בירה שקר

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סיפור מן החיים. הסכיתו ושפטו:
היה היה מבצע של בירה נשר, לצלם את שולחן השבת המעוצב עם בירה נשר, לשלוח ולזכות בסופ"ש במלון. תחילה לא ענין אותי.בהמשך ראיתי שלפי הרמה יש לי סיכויים לזכות. אבל אם כבר- אז כבר.
השקעתי כסף בקנית אביזרי עיצוב לשולחן. הדפסות צבעוניות של ברכונים עם לוגו בירה נשר, הדמיה של פלחי לימון על כוסות- כמובן של בירה נשר, קניתי בקבוקים בגבהים שונים ויצרתי ממש "הרים וגבעות". הענין לקח שעות.

שלחתי את התמונה והנה למחרת מתפרסם "אנו מודים לכל המשתתפים במבצע, להלן הזוכים..."
שמתם לב לאבסורד?
הם לא הודיעו בשום מקום (בדוק במאה אחוז) שבוע קודם שיותר אין צורך להכין שכן לא יזכו יותר.
הם גרמו לי ובטוח לעוד הרבה לעבוד לחינם! מילא לעבוד אבל גם להשקיע כסף! וזמן! וכח!

האם הם מכוסים משפטית?

יש לציין כי:
היה כתוב רק "עפ"י התקנון הנמצא במשרדי החברה". לא כתוב מה בתקנון. לא איפה החברה. לי זה נשמע מדי רחוק בשביל לכסות אותם משפטית.

בפניה אליהם נתקלתי בזלזול מחפיר שהוא סיפור לעוד אשכול. אולי אעלה אותו פעם להראות לכם כמה פרסומאים מתיחסים יפה ומתחנפים רק למי שאפשר להרויח ממנו.

ולכן שאלתי הנוספת:
האם פרסומאי מקבל בנפשו מן שקר וגסות וחילוניות וזרות לערכים אמיתיים של יושר והגינות?
האם לא נשאר בעולם הפרסום קורטוב של אמת?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
ע"מ למנוע מפח נפש כדאי לקרוא את כל האותיות הקטנות:
ט.ל.ח. אין כפל מבצעים. החברה רשאית להפסיק את המבצע בכל עת.התמונות להמחשה בלבד.
המתנה לצפיה בלבד. המבצע עפ"י התקנון הנמצא במשרדי החברה.
בטח שכחתי כמה דברים אתם מוזמנים להוסיף.

Deena

משתמש פעיל
נכתב ע"י אביגיל;158563:
ולכן שאלתי הנוספת:
האם פרסומאי מקבל בנפשו מן שקר וגסות וחילוניות וזרות לערכים אמיתיים של יושר והגינות?
האם לא נשאר בעולם הפרסום קורטוב של אמת?

באמת מרגיז, אבל לא הוגן להפנות את השאלה כלפי מקצוע הפרסומאות דווקא. את יכולה לשאול את אותה השאלה על כל עסק וביזנס שהוא, וגם התשובה תהיה אותה התשובה: הכל תלוי באדם. אנחנו חיים בעולם של שקר - נתקלת בזה היום באופן אישי וזה הרגיז וקומם אותך, אבל העובדה הזו אינה חדשה, ובירה נשר אינם מייצגים של ציבור הפרסומאים החרדים (והלא..).

שפירא

משתמש צעיר
צילום מקצועי
היה כתוב ניתן לשלוח תמונות עד ל' בסיון
אבל הם פרסמו את המודעה הזו (בטעות?) גם שבוע אח"כ

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שפירא- לא היה כתוב עד ל' סיון וזה בדוק.

דינה- זה נכון במיוחד לפרסומאים. יותר מכל עסק אחר. שכן תפקיד הפרסומאי לגרום לי להרגיש חסר במוצר, ולהשלים חסר זה ע"י קניה. זה שקר. יותר מסתם למכור, לעצב, או כל מקצוע.

בונפיס

משתמש צעיר
אמנם זה מאד לא נעים, אך יש רק דרך אחת "לטפל" במי שאחראי וזה ע"י הפניית שאלה ישירה אל המפרסם "מדוע לא הופיע תאריך מדוייק עד מתי ניתן לשלוח תמונות למבצע?"

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
התגובות היו בנוסח "נבדוק" ומריחות מסוג זה.
לאחר מכן הציעו פיצוי- קידיגיפט בקידי שיק.

לדעתי זה לא טיפול הולם במחדל כזה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לפחות תעלי את התמונות ל"פרוייקט השבת" שנוכל להנות מהן, ותוכלי גם למכור אותן כשיפתח האתר החדש של פרוג.

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם לי יש סיפור דומה...
היה מבצע "מתלגלים עם יוטבתה" היה צורך לאסוף 4 אריזות של שקיות שוקו,
להתקשר לטלפון ולהקיש את הקודים.
הדבר נעשה, לאחר זמן הודיעו לי בטלפון חגיגי שזכיתי בכדור גומי, המשכתי במבצע והודיעו לי שוב בטלפון חגיגי שזכיתי בצלחת מעופפת.
הילדים שמחו, קיבלתי לאחר זמן מכתב בדואר על הזכיה, ולגשת לסנטר 1 לקבל את הפרס. נסעתי במיוחד - עדיין לא הגיעו הפרסים וכו' עוד שבוע תתקשרי.
לאחר שבוע הגעתי לקבל את הפרס(לאחר שוידעתי שהגיע) תארתי לעצמי שאמנם זכיתי בפרסים פשוטים אבל דמיינתי לפחות כדור גומי יפה, אולי עם הדפס של החברה וכו'.
בסוף... קיבלנו כדור גומי שבחנות עולה 1/2 שקל, יותר קטן מכדור טניס. וצלחת מעופפת מהסוג הכי זול ופשוט. מה אתם אומרים?
מסקנה: אל תטרחו להשתתף במבצע.

מוישי מאדיגרף

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אביגיל כתבה:

"ולכן שאלתי הנוספת:
האם לא נשאר בעולם הפרסום קורטוב של אמת?"

תשובה:
למרבה הצער -- כן.
ניכרים דבר אמת...

אלי ויסברג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלום לנאיבים,
ובוקר טוב.

כאן כדור הארץ, בני האדם.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
באמת, לא שמתם לב שבמקרים של תלונות מקבלים אפס אחד גדול??? היה לך פיסת נילון בתוך הביסלי- תקבל פיצוי של 30 ש"ח... וכוכוכוכו'
אז מה חשבתם?
יש חברות שבכלל נותנות תלושים- שערכם משתנה מחנות לחנות.
(אמנם עוד נשארו כמה יחידי סגולה בארץ שמתייחסים נורמלי ומפצים כמו שצריך, וזה חשוב להדגיש!)

Deena

משתמש פעיל
נראה לכם?
דווקא יש לי אחות שאת כל הפרנסה שלה עושה מפיצויים..:D
פיצויים מאל-על - כרטיס חינם ללוס אנג'לס כי לא היה רשום על הארוחה "מהדרין". פיצויים מתנובה - 4 שקיות שוקו, 5 מעדנים ו2 פרילי כי החלב שלה החמיץ מידי מהר. ספר "שירישונים" ועוד שוברים להמון מוצרי טיפוח כי הטיטולים גרמו לתגובה אלרגית לתינוק שלה.... ועוד היד נטויה.

אס

משתמש רשום
שמעתי פעם שהלכתית זו ממש בעייה. הם אמורים לפצות את הלקוח בשווי הנזק. זה שהם מפצים יותר, הם עושים בעל כרחם. (או שאולי לא הבנתי היטב את הבעיה, בכל אופן משהו בסגנון)
מסקנה: תמיד כדאי לשאול.

Deena

משתמש פעיל
גם אני לא ביררתי מבחינה הלכתית,
אבל הם נותנים את זה כ"שי" כדי שתחזור אליהם שוב למרות שהתעצבנת.
כדי שישאר לך טעם טוב מהמוצר, להפיג את הטעם הרע שיצרה הבעיה.
לא נראה לי שאפשר למדוד את זה בשווי מוגדר..

אורליאה

משתמש רשום
פעם גם לי היה זמן לתלונות ולפיצויים :)
מה שצריך זה פשוט מכתב מבויל ומסודר עם דף מוקלד ומנוסח היטב כשלמטה מספיק לרשום העתק: למועצה להגנת הצרכן וכו' וכו' והפיצוי בדרך אליך....
מה שכן אי אפשר להגיד באופן גורףשכל המבצעיםדפוקים. זכור לי מבצע של פמפרס על מוצרי פישר פריס שהיה מאד מאד מאד משתלם
וכן של האגיס על מוצרי לגו
מכירה מישהי שהרויחה תלוש קניה בשווי כמה מאות שקלים אבל היתה חייבת לנסוע למשרדי החברה (בהונללו איפושהו) כדי לקבל ולא ה סכימו לשלוח בדואר ורק הנסיעה לבד הורידה לה 1/2 מהסכום כך שלא נשאר כמעט הרבה...
אפשר לסכם ש... צריך מזל לזכות ו..צריך מזל גם לקבל

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
החברות מזהות מהר מאד שמדובר במתלונן סידרתיובאיזשהוא שלב ה"פרנסה" תיגמר
ועוד לא קלטתי מה ההבדל בין להתפרנס מחיפוש מוצרים פגומים לבין פרנסה משנור

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צר לי. אך סטיתם מדי מהר מהנושא המקורי ושמו השקר שבפרסום החרדי. האם זהו מצב ללא פתרון? או האם באוירת הימים הנוראים יש למישהו רעיון לשיפור המצב???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה