דרוש מידע ביטוחים משלימים בקופות חולים

אני הוא

משתמש פעיל
למישהו יש מידע מה השינויים שעומדים לקרות ב01/01/19 בביטוחים המשלימים בקופות חולים
כגון מענקי לידה וכדומה
הבנתי שזה מתבטל
מה קורה לאלו שהצטרפו כבר ומה קורה עם חודשי הוותק

אשמח לכל מידע
בתודה מראש

ב. בן חיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
גם לי דרוש בדחיפות המידע והאם אפשר להספיק לקבל החזרים, ועל מה

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
לא מתבטל, יש שינויים מה אפשר לממש ומתי.
באתר מאוחדת יש מידע מפורט לגבי השינויים אצלם.

חנה4

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
בכללית החל מתחילת 2019 אין אפשרות לקנות משאבות ואביזרי הנקה, רק בבית מרקחת של הקופה.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
בכללית גם זה משתנה ל2000 ללידה עד 4 לידות-קרי למיטב הבנתי לא ניתן "לשמור" מלידה ללידה. וגם יש תנאים, לדוג' דולה עד סכום X, יופי ואם בא לי בכל ה2000?! ואם בא לי תומכת ב6000 ואני לידה 12?!

עפיפון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
השבוע אמרה לי המזכירה בכללית שזה משתנה ל-2000 ללידה כמו שכתבה @מוריהלי .
זאת בגלל שאנשים קנו כל מה שבא, אפילו אופניים חשמליות...
אי אפשר לשמור מלידה ללידה, ז"א - אם מימשת רק 500, אי אפשר לשמור את השאר ללידה הבאה,
אבל אם לא מימשת בכלל - נראה לי שכן נשמר.
מה קורה אחרי 4 לידות? אין לי מושג...

.C.G

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
המענק לידה משתנה בכל הקופות! ל-2000 ש"ח ללידה, מוגבל ל-4 לידות, וזאת באמת בגלל שאנשים סחטו את הקופות עד העצם, וקנו דברים בלי קשר ללידה, ובכל לידה הם נדדו מקופה לקופה עד שהם סחטו את כל הקופות....

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לאף אחד לא היה זמן לנדוד מקופה לקופה כי ההטבה הזאת קיימת פחות משנה בכל הקופות, חוץ ממכבי שהייתה הראשונה ואני מניחה שלא יהיו לה שינויים

.C.G

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לאף אחד לא היה זמן לנדוד מקופה לקופה כי ההטבה הזאת קיימת פחות משנה בכל הקופות, חוץ ממכבי שהייתה הראשונה ואני מניחה שלא יהיו לה שינויים
נשים עברו קופה עוד לפני הלידה בשביל להספיק לקבל את הסל מ-2 הקופות,
לא יודעת איזה קופה הייתה הראשונה, אבל אני יודעת ממקור מוסמך שהשינוי הוא בכל 4 הקופות!

.C.G

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
כי אפשר לנצל את הסל עד 3 חודשים אחרי הלידה, אז אישה שנכנסת לקופה השנייה נגיד חודש אחרי הלידה מספיקה לקבל מ-2 הקופות (16,000 ש"ח ללידה אחת... מה רע?...)
זה מתאים לעורכי דין....
אבל במחשבה שניה אלוף למדי!
איפה יש עגלות בסכום כולל של 16,000 ש"ח? :eek:

קצרה

משתמש מקצוען
הנה מאתר מכבי
https://www.maccabi4u.co.il/33397-he/Maccabi.aspx
ראיתי גם באתרים של מאוחדת וכללית בנוסח דומה. מועתק כנראה מהנוסח שהכתיב להם משרד הבריאות. אבל באתר של מכבי זה מפורט הכי ברור.

לאן נאלמו כל אלו שהבטיחו נחרצות שבמכבי לא משתנה כלום והכל שמועות של קופת חולים מתחרה??

בכל מקרה - מכבי לא היו הראשונים שנתנו סל הריון ולידה של 8000 . הם פיגרו זמן רב אחרי קופת חולים כללית.

עפיפון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בכללית זה לפחות שנתיים ונראה לי שיותר.
ובכל מקרה - לפני שעלו ל-8,000 הם נתנו 5,000 וזה קיים כבר כמה שנים טובות.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בכללית גם זה משתנה ל2000 ללידה עד 4 לידות-קרי למיטב הבנתי לא ניתן "לשמור" מלידה ללידה. וגם יש תנאים, לדוג' דולה עד סכום X, יופי ואם בא לי בכל ה2000?! ואם בא לי תומכת ב6000 ואני לידה 12?!

את מודעת לזה שהקופ"ח לא חייבת לך כלום?
מה זה ואם בא לי?- תשלמי!!!
ואם בא לי לקנות לילדים שלי 50 מכנסיים ו-50 חולצות בתחילת עונה בזארה- מישהו אמור לשלם לי את זה???
כמו בכל ביטוח יש תקנון מפורט מה כלול בביטוח ובהחזרים ומה לא כלול.

.C.G

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
את מודעת לזה שהקופ"ח לא חייבת לך כלום?
מה זה ואם בא לי?- תשלמי!!!
ואם בא לי לקנות לילדים שלי 50 מכנסיים ו-50 חולצות בתחילת עונה בזארה- מישהו אמור לשלם לי את זה???
כמו בכל ביטוח יש תקנון מפורט מה כלול בביטוח ובהחזרים ומה לא כלול.
להזכירך, אנחנו משלמים כל חודש סכום מכובד מאוד על הביטוחים בקופת חולים, וכמה אנחנו מקבלים מהם?? רובנו ב"ה אנשים בריאים שלא מוציאים מהקופה מידי הרבה כסף.... ביקור אצל רופא פעם בחודש?.... תרופות בהנחות?.... כמה זה עולה לקופות?....
ואם מדברים על "חייבת" או לא, הקופות חייבות לנו יותר ממה שאנחנו חייבים להם....

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני ביררתי את זה השבוע עם קופ"ח לאומית שעברתי אליו.
השינויים לטענתם חלים בכל קופות החולים באופן זהה החל מהראשון:
החזר על דולה עד 1500 ש"ח
שלושה ימי הבראה נוספים מלידה רביעית ואילך
לגבי משאבות הנקה הבנתי שזה יהיה אפשרי לרכישה רק בקופ"ח נראה לי עד סכום של 1500 ש"ח.

איך אמרה זו שדיברתי איתה? תקני עכשיו כל מה שאת צריכה, כי עד הראשון זה מתבטל.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
להזכירך, אנחנו משלמים כל חודש סכום מכובד מאוד על הביטוחים בקופת חולים, וכמה אנחנו מקבלים מהם?? רובנו ב"ה אנשים בריאים שלא מוציאים מהקופה מידי הרבה כסף.... ביקור אצל רופא פעם בחודש?.... תרופות בהנחות?.... כמה זה עולה לקופות?....
ואם מדברים על "חייבת" או לא, הקופות חייבות לנו יותר ממה שאנחנו חייבים להם....

אין שום קשר בין ביקור רופא ותרופות בהנחות לביטוח המשלים!!!
אגב שתדעי שהתרופות עולות לקופות הון תועפות, הרבה יותר ממה שאת משערת.
וחוץ מזה אף אחד לא חייב אותך לעשות ביטוח משלים. יקר לך?- תבטלי.
הקופה לא חייבת לך שום משאבה או דולה או כל מיני פינוקים אחרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה