התייעצות בינלאומי פיקדון מובנה

ארבר

משתמש רשום
בבנק הבינלאומי פתחו פיקדון כזה לזמן מוגבל
השקעה במדד SP 500 בלי סיכון בכלל, עם הגבלה על סכום הרווח.
אשמח לעצת המבינים ודעתם על זה
האם זה רעיון טוב להפקיד שם סכום שאני צריך לבערך עוד שנתיים עם מינימום סיכון
דעתכם מה היתרונות והחסרונות של הפיקדון הזה?
תודה רבה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

חרבות ברזל

משתמש רשום
@השקעות R הון האם יש לך הסבר הגיוני לפיקדון הזה, האם הם לא לוקחים סיכון שהמדד אכן יעלה 25 אחוז כך שהם נותנים בעצם ריבית שנתית של 10%, מה הרציונל?
@ארבר שים לב שהפקידון הוא רק בדולר כך שיש עלות המרה כפולה, אולי על זה הבנק בונה שימירו אצלו פעמים את הכסף כך שהרווח של המפקיד לא יהיה 21% גם אילו המדד יעלה 25%

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
בבנק הבינלאומי (הכותרת בטעות) פתחו פיקדון כזה לזמן מוגבל
תודה רבה
הבנק בעצם משקיע עם הכסף שלנו
בד"כ הוא משלם ריבית, ומרויח מנתינת הלוואות בריבית גבוהה יותר, ונוטל על עצמו סיכון מסויים של אי יכולת החזר.
במקרה זה הוא מקבל מאיתנו כסף ללא ריבית ומשקיע אותו. (יכול גם באפיקים שנראים לו רווחיים יותר..)
ומרוויח:
את הדיבידנדים הוא לוקח לעצמו = זה קיים גם בתקופת הפסדים.
וכן 15% מעליית המדד עד 25%
וכן כל מה שמעבר ל25%
כך הוא מרויח מכל הכיוונים.
הסיכון שלו הוא הפסדים (לפי העבר כ20% של השנים כולל דיבידנדים), במקרה זה הוא למעשה משלם לנו סוג של 'ריבית'
במקרה שאתה רוצה לטווח קצר, יש באמת לשקול אופציה זו.

נערך לאחרונה ב:

ארבר

משתמש רשום
הבנק בעצם משקיע עם הכסף שלנו
בד"כ הוא משלם ריבית, ומרויח מנתינת הלוואות בריבית גבוהה יותר, ונוטל על עצמו סיכון מסויים של אי יכולת החזר.
במקרה זה הוא מקבל מאיתנו כסף ללא ריבית ומשקיע אותו. (יכול גם באפיקים שנראים לו רווחיים יותר..)
ומרוויח:
את הדיבידנדים הוא לוקח לעצמו = זה קיים גם בתקופת הפסדים.
וכן 15% מעליית המדד עד 25%
וכן כל מה שמעבר ל25%
כך הוא מרויח מכל הכיוונים.
הסיכון שלו הוא הפסדים (לפי העבר כ20% של השנים כולל דיבידנדים), במקרה זה הוא למעשה משלם לנו סוג של 'ריבית'
במקרה שאתה רוצה לטווח קצר, יש באמת לשקול אופציה זו.
אז זה משתלם למי שאין לו אפשרות להשקיע בסיכון גבוה ורוצה וודאות שיהיה לו את הכסף עוד שנתיים
שכל השקעה אחרת בסיכון נמוך היא לא יותר מ5 אחוז.
וכאן הוא יכול לעשות בערך 21 אחוז אם קראתי נכון,
והסיכון הוא לכל היותר שהוא לא ירוויח כלום על הקרן
(צריך לעשות תחשיב מה הסיכוי שהרווחים יהיו נמוכים כאן יותר מאשר בהשקעות סולידיות אחרות אין לי מושג איך עושים את זה)

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אז זה משתלם למי שאין לו אפשרות להשקיע בסיכון גבוה ורוצה וודאות שיהיה לו את הכסף עוד שנתיים
וכאן הוא יכול לעשות 10 אחוז אם קראתי נכון,
(צריך לעשות תחשיב מה הסיכוי שהרווחים יהיו נמוכים כאן יותר מאשר בהשקעות סולידיות אחרות אין לי מושג איך עושים את זה)
זה סיכון לא מבוטל.
ויש עוד סיכון (אומנם נמוך) שהבנק לא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו ו \ או יקרוס.

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
וכאן הוא יכול לעשות בערך 21 אחוז אם קראתי נכון,
אתה יכול לקבל בפיקדון *דולרי נעול לשנתיים* כ10-12% בימים אלו למיטב ידיעתי.

לעומת זאת בהצעה שלהם:
- אם יהיו ירידות במדד S&P500 אתה תקבל 0% (ואז כמובן שהיית מרוויח יותר בפיקדון הדולרי).
- אם יהיו עליות בין 0-14% אתה תקבל פחות מ12% תשואה (ואז כנראה שהיית מרוויח יותר בפיקדון הדולרי).

- אם יהיו עליות של מעל 14-25% אתה תקבל במקרה הגרוע כ12% תשואה ובמקרה הטוב עד 21.25%.
- אם יהיו עליות של מעל 25%? אתה תקבל עדיין 21.25% בלבד.

עכשיו נשאר לך לבצע הערכות:
1. מה הסבירות שאתה נותן לכך שמדד ה S&P500 יציג בשנתיים הקרובות תשואה שלילית או לחלופין תשואה חיובית של עד 14%?
2. מה הסבירות שהוא יעלה בשנתיים האלה 14-25%?
3. מה הסבירות שהוא יעלה בשנתיים האלה מעל 25%?

בכללי ככל שאתה נותן לתרחיש מספר 1 סבירות גבוהה מ50% אז סטטיסטית עדיף לך מראש לקחת את האפשרות של פיקדון דולרי נעול לשנתיים (כ10-12% "בטוחים").
אפשר כמובן לצלול לרזולוציות יותר מדויקות וגם לבדוק במדויק כמה מקבלים בפיקדון הדולרי הנעול לשנתיים נכון להיום,
אבל על קצה המזלג אני אגיד לך מראש שאם הבנק מציע את זה אז אני מעריך שהוא יודע מה הוא עושה וכנראה שהסטטיסטיקה פועלת לטובתו.

יחד עם זאת סביר להניח שהבנק משלב אסטרטגיות מסוימות באופציות שמאפשרות לו להציע את ההצעה הזאת,
ממש בדומה ל קרן באפר אם יצא לך להכיר (ואם זה המצב אז כל אחד יכול לבצע זאת באופן עצמאי וכנראה לקחת 100% מהתשואה הפוטנציאלית עד 25% ועליה במדד לא רק 85% כפי שהבנק מציע).

ארבר

משתמש רשום
אתה יכול לקבל בפיקדון *דולרי נעול לשנתיים* כ10-12% בימים אלו למיטב ידיעתי.

לעומת זאת בהצעה שלהם:
- אם יהיו ירידות במדד S&P500 אתה תקבל 0% (ואז כמובן שהיית מרוויח יותר בפיקדון הדולרי).
- אם יהיו עליות בין 0-14% אתה תקבל פחות מ12% תשואה (ואז כנראה שהיית מרוויח יותר בפיקדון הדולרי).

- אם יהיו עליות של מעל 14-25% אתה תקבל במקרה הגרוע כ12% תשואה ובמקרה הטוב עד 21.25%.
- אם יהיו עליות של מעל 25%? אתה תקבל עדיין 21.25% בלבד.

עכשיו נשאר לך לבצע הערכות:
1. מה הסבירות שאתה נותן לכך שמדד ה S&P500 יציג בשנתיים הקרובות תשואה שלילית או לחלופין תשואה חיובית של עד 14%?
2. מה הסבירות שהוא יעלה בשנתיים האלה 14-25%?
3. מה הסבירות שהוא יעלה בשנתיים האלה מעל 25%?

בכללי ככל שאתה נותן לתרחיש מספר 1 סבירות גבוהה מ50% אז סטטיסטית עדיף לך מראש לקחת את האפשרות של פיקדון דולרי נעול לשנתיים (כ10-12% "בטוחים").
אפשר כמובן לצלול לרזולוציות יותר מדויקות וגם לבדוק במדויק כמה מקבלים בפיקדון הדולרי הנעול לשנתיים נכון להיום,
אבל על קצה המזלג אני אגיד לך מראש שאם הבנק מציע את זה אז אני מעריך שהוא יודע מה הוא עושה וכנראה שהסטטיסטיקה פועלת לטובתו.

יחד עם זאת סביר להניח שהבנק משלב אסטרטגיות מסוימות באופציות שמאפשרות לו להציע את ההצעה הזאת,
ממש בדומה ל קרן באפר אם יצא לך להכיר (ואם זה המצב אז כל אחד יכול לבצע זאת באופן עצמאי וכנראה לקחת 100% מהתשואה הפוטנציאלית עד 25% ועליה במדד לא רק 85% כפי שהבנק מציע).
תודה רבה על ההתייחסות המפורטת
חשבתי לתומי שבתרחיש נורמלי הS&P יהיה יותר מ14% ובסבירות גבוהה גם יותר מ25% ולכן התרחיש של רווח פחות מהפקדה הוא נמוך. -אם כי אני לא יודע לחשב את זה.
לדעתך הסיכוי שS&P יעלה בפחות מ14% בשנתיים זה יותר מחמישים אחוז??
קרן באפר לא הכרתי, אבל מעיון בקישור שצירפת זה נראה אותו מוצר רק עם תנאים יותר גרועים, העלייה מוגבלת ל15% (במקום 21.85% כאן) והירידה מוגבלת רק ליותר מ15% (ביחס ל0% כאן)

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
דיון על זה כאן:
למעשה הם נותנים עד 15% מהמדד pr ועם הגנה של רק עד -15% אז זה שונה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
לדעתך הסיכוי שS&P יעלה בפחות מ14% בשנתיים זה יותר מחמישים אחוז?
לכאורה לא.
קרן באפר לא הכרתי, אבל מעיון בקישור שצירפת זה נראה אותו מוצר רק עם תנאים יותר גרועים, העלייה מוגבלת ל15% (במקום 21.85% כאן) והירידה מוגבלת רק ליותר מ15% (ביחס ל0% כאן)
תיקון הגנה לירידה של עד -15%

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
בשביל הדיוק, בכדי שהמדד PR ישיא פחות מ14 לשנתיים, הוא צריך לעשות פחות מ6.77 לשנה, וזה קרה רק 21 שנים מה54 שנים האחרונות.
מתוכם אגב 13 שנים של ירידות, ורק 8 שנים של עליות נמוכות.
במדד NTR היו רק 11 שנים של הפסדים.

נערך לאחרונה ב:

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
תודה רבה על ההתייחסות המפורטת
חשבתי לתומי שבתרחיש נורמלי הS&P יהיה יותר מ14% ובסבירות גבוהה גם יותר מ25% ולכן התרחיש של רווח פחות מהפקדה הוא נמוך. -אם כי אני לא יודע לחשב את זה.
לדעתך הסיכוי שS&P יעלה בפחות מ14% בשנתיים זה יותר מחמישים אחוז??
לגבי הקרן באפר - זה אכן מוצר שונה, נתתי אותו כדוגמה לזה שהבנק יכול לשלב אסטרטגיות מסוימות באופציות וכך ליצור את ההצעה מבלי סיכון מצידו.
לא בהכרח שהוא מוצר גרוע יותר, פוטנציאל הרווח שם גבוה יותר וזה בא כתמורה לחשיפה כלשהי לסיכון לקרן (לעומת הפיקדון שאנו דנים עליו כאן שבו כביכול אין סיכון לקרן).
מעבר לכך ההסדר שלו הוא לשנה בלבד ואפשר גם לצאת בכל עת במהלך השנה עם חלק נכבד מהרווח שזה לא קיים בפיקדון של הבנק.

לגבי אחוזי הסבירות ש S&P500 יעלה שנתיים מהיום בפחות מ14% זאת שאלה טובה שאנחנו יכולים לצערי רק לנחש את התשובה אליה,
אני באופן אישי מעריך את הסבירות ב 40-50% ולכן לא רואה יתרון כלשהו למוצר הזה מבחינה סטטיסטית.

לפי הסטטיסטיקה של ה.שלמה הסבירות היא כ39% שזה מתכתב עם ההשערה שלי.

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
לדעתי הקישור לא פעיל מכיוון שתוקף ההצעה היה לזמן מוגבל,
יתכן שנגמר התוקף של ההצעה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
בשביל הדיוק, בכדי שהמדד PR ישיא פחות מ14 לשנתיים, הוא צריך לעשות פחות מ6.77 לשנה, וזה קרה רק 21 שנים מה54 שנים האחרונות.
מתוכם אגב 13 שנים של ירידות, ורק 8 שנים של עליות נמוכות.
במדד NTR היו רק 11 שנים של הפסדים.
לפי הסטטיסטיקה של @ה.שלמה הסבירות היא כ39% שזה מתכתב עם ההשערה שלי.
אם כבר בסטטיסטיקה, בדקתי סטטיסטיקה של צירוף של שנתיים במדד, ויצא שיש 25 צירופים של שנתיים עם עליה של פחות מ14% ב54 שנים (53 צירופים) מול 28 שזה 47% סיכון.

פריפריאלי

משתמש פעיל
בבנק הבינלאומי פתחו פיקדון כזה לזמן מוגבל
תודה רבה
רק קח בחשבון שיש את הסיכון ששער הדולר ישתנה

מינימום ההפקדה הבנקאי טען 50 אלף באתר כתוב5000 דולר
רק ללקוחות הבינלאומי או לפותחים חשבון בנק

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה