התייעצות בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב עצתכם!!

אינסופית

משתמש צעיר
אני בוגרת תעודת הנדסאי של משרד החינוך.
עם נסיון בהייטק של שנה+
רוצה להתחיל ללמוד לתואר ראשון
באיזה קורס אתם ממליצים שאני אתחיל?
מה שחשוב לי:
שיתן לי יידע פרקטי שיעזור לי גם בראיונות עבודה
מתמתיקה נניח חושבת שפחות מתאים לי עכשיו כי אין לי בגרות של 5 יח"ל אז זה דורש מכינה וכרגע המטרה שלי זה ללמוד בשביל להיות פתוחה למשרות סטודנט ואם כבר אני לומדת שייתן לי ידע פרקטי
בהמשך שאהיה פנויה יותר אשלים את מתמתיקה

השאלה אם זה אפשרי כי אני רואה שהרבה קורסים מתבססים על מתמתיקה כידע קודם מומלץ..
וכן לדוגמא קורס מבנה נתונים ואלגורתמים אם למדתי את זה בסמינר+ קמאטק זה יהיה חזרתיות או שכן מומלץ
איזה קורס מולמץ לי שייתן לי ידע חדש אבל מייד אוכל להתחיל בלימוד הקורס ולא מכינה וכו

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
באופן כללי הקורסים בתואר לא מצטיינים בפרקטיות יתירה
איפה את רוצה ללמוד? זה משתנה ממקום למקום

אינסופית

משתמש צעיר
בפתוחה,
נכון שתואר כשמו כן הוא- תיאוריה אבל מה השאלה מה ממולץ לי במכלול הנתונים שלי:)

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
באוניברסיטה הפתוחה
הפתוחה מאוד קשה.

בכלל

ההשקעה בתואר היא אדירה ולרוב אינה שווה את המאמץ.

עדיף כבר כמה קורסים טובים במבני נתונים ואלגוריתמים.

כדאי קורסים מעשיים בשפת תכנות בה הלומד מתמקצע.

====

בתואר נדרשת מתמטיקה ברמה מאוד מאוד גבוהה.

5 יחידות זה כלום, לעומת הנדרש ...

והתועלת במתמטיקה לעומת ההשקעה, היא אפסית ...

נערך לאחרונה ב:

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
אני למדתי בפתוחה ואני לא חושבת ששום קורס נתן לי ידע יותר מידי
אולי אם את מתעניין בנישה מסוימת כמו דאטה אז אולי לקחת סדנא
אבל אני גם לא רואה עניין בזה

אינסופית

משתמש צעיר
אני למדתי בפתוחה ואני לא חושבת ששום קורס נתן לי ידע יותר מידי
אולי אם את מתעניין בנישה מסוימת כמו דאטה אז אולי לקחת סדנא
אבל אני גם לא רואה עניין בזה
את יודעת לומר לי מה הרמה שצריך בממ בשביל אשנב למתמטיקה?

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
את יודעת לומר לי מה הרמה שצריך בממ בשביל אשנב למתמטיקה?
זה יחסית קורס קל
לא חושבת שאת צריכה ידע מקדים
אבל מה המטרה שלך? אני לא מצליחה להבין מה זה יתן לך

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אשנב למתמטיקה זה גם רמה מאוד גבוהה?
לגבי הרווח ממתמטיקה אני מסכימה עם זה הבעיה היא שקורס מבנה נתונים לדוגמא חייב לפני זה בדידה..
חבל להשקיע במתמטיקה האינסופית.
קחו כמה קורסים טובים במבני נתונים וOOP.
בדגש על קורסים מעשיים במבנה נתונים בשפה אותה אתם מכירים.

לא כל שפה מתאימה ללימוד זה
כמדומני בעיקר C או JAVA או C#.
JS היא בעיקר מתאימה לנושאים אחרים.

אתן כמה קישורים לדוגמא
מבנה נתונים
ישנם קורסים מעולים בקמפוס IL
חפשו שם
האוניברסיטה העברית: תכנות מונחה עצמים

אינסופית

משתמש צעיר
אני רוצה להתחיל תואר,
מבחינתי גם הייתי מוותרת על מתמיטקה.
הבעיה שאם אני רוצה מבנה נתונים אני חייבת קודם לעשות בדידה..
יש מצב לעקוף את זה איכשהו?
1723455727578.png

בונדש

משתמש צעיר
עשיתי קורס בדידה וגם קורס מבנה נתונים (במכון לב) ולא רואה את הקשר בינהם, אולי קצת בחלק של הוכחות זמני ריצה. מבנה נתונים קורס מעולה שמשלב גם אלגוריתמיקה, אבל אם למדת כבר את החומר אולי כדאי שתעברי על הסילבוס כדי לוודא שזה לא חומר שאת יודעת ישר והפוך :)
השאלה אם זה אפשרי כי אני רואה שהרבה קורסים מתבססים על מתמתיקה כידע קודם מומלץ..
באשר למתמטיקה כידע קודם - זה נכון שהרבה קורסים מתבססים על מתמטיקה, וזו אחת הסיבות שבשנה הראשונה של התואר לומדים הרבה מתמטיקה... לא הייתי משאירה את זה לסוף.
המון הצלחה!

אינסופית

משתמש צעיר
עשיתי קורס בדידה וגם קורס מבנה נתונים (במכון לב) ולא רואה את הקשר בינהם, אולי קצת בחלק של הוכחות זמני ריצה. מבנה נתונים קורס מעולה שמשלב גם אלגוריתמיקה, אבל אם למדת כבר את החומר אולי כדאי שתעברי על הסילבוס כדי לוודא שזה לא חומר שאת יודעת ישר והפוך :)

באשר למתמטיקה כידע קודם - זה נכון שהרבה קורסים מתבססים על מתמטיקה, וזו אחת הסיבות שבשנה הראשונה של התואר לומדים הרבה מתמטיקה... לא הייתי משאירה את זה לסוף.
המון הצלחה!

מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים​

איך נחשבת הרמה שלו?
קל, קשה ?
אני אחרי מבנה נתונים של קמאטק ומשרד החינוך

בונדש

משתמש צעיר

מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים​

איך נחשבת הרמה שלו?
קל, קשה ?
אני אחרי מבנה נתונים של קמאטק ומשרד החינוך
תראי, אמרת שאת עושה תואר בפתוחה, אז אני מאמינה שזה קצת שונה. אני עשיתי את הקורס הזה במכון לב, הוא לא היה קשה במיוחד, ואני משערת שאת מכירה את החומר. אצלינו הקורס התמקד במבני נתונים בסיסיים - עצים, רשימות, מחסנית וכו’, בסוגי מיונים, באלגוריתמים שקשורים לנושאים הקודמים, בזמני ריצה ובהוכחות שקשורת לנושאים שנלמדו. ממה ששמעתי הקורסים בפתוחה קשים יותר ומתמקדים יותר בהוכחות. לדעתי אם את אחרי קורס מבנ"ת של קמאטק ומשרד החינוך הקורס לא אמור להיות לך קשה בכלל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה