בדיקות תוכנה - איזה כישורים נדרשים?

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@אחת111
סליחה על הבורות,
אבל אני ממש לא בתוך זה,
ובכל אופן מעניין אותי:
מה ההבדל בין בדיקות תוכנה לבין 'הנדסאים' - תיכנות?
כמו ההבדל בין סופר למגיה לדוג' תיכנות זה לתכנת לכתוב קוד שמפעיל תוכנות ובדיקות זה לראות שהתוכנה עובדת לפי הדרישות, בודק תוכנה בודק את עבודתו של המפתח

א'ב'

משתמש פעיל
תיכנות זה לכתוב את הקוד את התוכנה בכל מיני שפות הן מצד מה שאנשים רואים-האתר(צד קליינט)
והן מה שהם כתבו מצד האינטרנט הקוד ששומר את הנתונים ועושה את כל הפעולות הלוגיות..וכו' (צד שרת)
ואילו בודקת היא רק בודקת את כל מה שהמתכנתות כתבו ורואה האם זה עובר קומפילציה ז"א שזה רץ.. האם זה באמת עובד או שיש בעיות היא לא נכנסת לקוד בכלל אלא מנסה להפעיל את מה שעשו ולא בודקות את הבעייות של הקוד כי זה כבר העבודה הקשה של המתכנתות ;)
ככה אני מבינה בתור אחת שלמדה אך לא עבדה בשניהם
@אחת111 אשמח שתתקני

אני456

משתמש מקצוען
טיב העבודה משתנה מחברה לחברה,
אמנם הבודק לרוב לא יבדוק את הקוד עצמו, אך יש חברות בהם הבודק נדרש להיכנס ללוגים של הקליינטים והסרברים, למפות ולבדל את הבעיה (איזה שגיאת ג'אווה הקפיצה את המערכת נניח) ויש מוצרים בהם הבדיקות הן אכן חיצוניות יותר, על המוצר עצמו (בדיקות GUI לדוגמה).
העבודה יכולה להיות מענינת מאד או משעממת מאד, כמו שכנראה תכנות של לומדה חינמית פחות מרתק מתכנות של טיל בליסטי.

MAIA

משתמש מקצוען
תודה על התשובות המפורטות, מעניין.
ז"א שמתכנתת יכולה להיות בודקת אבל בודקת לא יכולה להיות מתכנתת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה