דרוש מידע אתם מציעים שידוכים???

מצב
הנושא נעול.

עשרת

משתמש פעיל
כשעולה לכם רעיון בראש לשידוך,
אתם מציעים?
ממשיכים ת'חיים בלי להציע?
מתקשרים לשדכן שיציע?
מעניין אותי לשמוע את חוות דעתכם/ן

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא ניסיתי אף פעם. אבל אני אישית חושבת שכל שידוך שיש לכם להציע ויש פה טיפה של היגיון, מעודד את המשפחות ומקרב את השידוך האמיתי גם אם זה לא הולך.
כמובן שצריך את הרגישות ולא להציע שידוכים שרק יגרמו עוגמת נפש לצדדים.

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מציעה מיד, כמובן אם הוא הגיוני, ויש לי די פרטים הגיוניים.
לא מפסידים מלהציע.
הצלחתי 6 שידוכים מה"אומץ" הזה

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אתם לא מתביישות??
לא מפחדות שיגידו לכם עוד אחת שחושבת שהיא שדכנית?
סתם מציע בלי קשר?
חופרת
וכו'
אם את מביע את הרצון שלך לעשות טוב,
את עושה בירור לפני שאת מציע שזה לא יביך או ל יתאים מראש,
בתחילת השיחה אומרת חשבתי על איזה רעיון בשבילך, מה את אומרת?
אז הבחורה מוכנה לשמוע, ויודעת שגם אם תגיד -לא. את תקבלי.

אגב הפגשתי אולי אני לא מגזימה 50 זוגות, בעיקר בנות 28-35
יש כ''כ הרבה בנות שמשוועות להצעה...

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נדירים האנשים שרצים אחריהם.
רובם צריכות לרדוף אחרי שדכניות.

ולפעמים עצם ההצעה, זה שזכרו אותם וניסו, זה כבר מים קרים על נפש עייפה. וזה חסד גדול.

את יכולה לומר להם, "אני לא שדכנית אבל עלה לי רעיון שנראה לי מתאים, אז אני מרימה טלפון, אולי יצא מזה משהו"

~מיכלי~

משתמש פעיל
וואו האשכול הזה בא לי בדיוק במקום
יש לי איזה הצעת שידוך שאני חושבת שאולי היא יכולה להתאים למישהי שאני מכירה.
אבל אני קצת חוששת , אולי היא תחשוב שזו הצעה פחותה ממה שמתאים לה לקבל?
ר' נחמן כותב שכל שידוך שאפילו רק מדברים אליו זה סוג של זייוג ששייך לאדם ומקדם אותו לזיווג האמיתי...
ווואו לא ידעתי
ממש חידוש!
מה זה נקרא לדבר עליו? עם מי שרוצים להציע לו?

עשרת

משתמש פעיל
וואו אולי זה אותו השידוך שאני חשבתי;)

roni2.leshem אהרן

משתמש צעיר

ווואו לא ידעתי
ממש חידוש!
מה זה נקרא לדבר עליו? עם מי שרוצים להציע לו?
כמדומני אפילו במחשבה של המציע וכ"ש שמנסה ממש לקדם

א. אדם

משתמש מקצוען
כל מישהו שחושב עלייך ומתקשר להציע- זה משמח וחסד
אני לא מאמינה שאנשים בדווקא מציעים הצעות מעליבות, מקסימום הם לא ממש חשבו קודם/ מכירים
אל תהססו להציע!! גם אם זה לא כל כך מתאים, אז המשודך העתידי יכול לומר לכם שזה לא מתאים והכל טוב
אך שני דברים שחשוב לומר-
מצד המוצע- צריך להאמין שחשבו עליך ורוצים טוב בשבילך ולהשתדל לא להיפגע, איש לא התכוון לפגוע!
מצד המציע- כמובן עם רגישות כשצריך והכי חשוב, כבר התקשרתם להציע שם, קחו אחריות! תתקשרו עם פרטים מדויקים, בבקשה, תבקשו לעדכן אם מבררים או לא
נוכחתי לראות הרבה פעמים שחברות או מכרות מתקשרות לזרוק שם, אך מאז הטלפון הזה הן לא חוזרות, ולבחורה לא נעים לרדוף אחריהן
בשתי מילים אפשר לסכם את מה שכתבתי פה- שימת לב
מצד המציע- לחשוב כמה שיותר על הצעות, מקסימום יצליח, לשים לב למי שסביבך ולשים לב לניהול השידוך
מצד המוצע- לקבל הכל ברוח טובה ולזכור שחשבו עליכם
אל תפסיקו להציע, זה נותן הרגשה טובה ותקווה! וכבר התבטאו בעבר שזהו חסד גדול

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אתם לא מתביישות??
סתם מציע בלי קשר?
חופרת
וכו'
אם את מאד מפחדת את יכולה לנסות לשלוח מישהו שלא מתבייש שינסה להציע.
הרבה עושות את זה בהתחלה.
ואת יכולה לומר בפירוש בתחילת השיחה שאת פעם ראשונה בתחום, חשבת עליהם ואת מנסה להציע.
לדבר בכנות. בד''כ המשפחה שמח מאד לשמוע מכל שידוך .אפילו אם הוא לא רלוונטי זה כבר מרגיש שזה מקדם את השידוך האמיתי.

stshin

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
צריך לזכור, ולא רק בנושא הזה,
שאנשים מטבעם הם טובים!!!
אם מישהו מתקשר להציע לך הצעה
זה לא מגיע מרשעות או מרצון לפגוע בך
אלא נטו מרצון טוב לעזור לך!!
וזה בכל נושא,
בעיקר בכאלו נושאים רגישים כמו רווקות בגיל מבוגר,
יתמות שכול וכו'
לא תמיד אנשים יודעים איך נכון להתנהג ואיך נכון להציע את ההצעה
ולפעמים בטעות הם יגידו שטות,
אבל צריך לקבל את זה ברוח טובה ולהמשיך הלאה!
רבותי,
"סימן לישראל... רחמנים"

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
אני אישית 'ירוק' לגמרי בתחום ולא מחובר אליו בכלל ברמה שכשהייתי בחור צעיר ביקשתי מאחד מהצוות בישיבה שמות של בחורים שיתאימו לסגנון של אחותי ורק אחרי חצי שנה ניסיתי לבדוק האם זה עדיין ריאלי.
ולמרות זאת, היה לי כמה הצעות שחשבתי עליהם, התקשרתי, הצגתי את עצמי, ונתתי פרטים.
כולם התייחסו מאוד יפה.
אתם לא מתביישות??
סתם מציע בלי קשר?
חופרת
וכו'
ואם יגידו אז מה?
נראה לי שזה מתאים ואם לך זה לא נראה אז כל טוב.
מה שכן, נראה לי שחשוב לא לומר "אין מה לברר" "מכיר/ה את שני הצדדים וזה שידוך משמים" כי לדעתי המילים המפוצצות לא תופסות אלא רק גורמות להפך.
לומר "אני מכיר'ה את הבן/ת שלכם וחשבתי על רעיון שנראה לי שיכול מאוד להתאים וכו'.
וכפי שכבר כתב-
את יכולה לומר להם, "אני לא שדכנית אבל עלה לי רעיון שנראה לי מתאים, אז אני מרימה טלפון, אולי יצא מזה משהו"
למרות שהייתי משנה את ה"אולי" ל"לדעתי זה שווה בדיקה".
כדאי אולי גם להוסיף מאיפה ההיכרות כדי שישמע רציני (לא דומה היכרות של חברה טובה לשכנה של הסבתא שראתה אותה מורידה קישוטי סוכה למחסן.....).
בהצלחה.
ואף פעם לא להתייאש מאכזבות ומאנשים שלא יודעים להגיב.

צביקה - היימישTech

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לדעתי הבעיה שיש היום כל כך הרבה רווקים זה כי אנשים עושים את החשבונות מראש למשודכים
אם הם כן ירצו? למה מראש לפסול בשבילם?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה