בבקשה עזרו לי להכריע: האם כדאי לי לקנות דירה על הנייר או דירה מוכנה?

חיים של תורה

משתמש מקצוען
מוזר.
כנראה לא קראת את ההמשך.
אמרתי את דעתי הסובקטיבית לחלוטין, ועידכנתי ברורות שזו דעה שלי שמתאימה לאופי שלי ולשאיפות שלי.
ממש לא יצאתי בהצהרות נרחבות או צרות של: הכי כיף לקנות בנוי, הכי משמח לקנות על הנייר....
קראתי את כל ההודעה שלך (ועכשיו שוב) ולא כתוב בשום מקום שאת כותבת את דעתך האישית באופן סובייקטיבי.
אדרבה ממה שכתבת נראה בדיוק הפוך.

לא שזה ככ נוראי לעשות את זה, אבל ניסתי לעזור לשואל להבין שבעניינים כאלו אין צד וסיכוי שתהיה הכרעה מוחלטת.
היא החלטה שבעצם טיבעה חייבת להיות תלויה במכלול הנתונים האישיים והסבבתיים
מה שכתבת הוא לגמרי לא נכון, כי אני דוגמא לא כתבתי את מה שאני אוהב אלא את הנתונים היבשים כמות שהם.

אני רואה את זה הרבה פעמים כאן, שמישהו מבקש עזרה וחוות דעת בנושא מסויים, ובמקום לכתוב לו מה נראה לכם לגבי זה, אנשים כותבים מה הם אוהבים ומה הם רוצים.
אף אחד לא שאל מה אתם רוצים, אלא מה הייתם מציעים לבן אדם אחר.

ראש ישר

משתמש פעיל
קראתי את כל ההודעה שלך (ועכשיו שוב) ולא כתוב בשום מקום שאת כותבת את דעתך האישית באופן סובייקטיבי.
אדרבה ממה שכתבת נראה בדיוק הפוך.

מה שכתבת הוא לגמרי לא נכון, כי אני דוגמא לא כתבתי את מה שאני אוהב אלא את הנתונים היבשים כמות שהם.

אני רואה את זה הרבה פעמים כאן, שמישהו מבקש עזרה וחוות דעת בנושא מסויים, ובמקום לכתוב לו מה נראה לכם לגבי זה, אנשים כותבים מה הם אוהבים ומה הם רוצים.
אף אחד לא שאל מה אתם רוצים, אלא מה הייתם מציעים לבן אדם אחר.
טוב...
אין לי מה לומר.
אם אני כותבת שזה עניין של אופי,
ותלוי נתונים, ונותנת דוגמא של מה התאים לי, זה לא לכתוב שהדעה אישית וסובקטיבית לחלוטין?
וכשמשהו מבקש חוות דעת, ומסבירים לו שאין דעה מוחלטת
ולגבי הנתונים המוחלטים שהבאת יש לי איך לערער אותם. אבל זה ממש לא העניין.

אם ברור לך ששווה לקנות דירה בנויה, תעזור לשואל ובעז"ה שיהיה לכולם בהצלחה מרובה!

אבל אם עוד אנשים הבינו כמוך ביחס להודעה שלי (מה שנראה לי קצת הזוי) אז מעולה שהארת את עייניהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה