באיזו שעה את חוזרת?

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
אישה עובדת או אמא אובדת??!!

אני יוצאת כל יום ב6:50 עם הקטנה
את הגדול משאירה לבעלי.
מתחילה ב-8
יוצאת מהעבודה ב-15:15
מגיעה לילד ב-16
נוסעים הביתה, מגיעים יחד בכמעט חמש
ארוחת צהרים ערב, כביסות, מקלחות ו...נגמר היום!
עד... עד שמגיעה שבת!!

מה לעשות??
הולכים לישון מוקדם
מתארגנים -הרבה מראש,(גיהוץ , אוכל, בגדים למחר,)
ומתפללים שה' יתן לנו כח ומרץץץ

ברז

משתמש פעיל
נכתב ע"י בתיה בן דוד;2487777:
להיות בחופשת לידה זה נראה לי הכי טוב,:)
בפרט כשזה יותר מ-3 חודשים (הבת שלי נולדה פגית, אז החופשה ארוכה יותר)
הכי קשה זה לחזור למרטון ולשגרה אחרי חופשה כזו.....................:(

וואוו כמה שאני איתך!
אני חוזרת השבוע מחופשת לידה....

והמרתון הקבוע שלי הוא:
יוצאת מהבית ב-7:00
חוזרת ב-16:00 (במקרה הטוב...)

שה' יתן לכולנו הרבה כוחות!!!!

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואו
איזה פוסט כואב וקשה
המון פעמים אני שואלת את עצמי...מדוע אנו עובדות?
כמובן לפרנס וכו וכו...כדי שיהיה לנו ולמשפחתנו אוכל ובגדים ו...גנים עד 4..ואולי עוד מעט פינוקים
אבל בשביל מה אנחנו אוכלות וקונות בגדים ומשלמות על צהרונים? בשביל שנוכל לעבוד? בשביל שנוכל לאכול ולקנות בגדים ולשלם על הצהרון? בשביל שנוכל לעבוד?
גם הייתי שם...והחלטתי שלא! אני אמנם מרוויחה סכום ידוע וברור אבל בכלל לא נהנית...לא מהמשכורת, לא מהאוכל, לא מהבגדים ואפילו לא מהמשפחה והילדים שה' נתן לי כי למי בכלל יש כוח וזמן אליהם? חוזרים בשעות מטורפות...הם הולכים לישון שעתיים אחרי זה..אנחנו מספיקות מקסימום לתפקד את הבית ו....מהר לישון על מנת שנוכל מחר לקום מוקדם לעבוד!
נכון זוהי דרך העולם...
אבל (ופה אני מדברת על עצמי בלבד) החלטתי שכיהודיה מאמינה הקב"ה זן ומפרנס אותי ודואג לי לכל צרכי. ברור שיש קושי בלהיות עצמאית....קושי עצום אפילו....סימן שאלה באויר כל הזמן!
אבל מצד שני החיים כ"כ שפויים....והניסים גלויים..
זה לא שאני חיה מהניסים, אני עובדת וקשה! שלא תחשבו...
אבל מבחינתי כל לקוח שהגיע אלי בדרך לא דרך זה הארה וחיוך משמיים...
שעות השינה והקימה שפויות בהרבה, אני יכולה לקום בבלעדיות לילדים ובעלי יכול לישון בשקט וללמוד בראש שקט....גם אם הילד חלילה חולה...
הכי הרבה העבודה שלי תדחה בכמה שעות...
וגם גיליתי שמבחינת ביגוד - אני צריכה הרבה פחות! פשוט כי רוב היום אני הכי יומיומית ביתית...
ברור שיש חסרונות כמו שיעמום, רצון לצאת ולגוון וכמו שאמרנו קודם - סימן השאלה התמידי על ההכנסות...אבל הייתרונות הרבים גוברים על כל אלו...
אני לא אומרת עכשיו שתעזבו את העבודה ותהיו עצמאיות..ממש לא!
אבל כן חשוב שתדעו שיש דרך אחרת....לפעמים הדרך בציבור שלנו כ"כ ברורה - לומדים תכנות או ראית חשבון וכדומה ואח"כ עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה...אבל יש דרך אחרת ובעיקר יש ביטחון ואמונה שבכל דרך שנבחר הקב"ה יפרנס אותנו כפי המגיע לנו.... אם כמובן זה לשם שמיים (להיות אמא, רעיה שפויה וחייכנית יותר)

נ.ב - על מנת לדייק בנתונים - כמובן שיש ימים משוגעים עם עבודה שנמשכת ללילות ולקחות לוחצים וכו וכו..אז זה לפחות לא תדיר ויומיומי

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
פשוט מצדיעה לך על האומץ וקבל ההחלטה בתבונה
גם אני בתהליך של מסקנה זו ורוצה כבר בסוף שנה ליישם זאת
יתן ה' כח לעמוד במשימה
יישר כח על הדברים הנפלאים !

אילה שולמן

משתמש פעיל
נכתב ע"י DigiTali;2489893:
וואו
איזה פוסט כואב וקשה
כמובן לפרנס וכו וכו...כדי שיהיה לנו ולמשפחתנו אוכל ובגדים ו...גנים עד 4..ואולי עוד מעט פינוקים
אבל בשביל מה אנחנו אוכלות וקונות בגדים ומשלמות על צהרונים? בשביל שנוכל לעבוד? בשביל שנוכל לאכול ולקנות בגדים ולשלם על הצהרון? בשביל שנוכל לעבוד?
גם הייתי שם...והחלטתי שלא! אני אמנם מרוויחה סכום ידוע וברור אבל בכלל לא נהנית...לא מהמשכורת, לא מהאוכל, לא מהבגדים ואפילו לא מהמשפחה והילדים שה' נתן לי כי למי בכלל יש כוח וזמן אליהם? חוזרים בשעות מטורפות...הם הולכים לישון שעתיים אחרי זה..אנחנו מספיקות מקסימום לתפקד את הבית ו....מהר לישון על מנת שנוכל מחר לקום מוקדם לעבוד!
נכון זוהי דרך העולם...
אבל (ופה אני מדברת על עצמי בלבד) החלטתי שכיהודיה מאמינה הקב"ה זן ומפרנס אותי ודואג לי לכל צרכי. ברור שיש קושי בלהיות עצמאית....קושי עצום אפילו....סימן שאלה באויר כל הזמן!
שעות השינה והקימה שפויות בהרבה, אני יכולה לקום בבלעדיות לילדים ובעלי יכול לישון בשקט וללמוד בראש שקט....גם אם הילד חלילה חולה...
וגם גיליתי שמבחינת ביגוד - אני צריכה הרבה פחות! פשוט כי רוב היום אני הכי יומיומית ביתית...
ברור שיש חסרונות כמו שיעמום, רצון לצאת ולגוון וכמו שאמרנו קודם - סימן השאלה התמידי על ההכנסות...אבל הייתרונות הרבים גוברים על כל אלו...
אבל כן חשוב שתדעו שיש דרך אחרת....לפעמים הדרך בציבור שלנו כ"כ ברורה - לומדים תכנות או ראית חשבון וכדומה ואח"כ עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה...אבל יש דרך אחרת ובעיקר יש ביטחון ואמונה שבכל דרך שנבחר הקב"ה יפרנס אותנו כפי המגיע לנו.... אם כמובן זה לשם שמיים (להיות אמא, רעיה שפויה וחייכנית יותר)

נ.ב - על מנת לדייק בנתונים - כמובן שיש ימים משוגעים עם עבודה שנמשכת ללילות ולקחות לוחצים וכו וכו..אז זה לפחות לא תדיר ויומיומי

אני מרגישה צורך להגיב על הדברים מנסיון בטיפול בכמה זוגות
אמת ונכון כל מה שנכתב אולם צריך לזכור להגיע לדברים האלו ראשית בהחלטה משותפת ולא בהנה אמרתי לך תראה מה כותבות חברותי בפרוג...
דבר נוסף שהרבה פעמים הצורך במשכורת מסודרת הוא הכרחי לאחד מהצדדים בשביל הרוגע הנפשי שלו, לדוג' נכתב כאן שהבעל יכול ללמוד יותר רגוע, הדבר מאד תלוי לפעמים לחץ כלכלי או הפחד מהאי וודאות (שאולי לא מוצדק אבל קיים במין האנושי) יותר יפריע לו ללמוד, ועדיף לו להיות לעזר ולאחיסמך ולדאוג לילדים בבוקר ובצהרים ובשאר היום ללמוד רגוע בלי טלפון מהבנקאי.
כמו"כ יש כאלו ששואפות לעבודה עצמאית אבל בפועל אין להן את הכלים איך להתמודד עם זה לפעמים זה ענין שיש צורך באינטנרט לא הכי מסונן בבית וזה דבר גרוע, לפעמים טיפוס שבלי בוס על הראש לא מתקדמת בעבודה והכל מתנהל בלי כח וחשק וכן על זה הדרך.
העצה: לעשות חושבים טוב טוב ותמיד להתייעץ ו...הרבה תפילות זה וודאי יעזור ויכניס הרבה ס"ד בכל דרך שתבחרו
פרוג הוא כלי מאד טוב לקבל חיזוקים אחת מהשניה אבל בוודאי לא החלטות חשובות.
בהצלחה

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יישר כח על הדברים הנפלאים
אילה מה תפקידך ?
ספרי לנו עליו.
בהחלט תודה על חידוד הנקודות הנכונות!

יהודיתה

משתמש פעיל
וואו
איזה פוסט כואב וקשה
נכון זוהי דרך העולם...

אני עצמאית ויוצאת לעבודה בבוקר...
כמובן שיש לי את הפלוס של "אני בוסית של עצמי.." אבל לפעמים אני בוסית ממש קשוחה בגלל זה..
שימי לב לנקודה שעצמאי בדכ עובד 24 שעות ביממה העבודה הולכת אתו לכל מקום, לעומת שכיר שגומר את העבודה ושוכח.
ומי מדבר על חופשת לידה.... (אומנם לא הלכתי לעבודה אבל העול נשאר עלי, טלפונים קיבלתי משעתיים אחרי הלידה...)
בקיצור אין עבודה קלה:eek:

אילה שולמן

משתמש פעיל
נכתב ע"י קליגרף B;2489982:
יישר כח על הדברים הנפלאים
אילה מה תפקידך ?
ספרי לנו עליו.
בהחלט תודה על חידוד הנקודות הנכונות!

תודה
חלק מתפקידי הוא להעמיד בצורה עדינה את המראה לראות את הזוית הנכונה מכל היבטיה
אני מקוה שעזרתי

dasi a

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
זה לא נכון תמיד שעצמאיות יותר משוחררות מעובדות, לפעמים עדיף לעבוד עד 4, ולחזור הביתה עם ראש נקי, מאשר הלחץ והעול שמלווה את העצמאיות גם בשעות שהן עם הילדים, ולא לדבר על עבודות שחייבים לסיים אחרי צהרים, ועל המשמעת העצמית הנדרשת שלפעמים היא קשה מאד! בקיצור, כל אחת ומה שמתאים לה.

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
וואו
איזה פוסט כואב וקשה
נכון זוהי דרך העולם...

הפוסט שלך נכון ויפה ומאיר נקודה כואבת, ואני שמחה שמצאת את האיזון שמתאים לך.

כשכירה, כל העצמאיות שאני רואה סביבי, ללא יוצא מן הכלל, עובדות הרבה יותר קשה ממני, בקושי מרשות לעצמן חודש לחופשת לידה, ואף פחות, האחריות עליהן מאד כבדה וקשה להן למצוא עובדות טובות כדי לחלוק אותה. ועדיין, אף אחת מהן לא היתה חוזרת להיות שכירה. כי עצמאית זה אופי.

אני לחלוטין עם אופי של שכירה, אין לי בכלל את השריר הזה של העצמאיות, ודווקא לכן אני שכירה מצוינת! אז מצאתי לי את הדרך שמאזנת בעבורי בית ועבודה (דרך שבטוח לא מתאימה לכולן), ונכון לתקופה האחרונה טוב לי ונינוח לי ב"ה.

כל אחת צריכה להכיר את עצמה ולראות איך היא יכולה להגיע לאיזון שמתאים לה, לאופייה, ולאופי המשפחה שלה.
האיזון בין עבודה למשפחה הוא חשוב ואף קריטי, אבל צריך לדעת שיש המון דרכים להגיע אליו. צאו מהקופסה, תהיו יצירתיים ותראו ישועות :)

אביגיל 24

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
סליחה ....
בלי קשר לאיזה שעה מתחילים ובאיזה שעה מסימים ,
יש ילדים שלהם טוב
וטוב מאד
בהצהרון והמסגרת עד 4.00

ויש אמאות שטוב להם לעבוד עד 4.30ואפילוי יותר

ויש אמאות ונשים ולידים שלא טוב להם כל אחד מה שטוב לו

ואף אחד לעולם לא יצליח להבין את השנ.. זה ממש אופי

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
גם אתן קיבלתן בפרטי את המייל הבא?

"סליחה שאני מתערבת, אבל את רוצה לעבוד מהבית ולהרוויח כמו בחוץ ויותר?
מנסיון----
אני פשוט רואה שקשה לך אני ממש מרחצת עליך ויש לי הצעה מצוינת בשבילך,
אם מעניין אותך לשמוע על מכירה ושיווק מהבית כדאי לך מאד ליצור איתי קשר ואסביר לך על זה, לא מה שחשבת ומה שכולם חשבו עד היום, מציאות, זה שווה!!!
מי שלא ניסתה לא תבין.
גם אני לא האמנתי עד שניסיתי.
ללא סיכון עם הרבה סיכוי, בס"ד כמובן.
בהצלחה רבה רבה"
בתוספת מס' טלפון ניד.

האם אני טועה שזו הייתה מטרת האשכול????
משום מה, זה עצבן אותי מאוד!!!

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ינשופי;2490729:
גם אתן קיבלתן בפרטי את המייל הבא?

"סליחה שאני מתערבת, אבל את רוצה לעבוד מהבית ולהרוויח כמו בחוץ ויותר?
מנסיון----
אני פשוט רואה שקשה לך אני ממש מרחצת עליך ויש לי הצעה מצוינת בשבילך,
אם מעניין אותך לשמוע על מכירה ושיווק מהבית כדאי לך מאד ליצור איתי קשר ואסביר לך על זה, לא מה שחשבת ומה שכולם חשבו עד היום, מציאות, זה שווה!!!
מי שלא ניסתה לא תבין.
גם אני לא האמנתי עד שניסיתי.
ללא סיכון עם הרבה סיכוי, בס"ד כמובן.
בהצלחה רבה רבה"
בתוספת מס' טלפון ניד.

האם אני טועה שזו הייתה מטרת האשכול????
משום מה, זה עצבן אותי מאוד!!!

כן , גמני קיבלתי והתפלאתי.:confused:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה