אתגר #אתגר 65 | צורה אחת שווה אלף מילים

• פותח הנושא CN
  • פורסם בתאריך

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ב"ה

צורה אחת, סמל אחד, צבע אחד - בפורום מעצבים זה שווה הרבה יותר ממילים..
אחרי האתגרים הקודמים שפנו יותר ליצירתיות שבמקצוע,
באנו הפעם לתת עבודה בנישה קצת שונה: אינפוגרפיקה.

אינפוגרפיקה היא סוגה בתחום תקשורת חזותית שמשתמשת בשילוב של הדמיית נתונים, תמונות וטקסט להעברת מידע הסברתי שלא ניתן להעביר בפשטות ובמהירות דרך טקסט בלבד. בדרך כלל זה כולל מידע מופשט, כמו נתונים ותהליכים, מידע נסתר, כמו המבנה הפנימי של גוף האדם או מכונה והנחיות לפעולה. (ויקיפדיה)

ובמילים שלנו:
סיליבוס לקורס יכול להיראות כמו טבלת אקסל-
אבל יהיה הרבה יותר משכנע לקריאה עם עיצוב חזותי נכון.
הוראות הפעלה למכונה יכולות להיות עלומות לגמרי -
אם לא יופיע לידן איור מתאים.

אז מה עושים עם קיבלתם מהלקוח קובץ טקסט ארוךךךך, לא מודעה,
וצריך להעביר אותו (או לפחות רובו..) לסמלילים,
שיתקצרו אותו בצורה המיטבית בלי לאבד מידע חשוב בדרך?

והאתגר הפעם:
קחו / צרו קובץ טקסט הקשור לחנוכה, החל מהלכות הדלקת החנוכיה ועד מתכון לסופגניות -
והגישו לנו אותו עם כמה שפחות טקסט וכמה שיותר סמלים,
בצורה הגיונית, נעימה ומובנת לקורא הפשוט.
העלו לנו בהודעה צילומסך של הטקסט + העיבוד שלכם.
עד 3 יצירות לניק.

#האתגר יסתיים יחד עם ימי החנוכה, ביום שני ב' טבת אי"ה.

ורגע.......
במקום לתת הסברים באלף מילים, הנה דוגמא:

טקסט -

טקסט גמרא.png

אינפוגרפיקה -
מחלוקת בית שמאי ובית הלל.jpg

בהצלחה, אתגרו את עצמכם איפה שקשה!!

לנספח >>>

מחכים ליצירות שלכם!

קבצים מצורפים

• מחלוקת בית שמאי ובית הלל.jpg
    מחלוקת בית שמאי ובית הלל.jpg
    KB 734 · צפיות: 110
נערך לאחרונה ב:

דן חמד

משתמש אומנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אוטומציה עסקית
"אמר רב כהנא דרש רב נתן בר מניומי משמיה דרבי תנחום, נר חנוכה שהניחה למעלה מעשרים אמה פסולה כסוכה וכמבוי".
(מקווה שקלעתי לקונספט)
חנוכה אמות-01.jpg

דומינו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זמן הדלקת נרות חנוכה בערב שבת
בערב שבת של חנוכה, אי אפשר להדליק נרות כמנהגינו בימות החול, שהרי לאחר שקיעת החמה כבר נכנסה השבת והתקדש היום. לכן יש להקדים את הדלקת נרות החנוכה לפני זמן כניסת השבת. ואין להקדים את הדלקת נרות חנוכה יותר מדי, אלא ידליק כעשרים דקות לפני השקיעה. ואם רצה להקדים יותר, רשאי, ובתנאי שלא ידליק מוקדם יותר מזמן פלג המנחה.
עבור אתגר0001 65-03.jpg

קבצים מצורפים

• עבור אתגר0001 65-03.jpg
    עבור אתגר0001 65-03.jpg
    1 MB · צפיות: 53

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ב"ה

ערב טוב לבעלי החגורות התכולות.
מכיוון שגם אני לא הצלחתי להגיע למחשב במהלך חג החנוכה,
ריבוי חגיגות + חופשה לילדים + עומס ומטלות..
נותנת הזדמנות נוספת לכל הרצונות הבלתי-ממומשים עדיין,
ומאריכה את האתגר עד מוצ"ש הקרוב בעז"ה.
מחכה ליצירות נוספות!

בהצלחה רבה!

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ב"ה

שבוע טוב לכל משתתפי האתגר והצופים הרבים!

לקחתי בחשבון מראש שזה אתגר קשה, ואני מעריכה באופן אישי כל יוצר/ת שבחרו לקפוץ למים ולנסות נישה קצת אחרת, למרות שבעצם – כמעט בכל מודעה או אתר שאנחנו מעצבים - אנחנו משתמשים באינפוגרפיקה.

המטרה באתגר היתה בעצם – ויזואל שממחיש את הטקסט בצורה המובנת ביותר.

אתייחס כעת לכל אחת מהיצירות בהתאם למטרת האתגר:

@מצלמה - ויזואל יצירתי ושנון, אבל משהו אחד מבלבל: הדונאטס לא נראה חתוך אלא 'אכול', עם פירורים מסביבו, (בפרט באיור השלישי בסדרה), ככה שלצופה הפשוט לא מובן הקשר בין הדונאטס להשמנה

@חיהל'ה1111 – רעיון מעולה להמחשה. בדרך כלל במשחקים (ובפרט במשחקי קופסא) נמצא בהחלט הרבה אינפוגרפיקה – שבלעדיה יהיה קשה להבין את הוראות המשחק. החלק העיקרי שאינו ברור הוא ההקבלה לאות ש' – היה אפשרי אולי ליצור ויזואל של שחקן מול קופה ובאמצע את המטבעות עם חיצים מתאימים.

@מניפה עיצוב ועימוד – ויזואל ססגוני ושמח, איזה שוק עליז! את הרגל של התרמודאי אני רואה שם, אך לא את החמה השוקעת,ולכן זה אינו תואם למשפט שרצינו להמחיש.

@אל הדגל – ויזואל מצויין. הסימבולים פשוטים ומובנים, ומיד במבט ראשון מובן לגמרי על מה מדובר. הטקסט מובא כתומך בלבד וזה מה שרצינו באתגר הזה.

@דן חמד – זה מעולה. מובן מאוד שמותר להניח עד 20 אמה. [הסרגל קצת רחוק מידי מהבתים..] אך חסר לי שלא כ"כ מובן ה*איסור* להניח *מעל* 20 אמה.

@דומינו – פשוט וברור, גם ילד צעיר יכול להבין את המסר. (תכינו לנו סט גם למוצ"ש!)

@אפקט - עיצוב גרפי – איזה רעיון מקורי! חסר לי קצת אחידות איך מתבטא האור – ביד הוא בצורת להבה, באיש הבודד הוא הראש ובכולנו הוא מאחורי האנשים. מכיוון שבשיר השימוש הוא באותה מילה בדיוק – הייתי מנסה גם בויזואל להיצמד לאותו ויזואל (נניח להבה)

@תפוז ג'ינג'י - איזה יופי. במיוחד הביטוי הויזואלי החכם של העין והרפואה! חסר לי בשערי שמיים ההבנה שזה שערי *שמיים* ולא סתם שער.

@דומינו – גם היצירה השניה באתגר מוצלחת מבחינה ויזואלית. הבעיה שלי היא בשתי נקודות: 1. אם מדובר בשלבים – אמור להיות דירוג או חיצים שמובילים אותי משלב לשלב, כי זה נארה כרגע כמו 4 רעיונות שונים. 2. העיגול מסביב כל שלב נותן תחושה של תמרורי אזהרה בכביש, וזה פחות מסתדר עם המסר שרציתם להעביר.

@brachy 100 הדלקת הנרות – ויזואל חמוד, אבל חסר לי כאן שאין בעצם סיבה להמחיש את זה בויזואל – כשכתוב יום א' ויש נר אחד, וכתוב יום ב' ויש שני נרות... האינפוגרפיקה לא נדרשת כדי להבין זאת, ולא מחדשת או תומכת בהבנת המשפט.

@סוסה כתומה – ויזואל חמוד וממחיש. אבל בלי הטקסט שמופיע למטה – לא בטוח שהייתי מבינה במבט ראשון על מה מדובר, זה קצת כמו כתב חידה..

@brachy 100 איך משמינים – ויזואל חמוד, הסופגניות מובן מאוד, הסביבונים קצת פחות, והקערה האמצעית לא מספיק מובנת ללא הכיתוב למעלה.

@יהודית גליקסון – וואו איזו יצירה יפה, אסתטית ונעימה לעין. מה שחסר לי כאן הם 2 נקודות: 1. האייקונים המלווים – כל אחד מדבר בשפה אחרת. הרומאי סגול חלק, הכד צבעוני שטוח והשלט עם גרדיאנטים. 2. האייקונים לא ממש תואמים את הטקסט שהבאת למעלה (למשל הפורקן מדבר על כסף, לא?)

ולמנצחים:

במקום השלישי @יהודית גליקסון ו @תפוז ג'ינג'י על עבודה עיצובית מרשימה

במקום השני @דומינו עם המחשה פשוטה וקליטה של הדלקת נרות

ובמקום הראשון...

@אל הדגל עם עבודה ברורה, חכמה ומאירת עיניים. שאפו!

בהצלחה לכולם, מחכים לאתגר חדש!

נערך לאחרונה ב:

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
ב"ה

שבוע טוב לכל משתתפי האתגר והצופים הרבים!

לקחתי בחשבון מראש שזה אתגר קשה, ואני מעריכה באופן אישי כל יוצר/ת שבחרו לקפוץ למים ולנסות נישה קצת אחרת, למרות שבעצם – כמעט בכל מודעה או אתר שאנחנו מעצבים - אנחנו משתמשים באינפוגרפיקה.

המטרה באתגר היתה בעצם – ויזואל שממחיש את הטקסט בצורה המובנת ביותר.

אתייחס כעת לכל אחת מהיצירות בהתאם למטרת האתגר:

@מצלמה - ויזואל יצירתי ושנון, אבל משהו אחד מבלבל: הדונאטס לא נראה חתוך אלא 'אכול', עם פירורים מסביבו, (בפרט באיור השלישי בסדרה), ככה שלצופה הפשוט לא מובן הקשר בין הדונאטס להשמנה

@חיהל'ה1111 – רעיון מעולה להמחשה. בדרך כלל במשחקים (ובפרט במשחקי קופסא) נמצא בהחלט הרבה אינפוגרפיקה – שבלעדיה יהיה קשה להבין את הוראות המשחק. החלק העיקרי שאינו ברור הוא ההקבלה לאות ש' – היה אפשרי אולי ליצור ויזואל של שחקן מול קופה ובאמצע את המטבעות עם חיצים מתאימים.

@מניפה עיצוב ועימוד – ויזואל ססגוני ושמח, איזה שוק עליז! את הרגל של התרמודאי אני רואה שם, אך לא את החמה השוקעת,ולכן זה אינו תואם למשפט שרצינו להמחיש.

@אל הדגל – ויזואל מצויין. הסימבולים פשוטים ומובנים, ומיד במבט ראשון מובן לגמרי על מה מדובר. הטקסט מובא כתומך בלבד וזה מה שרצינו באתגר הזה.

@דן חמד – זה מעולה. מובן מאוד שמותר להניח עד 20 אמה. [הסרגל קצת רחוק מידי מהבתים..] אך חסר לי שלא כ"כ מובן ה*איסור* להניח *מעל* 20 אמה.

@דומינו – פשוט וברור, גם ילד צעיר יכול להבין את המסר. (תכינו לנו סט גם למוצ"ש!)

@אפקט - עיצוב גרפי – איזה רעיון מקורי! חסר לי קצת אחידות איך מתבטא האור – ביד הוא בצורת להבה, באיש הבודד הוא הראש ובכולנו הוא מאחורי האנשים. מכיוון שבשיר השימוש הוא באותה מילה בדיוק – הייתי מנסה גם בויזואל להיצמד לאותו ויזואל (נניח להבה)

@תפוז ג'ינג'י - איזה יופי. במיוחד הביטוי הויזואלי החכם של העין והרפואה! חסר לי בשערי שמיים ההבנה שזה שערי *שמיים* ולא סתם שער.

@דומינו – גם היצירה השניה באתגר מוצלחת מבחינה ויזואלית. הבעיה שלי היא בשתי נקודות: 1. אם מדובר בשלבים – אמור להיות דירוג או חיצים שמובילים אותי משלב לשלב, כי זה נארה כרגע כמו 4 רעיונות שונים. 2. העיגול מסביב כל שלב נותן תחושה של תמרורי אזהרה בכביש, וזה פחות מסתדר עם המסר שרציתם להעביר.

@brachy 100 הדלקת הנרות – ויזואל חמוד, אבל חסר לי כאן שאין בעצם סיבה להמחיש את זה בויזואל – כשכתוב יום א' ויש נר אחד, וכתוב יום ב' ויש שני נרות... האינפוגרפיקה לא נדרשת כדי להבין זאת, ולא מחדשת או תומכת בהבנת המשפט.

@סוסה כתומה – ויזואל חמוד וממחיש. אבל בלי הטקסט שמופיע למטה – לא בטוח שהייתי מבינה במבט ראשון על מה מדובר, זה קצת כמו כתב חידה..

@brachy 100 איך משמינים – ויזואל חמוד, הסופגניות מובן מאוד, הסביבונים קצת פחות, והקערה האמצעית לא מספיק מובנת ללא הכיתוב למעלה.

@יהודית גליקסון – וואו איזו יצירה יפה, אסתטית ונעימה לעין. מה שחסר לי כאן הם 2 נקודות: 1. האייקונים המלווים – כל אחד מדבר בשפה אחרת. הרומאי סגול חלק, הכד צבעוני שטוח והשלט עם גרדיאנטים. 2. האייקונים לא ממש תואמים את הטקסט שהבאת למעלה (למשל הפורקן מדבר על כסף, לא?)

ולמנצחים:

במקום השלישי @יהודית גליקסון ו @תפוז ג'ינג'י על עבודה עיצובית מרשימה

במקום השני @דומינו עם המחשה פשוטה וקליטה של הדלקת נרות

ובמקום הראשון...

@אל הדגל עם עבודה ברורה, חכמה ומאירת עיניים. שאפו!

בהצלחה לכולם, מחכים לאתגר חדש!
אתגר מאתגר במיוחד, ומתמודדים מאותגרים בהחלט.
כל הכבוד על האתגר, ועל השיפוט המפורט לכל יצירה.

וואו לא ציפיתי!
תודה @CN על הזכיה ועל האתגר המעניין.
תודה לכל המפדבקים
ברכותי לשאר הזוכים..
אנסה להעלות אתגר חדש ומענין כמה שיותר מהר, רעיונות יתקבלו בברכה ;)
מזל טוב!
מצפים בקוצר רוח לאתגר #66 !!

דומינו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו תודה @CN
שמחתי לראות שזכיתי
(ודוקא על הפשוט יותר)
שיותר אהבתי את השני שעשיתי עם הפיל...
נהניתי לקרוא את ההסברים על כל עבודה!

גם אני מחכה כבר לאתגר הבא, היה כיף!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה