ביקורת ספר | זכות השתיקה - המלצה וביקורת

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בשבת האחרונה נפל לידי ספר של ד' נויגרשל.
הכריכה לא דיברה אלי יותר מדי (כמו רוב הכריכות של הספרים בתקופה האחרונה) אבל בגלל שאני מכיר את התוצרים של הסופרת, התחלתי לקרוא אותו. (זאת הביקורת על הכריכה..)
גיליתי ספר מעניין מאוד, שלמרות שהוא די פונה לנשים, הצלחתי לקרוא אותו בקלות.
הספר נכתב בשפה קולחת, בעט מהיר מאוד, גם אם הוא עבר עריכה לשונית, לא מרגישים את הפיגומים של העורכת. במהלך הקריאה מתקבלת תחושה שהספר נכתב ונכרך בנשימה אחת, מתוך חדוות כתיבה ושמחה שפורצת בין המילים.
הדמויות מתוארות באופן יוצא מן הכלל, בהתחלה כדמויות פלקטיות, אבל בהמשך היא יוצקת לתוכן צבע, משמעות, ועומק. אפילו שחקני המשנה בעלילה, מקבלים איפור במה משובח במיוחד, וניתן כמעט לחוש אותם במציאות.
במיוחד אהבתי את הדסה, שמתוארת באופן מושלם, ואת המנהלת של הבניין. הייתם צריכים להכניס עוד קצת מ"הייתם צריכים".
איפשהו בין הנערות שבסיפור נאבדתי, גם השמות הזהים, וגם מבחינת הגילאים - לא ממש הצלחתי לשייך בין נערה לגילה.
העלילה קלילה ולא מחייבת יותר מדי, המתח נשמר בערך בשליש הראשון של הספר, אך בהמשך הוא די נעלם, ומשאיר את הבמה לתחושות ולמילים, (פה טיפה איבדתי את הקשב- כגבר)
התיאור על עבודת הצילום של צילי, הוא טוב מבחינה טכנית, אך הוא מרגיש מעט כמו סיפור מסגרת, והוא לא מורגש במערכת הרגשות שלה, אלא יותר בסדר היום שלה.
מוכרח לציין שהתיאור די דומה למקור.
ניכרת השפעה מהאשכול "שגיאות הבנה של ילדים" בכמה מקומות.
התיאור של המחלה, נעשה באופן מפתיע ובהסתכלות בריאה ומפוכחת, בלי ציקצוקי לשון מיותרים, בעיני זאת גולת הכותרת של הספר.
לסיכום: ספר קולח, נעים לקריאה, מסר איכותי שלא מגיע בכפית, שנינות לשונית, והסתכלות הומוריסטית על החיים, גם על החלקים הכבדים שלהם.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תודה על העלאת הסיקור!
אולי אפשר לשנות את שם האשכול ל"סיקור ספרי קריאה"?
ותודה על הנחשוניות!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה על הסקירה, לאחר ההמלצות כאן- אין לי צורך לשבור את הראש בספריה העירונית - אני יודעת בדיוק את מה לקחת.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י מה הענינים;1859447:
תודה על הסקירה, לאחר ההמלצות כאן- אין לי צורך לשבור את הראש בספריה העירונית - אני יודעת בדיוק את מה לקחת.

בתקוה שתמצאי אותו- הוא מבוקש

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה הספר של חמש בנות שאבא שלהם נפטר והאמא חלתה בשכחה?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י wald;1859620:
זה הספר של חמש בנות שאבא שלהם נפטר והאמא חלתה בשכחה?

לא!
הסיפור שאת כתבת זה שומרת הזיכרון של רפפורט.
ואילו זכות השתיקה זה משהו אחר.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;1859656:
לא!
הסיפור שאת כתבת זה שומרת הזיכרון של רפפורט.
ואילו זכות השתיקה זה משהו אחר.

תודה.

אז על מה זכות השתיקה? אכפת לך להזכיר לי בקצרה את העלילה שם?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י wald;1859661:
תודה.

אז על מה זכות השתיקה? אכפת לך להזכיר לי בקצרה את העלילה שם?

אישה חמודה שהיא צלמת במקצועה. אמא שלה עם אלצהיימר מתחיל. האחיות הבחורות שבבית מתמודדות. והאחות מחיפה לא מבינה על מה כל הבלגן.- זה בקווים כללים ממש.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;1859738:
אישה חמודה שהיא צלמת במקצועה. אמא שלה עם אלצהיימר מתחיל. האחיות הבחורות שבבית מתמודדות. והאחות מחיפה לא מבינה על מה כל הבלגן.- זה בקווים כללים ממש.

תודה!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מה הסיפור של כל ההקפצות האלו? החסרים פוסטים אנחנו?
מידי פעם אנו רוצה להקפיץ חומר ישן שלא קיבל מספיק צומי.
(בעדינות. סומך על הקהילה שתשלח לי הודעות וקללות אם זה יהיה מעיק..)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה