דרוש מידע בירור לגבי חופשת לידה בינואר - לעצמאית

נפלא

משתמש רשום
שלום,
אני עצמאית בשמירת הריון חודשיים והלידה אמורה להיות בשבוע הקרוב.
היות ומדובר בלידה בחודש ינואר - רציתי לדעת האם החופשת לידה תחשב לפי 2022 או 2023?
ב- 2022 היו לי הכנסות יותר גבוהות.
האם לידה בינואר - מאפשרת בחירה בין 2 שנים הגבוה מביניהם?
או שמחושב רק לפי השנה האחרונה?
אחת אמרה לי שלידה עד 14 בינואר מאפשרת בחירה בין 2 שנים - האם זה נכון?
אם כן, האם להקדים את החופשת לידה בכדי להיות זכאית לקבל עבור 2022?
או שתאריך הפסקת העבודה בגלל השמירה - ייחשב כבר גם את החופשה לפי 2022.
שאלתי בביטוח לאומי, אך קיבלתי תשובות קצרות ולא עונות על השאלה.
אודה לעזרה כאן מהמומחים, מה אפשר לעשות עכשיו כדי לקבל חופשה לפי 2022???
ה' ישלם שכרכם בכפל כפליים!!!!!!!!!!!!!!

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
ה' ישלם שכרכם בכפל כפליים!!!!!!!!!!!!!!
תודה רבה

לידה בינואר בכל מקרה יחושב לפי 3 חודשים מלאים לפני הלידה, והם כולם יהיו ב 2023, יבדקו לפי 2 השנים האחרונות ותקבלו לפי הגבוה להלן הציטוט מאתר הביטוח לאומי
אגב, לפי מה את מקבלת שמירת היריון ? חשוב לבדוק את ההכנסות בין 2022-2023 ולחשב יחסי את ההכנסה לחודש ולא את הסה"כ.

עובדת עצמאית שימי לב, בשלב הראשון נבצע השוואה בין המקדמה של שנת הלידה לשומה סופית של שנה קודמת, אם קיימת. בשלב השני, עם קבלת השומה ממס הכנסה, השכר שלך ייקבע לפי השומה הנוכחית או השומה של השנה הקודמת - הגבוהה מביניהן.

הוראות למלחמה:
אם הכנסתך נפגעה עקב המלחמה - אל דאגה! ייתכן שתהיי זכאית להשלמת שכר עד לגובה השכר הרגיל שלך, או שדמי הלידה שלך יחושבו לפי החודשים שקדמו לירידה בשכר עקב המלחמה. לצורך כך יש לשלוח לנו מכתב מהמעסיק שהסיבה לירידה בשכר היא עקב המלחמה. את המכתב ניתן לשלוח באמצעות שירות שליחת מסמכים באתר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה