ביקורת עיתוני חג הסוכות תשע"ח

יעקבי

משתמש צעיר
א. על צפון קוריאה, אם אינני טועה לפני כמה שנים כתב המודיע ביקר בה, גישייד, והביא כתבה מרתקת.
ב. מדוע באמת לא בוקרו שני העתונים החסידיים? ובפרט שהמבקר פותח ב"תנו כבוד לליטיאים תחילה", אז בהבנת הנקרא זה אומר שהם אח"כ.

רבקהא

משתמש מקצוען
הביקורת של הגונז חלקית ומטה-
כי הרי אי אפשר באמת לעבור על 4000 עמודים בחג אחד.
אגב, הסיפור של "הראל" היה גם במשפחה במוסף רגעים- אוי לה לאותה בושה---------

משויטט

משתמש מקצוען
אהבתי את הביקורת הקטלנית..

אני לא הפסקתי לקנות/לקרוא עיתוני חג, אבל התחלתי לברור את הכתבות המעניינות ואפילו לא מסתכל על האחרות. זה ששילמתי 30 שקל לא אומר שעלי לשלם בנוסף עוד שעות על גבי שעות.
ואני בורר בעיקר דרך שמות הכותבים שרכשו את המוניטין שלהם בצדק, וב"ה, למרות כל הטינופת, היה מה לקרוא.
על מוסף יום בחיי של משפחה אפילו לא רפרפתי. רק בדקתי שלא מסתתר שם סיפור של ברייטקופף והשלכתי.

חיימיענקל

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
למסכם בהודעה הראשונה ככל כך יפה שכח לכתוב איזה אדמור התראיין להכי הרבה עיתונאים עם אותו שגיות כתיב בכתבה
סליחה על המילה אבל זה היה דוגמא לציבור מה זה נקרה שהיום הכל זה בלוף
והמטרה היחידה של הכל זה כסףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף

קדיתא

משתמש פעיל
הכתבה הסקנדינבית הייתה הכתבה היחידה שנהניתי ממנה באותו עיתון. רהוטה ומביאה נופך מאד דוקומנטרי. מה ראית בה ילדותי? (חוץ מיצר ההפרתקנות המשעשע של הנער...)
באמת שאינני זוכר, בכדי שאוכל לציין. זאת התחושה שהתקבלה אצלי אחרי קריאת הכתבה.
ואכן היה ראוי שאמקד יותר את הביקורת, אבל כרגע אין לי את המוסף לפניי.

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הוא כותב את דעתו האישית.
הטעם שלי שונה, ויש חלקים קטנים שהוא מייצג גם את דעתי.
הוא פשוט כותב בלי כפפות, ואנשים אוהבים שמישהו אומר בקול מה שאחרים חושבים או לא חושבים, בשקט.
למשל החלק של המסעות- מבחינתי חבל על הדפים והדיו.
מה מעניין אותי בדרום קוראה?
אף אחד לא אבד לי שם, ושמחת זקנתי מה התושבים שם חווים.
יותר מעניין אותי מה קורה לי מתחת לבית, ולא שלחו שום כתב מתחת לבית שלי.
(אולי הסתפקו בי:)).
גם מסע ברוסיה לא מעניין אותי, אבל בואו נאמר שיש כאלו שכן יש להם אינטרס וקשר למקום,
כך שאולי 5% אמור להתעניין במקום שהסבתא שלו הגיעה משם.
חוץ מלהתלהב שהכתב סיכן את עצמו וקיבל טיסה חינם מהעיתון,
לא מעניין אותי מה כתוב שם.
ממש לא מבינה מה המבקר התלהב דווקא מזה.

רב דב יפה במשפחה- כתבה מעניינת מאד.
חשפה דברים שהציבור לא נחשף אליהם עד כה.
אז נניח הכתבה פחות מעניינת את הציבור החסידי והספרדי,
אבל בין קוראי משפחה נמנים לפחות 50% ליטאים שזקן המשגיחים מעניין אותם,
במיוחד שהיה מדובר בעובדות לא ידועות שהגיעו מתוך הבית פנימה עם עובדות מהשטח.

בקיצור,
מעניין לקרוא גם דעות של אחרים,
אבל בכל פעם מחדש אני מופתעת לקרוא כמה אחרים חושבים הפוך ממני.
כבר חשבתי שאני משקפת את דעת הקהל העולמית.
@מלפפון .... לשלוח כתב לצפון קוריאה זה בערך כמו לשלוח יהודי עם פיאות ושטריימל לתוך מעוז דעא"ש, אם את זה את יכולה להבין...?
עיתונאיים מערביים יכולים לצאת משם במצב חמש דקות טרום מוות, לא לדבר על מערבי רגיל שעושה טעות קטנה שנוגדת את ספר החוקים הענק של המדינה המטורללת הזו... כמו שקרה ליהודי האמריקאי המנוח ההוא, לא זוכרת מה שמו. כל הפשע שלו היה שהוא לקח כרזת תעמולה מהמלון בו שהה בתור מזכרת. הוא נתפס, עונה והוחזר לארה"ב לאחר תקופה ארוכה מאד, חסר הכרה. הוא מת אחרי שבועיים. המקום הזה הוא גיהנום!
במילים אחרות, לאנשים שקצת מתעניינים במה שקורה בעולם, כתבה כזו זו סנסציה! אני אישית קראתי אותה פעמיים וזה דבר שלא קורה לי. אז נכון זה לא בלעדי בכלל (למרות הכותרת המטעה והמעצבנת) אבל זה הישג ראוי לשמו ומפואר!
יכול להיות שאת פחות מתעניינת במה שקורה בעולם, ועדיף לך להתרכז במה שקורה לך מתחת לבית.... (אצלנו יש כמה חתולים רזים וטמון שעולה על גדותיו... לא יודעת מה אצלך) אבל יש ציבור גדול שממש 'מת' לקבל סוג כזה של כתבות!
ואם מישהו מ'בקהילה' קורא את זה זה הזמן להחמיא על הכתבות בשנה האחרונה של אליעזר רוזנצוויג שעוסקות בתחום הזה בדיוק! שאפו!

עריכה: אגב @מלפפון , כתבת 'דרום קוריאה': מדובר בצפון, וזה הבדל ענק מאד! דבר שני, צריך לומר קוריאה הדרומית/ הצפונית ולא דרום/צפון מפני שאלו באמת מדינות נפרדות ולא משהו כמו 'צפון אפריקה'.
(אני מניחה שזה בערך מגדיר את רמת העניין שלך בנושא... ;))

נערך לאחרונה ב:

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
*צפון קוריאה...

לגבי יומן המסע:

לטעמי, אם כבר יש ב'בקהילה' משהו בעל ערך עיתונאי/ספרותי/אמנותי, זו כתיבתו של יעקב ב. פרידמן. זה כמעט החומר היחיד שחשתי הנאה בקריאתו, למרות שידעתי היטב שכל תיאוריו תלושים מהמציאות. ויסלח לי הבחור שנסע לסקנדינביה, הכתיבה שלו ילדותית.
לא מסכימה לחלוטין...
ויעיד המשפט הראוי למחיאות כפיים מהכתבה שלו:
"למרות השעה המאוחרת, יכולתי לשמוע את האירוניה קמה ממיטתה כדי להתענג על זה..."

יש לו פוטנציאל, מה לעשות שהכתבה עסקה במקום דפוק? מה לעשות שמצאו לו טיסת לואו-קוסט למקום משעמם? אם היו שולחים אותו למרוקו זה היה נראה אחרת. בקהילה לטיפולכם!

קדיתא

משתמש פעיל
לא מסכימה לחלוטין...

יש לו פוטנציאל, מה לעשות שהכתבה עסקה במקום דפוק? מה לעשות שמצאו לו טיסת לואו-קוסט למקום משעמם? אם היו שולחים אותו למרוקו זה היה נראה אחרת. בקהילה לטיפולכם!
כל המשפטים המחוכמים על האירוניה שהלכה, ישנה או התאבדה, הם כבר כל כך שחוקים ונדושים, כך שהמשפט הזה ראוי לכל היותר להינד ראש מגחך.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

לא קראתי את הכתבה המדוברת, אבל אם הוא רצה לתאר אירוניה בדרך מקורית כמנהג אוחזי העט, אז יצא לו משפט ארוך ומתיש מדי, הביטוי שווה משפט של 3-4 מילים במקסימום

אברוּמי

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
--

נערך לאחרונה ב:

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא קראתי את הכתבה המדוברת, אבל אם הוא רצה לתאר אירוניה בדרך מקורית כמנהג אוחזי העט, אז יצא לו משפט ארוך ומתיש מדי, הביטוי שווה משפט של 3-4 מילים במקסימום
כל המשפטים המחוכמים על האירוניה שהלכה, ישנה או התאבדה, הם כבר כל כך שחוקים ונדושים, כך שהמשפט הזה ראוי לכל היותר להינד ראש מגחך.
אני לא חושבת.
הסיטואציה הייתה כל כך----------- !!! שהיא הייתה ראויה לכל ביטוי כזה. האורך כביכול של המשפט לא הפריע לי. זה היה טוב ושנון.
לדעתי הכתיבה הייתה בסדר אבל הנושא והדיון בו של הכתבה היו רדודים.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
בקיצור, זה רק מראה כמה כל אחד נהנה מדברים אחרים,
וכמה טוב שיש 4000 עמודים, כדי שכל אחד ימצא את עצמו.

ולד, אני שמחה שכתבת שזה מעניין אותך.
כי בכנות חשבתי שזה לא מעניין אףאחד.
ואת משנה לי את התמונה,ומוציאה אותי מהמעגל הביתי המצומצם שלי (ושל חתולי הרחוב תחת ביתי).
רק בשביל זה היה שווה להוציא כתב ולהסתכן שיחזור בארון, תחת עינויים,
ולממן לו טיסה לקוראה הדרומית.

אגב, יש שם מחנות עבודה?
כי אם משהו כבר אכפת לי ביחס למדינה הזו, הוא שאם קיים כזה דבר שהעולם יתערב עוד עכשיו.

נריה מגן

משתמש מקצוען
אגב, יש שם מחנות עבודה?
כי אם משהו כבר אכפת לי ביחס למדינה הזו, הוא שאם קיים כזה דבר שהעולם יתערב עוד עכשיו.
יש שם מחנות כאלו. ועל פי המשוער כמיליון וחצי אנשים נשים וילדים משועבדים בהם.
ואין מה לצפות מהעולם הנאור שלנו שיתעסק בדברים איזוטרים שכאלו. יש משימות חשובות בהרבה. לדוגמה - לגנות הוצאת מרפסת ברמת אשכול הישראלית.

נערך לאחרונה ב:

vhsvchch

משתמש מקצוען
היום בדקתי מול עורך ויחצ"ן כמה עולה 'לקנות' כתבת יח"ץ מהסוג המאוס (יום בחיי... אבו מאזן... דיויד גרוסמן... **********... פחחחח)
לא תאמינו כמה המחיר
אז בדקתי בשבילכם

אלפי ש"ח בודדים ואתם בפנים! המחיר כולל חשבונית
כן באמת

נערך לאחרונה ב:

הנדס

משתמש רשום
מתחברת כמעט לכל מילה שנכתבה בהודעה הראשונה.
כן, קראתי כמעט את כל עיתוני בקהילה ומשפחה. חלק מהכתבות היות מרתקות יותר וחלקן פחות.
הדבר שחרה לי בעיקר היה מוסף היח"צ של משפחה.
ביזיון!
יש להם כ"כ הרבה ביטחון עצמי כך שהם מרגישים ממש טוב עם עצמם בהפקת הגיליון הזה. פרט לכתבותיו של ברייטקופף ועוד כתבה או שתיים המוסף הזה היה מבייש.
בור ששתית ממנו מים.......

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בקיצור, זה רק מראה כמה כל אחד נהנה מדברים אחרים,
וכמה טוב שיש 4000 עמודים, כדי שכל אחד ימצא את עצמו.

ולד, אני שמחה שכתבת שזה מעניין אותך.
כי בכנות חשבתי שזה לא מעניין אףאחד.
ואת משנה לי את התמונה,ומוציאה אותי מהמעגל הביתי המצומצם שלי (ושל חתולי הרחוב תחת ביתי).
רק בשביל זה היה שווה להוציא כתב ולהסתכן שיחזור בארון, תחת עינויים,
ולממן לו טיסה לקוראה הדרומית.

אגב, יש שם מחנות עבודה?
קוריאה הצפונית!!!!!!!
הצפונית!!!!
@מלפפון ..... הצפונית!!!
חחח נראה שלא עזרתי הרבה...
וכן, יש מחנות 'חינוך מחדש' שזה מחנות עינויים, עבודת פרך ומליונים נהרגים שם. העולם, מצידו, מסתכל רק על ישראל והכיבוש. בהצלחה לנו.

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אין לי מה להגיב על כל הפוסט הארוך
כי מאותה סיבה שלא קראתי את כל עיתוני החג המושקעים, אין לי גם יכולת לקרוא את הפוסט ההוא על עיתוני החג

אבל שאלה לי קטנה
במוסף של המודיע סיפור על גבי ציבור (שהיו בו כמה דברים ממש מוצלחים, כן, כן, גם יח"צ...)
כתבו כתבה על פרויקט ערבים
והדבר שהכי טורד את מנוחתי הוא שהם טוענים שבגלל גודל הקבוצה הם הורידו את כמות הגביה שלהם, והגביה שלהם עומדת כיום על 5 שקלים (ולא דולרים) אחת לכמה חודשים
לא יודעת מי המשוגע כאן, אבל אצלי יורד כל חודש, כל חודש (אולי מלבד פעמיים בשנה) סכום של 72 ש"ח עם ההודעה הקולית הקבועה: לצערנו בחודש זה... תתבצע גביה מכל חברי הקבוצה על סך של 72 ש"ח)
אז איפה נתקע כאן?
בקופה?
בעיתון?
בחשבון הבנק שלי?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
קוריאה הצפונית!!!!!!!
הצפונית!!!!
@מלפפון ..... הצפונית!!!
חחח נראה שלא עזרתי הרבה...
וכן, יש מחנות 'חינוך מחדש' שזה מחנות עינויים, עבודת פרך ומליונים נהרגים שם. העולם, מצידו, מסתכל רק על ישראל והכיבוש. בהצלחה לנו.
קוריאה הצפונית!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה