "באג בפרודקשן צריך אותך דחוף!!!", "אני בחופש", "הקוד שלך הפיל את כל המערכת!!!", "אני בחופש!", (מערבים מנהל בכיר), "אני בחופש!".
(מתקשרים) "שלום מדבר משה בעלה, היא בחופש"
אוף כמה שזה מעצבן.
אם הייתי רוצה שבעלי לא ישב וילמד, הייתי מוצאת אלף תירוצים.

אבל, מה שאני רואה מסביבי - ויש המון מתכנתות באזורי,
הן מוסרות את נפשם,
חוזרות ב - 4, מותשות - ישר ל״עבודה״ שנייה עם הילדים,
מתרוצצות בגינה, בבית, ארוחת ערב, מקלחות.
הבעל חוזר מהכולל בשבע וחצי - שמונה.
נמצא בבית שעה וחצי שעתיים,
ויוצא לכולל ערב.
תראו לי עוד מקום שבני הזוג נמצאים ביחד - חצי שעה של הבוקר (במקרה הטוב), שעה וחצי בערב ומ11.

ודווקא המורות שאני מכירה - הבעל שלהם חוזר בהפסקת צהרים ולוקח את הילדים מהמוסדות.

ואגב, נשים כמו שאתה מתאר אני דווקא מכירה בתחומים אחרים,
יותר ניהול והפקות, אומנות וכאלו.

אני כמתכנתת, והייתי בדרגים גבוהים מאד,
יכולתי תמיד לתמרן,
לעבוד בערב, אחרי השכבת הילדים,
לקום מוקדם וכו׳.
לא מכירה את המשפטים שכתבת, אולי אחד -

לראות את בעלי מסביר לגיסים שלי מה אני עושה:p

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה