אתגר קיץ מסעיר - ראשון מארבעה - תפנית עלילתית.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
יש לי רעיון מגובש, אפילו שתיים. אממה? לדעתי הבסיס לשתיהם קצת נדוש.
תן את הרעיון החמישי אני רוצה שתתן כאן פה שיהיה.
ואם בסיס הרעיון נדוש, תביא את האמוציות ממקום לא נדוש.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@נריה מגן :
ארכיטקט צמרת במטבח מרתף קוגלים במאה שערים לפני החג
מנקה רחובות שננעל במרתף בנק מלא בטובין
חרדי שקיבל כרטיס ומצא את עצמו אמור להדריך תיירים סיניים על תרבות האינקה
תולעת ספרים בטיול במסוק אפאצ'י
עץ עתיק שצומח באמצע אוטוסטראדה.
עוד?

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
@נריה מגן :
ארכיטקט צמרת במטבח מרתף קוגלים במאה שערים לפני החג
מנקה רחובות שננעל במרתף בנק מלא בטובין
תולעת ספרים בטיול במסוק אפאצ'י
עץ עתיק שצומח באמצע אוטוסטראדה.
עוד?
כמעט כולם נדושים

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כמעט כולם נדושים

@אשר שרבר
גנגנננגנננגנננננננ
חצ'קון שצומח על עמוד הקוטב הצפוני
רכבת קלה שהשמינה מוצאת עצמה בכנס קרדיולוגים כוזריים
מספר ראשוני מתחלק לשתיים על בננה ולחלחלתו גומר כמתרגל בקורס ביזור אשדות במכון לב
קוף בעל שישה אצבעות פותח חשבון בנק בגולאג אנטישמי בפתח תקווה
מכוון בטטות חסר לב מפתח ברגלו השמאלית זימזום באוזן
עוד?

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
@אשר שרבר
גנגנננגנננגנננננננ
חצ'קון שצומע על עמוד הקוטב הצפוני
רכבת קלה שהשמינה מוצאת עצמה בכנס קרדיולוגים כוזריים
מספר ראשוני מתחלק לשתיים על בננה ולחלחלתו גומר כמתרגל בקורס ביזור אשדות במכון לב
קוף בעל שישה אצבעות פותח חשבון בנק בגולאג אנטישמי בפתח תקווה
מכוון בטטות חסר לב מפתח ברגלו השמאלית זימזום באוזן
עוד?
הנה מחשבה שניה, מתחיל לצאת מהקופסא, מחכה למחשבה חמישית, עם אמוציות.

נריה מגן

משתמש מקצוען
רעיון בסיסי הוא לא הבעיה. הבעיה היא בסיפור שמסביב. כמו שכתבתי העלתי קטע אחד, ואני מבשל כעת את החמישי. במידה ויעלה בידי לבשל אותו לכדי סיר טשולנט הראוי להעלות על שולחן מלכים העלה אותו. בינתיים - גם מה שכתבתי נראה לי טוב.
בנוגע לאינקה אין שום בעיה בזה. תן לי ואעשה את זה בקלות. ותיקי הפורום יודעים גם למה. - בנוגע לסינית, אהמממ... מקסימום נשתמש בגוגלטרנס.

נריה מגן

משתמש מקצוען
ואגב, @אבימי , הסיבה שהחלטתי שכן להעלות משהו בנושא חרדים-חילוניים על אף הנדושות היחסית, הינה בהתחשב בעובדה שהאתגר לא דרש דג מקורי מחוץ למים... האתגר היה לתאר את התחושות של הדג. במקרה שלי - תחושת העויינות והניכור.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ואגב, @אבימי , הסיבה שהחלטתי שכן להעלות משהו בנושא חרדים-חילוניים על אף הנדושות היחסית, הינה בהתחשב בעובדה שהאתגר לא דרש דג מקורי מחוץ למים... האתגר היה לתאר את התחושות של הדג. במקרה שלי - תחושת העויינות והניכור.
יפה מאוד מאוד מאוד!
נקטע הזה שייך לאתגר הקודם כמו לאתגר הנוכחי, אגב.
שאפו!

הגשש

משתמש מקצוען
דומני שהקטע עונה גם על הקריטריון של תפנית עלילתית.

מיליון דולר במראה של טיל שיוט כתמתם מדגם אס. אר. אר. חלף בשריקה קלה בסמוך למחבוא שלה. היא הצטמררה. מלחמה לא טובה לאף אחד. בטח לא לאמא שגרה במקום רעוע עם שני ילדיה. היא עצמה את העיניים חזק ונצמדה אל עולליה. הפיצוץ לא אחר לבוא, הוא גם לא אכזב.

טיל הטומהוק האמריקאי ריסק לאבק בפיצוץ מחריש אוזניים, בניין בן ארבע קומות לאחר שנכנס לחלון בקומה השנייה. שבבים עפו לכל עבר. עוד שעות רבות לאחר מכן יפונו גופות מהמקום. ריח המוות הוא השולט במקום הנורא הזה ששמו סוריה.

ארבע שנים מדממת הארץ היפה הזו. כולם נלחמים בכולם. הורגים. רוצחים. הורסים. ואם לא די במקומיים, כוחות עולמיים דחפו את ידיהם המגושמות לתופת שהחריבה רחוב אחרי רחוב.

די. נמאס לה כבר. ארבע שנים היא מתרוצצת ממקום למקום. נחלצת פעם אחר פעם. שורדת. מטוסים ישראליים חדשניים טסו עכשיו מעליה. שובלים של טילי נ"מ מיושנים חיפשו אותם לשווא כבמשחק 'פרה עיוורת'. עוד רגע שוב האדמה תרעד ומשלוח נוסף של נשק איראני יושמד בדרכו ללבנון.

קצת מזון וטרף היא מבקשת. מקוששת. אוספת בעמל רב ומביאה אל המחבוא החמים שבנתה בעליית גג חרבה של בניין מתמוטט על יושביו. לא בכדי בחרה במקום הזה, האגדה אומרת שלא נופלות שתי פצצות באותו מקום. אז למה גם איראן וגם רוסיה, גם ישראל וגם אמריקה נפלו על הדיקטטורה של רופא העיניים מדמשק?

שני לוחמים עם בגדים לא ברורים נכנסו לבית. קלצ'ניקוב עתיק תלוי להם על הגב ושרשראות כדורים מקיפים אותם. הם נכנסו בפראות למטבח המופצץ וחיפשו קצת אוכל בין ההריסות.

רעש שרשראות נשמע מקצה הרחוב. קצה של תותח ארוך מחובר לטנק איראני מיושן הופיע בעקבות הקול. היא הצטנפה במקום. עוד רגע המלחמה כאן, בתוך המסתור שלה. בתוככי הקן הנעים יחסית שבנתה.

רגע אחד היא בהתה סביב בעיניה הקטנות, כאילו אומדת את עוצמת הסכנה. שני הלוחמים עברו לעמדת ירי. אוכל הם לא מצאו, הטנק מצא אותם, מכוון את התותח שלו כלפיהם.

אצבעותיהם התעסקו עם שרשראות הקליעים, היא עברה לעמדת זינוק מנסה לדרבן את ילדיה לעשות כמוה. הזמן הולך ואוזל. הם לא הצליחו לחלץ את רגליהם הקטנות מתוך הסבך. ההחלטה הקשה שקבלה תוך אלפית השניה הצילה את חייה, אך הוסיפה ארבעה חללים למכונת המלחמה הבלתי פוסקת.

באותה שניה בה ירה הטנק פגז עוצמתי אל עבר הערמה שהייתה פעם בית והרגה שני לוחמים ושני גוזלים, היא פרשה כנפיים ועפה. מגביהה עוף. מדמיינת את רחובותיה של סוריה כנהרות דם ושכול.

אין ליונה לבנה מה לחפש באזור מלחמה. היא תעוף לכיוון ישראל. עוף השמים שמוליך את הקול אומר, שיוזמת שלום חדשה ומבטיחה בדרך לאזור. אולי אפילו תעצור בדרך לחפש עלה של זית.

יונה לבנה היא. יונת השלום.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
שוכב ללא תנועה. רוח קלילה נעה מעליו, אבל הוא לא הרגיש אותה. חולצתו הדקה הייתה ספוגה בנוזל כהה וסמיך שטפטף באיטיות לקרקע. עיניו הפעורות התמקדו בהבזק אור מלמעלה. דמות שחורה עמדה מעליו כשבידיה כלי כהה וכבד.

ואז הוא החליק החוצה בקלילות. "גבר, נדפק'ך השאסי".
המפתח השוודי החליק מידו של דודי מבלי שהרגיש. "מה? זו הונדה חדשה, צ'יקו".
צ'יקו העביר יד שחורה על מצחו וסימן אותו בפס של לכלוך. "זו הונדה חדשה כמו שהחולצה שלי מלאה בדם ולא בשמן מנוע".

חבר'ה, הכל בראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה