עזרה ביטוח לאומי-חל"ת.

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שלום וברכה!
יצאתי לחלת בעקבות הקפאה של העבודה. (רוצים לכאורה לסגור עסק)
הגשתי טפסים לביטוח לאומי ולשכת התעסוקה...
תכלס קבלתי אישור לאבטלה- רק ל-54 ימים ( אחרי שאני עובדת 4.5 שנים באותו מקום)
איך זה יכול להיות? לא לכל שנה עבודה אפשר לקבל חודש אבטלה?
מה עלי לעשות?
אשמח דחוף להכוונה!!!!!!!!!!

חיה.

משתמש מקצוען
שלום וברכה!
יצאתי לחלת בעקבות הקפאה של העבודה. (רוצים לכאורה לסגור עסק)
הגשתי טפסים לביטוח לאומי ולשכת התעסוקה...
תכלס קבלתי אישור לאבטלה- רק ל-54 ימים ( אחרי שאני עובדת 4.5 שנים באותו מקום)
איך זה יכול להיות? לא לכל שנה עבודה אפשר לקבל חודש אבטלה?
מה עלי לעשות?
אשמח דחוף להכוונה!!!!!!!!!!
אם טרם מלאו 25 ואין לה 3 תלויים זכאית ל-50 ימי אבטלה בלבד.
ובעקבות המלחמה מקבלים הארכה עד סוף נובמבר.
אולי מזה נוצר האישור ל-54 ימים.

וחודש לכל שנת עבודה זה מושג שקשור לזכאות לפיצויים לא לימי אבטלה.

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מה זה תלויים?
אני מעל גיל 25(זוג) עם ילד אחד

מנהרת הזמן

משתמש צעיר
מה זה תלויים?
אני מעל גיל 25(זוג) עם ילד אחד
תלויים זה ילדים, ולפעמים בן זוג במקרים מסוימים.
אותי הוציאו לחל"ת בגלל המלחמה, וגם לי אישרו רק 50 ימי אבטלה (אני מתחת גיל 25 בלי ילדים)
אפשר לראות פירוט כאן:

שלום כיתה א

משתמש צעיר
קופצת על האשכול
הגשתי בקשה לאבטלה וכתבו לי שמאושר ומחכים לאישור 'נרשמתי ללשכת התעסוקה
האם האישור נשלח דרכם או שאני צריכה לשלוח אותו?
בשני המשרדים אין מענה וחבל לי לפספס

mina

משתמש מקצוען
אני חושבת שמתחילה מלחמה פשוט עוד לא עברו יותר מ 54 ימים...
כל חודש הם מאריכים את החל"ת מחדש.
הם לא ישלמו לך מראש על ימים שעוד לא היו. אולי תמצאי עבודה. או תחזרי לעבודה. מבינה?

mina

משתמש מקצוען
אני נרשמתי באמצע אוקטובר.
וזימנו אותי לחקירה כי אני עובדת אצל בן משפחה.
עכשו אני כבר אחרי החקירה, העלתי כבר את כל המסמים שהייתי צריכה ועדיין לא קיבלתי מענה.
כנראה זה יכול לקחת זמן.

מנהרת הזמן

משתמש צעיר
הם לא ישלמו לך מראש על ימים שעוד לא היו. אולי תמצאי עבודה. או תחזרי לעבודה. מבינה?
לא נראה לי, לי שלחו הביתה מכתב שאישרו לי 50 ימי אבטלה, ואני יכולה לנצל אותם מתחילת אוקטובר השנה, עד סוף ספטמבר שנה הבאה (סה"כ רק 50 ימים, לשנה שלמה)
זה לא קשור למספר הימים שעברו מתחילת המלחמה, זה קשור לכמה ימים סה"כ אפשר לקבל, ואם חוזרים לעבוד לפני- אז לא מקבלים את הכל...

מנהרת הזמן

משתמש צעיר
קופצת על האשכול
הגשתי בקשה לאבטלה וכתבו לי שמאושר ומחכים לאישור 'נרשמתי ללשכת התעסוקה
האם האישור נשלח דרכם או שאני צריכה לשלוח אותו?
בשני המשרדים אין מענה וחבל לי לפספס
את צריכה להירשם גם בלשכת התעסוקה וגם בביטוח לאומי, ואם מאשרים לך- זה כבר נשלח דרכם

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יצאתי לפני זה לחל"ת

TAXBOOKS

מיסים וביטוח לאומי
מנוי פרימיום
יצאתי לפני זה לחל"ת
אם בקורונה גם הוציאו אותך לחל"ת, אז עכשיו באמת מגיעים לך רק 54 ימים-
בעיקרון מעל גיל 25 יש זכאות ל-67 ימים, אבל בגלל שניצלת ב-4 השנים האחרונות ימי אבטלה,
כעת יש לך זכאות רק ל-80% מהימים שמגיעים לך. 67*80% = 53.6 ימים.

אם הוציאו אותך לחלת לפני 7.10.23 אז ההקלות בחלת בעקבות המלחמה לא חלות לגביך.

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם בקורונה גם הוציאו אותך לחל"ת, אז עכשיו באמת מגיעים לך רק 54 ימים-
בעיקרון מעל גיל 25 יש זכאות ל-67 ימים, אבל בגלל שניצלת ב-4 השנים האחרונות ימי אבטלה,
כעת יש לך זכאות רק ל-80% מהימים שמגיעים לך. 67*80% = 53.6 ימים.

אם הוציאו אותך לחלת לפני 7.10.23 אז ההקלות בחלת בעקבות המלחמה לא חלות לגביך.
אני רואה שאתם מקצוענים, יש אפשרות לקבל תשובה גם בענין אבטלה,
ממש יהיה לי לעזר,
תודה מראש יש אפשרות לקבל מייל שלכם?
אין לי אפשרות לשלוח הודעות ישירות....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה