עזרה בחישוב עלות אחזקת רכב חודשית

חוה ש

משתמש מקצוען
שלום וברכה,
אשמח לקבל עזרה מהמנוסים.
כמה עלי להשקיע ברכב טוב, שלא צריך תיקונים ותחזוקה יותר מפעם בשנה.
לא צריך רכב יפה או מושקע, הכי פשוט שיכול להיות אבל טוב שלא מבזבז זמן וכסף בתיקונים.
כמה העלות החודשית כולל הכל הכל?
לנסיעות בתוך העיר מקס' שעה ביום ופעמיים בחודש נסיעה מחוץ לעיר.
מה ממולץ?
ל4 מקומות.
תודה מראש לכל התורמים מנסיונם וזמנם.

צביקה - היימישTech

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כמה התקציב?
בעיקרון אם הנסיעות הן בעיקר בתוך העיר אולי כדאי היברידי

משפחת א

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
עשיתי על זה סקר וקיבלתי קצת תשובות.
אם תרצו אוכל לשלוח את התשובות.
כאן.

מני דגני

משתמש מקצוען
הכי מומלץ רכב קטן יונדאי i10 או קיה פיקנטו וכדו'
גם יחסית חסכוני וגם מחירים יותר טובים
עלות חודשית של לדעתי 400-500 ש"ח דלק
צריך לזכור שגם אם הרכב טוב בלי תקלות
עדיין יש טיפולים תקופתיים של צמיגים בלמים מצבר טיפול 10,000 וכדו'
שיצא לכם באזור ה1500-2000 לשנה.

קפה קפה

משתמש מקצוען
יש לי הונדה סיוויק שעלתה 27 לפני שנתיים
הרכב מצב מצוין משנת 2011
עולה לנו ככה:
בערך 4600 שח לביטוח (אנחנו 2*נהג חדש) + 1200 תיקונים + 1300 טסט שנתי + 800*12 דלק.
אין מה להכין, זורמים.

חוה ש

משתמש מקצוען
עשיתי על זה סקר וקיבלתי קצת תשובות.
אם תרצו אוכל לשלוח את התשובות.
כאן.
אשמח מאד.
תודה.

חוה ש

משתמש מקצוען
עלות חודשית של לדעתי 400-500 ש"ח דלק
צריך לזכור שגם אם הרכב טוב בלי תקלות
עדיין יש טיפולים תקופתיים של צמיגים בלמים מצבר טיפול 10,000 וכדו'
שיצא לכם באזור ה1500-2000 לשנה.
כן. הכוונה היתה לא יותר מהטיפולים התקופתיים.
מה העלות של הרכב שציינתם?
תודה.

צביקה - היימישTech

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
האמת שזו טעות רווחת. במבחן המציאות הרכבים האלה לא באמת חסכוניים יותר. מנסיון אישי.
אין תקציב בנתיים.
רוצים לדעת כמה צריך להכין לתקציב.
קצת קשה בלי תקציב מוגדר
אפשר לחפש טויוטה אוריס הייבריד או פריוס אם אתם מחפשים ישן יותר אבל רכבים היברידיים יד שניה זה כאב ראש. או כי זה יקר יותר או בגלל שהסוללה כבר לקראת סיום חייה

למעשה אני אישית כיום ממליץ לכל מי ששואל אותי, אם יש חניה מוגדרת ואפשרות לעשות עמדת טעינה, לשקול ברצינות לקחת הלוואה לטווח ארוך ולשלם 1400 או 1800 שקל לחודש (תלוי כמה רוצים להשקיע) על רכב חשמלי ולקבל שקט נפשי בעניין הצריכה והטיפולים. אין טיפולי 10,000 מתסכלים, חצי בעלות אגרת רישוי, אחריות לכמה שנים טובות על הרכב פלוס עוד כמה שנים על סוללה, ומי שיש לו סבלנות מוכר את הרכב אחרי 4 שנים כשהערך של הרכב מכסה את ההלוואה (בדרך כלל) וקונה חדש (כמו ליסינג, אבל בלי שמישהו ירוויח על הגב שלי) והכי חשוב הטעינה עולה שקלים.

יש היום רכבים חשמליים זולים והמגוון הולך וגדל
יש עכשיו חברה חדשה בשם אורה שכרגע מוכרים במחיר השקה שמתחיל מ 140K

לBYD יש את הATTO 3 במחיר התחלתי של 164K שהפך לרכב הנמכר של 2023 בגלל האיזון המושלם בין מחיר טווח ביצועים ואמינות (BYD היא חברה לייצור סוללות שהמציאה את סוללות הבלייד שעברו כל מבחן בטיחות בהצלחה וכיום מותקנות ברכבי טסלה מודל Y, וחברה וותיקה מאוד בייצור מכוניות, והATTO 3 קיבל 5 כוכבי בטיחות)
אבל אמור להגיע בחודשים הקרובים דגם חדש של BYD שנקרא דולפין שלפי הטענות אמור לעלות בסביבות ה120-130 מה שלהערכתי ייצור אטרף של מכירות

MG שגם היא חברה וותיקה ומוכרת הביאו את הMG4 במחיר התחלתי של 144K

ויש עוד כמה שלא עולים לי כרגע אבל מסתובבים שם בחוץ

בחשבון של עלות כללית זה בהחלט נראה מפחיד, אבל כשעושים חשבון שכל חודש הדלק עולה כמה מאות ובשנים הראשונות זה נוסף לעלות של הרכב ,טיפולים, תיקונים, אגרת רישוי, אקמול לכאב ראש וכו' זה כבר מגיע כמעט לאותו סכום... זו דעתי האישית

חוה ש

משתמש מקצוען
בחשבון של עלות כללית זה בהחלט נראה מפחיד, אבל כשעושים חשבון שכל חודש הדלק עולה כמה מאות ובשנים הראשונות זה נוסף לעלות של הרכב ,טיפולים, תיקונים, אגרת רישוי, אקמול לכאב ראש וכו' זה כבר מגיע כמעט לאותו סכום... זו דעתי האישית
תודה על התשובה המפורטת!

שפת הים

משתמש מקצוען
האמת שזו טעות רווחת. במבחן המציאות הרכבים האלה לא באמת חסכוניים יותר. מנסיון אישי.

קצת קשה בלי תקציב מוגדר
אפשר לחפש טויוטה אוריס הייבריד או פריוס אם אתם מחפשים ישן יותר אבל רכבים היברידיים יד שניה זה כאב ראש. או כי זה יקר יותר או בגלל שהסוללה כבר לקראת סיום חייה

למעשה אני אישית כיום ממליץ לכל מי ששואל אותי, אם יש חניה מוגדרת ואפשרות לעשות עמדת טעינה, לשקול ברצינות לקחת הלוואה לטווח ארוך ולשלם 1400 או 1800 שקל לחודש (תלוי כמה רוצים להשקיע) על רכב חשמלי ולקבל שקט נפשי בעניין הצריכה והטיפולים. אין טיפולי 10,000 מתסכלים, חצי בעלות אגרת רישוי, אחריות לכמה שנים טובות על הרכב פלוס עוד כמה שנים על סוללה, ומי שיש לו סבלנות מוכר את הרכב אחרי 4 שנים כשהערך של הרכב מכסה את ההלוואה (בדרך כלל) וקונה חדש (כמו ליסינג, אבל בלי שמישהו ירוויח על הגב שלי) והכי חשוב הטעינה עולה שקלים.

יש היום רכבים חשמליים זולים והמגוון הולך וגדל
יש עכשיו חברה חדשה בשם אורה שכרגע מוכרים במחיר השקה שמתחיל מ 140K

לBYD יש את הATTO 3 במחיר התחלתי של 164K שהפך לרכב הנמכר של 2023 בגלל האיזון המושלם בין מחיר טווח ביצועים ואמינות (BYD היא חברה לייצור סוללות שהמציאה את סוללות הבלייד שעברו כל מבחן בטיחות בהצלחה וכיום מותקנות ברכבי טסלה מודל Y, וחברה וותיקה מאוד בייצור מכוניות, והATTO 3 קיבל 5 כוכבי בטיחות)
אבל אמור להגיע בחודשים הקרובים דגם חדש של BYD שנקרא דולפין שלפי הטענות אמור לעלות בסביבות ה120-130 מה שלהערכתי ייצור אטרף של מכירות

MG שגם היא חברה וותיקה ומוכרת הביאו את הMG4 במחיר התחלתי של 144K

ויש עוד כמה שלא עולים לי כרגע אבל מסתובבים שם בחוץ

בחשבון של עלות כללית זה בהחלט נראה מפחיד, אבל כשעושים חשבון שכל חודש הדלק עולה כמה מאות ובשנים הראשונות זה נוסף לעלות של הרכב ,טיפולים, תיקונים, אגרת רישוי, אקמול לכאב ראש וכו' זה כבר מגיע כמעט לאותו סכום... זו דעתי האישי
מה היית ממליץ 7 מקומות?

win watch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מהנסיון עם הרכב שלנו היה לנו פעם רכב שעלה 15000 והוא כל היום עם תיקונים שזה בסוף לא שווה
הכי טוב זה טיוטה היברדי זה רכב ללא תקלות כמעט הוא גם חסכוני בדלק וחשוב לבדוק שיש אחריות בתוקף על הבטריה.
אם אין אחריות זה לא שווה את זה.
ותחזוקה זה מאוד תלוי אם זה שעה ביום ועוד פעמיים מחוץ לעיר תלוי לאיפה מחוץ לעיר אבל בהערכה גסה באיזור ה800 שקל דלק.
וביטוח תלוי אם זה נהג חדש או וותיק ואם יש עבר ביטוחי.
אבל יש חברות ביטוח ממש ממש זולות.

צביקה - היימישTech

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה היית ממליץ 7 מקומות?
בחשמלי זה כבר סיפור אחר לגמרי
כיום החשמליים שאני מכיר זה רק MAXUS שהטווח שלו ממש קטן או BYD Tang
שניהם עולים 280K

יכול להיות שעדיף פריוס פלוס

נחמן דער איד

משתמש רשום
מניסיון רק טויוטה ,ומומלץ היברידי לכל מי שנוסע 2800 ק"מ פלוס לחודש,וכמובן לבטח את הסוללה בזמן, אתר יד 2 מלא באהבלים שסמכו על אדון סמוך,ולא ביטחו את הסוללה עד ש..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה