שיר בְּיוֹם הָעַצְמָאוּת אֲנִי לֹא אוֹמֵר הַלֵּל

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כמה נחמד לראות אשכול של שיר שכתבת, הופך לפולמוס לא-קשור-משום-כיוון...

הפוך. זה היופי בשירה.
לקחת פולמוס, ולכתוב אותו בקצר ומתחרז.

אבל זה כבר פולמוס חדש, חבל להפריע לאדונים להתקוטט.

באקינגהם

משתמש מקצוען
ברגע שזה יקרה, יוטל חרם ואמברגו מצד כל מדינות העולם המערבי, ונהפוך כאן לאיראן או לצפון קוריאה.
אבל מה אכפת לך.
אבל זה מה שהתורה מצוה אותנו. וכמובן כשנעשה זאת נהיה בהגנה עליונה, לא? וגם אם פטורים מכך בגלל החששות הנ"ל זה לא הופך את מה שיש כאן למדינה יהודית.

ואם נעשה זאת לא נהיה איראן או צפון קוריאה כמו שחושב המערב הפרוע והכפרני והמתירני, אלא נהיה משהו גדול, זוהר ונוצץ.

נהיה ממלכת כהנים וגוי קדוש.

בקרוב. בימינו. אמן.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
וגם אם פטורים מכך בגלל החששות הנ"ל זה לא הופך את מה שיש כאן למדינה יהודית.
אכן. אני מודה בפה מלא - אין כאן מדינה יהודית דתית. יש כאן מדינה חילונית ללאום היהודי.

באקינגהם

משתמש מקצוען
אכן. אני מודה בפה מלא - אין כאן מדינה יהודית דתית. יש כאן מדינה חילונית ללאום היהודי.
התנסחות מעורפלת שבורחת מהויכוח.

תודה כאן עכשיו שאין כאן מדינה יהודית. יש כאן מדינת כל אזרחיה. ולא - נמשיך בויכוח!

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תודה כאן עכשיו שאין כאן מדינה יהודית. יש כאן מדינת כל אזרחיה. ולא - נמשיך בויכוח!
יש כאן מדינה יהודית, באותו מובן שצרפת היא מדינה צרפתית.
ואני האחרון שיברח מוויכוחים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה