דרוש מידע בחור בן 13 שעדיין מרטיב

בת צלפחד

משתמש מקצוען
שמעתי בשם משהו שמנהל גמ"ח תרופות,
שמכיר גם בחורים ממש גדולים שסובלים מזה...
ולא תמיד נכון במקרה הזה המשפט - עד החתונה זה יעבור,
אם כי לרובם זה מסתדר.

HP מעצבת

משתמש מקצוען
חלילה מצחיק, ממש לא.
את צודקת.
רק כמובן שהענין כאן זה לא איך הוא מכונה, ילד או בחור.
לא התכוונתי שכשהוא אוכל את השניצל של הבר מצוה הוא מתבגר
ברור שלא לניסוח התכוונתי.
אבל בדרך כלל המילה בחור מתארת נער גדול.

HP מעצבת

משתמש מקצוען
לי היה את זה גם כן עד בערך 13-14 וזה עבר לי לבד!!!!
ללא שום התערבות כלשהי.
בלי כדורים, טיפולים, רפלקסולוגים וכו'.
חשוב לי להגיד שההורים לא לחצו עליי בכלל בשום גיל (גם בגיל ההתבגרות),
לא נזפו בי (למרות הבלאגן שנגרם מזה).

לי באופן אישי זה מאוד עזר למיגור הבעיה.

הורים שלוחצים על הילד/נער רק מחמירים את הבעיה.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לפני כמה שנים שימשתי כמורה פרטי לבחור אחד (בן 14) ואחרי כמה ימים האבא התקשר אלי בהתרגשות... (וכמובן שלא ידעתי מכלום...) כיום אני לא בתחום אבל בהחלט יכול להיות שקצת בטחון עצמי לילד ליכול לעזור​

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שמעתי ממומחה אחד גדול
בחלק נכבד מהמקרים עיקר הבעיה היא לא הלילה אלא היום
אם גם ביום רגילים לחכות לשנייה אחרונה כדי ללכת להתפנות אז בלילה השנייה הזאת תעבור בלי יכולת לחשוב ללכת.
את ההרגל יש לשנות ביום...

<Mordesign

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש את הסגולה של הרב קניבסקי זצוק"ל:
מתוך הספר באר שבע- מהרבנית ע"ה פרק 26 עמ' קמא
"לילד גדול (או מבוגר) שמרטיב בלילה:
לערבב 1 כפית שטוחה סודה לשתיה (אבקה)
5 כפות חלב
יש לשתות משקה זה כדבר אחרון לפני השינה במשך 30 יום רצוף
(הסגולה נמצאה כתובה בכתב יד קדשו של הסטיפלר על כריכת אחד מספריו)
הערה: היות שהמשקה מריר למדי, ישנה עצה לכך: לשים סוכריה מתוקה וכך לשתותו."
בדוק ומנוסה! מתאים לבעלי כח רצון.
ואם הוא אלרגי לחלב :confused: ?

השואל מבני ברק

משתמש פעיל
בדקתם רגשי?
אולי הוא עובר משהו?
זה יכול להיות גם משהו מהעבר
שווה לבדוק....
בהצלחה
אם הוא לא נגמל אף פעם מההרטבות
זה די נדיר שזה יגיע ממשהו רגשי!!!
ואם כן אז אמורים לשים לב לזה בעוד תחומים....
ואם הוא אלרגי לחלב :confused: ?
אז יש מינרין
למרות שזה בלי ברכה של הרב
אבל זה גם עוזר

גרשיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
העיקר (לעניות דעתי הדלה למדי...), לבדוק שהילד לא סובל מדימוי עצמי נמוך.
הרבה ילדים ירגישו ממש נחותים בגלל בעיות כאלו
צריך להסביר להם שזו בעיה בדיוק כמו צורך במשקפיים!!!

MRF

משתמש מקצוען
אם אתם במאוחדת יש את מכון קשת שמטפל בזה מטעמם
אין לי המלצה לגבי זה,לא יודעת מה הם עושים רק המליצו לנו בהתפתחות הילד אנחנו מחכים בתור עם ילדה בת 6
יש פיזיותרפיה של רצפת האגן שנותנים בהתפתחות הילד שגם שם התורים ארוכים מאד בגלל שצריך את האחת המומחית ואם זה בן אני לא יודעת בכלל אם זה מתאים והרעיון של שעון מעורר ממש מוצלח אצינו אני השעון מעורר...

MRF

משתמש מקצוען
ואם יש הרטבות יום מומלץ ללכת לאורולוג הוא רק שואל שאלות ונותן טיפול אם נראה לו שצריך

לא מאוחר

משתמש מקצוען

מנסיון עם ילד בן 8 עבד ממש טוב!
לא מרטיב בכלל אחרי הטיפול.
זה טיפול תרופתי או פסיכולוגי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה