עזרה בירוקרטיה מתישה בדרגה לחוזרות מחל"ד לאחר תחילת השנה

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם שפר עליכם הגורל וסיימתם חופשת לידה תוך כדי שנת הלימודים, תוכלו גם להאריך את החופשה ולהמשיך ליהנות מסבסוד המעון לילדים הקודמים בהתאם לדרגה ולא יאונה לכם כל רע מלבד הטרדות קלות בדרגה של שנה הבאה.

אם לא, מגיע לכם עונש.

החופשה של אשתי הסתיימה כמה שבועות לאחר תחילת שנת הלימודים וכאן נחשפנו לנהלים תמוהים ומתישים שמערימים חשבי התמ"ת.

בשלב ראשון קיבלנו דרגה זמנית עד לשליחת אישור חזרה מחל"ד. לו היינו מאריכים חופשה (מעבר ל-15 שבועות) היה עלינו לשלם מחיר מלא, כך הודיעו לנו. שלחנו, על היום הראשון.

בשלב הזה פג תוקפה של הדרגה הזמנית אך החשב נזכר במסמך נוסף: תלוש שכר של חודש עבודה מלא לאחר החזרה. תלוש כזה נקבל רק בעוד חודש וחצי מאז, מה שלא הטריד במיוחד את מערך הפקידות .בינתיים? שלמו בבקשה מחיר מקסימלי. המעון באדיבותו הסכים לגבות רק 1200 ש"ח עד להסדרת הדרגה, אל גם זה די והותר כשגם ככה אני גומר חודש על השקל.

חיכינו, חיכינו, עבר חודש וחצי. שלחנו מידית את התלוש המלא. חיכינו עוד, סטטוס בקשה - טופל.
לא מספיק להם. דורשים אישור מעסיק שכירים על שעות חופפות לתלוש. החשבת של העבודה התפנתה בסוף וגם זה נשלח.

התמ"ת לא בא על סיפוקו, דורשים גם את התלוש של החודש הבא. למה? אלו הנהלים.

למיטב הבנתי אין דרך להידבר עם מישהו בגוף הזה ולהשפיע על מקרה ספציפי אבל אולי הורים נוספים שהתמודדו עם המטרד הזה הגיעו למסקנה אחרת.

שוש12

משתמש פעיל
חכו, לאחר החודש השני, תצטרכו לשלוח גם את התלוש השלישי
הם דורשים 3 תלושים רצופים.

ואם יש לכם עוד ילד במערכת,
צריך לעדכן את כל המסמכים גם עליו

צל אדם

משתמש פעיל
גם באמצע השנה מי שמאריכה חופשת לידה צריכה לשלם בתקופה הזו מחיר מלא, רק התמ"ת לא מסונכרן עם ההארכות האלה.
לפעמים הם עושים בדיקות פתע ומי שנופל - נופל.

1ֹ_RACHEL

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בירוקרטיה נוראית
אני באמצע תהליך מתיש איתם,
ילדתי לפני חודשיים וקלדנית מטומטמת במשרד הפנים טעתה ברישום תאריך הלידה של התינוקת, אני לא שמתי לב ושלחתי לתמ"ת את הספח עם הטעות, כמובן ביטלו לי את הדרגה.
מיהרתי לדאוג לספח תקין ושלחתי לתמ"ת, לא החזירו לי את הדרגה הקודמת כי עכשיו הם מבקשים אישור ממשרד הפנים עם חותמת גומי שהיתה אכן טעות אצליהם.
עד שאני אסיים עם הטיפול בכל זה, תסתיים לי החופשת לידה ולא אוכל להאריך כי התמ"ת במעקב צמוד איתי כרגע.
פשוט נורא איך שדברים מתנהלים

חמג

משתמש מקצוען
מעניין כי אני חזרתי שבוע שעבר מחל"ד והתקשרו אליי ממשרד העבודה כמה פעמים לראות איך אפשר לקדם את העניין של הדרגה.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כולם יודעים מראש שצריך לשלוח אישור חזרה תלוש לאחר חזרה ואישור מעסיק לשעות,רק מה ,אתם מותשים כי לא אמרו לכם מראש הכל...
הם רוצים תלוש נוסף כנראה כי זה תלוי בסוג התלוש

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כולם יודעים מראש שצריך לשלוח אישור חזרה תלוש לאחר חזרה ואישור מעסיק לשעות,רק מה ,אתם מותשים כי לא אמרו לכם מראש הכל...
הם מבקשים תמיד (עד כמה שאני יודעת ומכירה) 3 תלושים אחרי החזרה.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אנחנו מותשים כי לא אמרו לנו וזו הפעם הראשונה שנקלענו לכזה מצב, אבל זה בהחלט לא התנהלות נורמלית שבכל פעם מודיעים על מסמך אחד כאילו לאחריו תבוא הישועה.

רק שלא ברור פשר הטררם שבגללו אני צריך לשלם תעריף גבוה מסף היכולת שלי למשך כל החודשים שאחרי החזרה כשבלאו הכי מצטרפים עוד הוצאות מהתינוקת החדשה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו מותשים כי לא אמרו לנו וזו הפעם הראשונה שנקלענו לכזה מצב, אבל זה בהחלט לא התנהלות נורמלית שבכל פעם מודיעים על מסמך אחד כאילו לאחריו תבוא הישועה.

רק שלא ברור פשר הטררם שבגללו אני צריך לשלם תעריף גבוה מסף היכולת שלי למשך כל החודשים שאחרי החזרה כשבלאו הכי מצטרפים עוד הוצאות מהתינוקת החדשה.
אתה צריך לדרוש מהם דרגה זמנית.
הייתי פעם במצב שהם לא אשרו לי דרגה וזה התעכב ודרשתי דרגה זמנית והם הסכימו. התפלאתי אם זה כל כך פשוט למה הם לא מציעים מעצמם אבל צריך לבקש. למרות שהיתתה לך ובוטלה תבקש שוב.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

באמת מתסכל,בירוקרטיה במיטבה...
אבל היא קיימת בעוד משרדי ממשלה
לדוגמא עיקלו לנו סכם של 2500 שח ברשות המיסים בגלל חוב למשטרה על דוח שלא קיבלנו והתנפח..רוצים לעקל?תעקלו..אבל למה ב3 חשבונות בנק?סך הכל 7500 אלף שח!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה