דרוש מידע בחורה שלא מאמינה בקב"ה

מצב
הנושא נעול.

ANK

משתמש פעיל
אשריכם ישראל!!!! אין עוד עם כזה בעולם. כל אחד ממקומו שלו, מנסה לעזור או לנסות לעזור, ממש מרגש!
אני עובד עם נוער, ושם זה מתחלק לשני קבוצות, אחת שבאמת חושבת ומעוניינת לחקור ולדרוש, ולזה יש המון חומר ומידע מסודר כמו שמפורט לעיל, ויש קבוצה שניה שמחפשת את השאלות והספקות גם במרשתת בכדי להרגיע את המצפון בצורת חיי ההפקר אותם הם בוחרים, ושם אמנם קצת יותר קשה כי הם לא באמת מחפשים תשובות, למרות שיש תשובות להכל! אבל מצד שני גם יותר קל, כי בעומק ליבם הם יודעים את האמת וה''תירוצים'' שהם מחפשים לא באמת מצליחים להרגיע אותם, ובסוף... חוזרים לאבאל'ה, כי האמת מנצחת הכל!

Noa rom

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש לרב צביאלי בן צור סדרת הרצאות עם הוכחות בנושא שאחריה אין מצב לא להאמין
מאמינה שאפשא לקבל אותה דרך ערכים

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צריך להתייעץ עם מישהו מומחה בדברים הללו ולא בפרוג
צריך כאן הרבה זהירות, להבין אותה היטב ולהביא לה תשובות שמתאימות לשאלות שלה
הרצאות כלליות לא בטוח יעזרו לה, כי לא מדובר בבחורה חילונית, אלא באחת שיודעת

רק להרגיע - היום כמעט עד אפסי, לא קיים המושג חזרה בשאלה - כלומר בגלל שאלות
כך שאם היא מחוברת ולא עברה איזה חוויה שלילית שסחט אותה רגשית, הסיכוי שהיא תתגבר על זה טוב,
יתכן שזה ענין של גיל, איני יודע באיזה גיל היא

אותו דבר הפוך, אין אחד שחוזר בתשובה בגלל לוגיקה ושכל,
מי שחותך וחוזר בשאלה, זה זה יושב על משהו רגשי,
וכן להיפך, אנשים שחוזרים בתשובה לא חוזרים משכל, זה תמיד יושב (גם בלא מודע) על איזה חוויה
שמזה ניתן למנף בשילוב הבנה שכלית.

צריך להתייעץ עם מישהו מומחה בדברים הללו ולא בפרוג
צריך כאן הרבה זהירות, להבין אותה היטב ולהביא לה תשובות שמתאימות לשאלות שלה
הרצאות כלליות לא בטוח יעזרו לה, כי לא מדובר בבחורה חילונית, אלא באחת שיודעת

רק להרגיע - היום כמעט עד אפסי, לא קיים המושג חזרה בשאלה - כלומר בגלל שאלות
כך שאם היא מחוברת ולא עברה איזה חוויה שלילית שסחט אותה רגשית, הסיכוי שהיא תתגבר על זה טוב,
יתכן שזה ענין של גיל, איני יודע באיזה גיל היא

אותו דבר הפוך, אין אחד שחוזר בתשובה בגלל לוגיקה ושכל,
מי שחותך וחוזר בשאלה, זה זה יושב על משהו רגשי,
וכן להיפך, אנשים שחוזרים בתשובה לא חוזרים משכל, זה תמיד יושב (גם בלא מודע) על איזה חוויה
שמזה ניתן למנף בשילוב הבנה שכלית.
צודק!!
להזהר מאוד לברר לבדוק
להגיע למקום הנכון
שלא יצא שכרו בהפסדו

אליש:)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
חברה שלי דיברה איתי שיחה רצינית (ורווית דמעות...) בה התברר שחסר לה את הבסיס של האמונה בקב"ה.
הבטחתי לה שאחפש סדרת הרצאות שיבנו לה את מה שחסר ויענו לה על כל השאלות שלה, אני מתכוונת להרצאות הראשוניות שמוסרים ליהודים שאינם שומרי תורה ומצוות, פשוט שמתחילים הכל מהתחלה...
אני לא כ"כ מונחת בנושא, ולא מצאתי משהו מתאים.
אם משהו מכם מכיר/יודע אשמח מאד לקישורים, ובאופן כללי לרעיונות כיצד אני אמורה להתנהל... (אשמח שאלו יהיו אנשים שמכירים את התחום ולא סתם דעות...)
תזכו למצוות!!
יש בהידברות 70 שאלות
איך יודעים שהקב"ה קיים?
למה ה' צריך אותנו
מדהים
מכירה בחורה שהציל אותה
לאחר שכולם ניסו לענות לה ולא הצליחו
עכשיו היא הבחורה הכי מאמינה שאני מכירה!

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כל הכבוד על הדאגה הכנה! אשריכם ישראל!

אביע את דעתי הענייה מניסיוני הקט עם אנשים בשלל גילאים משלל רקעים מחרדים עד אתאיסטים וכמובן מהתמודדויותיי אני.
כמובן הכל בערבון מוגבל ובלי להכיר את המקרה הפרטי ואין תחליף לייעוץ אישי עם רב חכם ומבין, שידע מה באמת מפריע.

אפשר לחלק בגסות את הנושא ל2 סוגי אנשים:
  1. אנשים עם חוסר אמונה בבורא, דהיינו האם חושבת שאנחנו כאן לבד? שאף אחד לא ברא את היקום המופלא והמסודר הזה? הכל כולל הכל נוצר באקראיות מוחלטת? זה נושא של אתאיסט והוא בד"כ יושב על מקום שכלי וגאווה מדעית.
  2. אנשים עם אמונה בישות מסויימת (לצורך העניין נקרא לה אלוקים אבל כל אחד מתחבר לכינוי אחר), חיבור רגשי למשהו גדול, תפילה (שוב, לא משנה למי, מספיק שאומר את המילים אני מתפלל שיקרה כך וכך בד"כ זה מראה על חיבור רגשי ל"משהו" גדול), אך יש טענות על הדרך לממש את ה"טוב" שמצופה מאיתנו, תורה ומצוות? מה פרשנותם של המצוות? מה עם כל מה שנוסף בדרך? מי אמר שבאמת אכפת לו? העיקר שאני טוב! למה שאאמין לרבנים? 95% מהדברים שרוצים ממני זה דברים שאינם מהותיים וחיובים אלא קודים חברתיים... וכו' וכו'
אם מדובר בסוג הראשון זה באמת יותר קשוח אך אם מדובר בסוג השני, הסיפור לא כ"כ קשה בד"כ, ובתנאי שלא ננסה להכניס אותו לתבנית המגזרית שלנו אלא באמת אך ורק ל"מה ה' אלוקיך שואל מעמך" וכו', בלי שום שאיפה שיתלבש כך ויעשה כך וכדו' אך ורק חיבור עם ה'! המאור שבה יוביל אותו לאט לאט לדרכו שלו בעבודת ה'.

וצריך לזכור שבשונה ממה שמנסים לצייר שלהכל יש תשובות וכו' זה לא נכון! ישנם הרבה דברים שאין עליהם תשובות גם לאנשים מנוסים וחכמים ורובם ככולם לא יסכימו להיכנס לזה פשוט יגידו שככה זה וזהו.
אבל שאלות כאלו על פרטים זה לא מה שיגרום לאדם לעזוב/לחזור לדת, האדם רואה מכלול ואם המכלול ודרך החיים נראית לו והוא מתחבר אליה (ומקבל בה את מקומו שלו עם דרכו, ייחודיותו וחולשותיו ולא שמאלצים אותו להיכנס לתבניות של אחרים), הוא יבחר בה מתוך הבנה שזו הדרך הטובה ביותר לו ולעתידו גם אם יש דברים שעדיין לא מבין או שמפריעים לו.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
כל הכבוד לה שהיא מודעת למצב, ומבינה שכדאי לה להבין.
אם איש מעולם לא הסביר לה הכל מבראשית, והיא הייתה אומרת שהיא מאמינה- הייתי מתייחסת אליה כפתיה...

כל אחת צריכה למצוא את מה שמדבר אליה,
שכלי יותר, מדעי או רגשי.
לי עזר מאוד אתר 70 שאלות של הידברות (חסום בנטפרי, מסיבות מובנות).
והרצאות של הידברות באופן כללי. (אני מאוד שכלית)

בהצלחה ענקית, זה אושר להאמין באמונה שלמה!

סגול בהיר

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
ראיתי שהמליצו על הרב נתן רוזן ואני מצטרפת להמלצה הזו, יש לו כמה הרצאות בסיס ביהדות שפשוט מוכיחות הכל באופן לוגי ושכלי לחלוטין.
ואגב, מחזקת את מה שאמרו לפני שזה טבעי לגמרי שיש שאלות, והכל בסדר כל עוד יש נכונות לשמוע תשובות, כי תשובות - יש.

סגול בהיר

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
  1. אנשים עם חוסר אמונה בבורא, דהיינו האם חושבת שאנחנו כאן לבד? שאף אחד לא ברא את היקום המופלא והמסודר הזה? הכל כולל הכל נוצר באקראיות מוחלטת? זה נושא של אתאיסט והוא בד"כ יושב על מקום שכלי וגאווה מדעית.
כל עוד האנשים האלה עם ענווה בשביל לקבל תשובות ולא לדחות אותן על הסף בלי להתעמק בהן זה בר שינוי.
במיוחד שלא מדובר כאן על שינוי של אורח חיים בעקבות קבלת התשובות.

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש בהידברות 70 שאלות
איך יודעים שהקב"ה קיים?
למה ה' צריך אותנו
מדהים
מכירה בחורה שהציל אותה
לאחר שכולם ניסו לענות לה ולא הצליחו
עכשיו היא הבחורה הכי מאמינה שאני מכירה!
עד שיבוא אדם יותר חכם ויפרוך לה מה שכתוב שם או ישאל שאלות שלא נשאלו שם בכוונה או בטעות...

בד"כ הדברים האלה עוזרים לאחד משניים, או לבורים ביהדות או לבורים במדע והיסטוריה מי שמבין בשניהם תמיד יישאר עם שאלות... וזה בסדר, לכן קוראים לזה אמונה יש גם חלק שנתון לליבו של אדם וזו הבחירה, אם הכל היה מוכרח ופשוט לא הייתה כ"כ בחירה..

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
IMG_20231003_235054_024.jpg
IMG_20231003_235050_139.jpg

סגול בהיר

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
עד שיבוא אדם יותר חכם עם ויפרוך לה מה שכתוב שם או ישאל שאלות שלא נשאלו שם בכוונה אות בטעות...

בד"כ הדברים האלה עוזרים לאחד משניים, או לבורים ביהדות או לבורים במדע והיסטוריה מי שמבין בשניהם תמיד יישאר עם שאלות... וזה בסדר, לכן קוראים לזה אמונה יש גם חלק שנתון לליבו של אדם וזו הבחירה, אם הכל היה מוכרח ופשוט לא הייתה כ"כ בחירה..
זה לא נכון, כי כל עוד יודעים באופן ברור את יסודות היהדות (הבסיסיים, תמיד אפשר להרחיב, אבל יש כמה עקרונות ברורים), אז גם אם יש שאלה זה לא מערער את היציבות.
והפוך - למי שאינו בור בהיסטוריה או במדע ובאמת פתוח לשמוע - ההוכחות לגמרי היסטוריות ומדעיות.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרב אריה שפירא
ברמה גבוהה אמנם (הוא מרבותיהם של כמה מהשמות שהוזכרו פה) אבל יודע לדבר גם לילדים
הרב זאבי קצנלבוגן
שניהם קשורים לארגון ראש יהודי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה