שיתוף - לביקורת ביל

תמר מ.

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איך ביל נהיה ביל גייטס
מאז ומעולם חלם ביל להיות ביל גייטס, אך הוא לא ידע איך לעשות זאת. ישב ביל וחשב " איך אני יכול להיות ביל גייטס?!" אך לא עלתה בידו תשובה.
הלך ביל ושאל את ההורים שלו, ואת סבא ג'ו ואת סבתא ליזה "איך אני יכול להיות ביל גייטס?" אך הם לא שמעו אותו כי בדיוק הדודה ג'סי נכנסה עם עוגיות ריבת הדובדבן המפורסמות שלה וכולם רצו לדלת, סבא ג'ו מאד אוהב את עוגיות ריבת הדובדבן של דודה ג'סי.
שאל ביל את הציפורים, החתולים ואפילו את הזיקית רותי "איך אני יכול להיות ביל גייטס?!" החיות ידעו כמובן את התשובה, אך ביל המסכן לא יכל להבין את התשובה שלהם.
וכך גדל ביל המסכן שסימן שאלה ענק מעטר את חייו. סימן שאלה שכמעט ולא נתן לו מנוח בלילות ובימים.
עד לאותו היום.
היה זה לאחר הולדת ביתו השלישית רותי, שנקראה על שם חברתו של ביל למשכבר הימים. ביל הלך למכולת השכונתית כדי לקנות שסק, גלידה, ומוצץ לקטנה. התור היה ארוך. וכשהגיע תורו סוף כל סוף בקעה השאלה מעמקי נשמתו המיוסרת, נשמה שחיכתה מילדותה לגלות את מזור חייה, נשמה שחיכתה למעלה מעשר דקות בתור בין מדף הגרבר לעמדת המסטיקים בשביל לשלם.
הוא הביט היישר לתוך עיניו של המוכר, ובקול לא קול שאל "איך אני יכול להיות ביל גייטס?"
דממה השתררה בחנות כולם השתתקו והביטו ברחמים על ביל המיוסר.
למרבה הפלא, המוכר לא איבד עשתונות וענה לביל בקול שקט אך בטוח. "אתה כבר ביל גייטס, אדון יקר"
ביל לא האמין "אני הוא ביל גייטס?"
המוכר השיב לו בחיוך שליו "כן. אתה הוא ביל גייטס"
ביל לא ידע את עושרו מרב אושר. הוא חיבק את המוכר ואת כל מי שהיה בתור, וקנה לכולם מסטיקים.
כאשר נפנה ללכת, פנה אליו המוכר. "אתה אמנם פתרת כרגע את תעלומת חייך. אך אני נשארתי עם זאת שלי" הוא הישיר אליו מבט וביל הצליח לראות כי מבעד לעיניים המבריקות עומדות זוג דמעות.
ענה ביל ברגשה "מוכר טוב, כולי מלא כלפיך ברגשות תודה עמוקים. אמור לי נא מה מעיק עליך, אולי יהיה ביכולתי לעזור לך"
המוכר בכוחות לו לא נעמד ושאל "האם אתה יודע איך איך אני יכול להיות איילון מאסק?"

נערך לאחרונה ב:

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
קטע מעולה.
סגנון טוב.
מלא שנינות ומשפטים מתוקים.
Welcome

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
יפהפה!
משחקי המילים - מיוחדים ממש.
שאלה - למה בסוף ציטוט את לא מפסקת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה