התייעצות את עזרתכם דחוף, בהחלטה!

+INSPIRE

תכנון עם השראה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום לכולם,

אשמח לעזרתכם בנושא שאנחנו מתלבטים עליו רבות,
הבן שלי השנה היה במעון, מדובר בילד בגיל שנה פלוס שניכר שלא נהנה,
לא מדובר בהתעללות חס ושלום, אלא בחוסר ביחס. המעון הנ"ל נקרא הכי טוב באזור

לשנה הבאה, נרשמתי גם לגן פרטי מדהים וגם למעון הנ"ל.

מתלבטת מאד לאן לשלוח סופית, האם למעון או לגן.

חסרונות גן פרטי: עד 1:30, וללא ארוחת צהריים, מבחינת חופשים די מסתדר עם קייטנות הגן.

מצד שני הגננת שם משקיעה מאד וזה כולל הזנה של בוקר ופירות ויחס אישי ממש: (מבירורים רציניים אצל הורים)

חסרונות מעון: שנה הבאה יש מישהי טובה רק 3 פעמים בשבוע עד 1:00 וכל שאר הימים כנראה שיהיו מחליפות

מצד שני עד 4:00 עם ארוחת צהריים.

אשמח לעזרתכם מה הייתם מחליטים?

ובנוסף אם יש למישהו נסיון עם הישארות של אברך בצהריים עם ילד בן שנה וחצי אשמח לדעת איך זה.

תודה!

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
מניסיון של אברך עם שהות של ילדה בת שנה וחצי-
אין אפשרות כמעט ולנוח צהריים (רק פעמים בודדות שהבת שלי ישנה מוקדם אצל המטפלת)
זה ממש להסתובב סביבה
זה גיל שהם פותחים ארנות, רוצים להיות עם חברה וכו'.
בקשר להחלטה- אין כמו חופשות של מעון- בערב פסח עד יג' ניסן ויש אפשרות לנקות את הבית וכו'... וגם יתרון נוסף במעון זה המרחבים- יש חצר, ריתמיקה, חוג בע"ח וזה גיל שכבר הילדים נהנים מכאלו דברים.
מצד שני- מעון יש חסרונות משמעותיים- של תחלופה , המוניות, פחות יחס אישי.
אני אחרי שנה של מטפלת שמים אותה שנה הבאה במעון.
הרבה הצלחה!

פרידא

משתמש מקצוען
אם את רוצה את טובת הילד- אני הייתי שמה בגן פרטי.
אני עבדתי שנים עד 4 והיו לי ילדים קטנים והייתי שמה בגן פרטי. לא אוהבת מעון. יש גנים שלא משכיבים את הילד ואז כשהוא חוזר הביתה אפשר להשכיב אותו. גם אם הוא היה ישן במעון בכל מקרה בשעה הזו. אין כמו לאכול בבית אוכל של אמא ולישון במיטה שלך.

+INSPIRE

תכנון עם השראה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מדובר בגן פרטי עם מרחבים ממש כמו מעון, חצר מטופחת וכו',

העניין זה בעיקר השהות בצהריים עד כמה היא קשה

את האמת שיש עוד שיקול שלמטפלת בסופו של דבר אנו מוציאים 800 ש"ח בעוד שלמעון יותר במאות שקלים, אני לא זכאית לדרגה הנמוכה.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אם הוא לא נהנה במעון בשנה שהיתה- לדעתי אל תשלחי אותו לשם.
נכון שהמעון מציע שעות וחופשים מעולים, אבל הכי חשוב שהילד יהיה בידיים הכי טובות.

אם הוא ילד נמרץ מאוד שזקוק לתעסוקה ומרחבים במיוחד, פעיל ופחות מחפש צומי- כן תשקלי מעון. אבל מן הסתם הוא כן תינוק קטן ורגיש שצריך גננת קבועה מסורה וסבלנית, והגן יהיה מושלם עבורו.

ולהיות בבית עם אבא בצהריים- בונוס בשביל הילד (אפילו שקשה לכם)

בהצלחה רבה!!

+INSPIRE

תכנון עם השראה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לכל המשיבים,

אשמח גם לתגובות של הורים עם נסיון בשתיהם, אם יש?

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
טובת נפשו של הילד. זהו גיל קריטי לבנייה הרגשית שלו שאין לזה תחליף…
ובקשר לשינה הוא לא אמור לישון עד 13:30
מגיעים הביתה אוכלים ארוח״צ ואז הולכים לישון שעה וחצי פלוס מינוס
שלי אוכל אחרי השינה כך שאם זה ילך אצלך - קצת יותר נח ובעיקר יותר בריא לגוף לישון ואז לאכול… ואצלי הוא קם עצבני אם הוא אכל לפני השינה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה