אתגר ** אתגר 28 - - - אוירה **

שלומי ארט

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כמיטב המסורת הנני מתכבד להציע אתגר לפני קהילה כבודה זו.

האתגר: יצירת וביטוי אוירה ותחושה מודגשת
הקדמה קצרה: כפי שברור לכל מי שעוסק בתחום, איור נועד להעביר מסר, וכוחו של איור יתר על טקסט וכדו' ביכלתו להעביר מסרים סמויים, ובצורה עקיפה, מה שתורם להפנמת המסר ללא השיפוטיות שקיימת במסר שמועבר באופן ישיר.
אחד הכלים שבידי המאייר לצורך העברת מסרים עקיפים הינו יצירת האוירה באיור, למשל: כשהמאייר מצייר בית מדרש מלא בלומדי תורה, בידו לקבוע את האוירה שתשרור בסצנה, ובאפשרותו דרך האוירה להשחיל מסר סמוי, כלומר שאם האוירה משדרת שמחה ושלוה וסיפוק- הצופה יפנים שלימוד תורה משרה שמחה ושלוה, ואם תהיה אוירה עצובה/לחוצה/מאיימת- כך ייקלט הדבר בעיני הצופה.
גם ביצירת אוירה ותחושה באיור יש להבחין בין ביטוי ישיר לביטוי עקיף, למשל אם ברצוני להביע פחד- ניתן לצייר דמות שהבעת הפנים שלה מבטאת פחד, זהו ביטוי ישיר, ולחילופין ניתן ליצור אוירת פחד דרך בחירת קומפוזיציה מתאימה וצבעים מתאימים, ולזה אני קורא- ביטוי עקיף.

וכעת לאתגר-
האתגר הינו ליצור איור שמצליח לבטא תחושה או אוירה מסויימת בצורה מודגשת ועוצמתית ככל הניתן, תוך התמקדות בביטוי עקיף, כלומר האתגר הוא ליצור את האוירה דרך קומפוזיציה/צבע/וכיו"ב, ופחות דרך הבעות פנים או אלמנטים שמבטאים את התחושה ישירות.
רעיונות לתחושות שניתן לבטא:
שקט
אימה
עליצות
ועוד ועוד כיד ה' הטובה עליכם [כמובן שהכי קל לצייר "שלוה"...;););)].
כדאי להתמקד בתחושות מובחנות וברורות.

דוגמאות:

זה בעיני מבטא שקט - - -

הורדה.jpg

וזה [תצלום] מבטא בדידות - - -

923bdf2dc1859fdb413b6a219153af4e.jpg

מקווה שהובן.

דיונים ותגובות פטפטת וכל השאר בנספח

ובכן, האתגר יינעל בתחילת חודש חשון, כדי לאפשר מרווח יצירתי לאחר החגים הממשמשים ובאים,

בהצלחה!!!!!

נערך לאחרונה ב:

פנחס ציור עיפרון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
ניסתי ליצור אווירה של כאוס (הצבעים לא ברורים בגלל שהסורק לא משהו אני צבעתי עם צבעי קרש עדין) הציור בעפירון, תנו לי חוות דעת (חשוב לי כי אני כמעט אף פעם לא מצייר ציורים שהם לא דיוקן )אני עדיין יכול לשפר אותו
כאוס.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה